Тустань № 13

 
 

Тустань № 13
 

N13 (557) 15 - 21 липня 2011 року Ціна 1 гривня

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019

 

Провінційний щоденник

 

СТРАХ

 

Вони дуже хочуть, щоб ми їх боялися. Вони - це влада, яку ми обрали, якій платимо великі гроші - в декілька разів більше, ніж самі заробляємо.

Вони хочуть, аби ми у всьому залежали від них, не могли й кроку ступити, не оглянувшись на владу. Вони жадають від нас хабарів, бо їм мало тих великих грошей, які ми їм платимо.

У нашій державі все поставлено з ніг на голову. Не народ є основним носієм влади, як це записано в Конституції України, а саме влада має в носі цей народ, який на свою біду обрав саме тих, кого ми нині змушені терпіти до наступних виборів.

Влада обставила все так, буцімто ми обираємо тих, хто повинен нами керувати. Я не маю на увазі навіть фальсифікації на виборах, а те, що за кого б ми не проголосували, все одно покращення життя нам не бачити, як власної потилиці без дзеркала. Змінюються команди, а суть влади залишається тією ж. Влада стала суперприбутковим бізнесом, коли в жертву приноситься український народ.

Влада дуже хоче, щоб ми її боялися, аби не виступали проти неї, аби мовчки терпіли всі негаразди в своєму житті, які є прямим наслідком захланності й недолугості влади.

Але ж ми занадто добре знаємо нікчемність влади загалом і конкретних можновладців зокрема. Чим більше вони тиснуть на нас і гавкають, тим більше намагаються приховати свій страх перед нами. Саме владний страх змушує їх ще більше грабувати нас, не зупиняючись. Зупинка для них смерті подібна, бо говорити про якісь моральні зобов’язання перед суспільством з їхнього боку взагалі не доводиться.

Вони сподіваються, що застрашили нас, і мовчки за цим спостерігають. Кожного, хто виступає проти них, оголошують потенційним злочинцем, який посягнув на святая святих - на їхню владу.

Але вони помиляються, коли думають, що ми їх боїмося. Кожного дня стає все більше й більше людей, які розуміють, що так далі жити не можна, що ця влада повинна піти геть.

Головне, вкотре не помилитись і говорити нинішній опозиції правду в очі, застерігши її від імовірних майбутніх злочинів проти власного народу.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

СВОЄ СТОЛІТТЯ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА САТУР ВІДСВЯТКУВАЛА В ДРОГОБИЧІ

 

            Сьомого липня, якраз на Івана Купала, виповнилося сто років дрогобичанці Олені Миколаївні Сатур.

Вона народилася в Польщі. Під час війни була відправлена на роботи до Німеччини, де провела три роки , як і чоловік і син. Вагітну, її відправили додому.

1947 року, як і багатьох українців, переселили до України.

Все життя Олена Миколаївна пропрацювала в колгоспі - на полі, коло молотарки, ходила біля коней. На пенсію вийшла у віці 68 років. Нині отримує допомогу від держави в розмірі  829  гривень. У зв’язку зі сторіччям буде доплата.

Померли чоловік і син. Нині ювілярка з 1989 року проживає в Дрогобичі на вулиці Грушевського в квартирі своєї доньки. До цього проживала в селі, тримала худобу, свиней, але вже не мала здоров’я ходити за ними. Проте й нині просить рідних, аби відвезли її до села, бо міське життя не дуже їй подобається.

Як на свій вік, Олена Миколаївна почуває себе добре, ще здатна сама себе обслуговувати. Родичі, які з’їхалися на ювілей, кажуть, що вона постійно була зайнята роботою.

Рецепт її довголіття дуже простий. Олена Миколаївна доброї вдачі, постійно жартує. Блискуче продемонструвала це й мені, коли я прийшов привітати її з ювілеєм.

А ще Олена Миколаївна строго дотримується посту, обмежено вживає алкоголь - і то лише на свята, мало їсть м’яса, надаючи перевагу молочним продуктам. Любить співати, до останнього часу вишивала.

Привітати ювілярку приїхали можновладці з Львівської обласної державної адміністрації та Дрогобицької районної ради. Їй подарували пральну машинку та мікрохвильову пічку. А ще було море квітів  і побажання здоров’я й багато років життя.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

УКРАЇНЦІ ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ЗЛОЧИНАХ ЄВГЕНА БЛАЖІВСЬКОГО Й ОЛЕКСАНДРА ЛАВРИНОВИЧА

 

Коли українці прийдуть до влади, перед судом постануть можновладці, які нині плюндрують Україну.

 

Євген Блажівський свою кар’єру розпочав прокурором Дрогобицького району. Був прокурором Львова і Львівської області. За керівництва Леоніда Кучми очолював прокуратуру на його малій батьківщині - в Чернігівській області. Відтак працював прокурором Києва. Нині є заступником Генерального прокурора України.

Звинувачується у:

1. Незаконному кримінальному переслідуванні осіб, які беруть участь в опозиційній політичній, громадській та журналістській діяльності.

2. Причетності до розгону мирних акцій протесту (зокрема, “податкового Майдану”), а також незаконного арешту та утримуванню за гратами політичних та громадських діячів.

3. Прикритті злочинної діяльності мера Києва Леоніда Черновецького, що призвело до багатомільярдних розкрадань, відчуженню тисяч гектарів землі.

4. Прикритті злочинної діяльності перших керівників держави, завідомо неправдивому порушенні кримінальних справ проти невинних людей.

 

Олександр Лавринович вісім років представляв у парламенті інтереси мешканців Дрогобиччини. Відтак переметнувся до Партії регіонів. Нині очолює міністерство юстиції України й фактично є сірим кардиналом Віктора Януковича, законодавчо забезпечуючи й освячуючи його злочини проти українського народу. Є почесним громадянином Борислава.

Звинувачується у:

1. Фальсифікації місцевих виборів у жовтні 2010 року, а також незаконному відстороненні від виборчого процесу своїх політичних опонентів.

2. Неприйнятті конституційного рішення щодо проведення у березні 2011 року виборів до українського парламенту.

3. Незаконній передачі міста Севастополя у розпорядження російського Чорноморського Флоту.

4. Свідомій міжнародній ізоляції України.

5. Відмові від політики європейської та євроатлантичної інтеграції.

6. Незаконному кримінальному переслідуванні осіб, які беруть участь в опозиційній політичній, громадській та журналістській діяльності.

 

УТОЧНЕННЯ

 

У минулому номері газети “Тустань” була вміщена фотографія про святкування 9 травня в Дрогобичі. Помилково авторство приписали Ігореві Фецяку. Просимо вибачення у шановного фотомайстра й повідомляємо, що це не його світлина.

 

новини

 

МИХАЙЛО СЕНДАК пішов у відпустку. Сьомого липня закінчився його контракт на посаді голови Дрогобицької районної держадміністрації. Депутати прийняли закон про пенсійну реформу, за яким пенсіонери віку Сендака не мали би працювати державними службовцями. Злі язики плещуть, буцімто Михайло Сендак шукає собі місце клерка в одному з міністерств, але все-таки сподівається, що Віктор Янукович накладе вето на пенсійну реформу, і йому продовжать контракт. Якщо цього не станеться, лусне голуба мрія Михайла Сендака - стати народним депутатом України.

У ТРУСКАВЦІ ЗРОСЛИ ТАРИФИ на вивезення сміття. І далі його вивозить бориславська фірма “КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ”, куди заступником директора працевлаштувався колишній заступник бориславського міського голови Геннадій Корконішко. Нинішній мер Борислава обіцяє збудувати в місті сміттєпереробний завод, а мешканці проти завезення сміття із Трускавця.

НА ПЕТРА І ПАВЛА ПОПЕЛІ другий рік поспіль відсвяткували День села. На концерті співали Оксана Винницька, гурт “Ясени”. Веселились старі й малі.

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

15 липня

1015 - У  віці 69-ти років помер Володимир Святославович, великий князь Київський, хреститель Русі.

1944  - Утворено Українську Головну Визвольну Раду.

16 липня

1054 - Невдачею завершилися в Константинополі переговори між Римом і Візантією про сфери впливу в Південній Італії і по низці теологічних питань. Посланник папи Льва IX кардинал Гумберт поклав на вівтар собору св. Софії папську буллу з анафемою патріарха Михайла Кіруларія. Патріарх, у свою чергу, прокляв посланника і всіх членів його делегації. Християнська церква розділилася на дві гілки: католицьку і православну.

1917 - Проголошено Другий Універсал Української Центральної Ради.

17 липня

1849 - Народилась Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач), українська письменниця, редактор-видавець, мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.

1866 - Помер Йосип Михайлович Гладкий, останній кошовий Задунайської Січі.

18 липня

1613 - Помер Потій Іпатій, український письменник-полеміст, греко-католицький митрополит Київський і Галицький.

1863 - До Київського цензурного комітету міністром внутрішніх справ Російської імперії Петром Валуєвим надіслано таємний циркуляр, відомий як Валуєвський указ.

19 липня

1945 - Загинув у радянській тюрмі Августин Волошин, президент Карпатської України.

20 липня

1906 - Народилась Олена Теліга, українська поетеса.

21 липня

1941 - Помер український поет і письменник Богдан Лепкий.

1942 - Загинув у німецькому концтаборі Авшвіці Василь Бандера, брат Степана Бандери.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

15 ЛИПНЯ - ПОКЛАДАННЯ РИЗИ БОГОРОДИЦІ У ВЛАХЕРНІ

За християнськими розповідями, в другій половині І ст. візантійці - брати Галвій і Кандид, побувавши на поклонінні святим місцям у Палестині, привезли з собою ризу (верхній одяг) Богородиці і поклали її у Влахернському храмі в Константинополі. Риза явила немало чудес, охороняючи місто від нападів ворогів.

16 ЛИПНЯ - АНАТОЛІЯ

За іменем патріарха Константинопольського. Він був учасником IV Вселенського собору в Халкідоні в 451 р. Собор засудив монофізитство - напрям у християнстві, згідно з яким в Ісуса Христа є лише одна природа - божественна, а не дві - божественна і людська.

17 ЛИПНЯ - АНДРІЯ-НАЛИВА

Назва пов’язується з іменем Андрія Критського і часом наливу колосу. “На Андрія озимі в наливах дійшли”. Андрій Критський був ченцем знаменитої лаври святого Сави поблизу Єрусалима, згодом став архієпископом острова Кріт. Вважається, що він є першим творцем повних канонів - одного із головних жанрів християнської поезії. Він же в числі інших розробляв православне вчення про ікони.

18 ЛИПНЯ - АФАНАСІЯ АФОНСЬКОГО

Цей святий був одним із засновників чернечого життя на Афоні. У 963 р. він збудував на Афоні великий монастир у вигляді гранітного замку із зубчастими вежами. В основу правил чернечого життя лягли розроблені ним документи. Монастир сприяв поширенню чернецтва.

19 ЛИПНЯ - ЮЛІАНІЇ

Була дочкою князя Юрія Дубровицько-Ольшанського на Волині. Померла на 16 році життя близько 1540 р. Поховали її біля Успенського собору Києво-Печерського монастиря. На початку XVII ст. випадково були знайдені її мощі, біля яких відбувалися чудесні зцілення. З цієї нагоди і встановлене сьогоднішнє вшанування. Канонізував княжну митрополит Петро Могила.

20 ЛИПНЯ - ВЛАХЕРНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

Це одна з найстаріших у християнстві ікон, яка була встановлена у соборі в передмісті Константинополя - Влахерні. За однією із церковних легенд, ікону Влахернської Богородиці одержала як весільний подарунок сестра візантійського імператора Анна, одружуючись із київським князем Володимиром Святославичем. У Києві ікона стала чудотворною: повертала незрячим зір, звільняла біснуватих із пут диявольських, рятувала смертельно хворих.

21 ЛИПНЯ - ПРОКОПА-ЖЕНЦЯ

На честь великомученика Прокопія, який постраждав за християнську віру в 303 р. Здавна саме цього дня на більшій території України починали жнива. “На Прокопа приготуй плечі до снопа”. А перед початком жнив зажинали ниву. Згодом у деяких місцевостях зажинки робилися й раніше. Соломою з першого снопа годували корів, щоб не хворіли.

 

ЧИ МАТИМУТЬ ПЕНСІОНЕРИ ГРОШІ НА МОРОЗИВО?

 

Верховна Рада України минулого тижня дала старт так званій пенсійній реформі.

Фактично суть її зводиться до того, аби ті, хто виходить на пенсію, тієї грошової подачки з барського плеча не дочекалися. Влада цинічно хоче зекономити на найбільш нужденній верстві населення.

Мова не йде про радикальне збільшення пенсій, доведення їх бодай до мінімального прожиткового мінімуму, а лише про збільшення пенсійного віку.

Всі псевдореформи, які здійснюються в Україні владою Януковича, мають на меті зробити багатих ще багатшими, а бідних - біднішими. Не стала виключенням і так звана пенсійна реформа, завдяки якій олігархи отримають від Міжнародного валютного фонду 15 мільярдів доларів на свої оборудки.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЧИ СТАНЕ ПОЛЕ СКОРБОТИ ПОЛЕМ ПАМ’ЯТІ?

 

14 липня назавжди увійде в історію Дрогобича.

Двадцять років тому цього дня на Полі Скорботи відбулося перезахоронення 486 жертв більшовицького терору 1939-1941 років. За ініціативою Дрогобицької міськрайонної історико-просвітницької організації “Меморіал”, очолюваної депутатом Львівської обласної ради Мироном Бучацьким, за погодженням із керівництвом навчального закладу в 1990 році розпочато розкопки, які тривали від 24 серпня до 30 жовтня 1990 року. 14 липня 1991 року в Дрогобичі біля міської ратуші відбувся багатотисячний мітинг-реквієм за безвинно убитими і закатованими. Народний молебень проходив також на місці страти дрогобицьких жертв - на подвір’ї колишньої катівні НКВД на вул. Стрийській, 3. Кілометрова кількатисячна траурна процесія із 486-ма домовинами, хоругвами, портретами закатованих попрямувала на Поле Скорботи.

… Кожен, хто був у 1990 році причетний до розкопок, щиро вірив, що вулиця Стрийська, 3 буде першим етапом перепоховання і вшанування жертв репресій 1939-1941 років. Масових захоронень жертв комуністичного режиму в Дрогобичі декілька. Нині відомі місця таємних поховань на території дрогобицьких “Бригідок” (приблизно 10 тисяч), три поховання в кінці вул. Івана Франка (на території нинішнього відпочинково-розважального комплексу “Залісся”), на єврейському цвинтарі на вул. Пилипа Орлика, дві могили на цвинтарі на вул. Трускавецькій, біля Старого Села у протитанкових ровах, на Млинках на горі Тептюж...

 

Марія ГОЛОВКЕВИЧ

 

ЮВІЛЕЙ БРАТСТВА АПОСТОЛЬСТВА МОЛИТВИ

 

Парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці відзначили двадцятиліття Братства Апостольства молитви.

У 1922 році його заснував парох о. Петро Микелита, іменем якого названа в Стебнику одна з вулиць.

У часи підпілля УГКЦ в Стебнику діяли дві групи Братства, які організовували й проводили Богослужіння, молилися, допомагали священикам.

До діяльності Братства долучився й о. Петро Герилюк-Купчинський - як у підпіллі, так і згодом.

Відбулася панахида на місці поховання о. Петра Герилюка-Купчинського, а також нічна хода вулицями Стебника. Отець-василіанин Пантелеймон із Крехівського монастиря відслужив Хресну дорогу. В церкві були виставлені мощі святого Івана Хрестителя.

Дійства тривали три дні.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

ВІТАЛІЙ МОЙСЕЄНКО: “РИНОК У ДРОГОБИЧІ РЕКОНСТРУЮЮТЬ ПО-ЛЬВІВСЬКИ”

 

Віталій Мойсеєнко вже тринадцятий рік працює на комунальному підприємстві “Дрогобицький ринок”. Віднедавна він очолив його.

- З Вашим приходом прибуток ринку зріс у 14 разів, а надходження до бюджету від сплати за патенти - вдвічі. Завдяки чому це було зроблено?

- На ринку була стихійна торгівля, яку взагалі  не впорядкували. А ми це зробили за допомогою міської влади.

- Але ж Ви й раніше працювали на ринку, були тут не останньою людиною. Чому це не можна було зробити раніше? Чи все залежить від волі директора ринку?

- Мабуть, і так. Раніше на це, за великим рахунком, ніхто не звертав належної уваги. Багато також залежить не від самого директора, а й від членів його команди. Крім того, має бути співпраця з ратушею в цьому плані.

- Але ж і нині чимало людей працюють без патентів, ліцензій?

- Це наші найболючіші питання, тому що купу років люди ухилялися від сплати податків, це не секрет. Всі старалися вижити, ми це розуміємо. Але наповнювати бюджет потрібно.

- Знову в Дрогобичі з’явилися продавці-узбеки. Вони ж теж працюють без патентів, і ніхто їм у цьому не заважає.

- Ми з ними не заключаємо угод, договорів, бо вони дійсно не мають патентів. Багато з них не мають українського громадянства, тобто не можуть у нас бути підприємцями.

- Територія біля фонтану належить ринку?

- Вона нам не належить, але ми її обслуговуємо, прибираємо, бо хто буде прибирати?

- Але саме там є багато тих, хто не має патентів, ліцензій.

- Це не наша територія. Я думаю, що коли закінчиться реконструкція “Прометея”, то стихійної торгівлі там не буде. Ми хочемо поставити столи, виставимо молоко, сир, сметану на ті столи, щоб не на землі люди торгували.

- Чув, що ринок у центрі міста до кінця року ліквідують.

- Якщо він дає чималі надходження до бюджету, то як його можуть ліквідувати?

- Але ж помітно, що останнім часом тут активно працюють податківці, міліція. Щось шукають?

- Завдання одне: вивести бізнес з “тіні”, щоб люди працювали в правовому полі.

- Чи є вже інвестор для ринку на Пилипа Орлика?

- Хочемо інвестора, щоби завершив те будівництво. Двадцять років стоїть, ніхто його не може зробити.

- Як тісно ви співпрацюєте з владою?

- Тісно. Ми ж комунальне підприємство. У внутрішній діяльності я, звичайно, самостійний. Але без допомоги влади, звісно ж, не обійтись, бо треба приймати певні рішення.

- Коли Ви стали директором, чи збільшилась у Вас кількість “друзів” у лапках?

- Є таке. Багато людей думають, що ми тут лопатами гроші перевертаємо. Я їм кажу, щоб вони спробували побути в тій шкірі. Як не санепідемстанція, то ветеринарна служба, то пожежники. Не все так легко, як їм здається. Хто працював і мав якийсь стосунок до ринку, то він знає, який тут важкий хліб.

- Робота роботою, але, мабуть, маєте якісь захоплення?

- В суботу маю офіційний вихідний, але це ж базарний день, тому приходжу на роботу. А в неділю - полювання, футбол.

- Яке питання, важливе для Вас, я не задав?

- Важливе питання: що зробити на цьому ринку? Я хочу, щоб усі бачили, що я щось зробив на цьому ринку. Ми хочемо зробити реконструкцію.

- Вона буде такою сучасною, як у Львові?

- Приблизно щось таке. Але те, що маємо зараз, не може бути.

- Кажуть, що Ви заробляєте більше, ніж міський голова?

- Мою зарплату встановили в контракті, і вона не є більшою, ніж у міського голови?

- А якщо у грошовому еквіваленті, то скільки?

- Чотири мінімальні зарплати. (Мінімальна зарплата на сьогоднішній день становить 960 гривень - А.В.).

- А премії?

- Ми вирішили, що будемо працювати без премій.

- Чи правда, що деякі керівники комунальних підприємств самі встановлюють собі захмарні зарплати?

- Це треба у них запитати.

- Ви стали депутатом Дрогобицької районної ради. Чому район, а не місто?

- Так трапилося. Практично всі, хто нині працює на керівних посадах у місті, є вихідцями з сіл.

- А чому балотувалися від партії “УДАР”?

- Симпатизую нашому відомому боксерові Віталію Кличку, який очолює цю партію.

- Ви навіть і на з’їзді “УДАР”у побували.

- Так, він відбувся 11 червня цього року. Було 400 делегатів з усіх областей України, в тому числі троє з Дрогобицького району і один із Дрогобича. Були представники Фонду Аденауера, інші поважні делегації з Європи. Ми затвердили Програму партії. Слід сказати, що її проаналізували в Європарламенті та Євросоюзі й дали найвищу оцінку. Фактично це єдина в Україні партійна програма, яка одержала позитивну оцінку на демократичність.

- Чи буде Віталій Кличко балотуватися на Дрогобиччині до Верховної Ради України?

- До Верховної Ради буде йти його команда, це однозначно. Поки що мова не йшла про те, хто і де конкретно буде балотуватися. Ми запросили Віталія Володимировича на святкування 155-річчя з дня народження Івана Франка. Він прийняв наше запрошення. Щоправда, десь у вересні у нього важливий боксерський поєдинок, так що підготовка до нього може завадити відвідинам Нагуєвич. До речі, на з’їзді “УДАР”у був присутній внук Каменяра - Роланд Франко, який підніс Віталієві Кличку букет квітів і сказав, що підтримує його в політичній боротьбі.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЛІЛІЯ ШОЛОГОН ПОВЕРТАЄТЬСЯ?

 

Минулого тижня Дрогобицький міськрайонний суд прийняв рішення поновити на роботі колишнього заступника стебницького міського голови Лілію Шологон й зобов’язав владу виплатити їй 40 тисяч гривень невиплаченої свого часу зарплати.

Пікантність ситуації полягає в тому, що звільнила Лілію Шологон попередня влада, а “розхльобуватися” має нинішня. В травні минулого року в Стебницькій міській раді відбулася так звана реорганізація, коли посада заступника міського голови з гуманітарних питань була ліквідована. Але справжня причина полягала в тому, що тодішньому меру Романові Калапачу просто набридла Лілія Шологон, яка почала забагато “гавкати” на нього. Аналогічно тоді ж Роман Калапач учинив із Богданом Асафатом, ліквідувавши посаду першого заступника міського голови.

Цікаво, що в питанні поновлення на роботі Лілії Шологон та виплати їй 40 тисяч гривень заборгованої зарплати зійшлися погляди нинішнього міського голови Стебника Василя Пецюха та дрогобицького мера Олексія Радзієвського, хоча в іншому вони дуже рідко знаходять спільну мову.

Так, Василь Пецюх, аби не допустити до роботи Лілію Шологон, має намір оскаржити це рішення в Львівському обласному суді, але, за повідомленням засобів масової інформації, каже, що “виконавча служба інтенсивно працює, щоб якнайшвидше забрати гроші, щоб важче було виграти апеляцію, якщо потрібно, в касаційному порядку”.

Не хоче повернення на роботу Лілії Шологон і Олексій Радзієвський. Її кандидатуру на посаду директора краєзнавчого музею “Дрогобиччина” він не підтримав, хоча вона пропрацювала там двадцять років і колектив схилявся до неї. За повідомленнями тих же засобів масової інформації, дрогобицький міський голова заявив буквально наступне: “Ось такі наслідки недосконалого законодавства України, коли будь-хто, при бажанні, може відмінити навіть Указ Президента або якийсь закон”. Мер Дрогобича зобов’язав юридичну службу міськвиконкому терміново надати необхідну допомогу Стебнику, “щоб справедливість восторжествувала”. Мабуть, Олексій Васильович краще розбирається в чинному законодавстві, ніж дрогобицькі судді, або хоче підмінити владними важелями це чинне законодавство.

Мабуть, Лілія Шологон і не хоче повертатися до влади, але справедливість таки має восторжествувати.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

ХТО ПІДСТАВИВ ОЛЕГА ВЕКЛЮКА?

 

Минулої п’ятниці був затриманий заступник міського голови Стебника Олег Веклюк. Його звинуватили в отриманні хабаря на суму в тисячу американських доларів.

У понеділок відбулося засідання Дрогобицького міськрайонного суду, на якому прийняли рішення відпустити затриманого на підписку про невиїзд.

Того ж дня відбулася позачергова сесія Стебницької міської ради, на якій депутати не підтримали пропозицію свого колеги Ігоря Говірка про взяття Олега Веклюка на поруки.

Історія з буцімто отриманням хабаря Олегом Веклюком виглядає дивною. Кажуть, що це елементарна підставка, яку нерідко практикують правоохоронні органи, яким теж треба звітувати про кількість затриманих і притягнутих до суду хабарників. Злі язики плещуть, буцімто до цієї сумнівної оборудки причетні один із депутатів Стебницької міської ради і колишній міський голова Стебника.

Олег Веклюк є фактично представником Олексія Радзієвського в Стебнику. Василь Пецюх упирався всіма силами, аби Олег Веклюк не став його заступником. Для цього навіть довелося ліквідувати посаду керуючого справами міськвиконкому, яку тоді обіймав Ігор Говірко, що нині заступився за Олега Веклюка. Чим би не закінчилася справа, це серйозний удар по авторитету Олексія Радзієвського.

Бажаємо Олегові Йосиповичу гідно вийти з цієї скрутної ситуації.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ДРОГОБИЦЬКІ ЧИНОВНИКИ ЗНУЩАЮТЬСЯ З МЕШКАНЦІВ МІСТА

 

Коли команда Олексія Радзієвського йшла до влади, то обіцяла, жи буде білою і пухнастою, а насправді з’ясувалося, жи просто знущається з дрогобичан. Бо як інакше можна назвати ті відписки, які окремі чиновники надсилають мешканцям міста на їхні законні вимоги й запитання. Втім, мова вже йде про систему, запроваджену в ратуші та відділах міської ради щодо інформування громадян.

Звернула на це увагу й Дрогобицька міжрайонна прокуратура, надіславши міському голові подання “Про усунення порушень законодавства про звернення громадян в  діяльності виконавчих органів Дрогобицької міської ради”. Суть його зводиться до того, жи чиновники грубо нехтують чинним законодавством, не дають вчасно відповіді людям, а якщо й дають, то за своєю суттю це є відписки.

Ось характерний приклад. Мешканка Дрогобича пані Пупін звернулася до міського голови з  питання надання дозволу на переведення житлового приміщення у нежитлове,  яке належить їй на праві приватної власності.  Моя Стефка цю проблему розв’язала би за 15 хвилин. Але головний архітектор міста п.Петранич і директор КП “Архпроект” п.Віткович мордували бідну жінку мало не півроку. То написали їй, що “її заява  не може бути вирішена, оскільки в ній не вказано цільове призначення використання приміщення”, а після повторного звернення до мера - що “її заява не може бути розглянута виконавчим комітетом міської ради у зв’язку  з тим, що нею не представлено згоду співвласників будинку на переобладнання квартири під магазин”. При цьому терміни надання відповідей були безбожно порушені, так що виникає законне питання: а може хлопаки хотіли щось на руку від дрогобичанки?  У поданні прокуратури вказано, що “загалом перевіркою виявлено  46 звернень, вирішених посадовими особами відділу містобудування та архітектури виконавчих органів міської ради з порушенням термінів їх розгляду”.

Аналогічне твориться і в управлінні комунальних ресурсів Дрогобицької міської ради. Так, 5 січня  2011 року в Дрогобицьку міську раду поступило звернення п.Мельника В.Ф., який проживає в м. Дрогобичі на вул. Ставище,  3, з  питання внесення змін в п.8.14 рішення виконавчого комітету міської ради N192 від 25.07.2000 року та нaдання дозволу на безоплатну передачу у власність земельної ділянки площею 395 кв.м. на вул. Ставище, 3. Займалися цим начальник управління комунальних ресурсів п.Росоха і начальник відділу земельних ресурсів п.Свідовська. Чиновники мучили дрогобичанина два місяці, але заяви по суті не розв’язали.

Аналогічно з дрогобичанами поступає і директор департаменту міського господарства п.Янів, про що сказано в поданні прокуратури.

Прокуратура також звернула увагу на те, що замість п.Радзієвського, якому мешканці Дрогобича надсилають листи, відповідає п.Коростельов, його перший заступник, а це є порушенням чинного законодавства, бо якщо пишуть мені, то що може відповісти моя Стефка? Хіба би я був без пам’яті після дефіляди у кума! А п.Радзієвський після подібних дефіляд зберігає прозорість думки і твердість руки, так що заму нема чого пхатися туди, де не треба.

Прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності чиновників, які годують людей відписками, і вжити “заходів до усунення виявлених порушень закону, причин і умов, що їм сприяють”.

Але щось я маю великий сумнів, жи після цього дрогобицькі можновладці перестануть знущатися з мешканців міста, спонукаючи їх дати щось в руку.

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

 

ВІД ОЛЕКСІЯ РАДЗІЄВСЬКОГО ДО УЗБЕЦЬКОЇ МАФІЇ

 

БЮДЖЕТ ПРОВАЛЕНО - РАДЗІЄВСЬКИЙ У ХОРВАТІЇ

 

Нє, а таки добре, жи Олексій Радзієвський жиє не при комунізмі, а за демократів. Бо якби він на посаді першого секретаря Дрогобицького міського комітету компартії так господарював, як нині, то вже би давно вилетів з ратуші й позбувся партійного квитка, а про відпустку й подумати не міг. І справді, нині бюджет Дрогобича, за його ж словами, недоотримує 40 відсотків надходжень. Уявляєте?! І - нічого. Нікого не звільнили з посади, навіть догани не дали. А Олексій Васильович спокійнесенько відбуває на два тижні до Хорватії, аби відпочити від дрогобицьких проблем, які йому вже в печінках сидять. Він каже, жи там йому клімат підходить. Видно, дрогобицький не дуже сприяє оздоровленню Олексія Васильовича. Моя Стефка лише зітхнула, коли довідалась про це, бо жити на Горішній Брамі не кожний витримає. На жаль, абсолютна більшість дрогобичан відпочити бодай день у Хорватії собі дозволити не можуть, бо ледве виживають за нинішньої влади. Сподіваємось, що після оздоровлення в Хорватії (а про вживання чи тим паче зловживання алкоголем на цей час треба забути!) пан Радзієвський повернеться до Дрогобича зі свіжими силами, тверезо оцінить деяких членів своєї команди, які діяльністю чи, швидше, бездіяльністю його лише ганьблять, зробить правильні організаційні висновки, - і бюджет Дрогобича буде не лише виконуватись на всі сто відсотків, а й значно перевиконуватись. Принаймні дрогобичани того варті! Тоді вони самі двічі на рік по місяцю за власний кошт відпускатимуть до Хорватії Олексія Радзієвського.

 

СТЕБНИК ГОМІКІВ НЕ ХОЧЕ

 

На сесії Стебницької міської ради депутати прийняли звернення до Президента України та органів юстиції стосовно важливої суспільної проблеми - намагання нівелювати в Україні роль традиційної сім’ї. Стебничани проти надання рівних прав у сімейних відносинах особам з гомосексуальною орієнтацією. Депутати вважають, що на руйнування  інституту сім’ї спрямовано також багато розділів так званої “ювенальної юстиції”, запровадження якої планується в Україні. Депутати проти надання системі ювенальних суддів виключного права контролю над сім’ями, проти створення можливості такими судами з формальних підстав відбирати дітей у батьків. Депутати вимагають “припинити будь-які явні та приховані спроби моральної деградації суспільства та руйнування сім’ї як його основи”.

 

УЗБЕЦЬКА МАФІЯ ПОВЕРНУЛАСЬ

 

У березні цього року ми писали в “Тустані” про засилля в Дрогобичі так званої узбецької мафії. Дійшло до того, що наші східні “друзі” побили українського підприємця, який торгував поруч з ними на території, що поблизу фонтану біля колишнього кінотеатру “Прометей”. Тричі до Дрогобича вчащав “Беркут”, трусив “узбеків”, але міська міліція ні кувала, ні молола. Нарешті знайшлися сміливі міліціянти, які навели лад у місті, хоча влада навіть пальчиком не кивнула, аби допомогти. Винних у побитті українського підприємця не наказали, хоча всі факти відомі, та й свідки від своїх слів не відмовлялися. “Узбеків” почистили, деяких відправили на історичну батьківщину, й на декілька місяців у Дрогобичі запанував спокій. Але незабаром усе повернулося на круги своя. Видно, “узбеки”, а, головне, ті, хто за ними стоїть, мають волохату лапу не лише у Львові, а й Києві. Наші “друзі” знову стали торгувати біля фонтану, що коло колишнього кінотеатру “Прометей”, - здебільшого, як і в ті часи, без ліцензій і патентів. Правоохоронці на все закривають очі, ніби так і має бути, лише інколи ганяють бабусь-українок, які торгують молоком, сиром і сметаною. Чесні міліцянти, яких не так багато й залишилось, мовчать і нічого не можуть зробити, бо начальство на боці “узбеків”, а, вірніше, тих, хто за ними стоїть. Як нам пояснив один старший офіцер міліції, прізвища якого з відомих причин не називаємо, торгівля дрібним крамом на вулицях Дрогобича - лише відмазка для “узбеків”. Головний їхній бізнес - торгівля наркотиками і супутніми товарами. А це великі гроші. Тому й зрозуміло, чому мовчать влада і правоохоронці. Одні бояться, інші мають з того “навар”.   

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

ЛІКАРСЬКІ ПОРАДИ

 

Ну що, мої дорогенькі? Допомогли вам мої поради? Отож-бо й воно! Слухайте мене - хвороба вас мине!

 

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕТРУШКИ

 

Як ми чимось хворіємо, то відразу кидаємось до лікарів, а ті нам виписують кілометрові рецепти, за якими в аптеках беремо пігулки. А поза тим ліки, що називається, лежать у нас під ногами. Ось, наприклад, петрушка, про лікувальні властивості якої ми навіть не здогадуємось.

Щоб задовільнити свою потребу в вітаміні С, не обов’язково купувати лимони. Так, сто грамів петрушки можуть повністю задовільнити нашу добову потребу в цьому вітаміні. Тих же сто грамів петрушки вистачає, аби задовільнити добову потребу в залізі. Мій старий хрумкає петрушку, як кролик, і не має жодних проблем зі здоров’ям.

До речі, в давні часи петрушкою лікували анемію (малокрів’я), а також серцеві та ниркові набряки, жіночі захворювання, простатити.

Сік петрушки варто пити тим, хто має велике фізичне навантаження, він поліпшує серцеву діяльність і дихання, зміцнює судини. Але треба вживати не більше 10-15 грамів соку.

І ще петрушку застосовують при наривах і синцях, укусах різних комах, від обвітрювання.

Слід запам’ятати, що петрушка протипоказана при гострих запальних захворюваннях нирок та гострих циститах.

 

 

ЛІКИ ВІД БЕЗСОННЯ

 

Якщо безсоння спричиняється припливом крові до голови, то корисно прикладати гірчичники або натертий на тертці хрін до литок ніг. Одночасно рекомендується пити розсіл солоних огірків з медом, який заспокоює: одна столова ложка меду на одну склянку розсолу.

 

ЯК ЗА ОДИН ДЕНЬ ВИЛІКУВАТИ АНГІНУ

 

Хто не знає, як неприємно, коли болить горло. Світ не милий! А особливо погано, коли біль супроводжується високою температурою, гнійниками, опуханням гортані. Коли мій старий мав ангіну, я думала, що збожеволію.

Для лікування ангіни віддавна застосовують простий і надійний спосіб. Готують трипроцентний теплий розчин лимонної кислоти і полощуть ним горло через кожну годину впродовж дня. Якщо це зробити від самого початку хвороби, то, як правило, до кінця першого дня ви відчуєте себе майже здоровим. Якщо ж ангіна задавнена, то для лікування її таким способом потрібно два дні.

 

ЗАСІБ ВІД СУХОГО КАШЛЮ

 

Ото коли мій старий має сухий кашель, я кип’ячу йому дві столові ложки коренів перцю з двома склянками білого виноградного вина. А що робити, як я люблю свого старого, най винця скуштує.

Оцей напій треба процідити і пити його гарячим тричі на день.

Крім цього, даю старому зранку одну столову ложку суміші з однієї цибулини і столової ложки топленого гусячого або свинячого сала. Їсть і ще просить, а гавкати, мов пес, перестає. 

Абисьте мені ніколи не хворіли!

 

ДОКТОР СТЕФАНІЯ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ “ТУСТАНІ”

(22 ЛИПНЯ)

 

ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА СМЕРТЬ ДРОГОБИЧАНКИ, ЯКА ПРОЖИЛА ЛИШЕ 21 ДЕНЬ?

 

ПАРК ВАСИЛЬЄВА: ВЛАДА ПРОСПАЛА ЛІТНІЙ СЕЗОН

 

ХТО МОЖЕ СТАТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ВІД ДРОГОБИЧЧИНИ?

 

ХТО НАСПРАВДІ КЕРУЄ БОРИСЛАВОМ?

 

ЧОМУ НЕМА ЗМІН У СТЕБНИКУ?

 

 

 

 Создан 17 июл 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником