Воля громади № 1

 
 

Воля громади № 1
Слово редактора

 

ПОЧАТОК КІНЦЯ

 

Нинішня влада вдалась до репресій проти власного народу.

Люди виступили проти Податкового кодексу - і наметове містечко під приводом встановлення януковицької “йолки” розігнали. А ще на нас чекають Трудовий і Житловий кодекси, в яких нам відведене місце рабів.

Показовим  був арешт Юрія Луценка, якого затримали в неділю, коли він разом із сином вигулював собаку. Всі розуміють, що мова йде власне про політичні репресії, а не про наведення порядку. Диктатор Іспанії Франко казав: “Ворогам - закон, друзям - усе”. Ось Партія регіонів і кидає за грати тих, хто до неї в опозиції. Своїх не зачіпають.

При цьому цікаво, що не сидить ніхто з прихильників Ющенка. Вірніше, спочатку вони були його прихильниками, а потім переметнулися до Юлії Тимошенко, ставши міністрами в її уряді.

 З цієї ж опери і підрив пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. Загадкова організація “Перше Січня” (день народження Степана Бандери) взяла на себе відповідальність за це. А жертвами стали хлопці з “Тризубу” імені Степана Бандери, яких нині звинувачують у тероризмі. Не викликає сумніву, що спецслужби здійснили провокацію, щоб знищити націоналістичний рух в Україні.

І вже зовсім не випадково саме в ці дні Янукович підтримує скасування донецькими суддями Указу Ющенка про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України.

Все вкладається в чітку концепцію Кремля поставити Україну на коліна. Ось тільки Янукович не розуміє, що при цьому йому відведена роль щонайбільше керівника губернії, а не президента незалежної держави.

В цій ситуації залишається дуже мало людей, які мислять державницькими категоріями. Керівники обласних рад трьох західних областей України, ставленики “Свободи”, оприлюднили заяву, в якій говорять про нову українську революцію в зв’язку з позбавленням Бандери звання Героя України. Московським ляльководам українських можновладців цього й треба. Розкол України, знищення її як держави - ось їхня головна мета.

Але ми подолаємо усе: підступність ворогів (кремлівських і київських) й недолугість наших буцімто   націоналістичних лідерів. Режим Януковича хоче воювати з власним народом? Посіявши вітер - пожне бурю. Ми стаємо свідками початку кінця цієї влади. Все минає, панове...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Депутати прийняли кризовий бюджет

 

ВАСИЛЬ ПЕЦЮХ ІДЕ ШЛЯХОМ РОМАНА КАЛАПАЧА?

 

За 15 хвилин до початку роботи третьої сесії Стебницької міської ради шостого демократичного скликання, яка відбулася в середу, 12 січня, деякі депутати говорили про те, що ставитимуть питання про дочасне припинення повноважень мера Василя Пецюха. І хоча сам Василь Федорович зовнішньо зберігав олімпійський спокій, все ж відчувалося, що він хвилюється, коли мова зайшла про приватизацію другого поверху гуртожитку на вулиці Мельника, 4 а. Після деяких суперечок це питання все-таки внесли до порядку денного.

 

ФІРУ – ДЛЯ МІСЬКОЇ РАДИ?

 

А головним на цій сесії, звичайно, було питання прийняття бюджету на 2011 рік. Слід відразу зазначити, що порівняно з минулим роком цифри по багатьох показниках є значно нижчими, а, отже, стебничанам пропонують затягнути паски.

Депутати нинішнього скликання продовжили незрозумілу практику своїх попередників, коли про бюджет доповідає не міський голова чи хтось із його заступників, а Оксана Німеровська, яка хоч і займає високу посаду головного бухгалтера і начальника відділу й є професіоналом у своїй справі, проте в силу своїх службових обов’язків повинна просто виконувати вказівки керівництва. Складається враження, що мер і його заступники просто не володіють інформацією в повному обсязі, а тому довірили цю важливу функцію своїй підлеглій. Та й співдоповідь, з якою мав виступити голова бюджетної комісії Володимир Дмитрів, власне такою не була, а торкалася лише одного питання – зменшення на сто тисяч гривень зарплати і видатків на утримання апарату міської ради. Якщо додати до цього, що сесія тривала майже шість годин і місцями перетворювалася на балаган, на що справедливо звернув увагу депутат Дрогобицької міської ради Олег Хрущ, то можна говорити про низьку якість підготовки до роботи, небажання багатьох депутатів усвідомити свою відповідальність перед громадою. Амбіцій у них багато, а ось до якісного виконання своїх обов’язків справа, на жаль, не доходить. А суперечки між нинішніми депутатами і тими, хто був у попередній каденції, взагалі зашкалюють й не призводять до злагодженої роботи народних обранців.

Але повернімося до бюджету. За словами Оксани Німеровської, на 2011 рік передбачено доходів у сумі в 1 мільйон 504 тисячі гривень, з них податок на доходи з фізичних осіб – 773 тисячі 800 гривень  і державне мито 130 тисяч гривень. Власні доходи складають 600 тисяч 200 гривень, з них податок на прибуток підприємств, що належать до комунальної власності, - 240 тисяч гривень, плата за землю – 257 тисяч 200 гривень, фіксований податок на доходи фізичних осіб підприємницької діяльності – 30 тисяч гривень, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності – 35 тисяч гривень, плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна – 38 тисяч гривень. Якщо врахувати дотацію з Львівського обласного бюджету в сумі 185 тисяч 500 гривень, то всього доходи мали би скласти в 2011 році 1 мільйон 689 тисяч 500 гривень.

На цьому тлі вельми цікавими є розрахунки деяких видатків. Так, на заробітну плату працівникам апарату міської ради передбачено 1 мільйон 350 тисяч гривень, на придбання канцтоварів – 6 тисяч 600 гривень, на придбання конвертів і марок – 4 тисячі 800 гривень, на послуги телефонного зв’язку – 10 тисяч гривень, на відрядження – 7 тисяч 200 гривень. Є й чимало інших видатків, передбачених на утримання апарату, тому власне на розвиток міста залишаються копійки. Так, на культуру і мистецтво спромоглися виділити лише 20 тисяч гривень (минулого року було 25 тисяч), на фізичну культуру і спорт – 25 тисяч (минулого року теж було на 5 тисяч більше), на поточний ремонт доріг – 58 тисяч гривень… Що можуть зробити будь-який міський голова, його команда, депутати, якщо левову частку бюджету, наших з вами податків, “з’їдає” так званий апарат управління, в масі своїй неякісний, без менеджерських здібностей, що приймає неефективні рішення? Допоки не вийдемо з цього зачарованого кола, про розвиток Стебника годі й говорити. В сусідніх містах нарахування на утримання апарату теж високі, але відсоток у загальній структурі значно менший, бо бюджети там в десятки разів більші.

Щоправда, є ще так званий спеціальний фонд міського бюджету, який загалом складає 1 мільйон 118 тисяч гривень. Ним передбачено на капітальний ремонт житлового фонду 114, 4 тисячі гривень. Це дрібниці, якщо врахувати, що потрібно повернути заборгованість за минулий рік у сумі 60 тисяч гривень, а, скажімо, ремонт ліфта на вулиці Грушевського, 15 чи ремонт житла можливі лише за умови співфінансуванння, коли міська рада виділяє деякі кошти, а решту мають дати з Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки (якщо, звичайно, стебницьке керівництво не сидітиме в кабінетах, а в буквальному розумінні цього слова вибиватиме ці гроші у Львові та Києві). Сумнівна проблема співфінансування (бо що таке Стебник для київських урядників і яка сила впливу місцевих керівників?) стосується й капітального ремонту доріг на вулиці Трускавецькій. Зі спецфонду міського бюджету на це передбачено аж 640 тисяч гривень. Щороку подібні суми кидають у болото, а з таненням снігу зникає й асфальт. Як бачимо, це хороший спосіб відмивання коштів для влади! На капітальний ремонт дороги на вулиці Куліша зі спецфонду передбачено 40 тисяч гривень, на проектну документацію реконструкції систем електроживлення  гуртожитків – 20 тисяч гривень, на реконструкцію мереж тепло- і водопостачання – 40 тисяч гривень.

Цікавим, якщо не сказати більше, є внесок у сумі в 58 тисяч гривень в статутний фонд КП “МВУЖКГ” для придбання сміттєвоза. Ніби всі вже забули історію, коли майже на 300 тисяч придбали подібну машину, яка фактично не їздить, - і ніхто з колишніх можновладців за це не відповів! Ще 30 тисяч гривень передбачено цьому підприємству для погашення боргу за електроенергію. Лише 27 тисяч гривень мають намір скерувати на влаштування майданчиків для твердих побутових відходів, а за 60 тисяч гривень хочуть придбати новий автомобіль для міської ради, бо нинішній експлуатується вже понад тридцять років.

Конструктивного обговорення бюджету не вийшло. Складалося враження, що деякі депутати взагалі вперше у сесійній залі ознайомилися з контрольними цифрами. Але суть проблеми полягала в іншому. За словами Романа Юзефовича, нинішнього лідера місцевої “Свободи”, напередодні сесії чотири години тривало узгодження основних цифр бюджету, і міський голова погодився внести певні зміни. Проте в доповіді Оксани Німеровської все залишилося так, як було. Оскільки Василь Пецюх жодним чином не відреагував на ці слова депутата, складається враження, що він продовжує грати свою роль, коли не прислухається до думок народних обранців, гне, що називається, свою лінію, а потім звинувачує тих же депутатів у тому, що ті не хочуть з ним співпрацювати. Та й з моральної точки зору якось не пасує мерові не дотримувати власних обіцянок, тим паче, що його прихильники наголошують  саме на моральних якостях міського голови.

Мирослав Пуківський говорив про необхідність вкладення коштів не у розвиток спорту загалом, а у розвиток дитячого спорту зокрема. Богдан Асафат наголосив на тому, що з 2006 року сміттєвоз не поставлений на облік, бо фірмі треба сплатити борг, а без цього вона не хоче оформити договір купівлі-продажу. Анастасія Галяк запропонувала не купувати автомобіль для міської ради. Депутати пожартували, що тоді слід придбати фіру або пересісти на велосипеди. Микола Варивода звинуватив Оксану Німеровську в тому, що та буцімто не читає бюджет, але отримав кваліфіковану відповідь від головного бухгалтера. Роман Юзефович поцікавився, що ж то за 15 земельних ділянок на суму 400 тисяч гривень (всі розуміють, що дохід буде значно більшим) хоче продати міська рада. Міський голова зміг “згадати” лише три найбільші – одну на фірмі “Канзас” і дві біля асфальтного заводу. Наталя Беднарчик запропонувала скерувати кошти на обладнання дитячих майданчиків. Ірина Василишин сказала, що слід встановити дорожні знаки і нанести розмітку біля кожної з чотирьох стебницьких шкіл. Богдан Асафат говорив про необідність зрізання старих дерев, які падають на дорогу. Роман Павлічко звернув увагу на ремонт доріг у Сільці. Василь Карабан запропонував виділити кошти на облаштування кладовища і розширення його площі. Мова йшла і про обгородження майданчиків дитячих садочків, а Ігор Сушицький запропонував ввести податок на собак.

Проте всі ці пропозиції депутатів зависли у повітрі. Міський голова не поставив їх на голосування, фактично нехтуючи думкою народних обранців. Втім, не було і зворотньої реакції, бо ніхто не наполіг на цьому. Можливо, така ситуація всіх задовольняє?

 

“ПЕРЕТВОРИМО СТЕБНИК ІЗ БЮДЖЕТНОГО ПАСИНКА В РІДНУ ДИТИНУ”

 

Відтак Василь Пецюх надав слово міському голові Дрогобича Олексієві Радзієвському.

За словами Олексія Васильовича, бюджет 2011 року – кризовий бюджет. Він вважає, що у нас системна, глибинна криза, і це треба усвідомити. Проблема полягає в тому, як забезпечити діяльність міста в кризових умовах, як зберегти все напрацьоване?

Олексій Радзієвський наголосив на тому, що стебницькі депутати мають бажання виконати передвиборчі програми й обіцянки. Але для цього треба навчитись економити й ефективно використовувати гроші. Режим економії виходить на перший план під час кризи.

Міський голова Дрогобича зробив акцент на тому, що на інфраструктуру Стебника в 2011 році буде виділено 26 мільйонів 575 тисяч гривень. Це кошти з дрогобицького міського бюджету. Так, на освіту надійде 14 мільйонів 92 тисячі гривень, на культуру – 2 мільйони 130 тисяч гривень, ще 567 тисяч гривень – на соціальний захист населення.

“Ви гарантовано отримаєте ці кошти, бо про це заявляю я, міський голова Дрогобича, - підкреслив Олексій Радзієвський. – Ми перетворимо Стебник із бюджетного пасинка в рідну дитину”.

Відтак міський голова Дрогобича зупинився на резервах, завдяки чому можна віднайти кошти на розв’язання насущних господарських проблем. Так, кількість працівників міської ради складає аж 29 чоловік. У житлово-комунальному господарстві є 42 особи, причому 14 з них – керівного складу, тобто на трьох роботяг припадає один начальник. “А має бути один хоча б на 15 чоловік”, - наголосив Олексій Радзієвський.

Він провів своєрідний лікнеп (ліквідацію неписьменності) для депутатів. “Що потрібно для того, щоб отримати економічну вигоду?” – запитав Олексій Радзієвський у присутніх. На його думку, кругообіг фінансів не повинен виходити за межі Стебника. Якщо структура не зареєстрована в місті – нічого їй тут робити. Нехай зареєструються в Стебнику, платять податки. “Ми стали на шлях глибоких системних реформ, - наголосив Олексій Радзієвський, - насамперед  у житлово-комунальній сфері. Тут треба навести порядок і не шкодувати грошей на те, щоб наші міста стали ошатними”.

За дорученням Олексія Радзієвського був проведений аудит. З’ясувалося, що за минулий рік 74 відсотки коштів пішло фірмам, які не зареєстровані в Стебнику. “Ось тут резерви, - сказав міський голова Дрогобича, - з-під носа виводять гроші”.

На думку Олексія Радзієвського, хтось повинен скуштувати тюремної баланди, бо це неповага до громади. Відповідні документи скеровані правоохоронним органам.

Понад 180 тисяч гривень заплачено приватному підприємцю Королику. А “Трускавецькурортліфт” узяв 99 тисяч гривень на ремонт п’яти ліфтів, хоча фактично відремонтував лише два. При цьому були завищені обсяги робіт, розміри прибутків, а в результаті фактично привласнена 71 тисяча гривень.

Окремо Олексій Радзієвський зупинився на проблемах КП “МВУЖКГ”. Заборгованість міської влади перед підприємством складає понад 39 тисяч гривень, а в той час іншим фірмам за роботи, які могло здійснити КП “МВУЖКГ”, заплатили майже 188 тисяч гривень. В результаті підприємство підпадає під прес контролюючих органів, бо треба платити штрафи, росте пеня. “А де патріотизм, людяність, християнська мораль?” – задав риторичне запитання Олексій Радзієвський. Та сама картина і з благоустроєм. Минулого року на це витратили понад 300 тисяч гривень, і лише 120 тисяч заплатили КП “МВУЖКГ”. Решта пішло іншим фірмам, не зареєстрованим у Стебнику.

Насамкінець Олексій Радзієвський побажав стебницьким депутатам плідної роботи і нових перемог: “Починайте працювати в ногу з Дрогобичем. Для мене ви рідні. Нас об’єднує біда, трагедія. Ніхто мене не змусить звернути зі шляху реформ. Підтримайте мене! Ви несете персональну відповідальність перед виборцями”.

Члена Стебницького міськвиконкому Осипа Бандуру цікавили питання спорту. На його думку, несправедливо, коли всі чиновники від спорту зосереджені в Дрогобичі, є відповідне фінансування, а Стебник з цього нічого не має. Романа Юзефовича цікавило питання, чи під усіма документами, наведеними Олексієм Радзієвським, стояв підпис Романа Калапача. “Не під усіма, є й інші підписи, - відповів дрогобицький міський голова, - але генератором стратегії був Роман Калапач”. Галина Марчук цікавилася розподілом коштів для міських і сільських шкіл, а Микола Варивода запропонував зробити аудит діяльності стебницької влади за останні чотири роки.

Олексій Радзієвський підказав, як отримати 430 тисяч гривень економії на рік. Зокрема, слід скоротити три штатні одиниці в апараті управління міської ради, не заповнювати вакантні посади і обмежити видатки на послуги. “Ось це буде державницький підхід!” – сказав міський голова Дрогобича.

Уже після того, як він покинув сесійну залу, депутати продовжили обговорення бюджету. Голова бюджетної комісії Володимир Дмитрів запропонував зменшити на 100 тисяч гривень зарплату працівникам апарату. Проте Василь Пецюх тримався за попередню цифру – в один мільйон 350 тисяч гривень. Коли ж за його пропозицію не проголосувала достатня кількість депутатів (“за” було всього 9 голосів), він запропонував ці “зайві” сто тисяч виділити на ремонт доріг. І як депутати не відстоювали кожний свою пропозицію (те ж облаштування дитячих майданчиків, видатки на спорт і таке інше), все ж більшістю голосів вирішили скерувати ці кошти на ремонт доріг. При цьому Роман Юзефович кинув репліку, що “з дороги легше вкрасти”, але нинішні можновладці вдали, що нічого не почули.

Відтак було розглянуте питання про стимулювання роботи працівників апарату і керівників міста. Згідно чинного законодавства передбачені надбавки до посадового окладу, преміальні, донарахування премій, оздоровчі. Щодо цього звучали різні думки. Роман Юзефович зазначив, що в лікарні працюють на 0,8 ставки, в ЖЕКу – на 0,5 ставки. Мовляв, які можуть бути премії в час кризи. І хоча йому заперечив заступник міського голови Петро Веклюк, що багато працівників апарату мають ставку в 900 гривень, так що премія їм не завадить, все ж депутат сказав: “Свобода” за надбавки і премії голосувати не буде!”. Ольга Гнатів поцікавилась, якою була би економія коштів, якби премій не платили взагалі. За словами, Володимира Дмитріва, це склало би 700 тисяч гривень на рік. Думки депутатів щодо розміру премії були різні, але в кінцевому результаті пройшла пропозиція Миколи Вариводи: 30 відсотків, але вирішувати щоквартально.

 

ЧИ ЗАЛИШИТЬСЯ ГРОМАДІ ДРУГИЙ ПОВЕРХ НА МЕЛЬНИКА, 4 А?

 

Депутатів прийшли привітати учасники вертепу з вісімнадцятої школи. Діти побажали депутатам прийняти бюджет, що й було зроблено. Коли Жид збирав гроші, розщедрилися перші керівники міста й окремі депутати.

Відтак розглянули питання створення чотирьох конкурсних комісій, до яких разом з депутатами увійшли працівники міської ради.

Здавалося, Дамоклів меч, який усю сесію висів над Василем Пецюхом, відведено, але депутати м’яко нагадали мерові, що треба розглянути питання щодо приватизації другого поверху гуртожитку на Мельника, 4 а. Було видно, що це йому не подобається, але змушений був з цим погодитись. Та й агресивний запал депутатів згас. Чи то вони помучились, чи на них вплинув виступ Олексія Радзієвського, чи то вони зробили висновок, що порівняно з Романом Калапачем нинішній мер мало не святий…

З цього питання виступив голова депутатської комісії з приватизації Андрій Пукало. Він повідомив, що ще 23 грудня минулого року Дрогобицький міськрайонний суд задовільнив позов Василя Миколайовича Карпінця і зобов’язав Стебницьку міську раду укласти з ним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 а. Як з’ясувалося, покупець дав згоду заплатити 62 долари за квадратний метр. Депутати, в принципі, були не проти продажу, але вважають, що можна було продати дорожче.

Проте в результаті розгляду цього питання виникли деякі цікаві речі. Документ опинився в міській раді 29 грудня, хоча Василь Пецюх стверджував, що 30-го. Проте міський голова не скликав позачергової сесії, як мав би це зробити господар міста, що вболіває за народне добро (до речі, зависло в повітрі питання Романа Юзефовича з цього приводу). Натомість він передав рішення суду на розгляд комісії з приватизації. Очевидно, Андрієві Пукалу та його товаришам не вистачило уміння розібратись у даній ситуації, аби оперативно на все відреагувати. Чи не на це розраховував міський голова? Принаймні він мав знати, що спливає десятиденний термін апеляції.

Було також встановлено, що на документі міської ради, яким дозволено продаж другого поверху, нема підписів членів комісії, печатки, відсутній протокол засідання комісії, а додатковий номер “Галицької зорі”, в якому повідомлено про конкурс, відсутній, так що ніхто з потенційних покупців просто не міг ознайомитись з умовами. Було ще два учасники, які буцімто брали участь у конкурсі, але в графі про прийом документів від них стоїть прочерк. На чолі цієї ймовірної афери стояв колишній секретар міської ради Геннадій Куцан.

На думку Романа Івасівки, нинішнього секретаря міської ради, слід порушувати кримінальну справу. Василь Карабан запропонував подати новий судовий позов, а Микола Варивода сказав, що слід звернутися до прокуратури, яка би встала на захист громадського майна, і тоді, в зв’язку з новими обставинами, термін апеляції діє рік. Зрештою, після засідання комісії, вирішили звернутися до суду, щоб зняти копії документів по справі. Якщо ж відповідних документів не буде, то звернуться до прокуратури, а в понеділок, 17 січня, проведуть позачергову сесію.

Було видно, що депутати не дуже хочуть виводити на чисту воду Василя Пецюха, але в них закрались сумніви щодо його потурання в цій справі. Невже нинішній мер йтиме шляхом Романа Калапача? Особисто я в це не вірю, але знаю багатьох людей, яких зіпсували влада і “ліві” гроші.

Відтак депутати розглянули земельні питання, наразі не задовільнивши прохань нових власників меблевого магазину й фірми “Лев” (кабельне телебачення). До речі, телевізійної камери в сесійній залі не було. Чи не тому, що стояло гостре питання по Мельника, 4 а та ймовірній відставці міського голови?

На завершення відбулася “розминка”, що мала бути на початку сесії…

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

МАЛО НЕ ЗГОРІВ БУДИНОК

 

П’ятого січня у Стебнику на вулиці Південній мало не згорів житловий будинок. Як повідомив нашій газеті підполковник служби цивільного захисту населення пожежної частини м. Дрогобича Роман Свястин, вогнем знищено півметра даху і стіну однієї з кімнат будинку. Будинок та прилеглу до нього літню кухню сусідам вдалося врятувати. Матеріальні збитки становлять біля 500 гривень. Ймовірною причиною пожежі, як стверджують працівники СДПЧ-6 м. Дрогобича, є порушення правил пожежної безпеки при монтажі та експлуатації електромережі.

 

КП “НАШЕ МІСТО” НАДАСТЬ СМІТТЄВОЗ?

 

На останній понеділковій нараді у Стебницькій міській раді заступник міського голови Петро Веклюк основну увагу акцентував на вивезенні сміття та благоустрої міста, зокрема, на прибиранні території. Як повідомив п. Петро, вже проведено переговори з трускавецьким підприємством КП “Наше місто” щодо надання транспортних послуг: для прибирання міста від сміття трускавчани  виділять сміттєвоз.

 

НАРОДЖУЄТЬСЯ МЕНШЕ, НІЖ ПОМИРАЄ

 

За 2010 рік у Стебнику померло 214 осіб, а народилася 151 дитина. За цей час одружилося 74 пари. Молодята називали своїх дітей доволі рідкісними як на наших теренах іменами: Аріна, Віолета, Злата, Єлизавета, Віталіна, Мурат. А найбільш поширеними іменами малюків були наступні: Анна, Микола, Анастасія, Марія, Андрій, Назар, Дмитро.

 

“ВОЛЯ ГРОМАДИ” – ВАША ГАЗЕТА

 

Пункти придбання газети “Воля громади”:

ТЦ “БУМ”, вул. Дрогобицька, 19/2

Магазин “Ідея”,  вул. Суха Воля, 1

Магазин “Надія”, вул.Микелити, 12

Магазин “Айсберг”, вул. Куліша, 1

Магазин “Зорепад”, вул. Мельника, 12

Магазин “Синєвір”, вул. В.Великого, 4

Магазин “Лілія”, вул. Грушевського, 14

Магазин “Юлія”, вул. Сагайдачного, 51

Магазин “Продукти”, вул. Зелена Діброва

 

Допоможіть!

 

Оксана Винницька перемагає НА фестивалях – переможе і в житті

 

Нещодавно газети писали про блискучу перемогу нашої землячки, співачки Оксани Винницької на Всеукраїнському фестивалі “Поклик Серця”. Та обставини змушують згадати про талановиту виконавицю власних пісень знову.

Річ у тім, що нашому “соловейку” потрібна ваша допомога. Оксана років десять тому втратила зір. Та дякувати Богу, знайшла сили перемогти себе, і, мало того, до неї прийшов талант писати вірші. Все в цьому житті стається з благословення Божого, вважає Оксана Винницька.

Але, як кажуть, біда сама не ходить, продовжуючи й надалі переслідувати її. Нещодавно наша землячка повернулася з Філіппін, де проходила курс лікування. Там Оксані подарували крихту надії на одужання. Ви б почули її піднесений настрій після повернення. Прилетівши до Києва, вона тут же почала обдзвонювати своїх рідних, друзів, знайомих. Важко передати словами ті відчуття радості, надії. Піднесення відчувалося в кожному її слові.

Так сталося, що більше половини коштів на лікування довелося взяти в борг. А сума чимала. Взиваємо до сердець всіх, кому небайдуже здоров’я Оксани. Насамперед звертаємося до тих, хто має можливість допомогти фінансово. Нехай ваш, хоч і маленький внесок, буде ще одним кроком у ваших добрих ділах. Подаруймо можливість нашій щирій землячці побачити цей Божий світ знову. Допоможімо творити їй, вдивляючись в краєвиди нашого чудового краю. Проявімо милосердя в час Різдва Христового, подаруймо різдво в серці Оксани. І не забуваймо помолитися за неї. Адже молитва та віра в краще – то велика сила. Заздалегідь дякуємо.

Переказати кошти можна на рахунок: 26200301475222 в АТ “ОТП Банк”, МФО: 300528, ІНН: 3368001203. Отримувач: Чапля Ірина Ігорівна.

Телефон Оксани Винницької: 097-47-52-270.      

 

 

МІРИЛО ОЦІНКИ

 

Для забезпечення функціонування бюджетної сфери Дрогобича, яка фінансується з місцевого бюджету, щомісяця необхідно 23-25 мільйонів гривень. Про це заявив на оперативній нараді в ратуші міський голова Олексій Радзієвський. За його словами, цьогорічний бюджет напружений і виконати його буде дуже важко, тому кожен розпорядник коштів має в творчому контакті співпрацювати з податковою службою, допомагати виявляти резерви. На думку міського голови, найбільші резерви криються у земельному податку. Зважаючи на це, міський голова доручив терміново провести інвентаризацію землі. Також Олексій Радзієвський додав, що наповнення бюджету стане мірилом оцінки роботи кожного посадовця.

 

У ДІТЕЙ ХОЧУТЬ ЗАБРАТИ БУДИНОК

 

Батьки вихованців Будинку учнівської творчості звернулися до трускавецького міського голови  Руслана Козира. Вони обурені діями міської влади, котра має намір забрати приміщення позашкільної установи для розв’язання фінансових та господарських проблем міста шляхом дискримінації дітей. “У курортному місті, вщерть наповненому розважальною інфраструктурою, ресторанами, барами, Інтернет-клубами, - сказано в зверненні, - Будинок учнівської творчості - це благодатний острівець, де кожній  дитині приділяють увагу, допомагають проявити свої здібності, організовують цікаве та  змістовне дозвілля, до того ж безкоштовно.  Дитина, відірвана від  вулиці  та сумнівних компаній, де вона покладена сама на себе, залучається в БУТ до  активної діяльності за своїми інтересами, розвивається та виховується  під наглядом педагогів, в комфортній затишній атмосфері... Ми, батьки і наші діти, покладали на нову владу  великі надії, повірили Вашим обіцянкам  п. Руслане  Козир, задекларованими у передвиборчій програмі: “Сприяння вчителям, науковій еліті, інтелігенції - тим верствам суспільства, які працюють на розбудову міста чи виховують дітей та молодь”, “Програма відновлення системи дитячого оздоровлення. Підтримка дитячих гуртків, спортивних секцій, відновлення роботи позашкільних установ”, “Заборона на продаж та оренду дитячих та шкільних закладів”. Отакого “сприяння” в перший місяць своєї каденції, шановний мере, ми не сподівалися. Невже та мізерна економія коштів, яка йде на зарплатню вчителя – позашкільника, допоможе вирішити фінансові проблеми міста, покрити мільйонні борги? Чи, може, справа в привабливому розміщенні установи та досить великій земельній ділянці?!”.

Що скаже мер?

 

ЗАПОРІЗЬКІ КОЗАЧАТА - НА ДРОГОБИЧЧИНІ

 

В рамках акції “Схід і Захід разом” 50 запорізьких дітлахів - вихованці школи козацького бою “Спас”, комплексу “Запорозька Січ” та інтернату N5 для дітей з вадами зору, відпочили у селищі Модричі та місті Дрогобич. Діти жили в місцевих родинах, вивчали традиції та звичаї, знайшли нових друзів. Під час святкових заходів з нагоди Різдва, які проходили на центральній площі Дрогобича, запорізькі козачата просто здивували галичан. У 15-градусний мороз хлопчаки скинули з себе свитки і, залишившись у самих тільки шароварах, продемонстрували публіці майстерне володіння прийомами козацького бойового мистецтва “Спас”, тим самим підтвердивши: козаки міцні як тілом, так і духом. А 12-річний Сергійко Грицай вразив глядачів тим, що спочатку ходив босоніж по битому склу, а потім ліг на нього голою спиною, а ще п’ять хлоп’ят встали йому на груди,

 

КОЛІСНІ КРІСЛА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

 

Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський вручив 12 людям з обмеженими можливостями колісні крісла, придбані за кошти державного бюджету. Олексій Радзієвський зазначив, що сьогодні в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради на обліку перебуває 167 осіб, які потребують 200 одиниць різних технічних засобів реабілітації. Він наголосив, що влада прикладе всіх зусиль, щоб забезпечити ці найнеобхідніші потреби інвалідів. Нагадаємо, у Дрогобичі й Стебнику налічується 5269 людей з особливими потребами, не враховуючи дітей-інвалідів.

 

 У  БОРИСЛАВІ ВОДА ЗА ГРАФІКОМ

 

Нинішній міський голова Борислава Володимир Фірман у передвиборчій програмі обіцяв цілодобове постачання води мешканцям міста. Наразі спромігся лише встановити графік подачі цілющої вологи. Щоранку з шостої до десятої й щовечора з шостої до десятої бориславці матимуть воду. Що ж, будемо сподіватися: через п’ять років мер виконає свою обіцянку.

 

ВИСТАВА “ПАННОЧКА” У ДРОГОБИЧІ

 

У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулася прем’єра вистави “Панночка” Ніни Садур. Це філософсько-комедійна містерія у постановці головного режисера театру з Дрогобича Олександра Короля.

 

Знаменні дати

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

14 січня

1649 - Тріумфальний в’їзд гетьмана Богдана Хмельницького до Києва

1855 — Народився Опанас Сластіон, український живописець

1871 — Народився Сильвестр Яричевський, український письменник

1882 — Народився Іван Огієнко (митрополит Іларіон), митрополит УАПЦ, мовознавець, історик церкви

1907 — Народився Василь Комісаренко, український ендокринолог, академік НАН України

1937 — Народився Євген Гуцало, український письменник

1966 — Помер Сергій Корольов, конструктор ракетно-космічних систем

15 січня

1803 - Помер гетьман Кирило Розумовський.

1841 — Народився Архип Куїнджі, український маляр

1871 — Народився Агатангел Кримський, український історик, письменник, перекладач, один з організаторів Академії наук України (1918)

1918 — Народилась Лариса Руденко, українська співачка (меццо-сопрано)

1992 - Затверджено музичну редакцію гімну України, автором якої є Михайло Вербицький

16 січня

1884 — Помер Павло Платонович Чубинський, український етнограф, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України

1892 — Народився Гордій Коцюба, український письменник з когорти Розстріляного Відродження

1918 — Центральна Рада прийняла закон про створення Української добровольчої армії

1919 — Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії

1954 — місто Проскурів перейменоване у Хмельницький

1991 — Папа Римський Іван Павло II заснував в Україні Греко-католицьку ієрархію

17 січня

1734 - Помер гетьман Данило Апостол

1805 - Відкрито університет у Харкові

1921 — У Відні створено Український вільний університет, незабаром переведений у Прагу

1954 — Помер Андрій Миколайович Лівицький, український громадсько-політичний діяч, президент УНР в екзилі (1926—1954)

18 січня

1654 — В Переяславі відбулась рада Війська Запорозького

1834 — Народився Володимир Боніфатійович Антонович, видатний український історик, археолог, етнограф (†1908)

1944 — На Волині відбулися перші серйозні сутички Української повстанської армії (УПА) з військами НКВС.

2000 — Помер Віктор Михайлович Іконник, хоровий диригент, керівник Київського камерного хору імені Б. Лятошинського

19 січня

1655 — В битві під Охматовим українські козаки розбили польське військо

1903 — Помер Нікола Артемійович Терещенко, український підприємець та благодійник

1906 — Побачив світ перший номер першого українського сатиричного журналу “Шершень”

1912 — Народився Тимофій Левчук, український режисер (“Дума про Ковпака”)

1939 — Помер Михайло Драй-Хмара, український поет і літературознавець, загинув у радянському концтаборі

1946 - Утворено Союз Українців у Великій Британії

1962 — Помер Іван Їжакевич, український живописець і графік

20 січня

1661 — Засновано Львівський університет

1897 - Народився поет і есеїст Євген Маланюк

1921 - Помер письменник Панас Мирний (Рудченко)

1920 — Скасування поляками Галицького крайового центру і поділ Галичини на три воєводства

1990 — Помер Володимир (в миру — Дідович Володимир Микитович), український релігійний діяч УАПЦ

 

 

Міні-футбол

 

“НОВОРІЧНИЙ ТУРНІР”: ПЕРЕМОЖЦІ ТА ПЕРЕМОЖЕНІ

 

Ось і вийшов наш “Новорічний турнір” з міні-футболу “Стебник-2010” на фінішну пряму.

Насправді в фінальну частину ввійшли  чотири команди, які своєю грою, самовіддачею, бажанням прагнули перемоги в турнірі. Це ФК “Трускавець” – “Юність” (Вільшаник), які зустрічалися в першому півфіналі, і команди “Фаворит” (Стебник) – “Широке” (Стебник) – другий півфінал. Це команди, які своєю грою довели, що вони варті боротися за призові місця.

У кожній з команд є гравці прем’єр-ліги області та Львівського інституту фізкультури, вони й підсилили гру, ставши лідерами.

В першому півфіналі на себе була несхожою команда “Юність” із Вільшаника, де основну роль, щоб не образити інших, відігравали гравці ФК “Самбір” Ковалик Іван, Леськів Ігор, Теплий Ігор і Сивик Василь. У них у суботу було нагородження за зайняте друге місце в прем’єр-лізі чемпіонату Львівської області й по закінченні – бенкет. Ці хлопці були розслаблені, незібрані, й у них майже нічого не виходило, та ще й Теплого Ігоря не було. А самі гравці Вільшаника, як вони не старались, не змогли витягнути цю півфінальну гру. Вони прикрили лідерів трускавчан Кіссака Ігоря і Карнадза Ярослава, не давши їм відзначитись, але ця команда насправді є командою, в якій грають усі, хто знаходиться на футбольному полі. Команда із Трускавця, забивши три м’ячі (Шишка І., Мінчак В. і Гричак О.), перемогла в цьому півфіналі.

З нетерпінням усі вболівальники, а їх було багато, чекали другого півфіналу, бо стебницькі команди впродовж всього турніру показували технічний і видовищний футбол. У “Фавориті” (Стебник), крім місцевих футболістів, грали представники “Карпати-2” (Львів) Остапець Артем і Підвірний Володимир, “Скала-2” (Моршин) Бутрак Тарас і Басараб Михайло. А це команди прем’єр-ліги області. В команді “Широке” (Стебник) грали молоді, амбітні, перспективні  футболісти з Львівського інфізу Юськевич Іван, Темнюк Микола з Хмельницького, Філь В., Гринюк Р. і Росяк І. з Чернігівщини. За цими хлопцями – майбутнє нашого футболу.

Гра проходила напружено, бо команди були варті одна одної. Атаки йшли то на одні, то на інші ворота, і футболісти показували все, на що вони були здатні. Першою успіху добилася команда “Широке”, в цій ситуації дуже грамотно і технічно зіграв Юськевич Іван, забивши перший м’яч у ворота “Фаворита”. І тут “Фаворит” збільшив темп гри, що ще більше захопила вболівальників, які, незважаючи на морозну погоду, активно підтримували свої команди. Здавалося, що ось-ось команда “Фаворит” зрівняє рахунок, навіть їхній воротар активно допомагав в атаці. Але команда “Широке” упіймала суперника на контратаці, і Дубровський Ігор ефектно перекинув м’яч через воротаря, забивши другий м’яч. Подумалося, що команда “Фаворит” не витримає, але тут зіграв їхній досвід, вони зібрались, і Бутрак Тарас забиває один м’яч у відповідь. Обидві команди заграли з новою силою, була висока самовіддача, висока техніка з м’ячем і висока командна гра. Але молодість взяла своє, хоча один з кращих і досвідчених гравців нашого турніру Михайло Басараб забив м’яч і тим самим скоротив рахунок до мінімуму, на більше сил і часу в команди “Фаворит” не вистачило, і команда “Широке” (Стебник) стала другим фіналістом турніру.

Через деякий час після відпочинку команди “Фаворит” (Стебник) і “Юність” (Вільшаник) вийшли на гру за третє призове місце. Більшість вболівальників прогнозувало, що власне ці команди зустрінуться в фіналі по іграх, які вони показували впродовж турніру. Але футбол цікавий тим, що він непередбачуваний, що є в ньому доля фарту і везіння, доля настрою і прагнення до перемоги. Було помітно, що команди розчаровані своїми попередніми результатами, але як тільки “Фаворит” відкрив рахунок (гол забив Остапець Артем), гра пішла веселіше. Молода команда “Юність” заграла більш активно, перехопила ініціативу, але м’яч вперто не йшов у ворота суперника. В ці хвилини у всій своїй красі виглядав один із найтехнічніших гравців турніру Ковалик Іван,  який брав гру на себе і як справжній капітан вів команду за собою. Але команда “Фаворит”, де більше досвідчених гравців, довела гру до перемоги 3:1. Ще по одному м’ячу в цій команді забили  Лапко С. і Бутрак Т., один м’яч в “Юності” забив Яцьків В. Бронзовим призером “Новорічного турніру” стала команда “Фаворит” (Стебник), і це крок уперед, бо минулого року ці футболісти були четвертими.

 

Йосип БАНДУРА,

голова СК “Стебник”

 

(Далі буде)

 

 

 

 

Дзюдо

 

НАЙМОЛОДШИЙ - НАЙСПРИТНІШИЙ! 

 

У грудні 2010 року спортивний клуб “Патріот” завітав на Відкриту першість Самбірського району із дзюдо, яка проходила у селищі Новий Калинів.

На наших спортсменів чекали суперники з різних куточків Львівської області. Склад нашої команди був такий: брати Олег та Ростислав Дронь, Березяк Марко, Антонів Сергій, Білоголовка Владислав, Дречевич Дмитро, Качурин Станіслав.

Наймолодший представник міста калійників – Білоголовка Владислав видався найспритнішим. Владік входить до числа тих, хто розуміє, що до тренувань слід ставитися серйозно, виконує усі вказівки та намагається втілювати їх на татамі. Результат не змусив довго чекати: перше місце на Відкритій першості Самбірщини.

Ще декілька перспективних дзюдоїстів посіли треті призові місця - Дронь Ростислав, Антонів Сергій та Качурин Станіслав.

Вітаємо всіх спортсменів зі здобуттям медалей!

 

Олег ГРИГОРЕНКО,

Голова ГО “Спортивний клуб “Патріот”                                                

 

Йорданські купання

 

СВЯТО ВОДОХРЕЩА У ДОБРОГОСТОВІ

 

19 січня на свято Водохреща у Доброгостові (на питному озері) відбудуться масові Йорданські купання за участю любителів зимового плавання нашого чудового Франкового Краю. Початок о 14.00 год.

Тим, хто бажає взяти участь у купанні (особливо новачкам), варто проконсультуватись з сімейним лікарем чи з лікарем Михайлом Белеєм, який прийматиме 14 та 17 січня в центральній міській поліклініці (каб. № 409) з 8.00 до 11.00 год та в Дрогобицькій районній лікарні № 5 (каб. № 20) з 15.00 до 18.00 год. Тел. сл.: 2-25-11; дом.: 2-42-89.

 

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

 

Дорогі стебничани!

Щиро вітаємо вас з Новорічними і Різдвяними святами!

Бажаємо міцного здоров’я, сімейної злагоди, матеріального достатку.

 

Стебницький міський осередок Народного Руху України 

 Создан 15 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником