СМЕРТЬ СВОБОДИ СЛОВА, ЯКА НЕ НАРОДИЛАСЬ

 
 

СМЕРТЬ СВОБОДИ СЛОВА, ЯКА НЕ НАРОДИЛАСЬ
Шосте червня 2011 року назавжди увійде в історію України. Цього дня в нас померла Свобода Слова.

І справа навіть не в тому, що Янукович не запросив журналістів до Межигір’я, як обіцяв ще рік тому. І не в тому, що Дарка Чепак остаточно стала президентською прислужницею, а не журналісткою, готовою життя віддати за Свободу Слова.

Констатація смерті Свободи Слова в тому, що людям, за великим рахунком, байдуже, що Янукович не запросив журналістів до Межигір’я, а Дарка Чепак з подвоєною зарплатою й не збирається нічим жертвувати.

Байка про сконсолідований журналістський цех остаточно була розвіяна. Поки одні журналісти, ризикуючи здоров’ям і життям, проводять розслідування й пишуть викривальні статті, - інші служать сильним світу цього, відверто займаючись журналістською проституцією.

“Свобода слова” Савіка Шустера і “Велика політика” Євгенія Кисельова й словом не обмовились про смерть Свободи Слова в Україні, зосередившись на проблемах освіти і газових угод України з Росією, ще раз підтвердивши, що антиукраїнські сигнали зомбування населення йдуть з одного центру, який знаходиться явно не в Києві.

Свобода Слова давно сконала в провінції, де на День журналістики влада скликає до себе слухняних служителів четвертої влади, дарує їм блокноти й ручки, а декому – грамоти, накриває стіл й дозволяє мило пожартувати з собою. Провінційні газети обслуговують владу. Влада змінюється, а її обслуговування тими ж журналістами продовжується.

Свобода Слова може народитися лише там, де існує Свобода Думки. Якщо ти вільну думку заганяєш в тупик, звідки вона аж ніяк не може вигулькнути на світ Божий, то не скаржся, що у нас нема Свободи Слова, а обставини змушують тебе пристосовуватися до реалій життя.

Скільки людей скористалося Законом України “Про доступ до публічної інформації”? Одиниці! Перший переляк можновладців минув, бо мало хто захотів скористатися Свободою Слова. Ті, кого ми найняли працювати на себе, й далі почуваються панами над нами. І не треба скаржитись, що вони такі погані, бо ми дозволяємо їм бути такими.

А, може, Свобода Слова і не вмирала, бо як може вмерти те, що не народилось?

 

11 червня 2011

 Создан 11 июн 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником