ДРОГОБИЧЧИНА НА ФЕЙСБУЦІ

 
 

ДРОГОБИЧЧИНА НА ФЕЙСБУЦІ
Нещодавні революції в Єгипті та Алжирі, що змінили існуючі режими в цих країнах, розпочиналися на Фейсбуці. Революціонери закликали своїх прихильників через соціальну мережу збиратися у відповідних місцях й виступати проти чинної влади. Аналогічна ситуація була і в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки, де відбулися революційні виступи повсталого народу.

Чимало прихильників Фейсбуку є і на Дрогобиччині, хоча революція нашому регіону й не загрожує з однієї простої причини: ще нема в цій соціальній мережі критичної маси радикально налаштованих людей, невдоволених нинішньою владою.

Якщо глянути візуально, то найбільше на Фейсбуці дрогобичан, ще менше трускавчан, зовсім мало бориславців, одиниці стебничан і мешканців Дрогобицького району. Очевидно, все залежить від ступіню охоплення Інтернетом того чи іншого населеного пункту.

Найбільш активними фейсбуківцями, безперечно, є журналісти. Якщо взяти у відсотковому відношенні, то мало не п’ята частина представників четвертої влади на Дрогобиччині заходять у соціальні мережі. Скажімо, мало не в повному складі можна побачити на Фейсбуці творчі колективи газети “Каменярі” й інтернет-сайту “Інфоблок”. Щоправда, активність журналістів є різною й здебільшого не стосується їхньої роботи.

А ось найменш активними фейсбуківцями є представники влади. Це можна пояснити декількома причинами. Насамперед впадає в око їхня комп’ютерна неграмотність, яка часто-густо далі ігор в “дурня” чи “тисячку” на моніторі не йде. Можуть вони зайти ще на дрогобицькі сайти, аби прочитати, що про них, коханих, пишуть, та ще й дати анонімні коментарі на свій захист, бо пишуть про них здебільшого негативні речі. Не можуть вони довше побути на Фейсбуці, бо робота чи її видимість забирають багато часу. Втім, знаю одного поважного можновладця, який гуляє Мордокнижкою (так у народі перекладають англійську назву цієї соціальної мережі), дружить з багатьма такими ж поважними керівниками у Львові та Києві й здебільшого спілкується з ними про рибалку й полювання, красивих жінок і нічні гульки. Що ж, як кажуть, кожному своє, а ми бачили, що обирали, і тепер мусимо їсти, щоб нам очі повилазили.

Фейсбук здебільшого окупувала молодь, а також ті, кому 30-40 років. Чимало представників студентства і творчої інтелігенції Дрогобиччини цих вікових категорій бачимо у соціальній мережі. Інтереси різноманітні – від кулінарних рецептів до обговорення конкурсів красунь.

Чимало на Фейсбуці і колишніх мешканців Дрогобиччини, які нині проживають у США, Канаді, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, інших країнах. Вони здебільшого спілкуються зі своїми колегами і знайомими, що залишилися на наших теренах, більш сміливо, ніж наші краяни, коментують події, які відбуваються в Україні.

Характерною особливістю є те, що у Фейсбуці можна швидше, ніж у житті, знайти собі друга, який поділяє твої погляди або має ту ж улюблену справу чи хобі, що й ти. Окрім того, в соціальній мережі можна запросто вийти на відомого політика чи артиста, журналіста чи письменника й поспілкуватися з ним, дати свій коментар до його текстів. До речі, все, що відбувається у Фейсбуці у відкритому режимі, - доступно кожному. Якщо ж ви хочете втаємничитись, вам на допомогу прийдуть приватні повідомлення або спілкування в чаті.

З одного боку, Фейсбук дає можливість розширити свій світогляд, взнати те, чого в газетах не прочитаєш і в телевізорі не побачиш. А, з іншого, соціальна мережа має наркотичний присмак – у тому значенні, що втягує тебе й забирає багато часу. Тому не випадково чимало мешканців Дрогобиччини, які є активними на Фейсбуці, засиджуються допізна за комп’ютером, віддають спілкуванню нічні години, а потім роблять це ще й під час робочого дня. Якщо ти раз увійшов у Фейсбук, вийти звідти практично неможливо. Знаю одного відомого в Дрогобичі адвоката, який зробив це, коли зрозумів, що соціальна мережа заважає йому якісно виконувати свої професійні обов’язки.

Отож, спілкуйтеся в Фейсбуці, але не забувайте, що живі контакти все ж набагато цікавіші!

 Создан 18 июн 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником