БЛЕРИЗАЦІЯ

 
 

БЛЕРИЗАЦІЯ
Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який керував туманним Альбіоном десять років, зайнявся проповідництвом.

Він організував фундацію “Віра Тоні Блера”  і роз’їжджає світом, проповідуючи нове вчення.

Взагалі-то фішок є лише дві, навколо чого крутиться все інше. Насамперед Тоні Блер стверджує, що глобалізація врятує світ, а допоможе в цьому толерантне ставлення один до одного людей різних віросповідань.

За великим рахунком, нічого нового в цьому немає. Можна, звичайно, сперечатися щодо глобалізації як панацеї від усіх бід і сумніватися в теоретичній догмі зведення до спільного знаменника різних релігій. Зрештою, це можна було би вважати справою одного відставного політика.

Але за цим можна побачити багато чого. Чомусь відставні політики не йдуть на пенсію, не займаються внуками чи розведенням бджіл, написанням книг чи розв’язуванням кросвордів, а мріють ощасливити людство. Вони вважають, що багато зробили для своєї країни, то чому б тепер не послужити людству.

Можливо, логіка в цьому є. І це стосується не лише одного Тоні Блера, який вважає, що його політична кар’єра ще не закінчилась. Чому б, скажімо, не позмагатися за крісло Генерального секретаря ООН?

Запитаєте: що в цьому поганого? Нічого. Кожен має право робити те, що він забажає. Та й приклад багатьох відставних політиків показує, що вони ще можуть пригодитися людям.

Ось тільки утопічність ідей Тоні Блера може завести на манівці мільйони людей.

Блеризація відставних політиків здатна принести людству більше шкоди, ніж користі. Мабуть, суспільству слід подумати, як знайти механізми захисту від амбітних планів тих, хто фактично закінчив свою політичну кар’єру, але ще діє за інерцією, намагаючись завести людство на манівці.

 

12 червня 2011

 

 Создан 12 июн 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником