Воля громади №8

 
 

Воля громади №8
Слово редактора

 

ЕПОХА КУЧМИ

 

Цього тижня представники так званої галицької інтелігенції підписали заяву на підтримку реформ Віктора Януковича.

Кажу так званої галицької інтелігенції, бо не може інтелігент, а тим паче інтелігент галицький підтримувати людину, яка здійснює відверто антиукраїнську політику. Та й реформи від Януковича - це гучно сказано...

Так звана галицька інтелігенція угледіла “запровадження суспільних стосунків, направлених на покращення життя українців”.  “Стратегія, обрана Президентом, неминуче дасть свій позитивний результат”, - сказано в заяві. На її думку, “Україна набуває все більший авторитет на європейському напрямку та серед інших держав світу”.

Все це було би весело, якби не було так сумно...

Пригадуєте події 1999 року, коли Леонід Кучма балотувався на другий президентський термін? Галицька інтелігенція також підтримала його. Але принаймні тоді людей можна було зрозуміти, адже до другого туру президентських перегонів вийшов і лідер комуністів Петро Симоненко. А сам Леонід Кучма урочисто пообіцяв, що Україна побачить іншого президента. Побачили...

Справа Кучми виявилась невмирущою. Його здібний учень Віктор Янукович за рік зробив те, чого не вдавалося Кучмі: зосередив у себе стільки влади, що таке не снилось, мабуть, і генсеку в СРСР. Та й Ющенко, як вірний учень Кучми, ні в чому не схибив, принісши глибоке розчарування в суспільство.   А хіба Юлія Тимошенко далеко відійшла від своїх “братів по крові”?

Леонід Кучма може пишатися: його “школа” керівництва країною процвітає. Україна відкинута на десятиліття назад. Подолати прірву між нами і, скажімо, Європейським союзом чи цивілізованим світом одним стрибком уже не можна...

На зміну політикам Кучми старшого покоління ідуть молоді політики, теж вихованці Леоніда Даниловича - Яценюк, Тягнибок...

Україна здійснить економічні й політичні реформи лише тоді, коли закінчиться епоха Кучми, коли насаджування радянщини зміниться процвітанням українського в нашому житті.

Хто стане національним лідером, який об’єднає Україну? Нині нам пропонують вихованців Кучми, аби ще на десятиліття продовжити його епоху...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Прес-конференція

 

СТО ДНІВ ВАСИЛЯ ПЕЦЮХА І ЙОГО КОМАНДИ

 

У вівторок, першого березня, міський голова Стебника Василь Пецюх провів прес-конференцію. Разом з ним перед журналістами за сто днів роботи прозвітували секретар міської ради Роман Івасівка і заступник міського голови Петро Веклюк. Мер пообіцяв, що такі зустрічі з представниками засобів масової інформації стануть традиційними й проводитимуться в першу п’ятницю кожного місяця.

 

ПРОТОКОЛ НАМІРІВ

 

Василь Пецюх повідомив, що був прийнятий міський бюджет. Його загальний фонд склав один мільйон 700 тисяч, а спеціальний - один мільйон 118 тисяч гривень. Змінився принцип формування бюджету, відмінили ринковий збір і комунальний податок. На думку міського голови, прийнято оптимальне рішення щодо бюджету.

Мер і його команда працювали над тим, щоб подати заявки на отримання коштів за цільовими програмами: по капітальному ремонту доріг, по грошах на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, по теплопостачанню. Зараз готуються відповідні пропозиції по коштах на капітальний ремонт ліфтів і вуличне освітлення.

Основним питанням для Стебника міський голова вважає ситуацію навколо “Полімінералу”. Він провів розмови з керівником підприємства Миколою Яковлєвим і міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським. Оскільки два етапи приватизації “Полімінералу” не відбулись у зв’язку з відсутністю попиту, вирішили розділити завод на два підприємства. Одне з них буде створене на базі першого рудника. Планується його приватизувати і відновити виробництво.

Міський голова і його команда подали відповідні пропозиції до Львівської облдержадміністрації щодо залучення коштів і використання приміщень і земельних ділянок, які є в Стебнику.

Зупинився міський голова на питанні приватизації другого поверху гуртожитку на вулиці Мельника, 4 а. Суд зобов’язав продати це приміщення одному дрогобичанину, який виграв конкурс. Це було ще за попередньої влади. Нинішніх депутатів не задовільнила ціна, та й сам власник погодився заплатити більше. Остаточно це питання вирішать на сесії міської ради.

Василь Пецюх констатував, що громада остаточно втратила меблевий магазин. Колишні власники перепродали приміщення іншим людям. Міський голова звернувся до них з пропозицією допомогти відремонтувати дороги в Стебнику і придбати новий сміттєвоз. “Якщо це проігнорують, - сказав він, - будемо думати, що робити далі”.

До здобутків своєї команди міський голова відніс заборону міськвиконкому торгувати спиртними напоями в нічний час і намір створити громадську вбиральню в центрі міста. Також була створена Громадська рада при міському голові, яка намітить основні напрямки соціально-економічного розвитку міста.

Мабуть, важко говорити про якісь предметні здобутки за сто днів роботи, а тому звіт міського голови виглядав радше як протокол намірів. Наступні сто днів покажуть, наскільки ефективною є робота нинішньої стебницької владної команди.

 

ЧИ ЗАПРАЦЮЄ СПОРТЗАЛ У НАРОДНОМУ ДОМІ?

 

Відтак виступив секретар міської ради Роман Івасівка. Він розповів, що за цей час проведено п’ять сесій міської ради (остання ще не завершена). Створено депутатський клуб, який обговорює питання, які виносять потім на сесії. На його думку, робота депутатського корпусу налагоджена і він працює спільно з командою міського голови.

За своїми посадовими обов’язками Роман Івасівка є ще й куратором медицини, освіти та культури. Нині болючою проблемою є так звана оптимізація медиків у Стебницькій міській лікарні. На думку секретаря міської ради, Дрогобич хоче провести скорочення за рахунок стебницьких медичних працівників. На його думку, це потрібно зробити пропорційно до кількості мешканців Стебника і Дрогобича, тобто в співвідношенні один до п’яти.

Зупинився Роман Івасівка і на питаннях розвитку спорту в Стебнику. Зараз ведуться переговори щодо реконструкції спортивного залу в Народному домі. “Є надія, що вже цього року він працюватиме”, - сказав секретар міської ради. Очевидно, мова йтиме і про посаду спортінструктора. Як відомо, попередня влада лише говорила про цю проблему, але не розв’язала її. Побачимо, чи вдасться це зробити нинішній владі.

Є домовленість з керівниками структури “Спорт для всіх” на обласному рівні щодо створення відповідних  відділень у Стебнику.

 

ЧИ ТОРКНУТЬСЯ РЕФОРМИ КП “МВУЖКГ”?

 

Відтак про свої здобутки за сто днів розповів заступник міського голови Петро Веклюк. Він відповідає за роботу житлово-комунального господарства в місті.

Звичайно, його левова частка часу була звернена на роботу КП “МВУЖКГ”. За словами Петра Веклюка, це підприємство потребує реформ, має бути здійснена жорстка економія коштів і повинні поступити додаткові надходження. З 14 осіб керівного складу вже скорочено п’ять, а це щорічна економія коштів на зарплату в сумі 110 тисяч гривень. КП “МВУЖКГ” надаватиме послуги з ремонту внутріквартирної сантехніки й електророзводки.

Якщо раніше працював один сміттєвоз, то тепер два. Крім того, є угода з трускавецьким КП “Наше місто” про надання ще одного сміттєвоза. За словами Петра Веклюка, ситуація з вивезенням сміття стабілізувалася.  

Прийняте рішення про звільнення мешканців першого поверху в багатоповерхових будинках від оплати за користування ліфтом.

Не задоволений заступник міського голови рухом маршруток на Дрогобич. Водії не дотримуються графіків. Здійснюються перевірки, вивчається питання про зміну перевізників, перехід зі старих машин на сучасні автобуси.

Нині на балансі КП “МВУЖКГ” знаходиться 28 будинків, а мешканці ще 27-ми створили об’єднання співласників багатоквартирних будинків. Схоже, що вже цього тижня цей баланс схилиться на користь ОСББ, бо про свій намір створити об’єднання заявили мешканці будинку на вулиці Степана Бандери, 4. “Ми будемо сприяти у створенні нових ОСББ”, - заявив Петро Веклюк.

Здійснюється програма благоустрою. Комунальники виготовили урни для сміття. Коли потепліє, їх забетонують і встановлять. Є домовленість з підприємцями, які також біля своїх магазинів встановлюватимуть подібні урни.

 

ДОРОГА НА ТРУСКАВЕЦЬ СТАНЕ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ?

 

У журналістів було багато запитань до керівництва стебницької влади, але не всі з них за браком часу вдалося задати.

Насамперед мова зайшла про ймовірну приватизацію Народного дому. Секретар міської ради Роман Івасівка заперечив це і запевнив, що дане приміщення не спіткає доля меблевого магазину.

Було з’ясовано питання, чому останнім часом маршрутки не їздять до лікарні. Заступник міського голови Петро Веклюк сказав, що була аварія на водогоні, наслідки її усунені, тепер маршрутки їздять.

Зацікавило й питання ремонту дороги на вулиці Трускавецькій. Влада щороку кидає в болото в прямому сенсі цих слів чималі гроші, а дорога й далі розбита. Василь Пецюх запевнив, що цьогоріч на капітальний ремонт цієї дороги з міського бюджету буде скеровано 640 тисяч гривень. Сподіваються стебничани і на допомогу з дрогобицького і обласного бюджету. Зараз здійснюється робота над підготовкою якісної документації. Та й сама дорога має бути якісною, послужити 7-10 років. Для цього шар асфальту має бути 4-5 сантиметрів. Також треба провести так зване каналізування. Щодо попередніх виконавців робіт, то одна з фірм за наслідками перевірки має повернути гроші за неякісне вик-нання ремонту.

Йшла мова й про загальноосвітню школу N 18. Міський голова запевнив, що її не віддадуть нікому, хоча чимало підприємливих людей накинули на неї оком.

Говорив Василь Пецюх і про виклики до прокуратури колишнього мера Романа Калапача і колишнього секретаря ради Геннадія Куцана. Після закінчення їхньої каденції зникло чимало важливої документації. Нині міська влада вивчає питання так званої діяльності “Стебникводоканал”, адже якщо не буде узгоджена система взаєморозрахунків з фірмою “Альфа плюс”, про що неодноразово писала наша газета, то це може вилитися в суттєві втрати коштів.

Насамкінець Василь Пецюх закликав журналістів до співпраці й запевнив, що готовий надати їм будь-яку інформацію.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Антисанітарія

 

КОЛИ В СТЕБНИКУ ЗНИКНУТЬ СМІТТЄПРОВОДИ?

 

На понеділковій нараді в Стебницькій міській раді голови ОСББ акцентували увагу на тому, що сміттєпроводи у багатоповерхових житлових будинках відслужили свій вік. Термін їх експлуатації давно закінчився.

- Тому для нас доцільніше вивозити сміття з контейнерів, що розташовані на сміттєвих майданчиках, - сказала голова ОСББ Богдана Мицак. - Обсяг виконаних робіт значно зменшується. Для того, аби вигребти сміття з сміттєпровода, потрібно затратити майже цілий день. А щоб висипати його з контейнера – усього декілька хвилин.

 Та, як розповіли інші голови ОСББ, не тільки в цьому полягає недоречність використання сміттєпроводів, що давно вже відслужили свій експлуатаційний вік. Влітку, коли на вулиці спека, переповнені сміттєпроводи жахливо смердять. А інваліди-сміттєвози, що належать КП “МВУЖКГ”, не в стані їх вчасно очищати від сміття. Це призводить до поширення в будинках та прилеглих до них територіях антисанітарного стану, за що голів будинкових об’єднань постійно штрафує санепідемстанція. За таких “сприятливих” умов швидко розводяться щурі. А проводити їх знищення, що в даному випадку є просто необхідним, – це зайва трата коштів. Та й сам обсяг виконаних робіт щодо вивезення сміття з сміттєпроводів – затратний.

- Сміття в сміттєпроводи висипають мешканці восьми  під’їздів мого будинку, - сказала голова ОСББ Євгенія Грицик. - Тож для того, аби погрузити їх в контейнери, йде півдня. А як у свій час „кубікувала” вивіз сміття бухгалтерія комбінату міського господарства м. Дрогобича, дописуючи нам зайві куби ... За такого шубравства виходили неіснуючі космічні суми.

Заслухавши виступи голів будинкових об’єднань, керівники міста дійшли висновку, що висипати сміття потрібно лише в контейнери, а  не в сміттєпроводи, які взимку замерзають, а в спеку є розповсюджувачами антисанітарії. Залишилася “дрібничка”: зробити все, аби сміттєпроводів більше в Стебнику не було.

 

Вікторія ЛИШИК

 

МАТЕРІ-ГЕРОЇНІ

 

Президент України Віктор Янукович 26 січня 2011 року присвоїв почесне звання “Мати-героїня” чотирьом мешканкам Стебника. Двом з них - Волзі Марії Михайлівні та Головіній Агаф’ї Якимівні вже виплатили одноразову допомогу в розмірі семи тисяч гривень. А Губицька Емілія Петрівна та Герасим Марія Федорівна очікують своєї черги. Окрім того, цим відчайдушним і сміливим жінкам держава щомісяця доплачуватиме надбавку до пенсії у розмірі 262 гривні 50 копійок.

 

ПРИВАТНИКИ ВІДМОВИЛИСЬ ВІД ПОСЛУГ

 

Заступник міського голови Петро Веклюк повідомив, що у приватних секторах Сільця та Колпця 15 власників житлових будинків відмовились від послуг КП “МВУЖКГ”, розірвавши з цим підприємством угоди. Причиною таких радикальних дій стало систематичне невивезення сміття з території приватного сектора. За що люди платили гроші, якщо сміття не вивозилося?

 

ГРОШІ ЙДУТЬ

 

За словами заступника міського голови Олега Веклюка, першими з державних цільових програм житлово-комунального господарства надійдуть кошти, які було закладено на ремонт дахів  тих будинків, що знаходяться на балансі ОСББ. Наразі уточнюється сума та обсяг робіт. Про терміни надходження грошей Олег Веклюк не повідомив.

 

ІНВАЛІДИ ВІД “ПОЛІМІНЕРАЛУ”

 

Минулого року внаслідок професійного захворювання від праці на ДГХП “Полімінерал” інвалідом другої групи став зварник Зіновій Спариняк, а інвалідом третьої групи – слюсар Мирон Михайлюк.

 

 

Слово священика

 

ВЕЛИКИЙ ПІСТ

 

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні, в останню неділю перед Постом, Церква згадує вигнання Адама з раю. Зачинено райські двері, осиротів людський рід, і ми разом з Адамом плачемо і просимо повернути нас до втраченого раю. Плаче кожна душа, просячи Бога повернути їй Божу любов. А Бог своєї любові від нас ніколи не віднімав. Це ми далеко від Нього відійшли і не чуємо вже Його близькості і Його голосу.

І ось на початок Великого Посту ми згадуємо про своє сирітство без Бога, згадуємо про рай – втрачену батьківщину і збираємося духом, щоб повернутися до Бога Отця. Але відбувається це не лише з кожним зокрема, але і з усіма разом. Так колись люди, які покидали місце поневолення й утікали на свободу, збирали свої немічні сили разом, щоб стати вільними. Для того щоб стати вільними, всі мусили бути єдиними і примиреними між собою. Ніхто не вижив би у страшній пустелі, якби кожний не піклувався про кожного, якби біда одного не стала бідою всіх.

Так і ми перед Постом збираємося воєдино і йдемо в путь. Для того щоб звільнитися від рабства гріхів, нам треба усвідомити, що лише з’єднані один з одним любов’ю, милосердям, співстрахуванням ми можемо того досягнути. Тому перед початком Великого Посту ми стаємо перед образом Христа і Богоматері і просимо їх Прощення. Христос був убитий дітьми Адама, а ми також є його нащадками. Ми просимо прощення у Христа, якого ми прибили до хреста, просимо, щоб, дивлячись на Його Хресну жертву, ми знайшли в собі сили принести Йому своє життя, свою любов у Подяку.

І у Божої Матері ми повинні просити Прощення. Її Син загинув від наших гріхів. Тому, якщо Вона простить, то ніхто нас уже не засудить…

Тому роздивімось довкола себе і простім усіх, щоби ступити на дорогу від землі до Неба, від рабства до Свободи, щоби не йти нам з важкими кайданами, а йти легкою ходою за Христом, куди б Він не пішов: в Пустиню на спокуси, до людей, щоб виявити любов. Тому дай нам Боже отримати мир від Господа, від Матері Божої, від людей – і ми це отримаємо, якщо самі дамо їм прощення і любов.

 

Отець Андрій ОСЕРЕДЧУК

 

Фотофакт

 

ЯРМАРОК У НАРОДНОМУ ДОМІ

 

Мабуть, не від хорошого життя керівництво Народного дому змушене віддавати коридори приміщення для торговців різним крамом. Мабуть, у Галичині в Народних домах “Просвіти” до приходу більшовиків годі було собі уявити подібну картину. Такі заклади тоді будувались на народні гроші, й люди цінували їх як свою святиню. Нині життя змінилось, і радянський менталітет глибоко в’ївся в нашу свідомість. Не будемо моралізувати й когось у чомусь звинувачувати. Культура, як і освіта й медицина, нині загнані в глухий кут, державна політика фактично стала антиукраїнською. Тут головне вижити, не втратити бодай того, що є. Дай Боже, аби ярмарки допомогли не зруйнувати нашу культуру вщент. Але хочеться вірити, що прийдуть кращі часи, коли наша культура однозначно буде асоціюватись з духовністю, і не потрібно буде проводити жодних ярмарків, аби вижити...

 

Новини регіонального шоу-бізнесу

 

СТЕБНИЧАНИ ЗАВОЙОВУЮТЬ ПРИХИЛЬНИКІВ

 

Рок-групи Дрогобиччини й окремі музиканти не лише виступають на наших теренах, завойовуючи серця нових прихильників, а й виходять на аудиторію Львівщини й України. Цим вони створюють гарну конкуренцію російськомовній попсі, яка заполонила ефіри телебачення і радіо.

 

Стебницька рок-група “82172” - серед кращих

 

27 лютого прихильники справжньої чоловічої музики мали змогу побувати на  вечірці “Old Friends Fest”, яка відбулась у Дрогобичі в приміщенні районного Народного дому. Незважаючи на відсутність реклами, організаторам таки вдалося  зібрати численну аудиторію  любителів важкого року.

Що найприємніше, серед учасників  концертної програми була рок-група зі Стебника – “82172”, музиканти якої продемонстрували досить пристойний рівень виконання та володіння інструментами. Як зазначив лідер групи “Мері” Віктор Винник, якого можна було побачити серед глядачів, цього вечора стебничани були фактично одними з кращих за професійністю груп, що виступали на цій вечірці.

Загалом метою даного заходу була популяризація рок-музики в регіоні, а також спроба об’єднати на одній сцені представників різних субкультур рокового спрямування. Отож глядачі у цей вечір, окрім стебничан, мали змогу послухати групи “Туди-сюди”, “Реліквію”. Завершувала програму вже добре знана в регіоні та поза її межами група “X-Projekt” (лідер гурту - Віталій Гудзій). Як зазначив головний ініціатор проведення вечірки Андрій Судома, учасник львівської групи “Судома”, це не кінець і на травень у Дрогобичі заплановано провести подібний захід.

 

Оксана Винницька – випуск дебютного альбому не за горами

 

Нещодавно стало відомо, що співачка Оксана Винницька незабаром презентуватиме широкому загалу свій дебютний альбом. Які пісні увійдуть до нього - наразі залишається таємницею, але достеменно знаємо, що презентацію нової платівки слід очікувати після Великодня. Дану інформацію Оксана підтвердила у телефонній розмові з журналістами.

 

“МЕРІ” на Першому Національному

 

Група “Мері” продовжує активно концертувати. Цього тижня на неї очікує виступ на зйомках проекту “Наша пісня”, який транслюється на Першому Національному.  Продюсером даного проекту є Михайло Поплавський.  Цього разу Віктор Винник презентуватиме публіці пісню “Зерна”, яка увійшла до другого  альбому групи  -  “Війни в прямому ефірі”.

 

ЯРЕК – чергова прем’єра

 

В переддень Св. Валентина стебничанин Ярек презентував нову пісню “Королева тіней”. Першими її почути випала нагода мешканцям Підбужа, куди Ярека запросили до участі в концерті з нагоди свята закоханих. Не так давно у Ярека відбулась прем’єра пісні “Так або не так”, яка разом з “Королевою тіней” має увійти до дебютного альбому співака.

 

Дрогобицький “Метеорит” в українському ефірі

 

Дрогобицька група “X-Projekt” нарешті завершила роботу над новим відеокліпом ,  який було знято на композицію “Метеорит”.  Зйомки здійснювала дрогобицька студія “Провінція”, а режисером кліпу став Олег Бачинський, відомий за відеороботами для групи “Мері”. Першими побачити “Метеорит” випало глядачам телеканалу “Ентер-мюзік”, а також інтернет-аудиторії.  Офіційна ж  презентація кліпу відбудеться 30 квітня в Ужгороді, а на травень запланована презентація у Львові. Чи відбудеться презентація в Дрогобичі – питання часу і обставин.

 

Ярослав БАРАН

 

До 140-річчя Лесі Українки

 

“ДИВОСЛОВО” МОВОЮ ПОЕЗІЇ

 

Ні, я жива!

Я буду вічно жити!

Я в серці маю те,

що не вмирає!”

 

(Леся Українка)

 

“Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що їм’я її Леся Українка”.

Такими поетичними словами Олеся Гончара розпочала літературно-музичну композицію “Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!”, присвячене 140-ій річниці від дня народження Лесі Українки, керівник мовно-літературної студії “Дивослово” Стебницької загальноосвітньої школи N11 Оксана Ярославівна Захарів.

Ведуча Ірина Калита, учениця десятого класу, і всі члени мовно-літературної студії правдивою дійсністю перенесли присутніх у минуле життя Лесі Українки. Десятикласниця Христина Дуб майстерно зіграла роль Лесі, показавши радість, спів, біль, милосердя геніальної поетеси. Анна Кузьо з десятого класу ввійшла в образ Олени Пчілки - матері поетеси, яка була для Лесі вчителем і порадником, дала їй усе: талант, освіту, літературну долю, придумала для неї псевдонім.

На літературно-музичній композиції прозвучали поезії Лесі Українки “Надія” у виконанні Влади Бойко (5-А клас), “Мій шлях” (Юлія Карпюк, 9-А клас), “До мого фортепіано” (Галина Нафус, 9-Б клас), “Давня весна” (Наталія Зельман, 10 клас),“Як я люблю оці години праці...” (Юлія Малетич, 9-А клас), “Все, все покинуть, до тебе полинуть...” (Ілона Купич (10 клас).

Поезії про Лесю Українку декламували  учениці 5-А класу Христина Макарова та Оля Химин.

У виконанні учениці 3-А класу Яни Яськів прозвучала  пісня на слова Лесі Українки “Сontra spem spero” під музичний супровід вчителя музики Івана Йосиповича Калапуня.

Наталія Бонтей (9-А клас) і Марко Куць (5-А клас) інсценізували вірш поетеси “Мамо, іде вже весна...”.

Неповторною була сценка Сергія Мержинського і Лесі Українки, яку відіграли Олег Віватенко (10 клас) і Христина Дуб.

Завершилося свято монологом Мавки з драми-феєрії “Лісова пісня” у виконанні Ірини Залютинської (10 клас) під музичний супровід Гната Андрія (9 клас), який грав на сопілці.

Директор школи Зеновія Мирославівна Левицька звернулася до учасників літературної композиції зі словами подяки. Вона наголосила, що найкращою шаною пам’яті для доньки українського народу є ростити в серцях молодого покоління посіяні нею зерна добра, краси, мужності, волі та незалежності.

Читаймо, вивчаймо творчість геніальної поетеси, пробуджуймо в собі національну і громадянську совість!

 

Христина ТРИШНЕВСЬКА,

учениця 10 класу Стебницької загальноосвітньої

школи N11

 

Знаменні дати

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

3 березня

1669 - У Глухові обрано Дем’яна Многогрішного гетьманом Лівобережної України

1827 - Народився байкар Леонід Глібов

1866 - У Києві відкрито публічну бібліотеку (тепер Національна парламентська бібліотека України)

1919 - Народився Погорєлов Олексій Васильович, український математик

1947 - Помер український учений, композитор і етнограф Філарет Колесса

4 березня

1750 - Кирило Розумовський обраний гетьманом України

1815 - Народився Михайло Вербицький, композитор, громадський діяч, автор гімну України “Ще не вмерла Україна”

1849 - Буковина проголошена коронним краєм Габсбурзької імперії

1852 - Помер Микола Васильович Гоголь, прозаїк, драматург, поет 

1870 - Народився Євген Патон, фахівець електрозварювання і мостобудування

1887 - Народився Олександр Удовиченко, український офіцер, петлюрівський генерал, командуючий Залізною дивізією

1900 - Народився Козловський Іван Семенович, український співак

1918 - Центральна Рада прийняла ухвалу про реєстрацію громадянства України

1934 - Народився Вихрущ Володимир Павлович, український поет

1949 - Народився Володимир Івасюк, український поет і композитор

1989 - Створене українське товариство “Меморіал”

5 березня

1903 — Народилась Наталя Забіла, українська письменниця, поетеса

1950 — Загинув Роман Шухевич, генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА, голова Секретаріату УГВР

6 березня

1918 - Центральна Рада проголосила адміністративну реформу України, поділивши її на 32 землі

1931 — Народився Олександр Білаш, український композитор

1939 - У Києві відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку

1951 — Помер Володимир Винниченко, український письменник, політичний діяч

1991 - Засновано Національний Олімпійський Комітет України

2003 - Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”

7 березня

1573 - Іван Федорович заснував у Львові першу друкарню

1856 — Народився Порфирій Денисович Мартинович, український живописець, графік, фольклорист і етнограф

1894 — Народився Микола Алексєєв, український і російський книжковий графік

1935 — Помер Леонід Федоров, екзарх Російської греко-католицької церкви, мученик за віру

1992 - Зіграно перші матчі першого футбольного чемпіонату України

8 березня

1908 — Помер Володимир Боніфатійович Антонович, український історик, археолог, етнограф

1946 - Псевдособор у Львові під тиском комуністичного режиму скасував Берестейську унію 1596 р. Початок знищення Української греко-католицької церкви

9 березня

1814 — Народився Шевченко Тарас Григорович, видатний український поет, художник

1880 — Народився Сімович Василь Іванович, визначний український мовознавець, філолог і культурний діяч

1886 — Народився Нарбут Георгій Іванович, український художник-графік

1930 - У Києві почався відкритий судовий процес над представниками української інтелігенції, відомий як Процес Спілки визволення України

1942 — Загинув на Колимі Михайло Пилипович Кравчук, український математик

Ліцей

 

путівки в життя

 

У п’ятницю, 25 лютого 2011 року, в Стебницькому професій-ному ліцеї відбулося урочисте вручення дипломів кваліфікова-них робітників і атестатів про здобуття повної загальної сере-дньої освіти. Випускниками стали 111 учнів. На церемонію вручення атестатів та дипломів адміністрацією ліцею було запрошено: отця Михайла Комарницького, який  поблагосло-вив наших випускників на добру долю, Качмар Лесю Володи-мирівну, директора Стебницького центру зайнятості, Бугу Йосипа Степановича, депутата Дрогобицької міської ради. Директор ліцею, Савченко Леся Мирославівна, гості наголо-сили на тому, що у цей складний час найперше цінується не документ про освіту, а фаховість кожного потенційного працівника, його особисті якості. Випускники нашого навча-льного закладу складають гідну конкуренцію  на ринку праці.

Зі сльозами радості на очах, смутком у серці прощались наставники зі своїми учнями, а учні, на знак вдячності, підготували концертні номери для гостей та наставників.

 

 

СІЛЬСЬКІ ХЛОПЦІ ЗДОРОВІШІ

 

Дрогобич і Дрогобицький район дають найбільше призовників із нашого регіону. Про це в інтерв’ю ТРК “Алсет” повідомив минулого тижня нещодавно призначений комісар Дрогобицько-Бориславського об’єднаного військкомату Віктор Попов. Він зазначив, що багато призовників мають різні хвороби, інколи навіть по дві-три, які несумісні із перебуванням у війську. Найкращим здоров’ям можуть похвалитися хлопці із сіл району, які виконують більше фізичної роботи, ніж їхні ровесники із міст.

 

БОРИСЛАВСЬКІ РОМИ ЖЕБРАКУЮТЬ У ТРУСКАВЦІ

 

Минулого тижня у Трускавці проводилися три рейди “Діти вулиць”, під час яких було виявлено дітей ромів, які жебракували разом зі своїми матерями. Циганчата виявилися  з Борислава, саме туди скеровано матеріали справ.

 

МИКОЛА ГУК КУПИВ КВАРТИРУ

 

Колишній міський голова Дрогобича Микола Гук придбав помешкання на вулиці Стуса в Дрогобичі. В цьому не було би нічого дивного, якби не одна обставина. В будинку, про який іде мова, він жив поверхом вище. За чотири роки користування помешканням, будучи міським головою, він так і не заплатив за нього. Як це стало можливо, можна лише здогадуватись. Тепер, посилаючись на те, що забудовники вимагають від нього велику ціну, він купив подібну квартиру поверхом нижче за менші гроші. Хто має покрити збитки забудовників за чотири роки проживання Миколи Гука в цій квартирі, - невідомо.

 

МИХАЙЛО СЕНДАК ПРОДАЄ ХАТУ В ЛІШНІ

 

Голова Дрогобицької райдержадміністрації продає хату в селі Лішня. Свого часу, працюючи директором одного з дрогобицьких автотранспортних підприємств, він звів величезну чотириповерхову споруду, яка вже декілька років поспіль стоїть пусткою. Михайло Сендак має елітне помешкання в центрі Дрогобича. Невідомою залишається доля квартири, в якій він мешкав у Львові, коли був головою обласної державної адміністрації. Поза тим правоохоронці зацікавились його колишнім дитячим кафе “Казка” в Дрогобичі, де нині син п.Сендака облаштував комп’ютерний клуб.

 

ДИТИНА - ПРАВОВИЙ СУБ'ЄКТ

 

Як повідомив начальник Дрогобицького МРВ КВІ УДД ПВП у Львівській області Роман Чапля, нещодавно для неповнолітніх мешканців Стебника, які перебувають на обліку в Дрогобицькому міському та районному підрозділах Кримінально-виконавчої інспекції, був проведений тематичний вечір. Увесь світ святкував 20-у річницю Конвенції ООН про права дитини, яка 1989 року була прийнята 44 сесією Генеральної Асамблеї ООН. Основним її принципом є надання дитині, яка визнана правовим суб’єктом, всіх засобів, необхідних для її нормального матеріального і духовного розвитку. З дня прийняття Декларації кожна дитина має право користуватися особливим захистом і повинна мати можливість для нормального здорового розвитку в умовах свободи і гідності.

 

ЧИ ПУСТЯТЬ У БАСЕЙН ЧУЖИХ?

 

З метою заробляння коштів відділ освіти Трускавецького міськвиконкому пропонує дітям відпочивальників плавати в басейні “Спортовця”. Готується до підписання договір із ЗАТ “Трускавецькурорт”. Проти цього категорично виступає міська санстанція. Головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут повідомила, що в місті-курорті спостерігається підвищення захворюваності на краснуху, і в абсолютній більшості випадків хворіють саме відпочивальники. Підйом цього захворювання спостерігається в цілому по області, небезпечне воно ускладненнями. Навіть якщо діти відпочивальників і надають довідку про стан здоров’я, то це не означає, що вони здорові – збудник хвороби може перебувати в інкубаційному періоді.

 

БДЖОЛА ВІД СЕРГІЯ РОЗОРИ

 

Стебничанин Сергій Розора, який займається підприємницькою діяльністю, хоче встановити в Трускавці пам’ятник Бджолі. На його думку, бджола є найбільшою трудівницею в світі, отож вартує того, аби бути увіковічненою людьми. А зважаючи на те, що вчені вважають, буцімто зі зникненням бджіл закінчиться земне існування людей, то ця ідея зі встановленням пам’ятника є ще більш актуальною.

 

БАНДИТИ КАТУЮТЬ БОРИСЛАВЦІВ

 

Прокуратура Борислава порушила карну справу за фактом катування і вимагання грошей шістьма бандитами в масках. Злочин скоєно в мікрорайоні Баня.

 

Дзюдо

 

ДЕБЮТ ВИДАВСЯ ВДАЛИМ

 

У Бориславі відбувся черговий турнір із боротьби дзюдо, організований дитячо-юнацькою спортивною школою “Атлант”.

Спортивний клуб “Патріот” не оминув своєю увагою цей турнір.

Одразу ж декілька стебничан дебютували у змаганнях. Це - Олександр Перевізник, Іван Блажкевич, Андрій Дмитришак, Микола Хомин, Сергій Журавський, Андрій Дмитрик, Валерій Черевко. І  можемо констатувати той факт, що дебют видався вдалим. Усі наші хлопці виступили у Бориславі гідно.

Перші місця вибороли Перевізник Олександр, Хомин Микола, Дронь Ростислав, Антонів Сергій, Середяк Роман, Білоголовка Владислав.

Другі місця здобули: Дмитришак Андрій, Дронь Олег, Качурин Макар, Дмитрик Андрій, Черевко Валерій, Журавський Сергій.

Треті місця отримали Качурин Станіслав та Блажкевич Іван.  

 

Олег ГРИГОРЕНКО

голова ГО “Спортивний клуб “Патріот”                                

 

Мрійник чи прагматик?

 

ПЕТРО ЖУРАВЧАК: “СТЕБНИК ЗМОЖЕ ПРИЙМАТИ ЗМАГАННЯ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ”

 

Петра Володимировича Журавчака, мабуть, не слід особливо представляти, бо його знає кожен стебничанин. Відомий він і далеко за межами міста – як тренер і особистість. Петро Володимирович уже 11 років працює директором Спортивно-мистецького клубу “СІМИС” (спорт і мистецтво), всіма правдами й неправдами утримує приміщення на вулиці Дрогобицькій, 61 А, де тренуються легкоатлети.

 

“Нас називали фантазерами, але все-таки задовольнили наше прохання”

 

- Пане Петре, чому Ви прийшли у “СІМИС”?

- В 1997 році розпався комітет фізкультури калійного заводу, де я був головою. Відбулися величезні скорочення. Щоб втримати бодай частково спортивні традиції, ми й створили “СІМИС”.

- І чим ваша організація займалася на початках?

- Тим, чим і зараз. Ми не ставили перед собою завдання масового залучення молоді до занять спортом, а проводили цілеспрямовану роботу з обдарованими дітьми. А коли Народний дім передали на баланс міста в 1997 році, ми залишилися без спортивної бази. Орендували приміщення, працювали в спортивних залах шкіл. Звичайно, це було не те. А коли збанкрутувало комунальне підприємство “Гуцулка”, ми звернулися до міської ради з пропозицією, що готові взяти ці приміщення на своє утримання. Мова йшла про збереження і реконструкцію під легкоатлетичний комплекс.

- Але ж там були, мабуть, величезні борги? Як можна було на таке зважитися?

- Так, це викликало неоднозначну реакцію. Нас називали фантазерами, але все-таки задовольнили наше прохання. Це сталося в 2000 році, коли головою міської ради був Микола Іванович Гориславський. Нам передали це приміщення на баланс.

- І як вам вдавалося його утримувати всі ці роки?

- Та якось вдавалося… Розумієте, коли будівля була нічийна, нищилася, ніхто її не потребував. А як тільки ми взяли її на свій баланс, зробили там більш-менш порядок, почистили від сміття, пристосували до занять, - відразу знайшлися люди і структури, які захотіли ці приміщення приватизувати.

- Чи вкладали ви кошти, чи погасили заборгованість?

- І кошти, звичайно, вкладали, бо треба ж було приміщення підтримувати в належному стані, й заборгованість погасили. Вона складала близько десяти тисяч гривень. Заплатили чимало й за експертну оцінку, чи придатна ця будівля під реконструкцію, під той об’єкт, який ми задумали. А це ще десь до трьох тисяч гривень. Потім ми зробили наступний крок: звернулися до Стебницької міської ради з пропозицією включити нашу будівлю до плану соціально-культурного розвитку. Депутати це зробили. Але того ж 2005 року прийняли рішення про внесення цього об’єкту до програми приватизації. Лише протест дрогобицького міжрайонного прокурора, до якого ми звернулися, зупинив цю приватизацію. 

- І ви так постійно й живете під Дамокловим мечем приватизації? Адже будь-яка влада, яка приходить, може це приміщення приватизувати?

- Так, і це все гальмує. Ми замовили, і нам зробили містобудівне обгрунтування функціонального призначення ділянки для пристосування промислової споруди під легкоатлетичний комплекс в місті Стебнику. Висновок був однозначний: для частини ділянки колишньої комунальної зони може бути змінене функціональне призначення і проведена реконструкція існуючої будівлі під легкоатлетичний манеж за умови реалізації певних заходів.

 

“За великим рахунком, такої будівлі, яку ми утримуємо на своєму балансі, в Львівській області нема”

 

- Кажуть, що там небезпечна зона, що ця будівля може провалитися.

- Це кажуть люди, які не знають ситуації. Ми ж маємо висновки комісії, в якій працювали компетентні спеціалісти. А вони володіють ситуацією. Я сам п’ять років працював начальником цивільної оборони калійного заводу. Знаю ситуацію щодо гірничих відводів, виробіток і такого іншого. Ця споруда і складська зона не входять в зону гірничих виробіток, так що жодної небезпеки для нашої спортивної діяльності нема.

- Кажуть, що Ви плануєте зробити щось грандіозне з цього приміщення, що подібних спортивних комплексів, якщо втілити Вашу ідею в життя, є дуже мало в Україні?

- Ми дуже довго шукали цю споруду. Свого часу, якщо пам’ятаєте, навіть розробляли план соціально-економічного розвитку Дрогобицько-Бориславського промислового району. Ми звернулися, щоби нас теж внесли в цю програму. За великим рахунком, такої будівлі, яку ми утримуємо на своєму балансі, в Львівській області нема. Є легкоатлетичний манеж Спортивного клубу армії, побудований у Львові. Там бігова доріжка має 200 метрів. Якщо нам вдасться втілити нашу ідею в життя, то матимемо бігову доріжку на 150 метрів, тобто вона відповідатиме всім міжнародним вимогам. Це з чисто легкоатлетичної точки зору. З іншого боку, якщо нам вдасться провести реконструкцію, зацікавити громади і влади Борислава, Трускавця, Дрогобича і Стебника, то наш регіон отримав би колосальний спортивний комплекс, де одночасно можна було би займатися десятьма видами спорту.

- А розміри приміщення дозволяють це зробити?

- Тут нема жодних проблем. За розмірами комплекс як шість шкільних спортивних залів плюс бокові приміщення. Плануємо, що у нас будуть зали боксу, атлетизму, боротьби й таке інше. Для Стебника ми би розв’язали проблему з футболу. Футболісти би отримали поле 20 на 40 метрів. Цим міг би скористатися Дрогобич, бо змагання з футзалу в цьому місті проходять у менших за розмірами залах, які не відповідають загальноприйнятим стандартам. Дрогобич уже років 30-40 розв’язує цю проблему і ніяк не може спорудити такий манеж. Зважаючи на нинішнє фінансове становище, я думаю, що найближчим часом цього не вдасться зробити.

- Але ж і на реконструкцію теж потрібні чималі кошти?

- Зараз проблема не в реконструкції, а в тому, щоб нам дали нормально і спокійно працювати. Треба, щоби цей об’єкт ввели в програму соціально-економічного розвитку Стебника і Дрогобича – і не на 5, а на 10-15 років. Ви ж повинні розуміти, що такі справи за рік-два не робляться. Ось дитячо-юнацьку спортивну школу в Дрогобичі вже років десять ремонтують. Стільки ж часу пішло на ремонт спортивного комплексу “Спортовець” у Трускавці. Якщо ми всі разом будемо цілеспрямовано в цьому напрямку працювати, думаю, що кошти знайдуться – і в громадськості, і в обласному, і державному бюджеті. Крім того, існують державні програми. Просто зараз нам треба забути про будь-які кошти, бо поки не закінчиться чемпіонат Європи 2012 року з футболу, ні на що розраховувати не можна. Якщо нам вдасться зробити цей комплекс закритим, то наш регіон отримає колосальну базу, і зможемо проводити змагання як з літніх, так і з зимових видів спорту. Стебник зможе приймати змагання на міжнародному рівні.

- Але чи знає влада довколишніх міст про існування цього спортивного комплексу? І як вона до цього ставиться?

- На владу Борислава, Трускавця, Дрогобицького району ми ще не виходили, але розуміємо, що цей об’єкт треба зробити об’єктом соціально-культурного призначення.

- А якщо нинішня влада захоче приватизувати цей об’єкт і продати його?

- Які плани нинішньої влади, я не знаю. Але бачу, що дуже сильно змінився депутатський корпус. Прийшло багато молодих людей, які розуміють, що не можна всі проблеми розв’язати лише за рахунок розпродажу комунального майна. Здається, ця лихоманка вже минула.

 

Анатолій ВЛАСЮК         Создан 06 мар 2011  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
ігор з дрогобича 22 апр 2012 ответить
Ой Петре, не дивлячись на те, що Ти є моцний хлоп-але таку ношу взяв на свої плечі... Подужаєш? Не переживай-ніхто допомагати не буде. От тільки, якщо чогось добєшся-відразу знайдуться братки-помічники...
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником