Воля громади № 31

 
 

Воля громади № 31
Слово редактора

 

ПОДАТКОВІ КАНІКУЛИ

 

Коли Янукович і його команда йшли на президентські вибори, то обіцяли підприємцям податкові канікули. Нинішній Податковий кодекс може знищити підприємців як клас. Людей банально кинули, не виконавши передвиборчих обіцянок.

Протестуючи проти Податкового кодексу, люди насамперед дбають про себе і про свої сім’ї. До більшості з них ще не прийшло розуміння, що так звана податкова реформа робить багатих ще багатшими, а бідних ставить на грань фізичного виживання. До влади прийшли не просто мільярдери й мільйонери, а люди, які хочуть зробити державу власною годівничкою, - і роблять це. Інтереси підприємців і саме їхнє життя для них - ніщо, якщо мова йде про шалені надприбутки і можливість платити смішні податки.

У цивілізованих країнах тягар податків лягає на плечі багатих. Чим ти багатший, тим більший відсоток податків зобов’язаний платити. Тому й середній клас почуває себе там комфортно.

В Україні, за великим рахунком, середнього класу нема. Тих, хто нині хоче створити його основу, намагаються знищити. Податковий кодекс - лише перший крок на шляху до цього.

За роки незалежності України це фактично перший економічний бунт людей проти дій влади. До цього всі виступи носили явно політичний характер. Тому нині політикани різних мастей намагаються примазатися до цього процесу, а якщо трапиться нагода, - то й очолити його. Проте люди вже розуміють, що політики будь-якого кольору захищають власні інтереси. Їм не поталанило прибитися до влади, ось і шукають можливість зайняти своє місце під сонцем.

Накладення вето Януковичем свідчить про слабкість влади. Вона не сподівалася на такий спротив. З іншого боку, президент у будь-який момент може пожертвувати урядом (чи хоча би Тігіпком), зробити його винним і відвести удар від себе. Але чи надовго? І чи зуміють підприємці просто задовільнити свої вимоги “хорошим” Податковим кодексом, чи підуть далі й наполягатимуть на відставці президента, уряду, розпуску Верховної Ради? Чи, можливо, все-таки зрозуміють одну просту річ: треба зробити так, аби багаті несли не просто однакову ношу податкових навантажень з бідними, а брали на себе набагато більше, ніж вони?

Коли настануть податкові канікули?

 

Анатолій ВЛАСЮК    

 

Протистояння

 

ДРУГА ПОРАЗКА ВАСИЛЯ ПЕЦЮХА

 

Стебницький міський голова Василь Пецюх не зробив належних висновків з минулого пленарного засідання сесії, коли запропонований ним кандидат на посаду секретаря ради Ігор Боднар не набрав потрібної кількості голосів.

Цього разу на пленарному засіданні, яке відбулося вчора, 2 грудня, він запропонував на цю посаду кандидатуру Миколи Гориславського. Згідно чинного законодавства, тепер черга була за депутатами. Саме вони мали вносити свою пропозицію щодо секретаря ради. Однак Василь Федорович все-таки настояв на своєму рішенні, мотивуючи це тим, що до десятої години ранку відповідна заява від половини депутатського корпусу не була зареєстрована. З іншого боку, депутат має право вносити будь-які пропозиції упродовж сесії.

Після тривалої дискусії з цього приводу депутати врешті-решт погодились розглянути кандидатуру Миколи Гориславського, а потім під час таємного голосування успішно провалили її. “За” було подано лише 13 голосів.

Відтак міський голова погодився розглянути кандидатуру депутатів. Відповідну заяву від імені 18 народних обранців зачитала Наталія Беднарчук. З’ясувалося, що секретарем міської ради депутати хочуть бачити свого колегу Романа Івасівку. Прикметно, що на цьому документі стояли підписи Вікторії Стародуб й Ігора Сушицького, депутатів від Партії регіонів, які фактично висловилися проти свого “шефа” Миколи Гориславського, який  балотувався на міського голову Стебника від цієї політичної сили.

В результаті таємного голосування секретарем міської ради став Роман Івасівка, який до останнього часу працював художнім керівником Народного дому. Свої голоси йому віддали 19 депутатів, а 15 були проти.

Прогнозованими були й вибори заступника міського голови. На цій посаді Василь Пецюх бачить Петра Веклюка, з яким разом ішов на вибори. Проте депутати думали по-іншому, й віддали йому лише 13 голосів.

Це неабияк розлютило міського голову. Він заявив, що іншої кандидатури, крім Петра Веклюка, просто не буде. Депутати сприйняли ці слова як ультиматум на свою адресу.

Як бачимо, вже друге пленарне засідання поспіль депутати виступають проти запропонованих Василем Пецюхом кандидатур. З одного боку, міського голову можна зрозуміти. Він виграв вибори і має право запропонувати своїх людей у команду. Але й депутатів обирали люди, і чинним законодавством передбачено, що народні обранці можуть голосуванням підтримати або не підтримати пропозиції міського голови. Як би там не було, але від цього страждають стебничани. В результаті протистояння за місяць після виборів у Стебнику практично нічого не змінилося.

Виступаючи на сесії, депутат Дрогобицької міської ради Володимир Возняк закликав депутатів до порозуміння, нагадавши, що можна втратити дорогоцінний час, адже слід розробляти проекти програм, подавати їх у Львів і Київ, аби отримати кошти з державного й обласного бюджетів. Закликав депутатів до порозуміння й присутній на сесії секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. На жаль, не допомогла прийти до спільної точки зору й традиційна вже молитва, яку депутати промовляють перед засіданням за пропозицією Анастасії Галяк.

Ні міський голова, ні більшість депутатів, які фактично вже в опозиції до нього, не хочуть зробити крок назустріч один одному. Ведмежу послугу Василеві Пецюху роблять і його прихильники, ніби не бачать, що мер втрачає одну позицію за іншою. Якщо не зараз, то з плином часу може постати питання й про дочасне припинення його повноважень, як це вже було з попердником - Романом Калапачем, хоча і з іншої причини.

“Я прийшов у міську раду працювати, а не займатись політичними іграми”, - заявив Василь Пецюх. Про це кажуть і його опоненти.  Але, очевидно, саме політика вже втрутилась в господарське життя Стебника.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Р.S. Стебницький громадський рух має намір втрутитись у ситуацію, аби влада працювала задля блага громади. 

 

 

 

МЕР ВІДДАЄ ПРЕМІЮ ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ

 

Стебницький міський голова Василь Пецюх вирішив віддати свою тримісячну премію (надбавку до зарплати) дітям-інвалідам. Про це він заявив на сесії Стебницької міської ради.

 

ПІСОК І ЯЛИНКА

 

На нараді в Стебницькій міській раді Василь Пецюх дав доручення начальнику КП “МВУЖКГ” Володимирові Вакуленку до 19 грудня виготовити 20 ящиків для зберігання піску, який  необхідний для посипання доріг під час зимових снігопадів та ожеледі. Друге доручення, - це встановлення на Майдані Шевченка в центрі міста новорічної ялинки.

 

ШКОЛИ ЗАЧИНЕНІ

 

У зв’язку з великою кількістю дітей, у яких гострі респіраторні захворювання, стебницькі школи будуть зачинені до десятого грудня.

 

ВЛАДА ПРОІГНОРУВАЛА

 

Ніхто зі стебницьких керівників не прийшов на урочистості, присвячені черговій річниці Голодомору. Натомість були присутні чимало депутатів, хоча в попередні роки їхні колеги не відвідували подібні заходи.

 

ІНТИМНІ ПОСЛУГИ ЖРИЦІ КОХАННЯ

 

Нещодавно стебницьким правоохоронцям вдалося затримати стебничанку-шахрайку, котра обікрала працівника одного з місцевих кафебарів. Щоправда, той був добряче підігрітий алкоголем. Потерпілий звернувся з заявою в міліцію. За гарячими слідами міліціонерам вдалося впіймати злодійку, Наталію Г., котра заробляла собі на хліб, надаючи клієнтам сексуальні послуги. Заодно й обкрадала їх. У потерпілого Наталія Г. викрала два мобільних телефона, двісті гривень, паспорт громадянина України та техпаспорт, які мала намір повернути за окрему матеріальну винагороду. Натомість правоохоронці їй одягли на руки “браслети”. Вину затриманої повністю доказано, проти неї порушено кримінальну справу за ст. 185, ч. 1 ККУ, яку скеровано до суду. Викрадені речі, які були вилучені у стебницької жриці кохання, потерпілому повернули. Це послужить йому уроком, як вдаватися до інтимних послуг стебницьких “нічних метеликів”.

 

Фотофакт

 

ПИВО ЗАМІСТЬ ЖИТТЯ

 

Цей напис - “Живе пиво - смак життя” - красується в центрі Стебника. Поза тим місто хворе на юнацький, в тім числі й шкільний, алкоголізм. Юнаки і юнки образяться, якщо ви їм скажете, що вони алкоголіки. Проте непереборна тяга до пива у них вже присутня. Алкоголіків у Стебнику нині вже більше, ніж наркоманів. “Від Романа до Йордана - українське Рамадана”, - жартують українці. Це той період, коли наша нація найбільше спивається, не дивлячись на те, що триває піст. Тих, хто веде тверезий спосіб життя, можна порахувати на пальцях. Ні влада, ні правоохоронні органи не здатні навести лад, аби Стебник не був п’яним містом. Громада ж мовчки спостерігає за тим, що діється...

 

Міжнародний день інвалідів

 

ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ НЕОБХІДНА ЩОДЕННА ДОПОМОГА

 

Дорогі краяни!

Щороку на початку грудня у Міжнародний день інвалідів ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

Наше товариство вітає людей з особливими потребами з їхнім святом. Бажаємо їм та їхнім родинам доброго здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Від усього серця бажаю вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах.

Велике спасибі всім нашим спонсорам та меценатам: керівництву “Кредобанку”, директору КП “Ринок Прикарпаття” Любові Калапач,  директорові торгового центру “Помік” Ігореві Сушицькому, Асоціації підприємств і підприємців м. Стебника, Романові Качкиновичу (“Раневицькі ковбаси”), Наталії  Лукач (магазин “Лілія”), Лесі Басик (магазин “Рукавичка”) та усім тим, кому небайдужа доля нашого товариства, хто завжди простягав нам руку допомоги. Нехай Бог вас благословить і огортає своїм омофором.

 

З повагою,

Катерина БУРАК,

голова Стебницького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів з дитинства “Надія”

 

 

Зі святом!

 

щирі посмішки як знак подяки за безмежну Господню любов

 

Дорогі друзі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Міжнародного дня інвалідів!

Прогресивне людство, відзначаючи щороку третього грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. В Україні є понад два з половиною мільйона людей, які потребують належного ставлення до себе – вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу відвідувати бібліотеки, кінотеатри, поліклініки, концерти. Обов’язок держави – дбати про них, надати їм рівні з усіма громадянами країни можливості та посилити соціальні гарантії. Та, на жаль, у нашій державі таку категорію людей просто “спихнули” на плечі благодійних фондів, товариств та асоціацій.

Наша Асоціація вітає людей з особливими потребами з їхнім святом. Бажаємо вам та вашим родинам доброго здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя. Більше довіряйте Господу - і на вашому обличчі зацвітуть щирі посмішки як знак подяки за безмежну Господню любов.

Велику подяку висловлюємо всім тим, кому не байдужа доля членів нашої асоціації, хто завжди простягав нам руку допомоги: директору Трускавецького місіонерного колективу “Вістка миру” Роману Бубняку, єпископу та пастору церкви “Добра Новина” Анатолію та Володимиру Кузьмичам, Асоціації підприємств і підприємців м. Стебника, підприємцям Денисові Олійнику, Ігореві Лоскочинському, Володимиреві Мазуру, Лесі Терлецькій, Ірині Дмитрів та усім тим, хто допомагав нам у скрутну хвилину. Велике спасибі за допомогу засновникові волонтерського руху в Стебнику Володимирові Возняку. Окрема подяка від нас  Любові Афанасьєвій, котра надала нам своє приміщення в оренду для роздачі гуманітарної допомоги за прийнятною ціною. Просимо приєднатися усіх небайдужих свідомих стебничан до проведення ремонту в цьому приміщенні, який ми здійснюємо самотужки, без допомоги владних структур.

За більш детальною інформацією звертатися за телефоном 0679942185.

 

З повагою,

Роман КІНДРАТИШИН,

голова Територіальної Асоціації інвалідів “Серце допомоги”

 

 

СТВОРІМО ІНВАЛІДАМ ЦИВІЛІЗОВАНІ УМОВИ ІСНУВАННЯ!

 

Стебницький громадський рух і редакція газети “Воля громади” вітають стебничан з Міжнародним Днем інвалідів.

Переконані, що це повинно бути свято всієї громади, а не лише людей з обмеженими можливостями. Про інвалідів ми повинні згадувати не лише раз на рік, а постійно.

Багато з нас, на щастя, не пережили цієї біди, не стали інвалідами, але, на жаль, не усвідомили, що люди з обмеженими можливостями потребують нашої уваги і турботи.

Для інвалідів у Стебнику не створені жодні умови для повноціннго існування. Влада ніби не помічає проблем цих людей. І справа не лише у відсутності коштів.

Не проходьте мимо, допоможіть цим людям - матеріально і морально, добрим ставленням, усмішкою, теплим словом...

 

Місія “Надії”

 

ТЕТЯНА РАЩУПКІНА: “МОЯ МІСІЯ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, АБИ РОДИНИ НЕПОВНОСПРАВНИХ ДІТОК НЕ БУЛИ ЗАЛИШЕНІ САМ-НА-САМ ЗІ СВОЄЮ НЕЛЕГКОЮ НОШЕЮ”

 

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Прикро, але факт, що за останні десять років чисельність осіб з особливими потребами в Україні перейшло 18-ти відсотковий рубіж. Відзначення цієї дати на Дрогобиччині – це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей, скривджених долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

У нас в гостях профорганізатор Стебницького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів з дитинства “Надія”, вчитель математики вищої категорії, старший вчитель ЗОШ №7 Тетяна Ращупкіна. Вона чудово розуміє біль матерів, які щодня приречені споглядати на хворобу своїх неповносправних діток, адже у неї є сестра-інвалід, у якої в 2-місячному віці під час обстеження лікарі виявили дитячий церебральний параліч.

 

“Я дякую мамі і Богу за те, що я є!”

 

- Пані Тетяно, скільки неповносправних діток нараховує організація на сьогоднішній день?

- 159, 60 з яких - важкохворі, фактично прикуті до ліжка.

- Який із проведених заходів запам’ятався Вам і, впевнена, усім діткам найбільше?

- Наприкінці травня цього року за сприяння Дрогобицької міської організації Партії регіонів у Дрогобичі, в приміщенні ЗОШ № 14 для дітей-інвалідів була проведена зустріч з учасником 10 Параолімпійських ігор у Ванкувері, майстром спорту міжнародного класу, багаторазовим чемпіоном України з легкої атлетики, чемпіоном Європи, призером чемпіонату світу Олегом Лещишиним. Метою зустрічі було не тільки морально підтримати та утвердити в дітей з особливими потребами віру у власні сили, але і популяризація спорту та здорового способу життя, а також ознайомити дітей з розвитком параолімпійського руху в Україні та світі.

Олег Лещишин розповів про здобутки українських параолімпійців у Ванкувері та про власні досягнення в спорті. Діти з захопленням слухали його розповідь. Та найбільш зворушливим був той епізод, де після продемонстрованих відеороликів про свої спортивні досягнення Олег просто запалив в дітях іскру надії, підкресливши те, що кожен з них вартісний в очах Господа. І ніколи не треба розчаровуватись, які б життєві труднощі не випадали на їхню долю. Треба тільки вірити в себе, в талант, яким Господь щедро наділив кожного з нас. І розвивати його: писати вірші, малювати чудові картини, займатися музикою, живописом тощо. І завжди підтримувати здоровий спосіб життя.

Сказане настільки пройняло наших дітей, що один з наших підопічних Іванко Товарницький, який приїхав на інвалідному візку, сказав у мікрофон: „Я дякую мамі і Богу за те, що я є!”. І все було зрозуміло без зайвих слів.

Дуже полюбляють наші підопічні та їх сім’ї фестиваль “Повір у себе”, під час якого дітлахи демонструють свої можливості: читають власні поезії, показують малюночки, різні витвори мистецтва дитячої творчості. Тут випадає нагода і батькам хворих діток більше поспілкуватися між собою.

- А хіба вони такі обмежені у спілкуванні?

- Уявіть собі душевний стан матері, яка кожен Божий день споглядає на свою дитину, прикуту до інвалідного візочка? Дитина дивиться у віконечко на вулицю, як бавляться інші дітки, як природа радіє весні, чи першому снігу. А її дитина не може відчути цю радість дитинства у повному обсязі, бо обмежена в рухах. Здебільшого батьки таких дітей (а особливо у нас, в Стебнику) нікуди не їздять у відпустку, не відвідують санаторіїв. Бо не мають  можливості. Адже левова частка коштів йде на медикаменти. А за той мізер, який їм виділяє держава, батьки неспроможні навіть прогодувати своїх неповносправних діток. Про те, аби забезпечити їм гідні умови для проживання, не може бути й мови.

Як правило, вони залишені сам-на-сам зі своєю проблемою. Хворобу дитини вони афішувати не хочуть, боячись кривих насмішок, осудів. Наведу звичайний приклад:  іноді на вулиці привертає погляд людина на інвалідному візку; і не один озирнеться, розглядаючи дивака старшого віку, який поводиться по-дитячому, щось вигукує. Когось це відлякує, комусь цікаво, комусь байдуже... Але їхні родичі живуть з ними, щодня бачать, люблять їх.  Хоч як це непросто. І єдине, що загартовує їхній дух, - це спілкування з родинами таких же дітей з особливими потребами, які, як ніхто інший,  розуміють цей біль. Я це знаю з власного досвіду. Мені було лише сім років, коли наша родина дізналася про хворобу сестрички Наталочки.

- Скільки їй зараз років?

- Сорок. Свого часу наша мама об’їздила половину Радянського Союзу, аби дістати необхідні медикаменти та підлікувати Наталю. З цією метою, незважаючи на “залізну завісу” совдепівщини, вона побувала і в Німеччині, і в Ізраїлі (в самому Тель-Авіві). І хоча я сильно переживала, що через жахливу хворобу сестри була обділена батьківською увагою, все ж щиро бажала їй одужати. Звичайно, це дало бажаний результат. Зараз вона може ходити самостійно. Хоча її невпевнені рухи нагадують ходу гумової ляльки, все ж з таким діагнозом – це неабиякий здобуток.

 

“Мрією нашої організації є створити у приміщенні садочку, яке ми орендуємо, реабілітаційний центр”

 

- А яка Ваша місія у товаристві „Надія”?

- Я наче та ланка, яка об’єднує здорових дітей і дітей-інвалідів. Хибною є думка, якої дотримувались і продовжують дотримуватися більшість батьків хворих діток про те, що дитина-інвалід – не така, як всі інші діти. Цим вони самі мимоволі ставлять межу на їх спілкуванні з суспільством, боячись, аби здорові діти не насміхалися над вадами їхніх дітей. Це – своєрідний комплекс, якого слід позбутися. На заходах я намагаюся залучати якомога більше здорових дітей-школярів. Школярі-волонтери розігрують різноманітні сценки, влаштовують дискотеки, заохочують неповносправних діток читати власні вірші, співати пісеньки, разом з ними я неодноразово влаштовую чаювання. Та й батькам випадає нагода порадіти за їхніх дітей, відпочити, поспілкуватися, відчути радість життя. А коли роздаємо речі гуманітарної допомоги з Німеччини (дитячі велосипеди, кріселка, одяг тощо), їхній радості немає меж!

- І звідки у Вас стільки вільного часу, адже маєте донечку-школярку?

- Так. Першокласницю Марусю. Але ж світ – не без добрих людей. Мені допомагають колеги-вчителі, мама, сестра Наталя. І як бачу, ми її дуже розбалували (сміється).

Так склалося історично, що в нашому  мікрорайоні живе чимало сімей, у яких є діти з особливими потребами, в тому числі й освітянськими, які не можуть ходити до школи, а змушені навчатися за індивідуальною програмою. Це той же Іванко Товарницький, Ігор Приріз, Марта Песко... Згідно рішення освітньо-педагогічної комісії міської ради, педагоги нашої школи займаються з ними на дому. І, як висловлюються самі батьки неповносправних діток, займаються на совість. Та ще й допомагають порадами, до кого звернутися, аби допомогти їхній дитині хоча б частково оздоровитися. Так, наприклад, одна з наших освітян порадила батькам Ігора Приріза звернутися до фахового лікаря, що мешкає на Волині. І після того, як Ігорчик пройшов певний курс лікування, його стан здоров’я значно покращився.

-  Які у Вас плани на майбутнє щодо товариства “Надія”?

- Мрією нашої організації є створити у приміщенні садочку, яке ми орендуємо, реабілітаційний центр. На разі це неможливо. Ми фінансово неспроможні його відкрити.

 Особисто я робитиму усе можливе, аби під час проведених мною заходів приділялася увага не тільки хворій дитині, але й усій її сім’ї. Адже товариство “Надія” створене не лише для потреб неповносправних дітей, але й для родин, у яких вони виховуються. Є чимало сімей, де разом з хворою дитиною підростає й здорова. І з власного досвіду я чудово розумію, як їм ведеться. Саме тому я запрошую до нас усю сім’ю, а не лише маму з неповносправною дитиною (і не тільки на традиційне свято Миколая, до якого ми зараз посилено готуємось, а у будь-який зручний для нас час), щоб здорова дитина також не була обділена батьківською увагою. Бо ж вона й так пережила психологічний стрес за хворих брата чи сестру. Ці діти також є частиною суспільства, просто інші. Де ж має бути їхнє місце у цьому світі ринкових перетворень, високих наукових досягнень, величезних щоденних оборотів великих торгівельних корпорацій, у світі, де всі говорять про демократію, свободу, мораль? Та найчастіше за пустопорожніми балаканинами вони сам-на-сам полишені зі своєю нелегкою ношею. І допомогти їм, полегшити їхню біду є моєю місією. І місією всієї нашої “Надії”.

- Щасти вам!

 

Вікторія ЛИШИК

 

 

СОЦІАЛЬНІ МАГАЗИНИ НА ДРОГОБИЧЧИНІ

 

З наступного тижня соціальні магазини та соціальні сектори при діючих торгових точках запрацюють у селищі Підбуж, селах Ступниця, Доброгостів, Нагуєвичі, Уріж, Верхні Гаї та інших. Підприємці подали свої пропозиції щодо створення магазинів для малозабезпечених верств населення. У свою чергу, райдержадміністрація готова забезпечити підприємцям відповідні пільги у межах чинного законодавства. До кінця тижня відповідним службам райдержадміністрації доручено підготувати та затвердити в установленому порядку перелік та норми відпуску соціальних товарів (хліба, макаронних виробів, круп, цукру, олії тощо) і списки малозабезпечених громадян.

 

 ТРУСКАВЕЦЬКІ ІНВАЛІДИ НЕ ЗАДОВОЛЕНІ НОВОЮ ВЛАДОЮ

 

У Трускавці проживає 5,5 тисяч пенсіонерів, кожний п’ятий з них - інвалід. З 1230 інвалідів Трускавця першу групу мають 185 осіб. Щодо субсидій, то за спрощеною системою отримати цю допомогу від держави виявило бажання, починаючи з серпня дотепер - 1020 трускавецьких сімей, 935 пакетів документів вже опрацьовано. Втім, трускавецьким інвалідам не сподобався захід, організований для них новою владою 1 грудня. Нагадаємо, щороку для інвалідів влаштовували благодійний обід з концертом. Для цих обділених долею людей попоїсти та подивитися виступи - не головне, для них більш важливе значення має можливість поспілкуватися. Але меру міста навряд чи тепер до потреб інвалідів.

 

ДИСЦИПЛІНА, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І ПРАВДИВА ІНФОРМАЦІЯ

 

У Дробицькій ратуші чиновникам заборонили пити каву. Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський вимагає від посадовців зробити рішучий крок у напрямку підвищення відповідальності та ефективності роботи. Про це він заявив на оперативній нараді з керівниками відділів, управлінь та служб міста. Зокрема, він наголосив на питанні дисципліни і поведінки у стінах Ратуші. “У кабінетах, у поведінці, в одязі - все має говорити, що ми є працівники державної установи. Хтось приходить, щоб не склалося враження, що потрапив у кав’ярню. Для кави є обідня перерва, - зазначив Олексій Радзієвський. Він зауважив, що дисципліна, відповідальність і правдива інформація мають бути основними пріоритетами у роботі кожного посадовця.

 

У ДРОГОБИЧІ ЗАКРИЛИ ШКОЛИ

 

1 грудня в Дрогобичі призупинено роботу шкіл у зв’язку зі зростанням рівня захворюваності учнів на ГРВІ. За даними міськсанепідемстанції, протягом 22-29 листопада зростання захворювання на ГРВІ перевищило епідемічний поріг на 10,2%. Минулого тижня у Дрогобичі захворіло 1079 осіб, з них 79,4% становлять діти до 17 років. Зі слів начальника відділу освіти виконавчого комітету міської ради Петра Сушка, останнім часом в деяких школах через хворобу були відсутні на заняттях 26-28 відсотків учнів. Петро Сушко звернувся до батьків з проханням пильнувати дітей вдома, не випускати на вулицю, щоб забезпечити карантинний режим і досягнути зниження рівня захворюваності на ГРВІ.

 

ВИСТАВКА ВИШИВАНИХ КАРТИН

 

У Дрогобичі в Палаці мистецтв музейного комплексу “Дрогобиччина” відкрилась виставка вишиваних картин стрийської мисткині Світлани Сидоренко “Краплини душі”. Роботи талановитої стрийської вишивальниці красиві та барвисті. Це і пейзажі, і портрети, й ікони. Світлана Сидоренко народилася 14 червня 1963 року. Навчалася у Стрийській СШ N6. Вперше мисткиня представила свої роботи в Стрию на творчій виставці мистецького об’єднання “Стрий-Ко” на початку 2010 р. У липні мала персональну виставку у Стрийському музеї Меморіального комплексу “Борцям за волю України”, на якій експонувалося 80 вишитих робіт. У вересні стала Лауреатом першого всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів “Неспокій серця”. Світлана вишиванням займається з дитинства. Першим її вчителем була бабуся. На початках вишивала без особливого захоплення. Лише приблизно 12 років тому вирішила зайнятися цим ремеслом серйозно. Картини Світлана вишиває вовняними нитками, в основному - на панамі, лише декілька - на мішковині. З допомогою комп’ютера накладає на вибрану картинку спеціальну схемку, відтак задає розміри, кількість кольорів, відтінків. Вишиває Світлана 5 годин на добу, виключно для себе і те, що їй подобається. Вона хотіла б зробити свою виставку пересувною, помандрувати з нею іншими населеними пунктами України.

 

У ТРУСКАВЦІ ШКОЛЯРІ КУПУЮТЬ МАРИХУАНУ

 

Минулого тижня у Трускавці непрацюючий місцевий мешканець, 1989 року народження, збув 4 грами марихуани 15-річному учневі 10 класу.

 

 

Знаменні дати

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

3 грудня

1722 — Народився Григорій Сковорода, український мандрівний філософ

1932 - Постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м’ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлi м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору

4 грудня

1638 — Після поразки козацького повстання Якова Острянина і Дмитра Гуні козацька рада ухвалила в урочищі Маслів Став “Ординації Війська Запорізького реєстрового”

1878 — Народився Олександр Олесь, український письменник

1803 — Помер Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі (1762, 1765—67) заарештований в 1775 після зруйнування російськими військами Нової Січі і засланий до Соловецького монастиря, де 26 років провів у в’язничній ямі

1938 — У Хусті відбувся І з’їзд “Карпатської Січі”, воєнізованої організації, створеної на Закарпатті членами ОУН

1939 — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ про розмежування областей між УРСР і БРСР, за яким Україна втратила Берестейщину

1992 — IV Всеукраїнський з’їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В’ячеслава Чорновола

5 грудня

1917 — У Києві відкрито Українську державну академію мистецтв. Першим її ректором став графік Георгій Нарбут

1919 — Під тиском ворожих армій головний отаман військ УНР Симон Петлюра виїхав з України в Польщу

1931 — Народився Григір Тютюнник, український письменник

1994 — В обмін на відмову України від ядерної зброї у Будапешті підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав США, Великобританії та Росії

6 грудня

День Збройних Сил України

1240 — Татарський хан Батий узяв Київ, вирізавши жителів міста

1871 — Народився Вороний Микола Кіндратович, український письменник

1899 — Народився Оглоблин Олександр, український історик

1903 — Народився Колесса Микола Філаретович, український композитор

1913 — Народився Амосов Микола Михайлович, український лікар

1932 — Раднарком України звинуватив куркулів і контрреволюціонерів у зриві хлібозаготівель

1991 — Утворені Збройні сили України

7 грудня

1784 — Помер Григорій Полетика, громадський діяч, ймовірний автор “Істрії русів”

1870 — Помер Михайло Вербицький, священик, композитор, хоровий диригент

1936 — Помер Василь Стефаник, письменник, майстер новели

1991 — На зустрічі президентів Білорусії, Росії та України ліквідовано СРСР

8 грудня

1868 — У Львові засноване товариство “Просвіта”

Близько 1740 — Народився Білявський Остап, український живописець

1919 — Коаліція союзників визнала східним кордоном Польщі лінію Керзона, юридично затвердивши окупацію Польщею етнічних українських земель — Холмщини — Лемківщини — Посяння і Підляшшя

1937 — Помер Василь Вражливий (Штанько), письменник, громадський дiяч. Розстрiляний комуністами

1989 — Помер Микола Левицький, президент УНР в екзилі

9 грудня

1863 — Народився Борис Грiнченко, український письменник, етнограф, мовознавець, перекладач.

1861 — Народився Євген Чикаленко, український громадський i культурний дiяч, меценат, теоретик i практик сiльського господарства

1915 — Народився Володимир Ярема (Дмитрий), Патріарх Київський і всієї України (УАПЦ)

1918 — Директорія УНР ухвалила постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновила закон про восьмигодинний робочий день

1925 — Народився Патріарх Володимир, український православний релігійний діяч, богослов, патріах Київський і всієї Руси-України УПЦ-КП

 

Турнір з боксу

 

“ПАТРІОТ”: НЕ СЛІД ОПУСКАТИ РУКИ

 

Наприкінці жовтня у Трускавці проходив всеукраїнський турнір з боксу на призи ДЮСК “Спортовець”

У змаганнях взяли участь команди зі Львова, Мукачева, Івано-Франківська, Дрогобича, Стебника, Трускавця, Меденич, Стрия, Самбора, Борислава, Долини.

Стебницький спортклуб “Патріот” прибув до Трускавця у такому складі: Петрицин Андрій, Стечкевич Орест, Тригубов Андрій, Юрійчук Назар.

У перший день наші земляки провели по одному бою. Тригубов та Петрицин програли, однак показали змістовний бокс. Супротивником Петрицина став боксер з різницею на два роки та й за фізичними параметрами явно переважав Андрія, та це - жереб. Стечкевич та Юрійчук свої двобої виграли, чим потішили свого тренера Салабуна Лева. У фіналі обидва наші хлопці змагались із сильними закарпатськими боксерами. Було рівне протистояння, у результаті якого судді віддали перемогу приїжджим.

Вважаю, що стебничани гідно захистили честь міста і клубу. Не слід опускати руки, тому що тільки за допомогою регулярних тренувань можна досягти успіху. Що я їм і бажаю!

 

Олег ГРИГОРЕНКО,

голова ГО “Спортивний клуб “Патріот”                              

 

 

Міні-футбол

 

“НОВОРІЧНИЙ ТУРНІР” ПРИЙШОВ У СТЕБНИК

 

У неділю, 28 листопада, в нашому місті розпочався традиційний “Новорічний турнір” з міні-футболу. Ігри відбуваються на міському стадіоні біля ліцею.

Наш турнір розширюється, і вперше в ньому бере участь команда “Тростян” з с. Головецьке Сколівського району, а тому боротьба стає цікавішою.

Цьогоріч у нашому турнірі беруть участь 12 команд. П’ять команд представляють наше місто: ФК “Стебник”, юнаки ФК “Стебник”, “Широке”, “Забівка” і “Авангард”. У турнірі грають також ФК “Трускавець”, “Карпати” (Уличне), “Карпати” (Доброгостів), ФК “Ортиничі”, “Фаворит” (Львів), “Юність” (Вільшаник Самбірського району). Вони були розподілені на дві групи по шість команд. Чотири команди з кожної групи проходять в одну четверту фіналу.

Перші ігри показали, що турнір буде цікавим, упертим. В першому турі між собою зустрічались ФК “Трускавець” – “Забівка” (Стебник) 3:0, “Широке” (Стебник) – ФК “Ортиничі” 5:2, “Тростян” (Головецьке) – “Карпати” (Доброгостів) 4:3, “Фаворит” (Львів) – “Карпати” (Уличне) 2:1, “Юність” (Вільшаник) – юнаки ФК “Стебник” 6:1, ФК “Стебник” – “Авангард” (Стебник) 4:0.

Це лише початок, але є вже переживання, є, як кажуть, мандраж. Хто швидше з ним упорався, той і добився успіху за рахунок досвіду.

Є вже в нас лідери серед бомбардирів турніру. Три м’ячі забив І.Юськевич з команди “Широке”, по два м’ячі забили Карнадз (Трускавець), Білик (Доброгостів), Петречко (Головецьке), Улей (Вільшаник) і Куленич (ФК “Стебник”). Так що боротьба серед бомбардирів буде впертою і цікавою, як показав перший тур.

Імідж фаворитів підтвердили команди, які вже були переможцями і призерами попередніх турнірів. Двічі перемагала команда “Широке” (Стебник) і один раз ФК “Стебник”. Призерами були команди “Юність” (Вільшаник), “Фаворит” (Львів), ФК “Трускавець”. Новачок турніру “Тростян” (Головецько) в першому турі здобув перемогу.

Запрошуємо всіх уболівальників приходити й підтримувати свої команди. Загальне керівництво та контроль здійснюється Спортивним клубом “Стебник” та Стебницькою міською радою. Безпосереднє проведення змагань здійснює головний суддя Лукач Сергій. Метою нашого турніру є популяризація спорту, зокрема футболу, в нашому місті та регіоні, виявлення перспективних і талановитих гравців для команди ФК “Стебник”.

Дякуємо адміністрації нашого ліцею за співпрацю і надання можливості командам – учасникам турніру переодягатись в їхньому спортзалі.

 

Йосип БАНДУРА,

голова СК “Стебник”  

 

КАЛЕНДАР ІГОР “НОВОРІЧНОГО ТУРНІРУ”.

 

4.12.2010 Субота

 

9.30. “Забівка” – “Карпати” (Доброгостів)

10.30 “Широке” – “Карпати (Уличне)

11.30 “Фаворит” – Юнаки

12.30 “Трускавець” – ФК “Стебник”

13.30 ФК “Ортиничі” – “Юність”

14.30 “Тростян” – “Авангард”

5.12.2010 Неділя

9.30 “Карпати” (Уличне) – Юнаки

10.30 “Карпати” (Доброгостів) – “Авангард”

11.30 ФК “Ортиничі” – “Фаворит”

12.30 “Трускавець” – “Тростян”

13.30 “Забівка” – ФК “Стебник”

14.30 “Широке” – “Юність”

11.12 2010 Субота

9.30 “Забівка” – “Тростян”

10.30 “Широке” – “Фаворит”

11.30 “Ортиничі” – “Юнаки”

12.30 “Трускавець” – “Авангард”

13.30 “Карпати” (Уличне) – “Юність”

14.30 “Карпати” (Доброгостів) – ФК “Стебник”

12.12. 2010 Неділя

9.30 “Забівка” – “Авангард”

10.30 “Шароке” – “Юнаки”

11.30 ФК “Ортиничі” – “Карпати” (Уличне)

12.30 “Трускавець” – “Карпати” (Доброгостів)

13.30 “Фаворит” – “Вільшаник”

14.30 “Тростян” – ФК “Стебник”

19.12.2010 Неділя

¼ фіналу

11.00 А1 – В4

12.00 В1 – А4

13.00 А2 – В3

14.00 В2 – А3

26.12.2010 Неділя

½ фіналу

10.30 Переможець пари А1В4 – В2А3

11.30 Переможець пари В1А4 – А2В3

13.00 Гра за 3-4 місце

1400 Гра за 1-2 місце

 Создан 06 дек 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником