"Стрілочники" для Януковича

 
 

"Стрілочники" для Януковича
Так звані реформи у виконанні команди Януковича потерпіли крах, не розпочавшись. Якщо раніше у всьому “винною” була попередня влада, то тепер розпочався пошук “стрілочників” зі своїх, яких хочуть зробити хлопчиками для побиття.

Відсутність будь-яких реформ у житлово-комунальному господарстві змусила Януковича звільнити трьох осіб, в тім числі й віце-прем’єр-міністра Тихонова, що свідчить про серйозні проблеми у владних структурах - насамперед у кадровій політиці. Ми це бачили, скажімо, на прикладі міністра охорони здоров’я.

Янукович зажадав привести тарифи до спільного знаменника. Якщо розмірковувати з економічної точки зору, це повний абсурд. Витрати на електроносії, тепло- та водопостачання й таке інше в  регіонах різняться між собою. Говорити про те, що держава компенсуватиме різницю, як це було за радянських часів, не доводиться. Сподіватися на допомогу інвесторів? Змушувати місцеву владу вишукувати додаткові резерви? Київ платитиме за Львів? Все це нереально.

Очевидно, Янукович це прекрасно розуміє, але йому потрібен був політичний хід. Ось дивіться, мовляв, я хочу реформ, а мені не дають нормально працювати ці “козли”. Та все це може проковтнути лише наївний.

Те саме з міністрами культури та освіти і науки, яких Янукович обіцяє звільнити, якщо вони не виправлять стан справ. Основне звинувачення, що молоді нічим зайнятися, а тому вона вдається до радикальних дій. Ось якщо Табачник запровадить “Зарніцу” чи Кулиняк - театральні фестивалі, ось тоді “Свобода” втихомириться. Знову-таки політичний хід, розрахований на простачків.

Ситуація з кадрами для Януковича загострюватиметься не по днях, а по годинах у зв’язку із збагаченням олігархів і зубожінням населення, відсутністю реформ і зростанням політичної активності. З іншого боку, вже не кожний прагнутиме працювати в команді Януковича, розуміючи, що важко показати результат на ввіреній тобі ділянці роботи, якщо Система в цілому загнила.

Хоча пік протестних настроїв планують на осінь, але треба ще пережити літо. Янукович націлений зараз не на проведення реформ, у які сам не вірить, а на пошук нових “стрілочників”, які би загальмували падіння його режиму. Скажімо, він би зараз поміняв Азарова на Попова, але втрата Києва теж не входить до його планів.

Лава запасних у Януковича не така вже й велика. На зміну “першим” прийдуть “другі”, які не приймали самостійних рішень, а лише виконували вказівки. З’явиться на керівних посадах амбітне “шумовиння”, яке не розуміється в елементарних речах, але прагне самоутвердитися. З іншого боку, олігархи, невдатним менеджером яких виступає Янукович, не дадуть йому “перетрахувати кадри”, як одного разу висловився Лукашенко. Та й сам Янукович розуміє: якщо він не втримає ситуацію в руках, то другого президентського терміну йому не бачити. Радше й цього не добуде до кінця, а загримить на третій – зеківський. Бо його самого зроблять “стрілочником”. Як каже народна мудрість: не рий іншому яму, бо сам у неї можеш потрапити.  Создан 06 июн 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником