Тустань № 16

 
 

Тустань № 16
 

N16 (560) 5 - 11  серпня 2011 року Ціна 1 гривня 

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019 

 

ЧИТАЙТЕ СЬОГОДНІ

 

БУДИНОК НА ЛЕСІ УКРАЇНКИ, 3 МОЖЕ ПІТИ ПІД ЗЕМЛЮ  - 2 СТОР.

КЕСАРІВ РОЗТИН ДЛЯ  ВЛАДИ БОРИСЛАВА -  2 СТОР.

ОЛЕСЬ БОБИК - УКРАЇНСЬКИЙ БРЕЙВІК? - 4 СТОР.

СІЛЬСЬКА ІДИЛІЯ ВОЛОДИМИРА ГРАБЕЛЬСЬКОГО  - 4 СТОР.

СЕРГІЙ ОЛЕНИЧ - НЕ РЕГІОНАЛ -  4 СТОР.

ХОЧЕШ СТАТИ ОЛІГАРХОМ? КУПИ СОБІ УГІДДЯ!  - 4 СТОР.

 

НОВИНИ

 

СТЕБНИЦЬКІ ДВІРНИКИ подали заяви на звільнення із КП “МВУЖКГ”. Вони вимагають погашення заборгованої зарплати. Якщо цього не станеться, обіцяють блокувати залізничні колії.

МИРОН ЯНКІВ пішов з посади першого заступника голови Львівської облдержадміністрації. На це місце претендують трускавчани Богдан Петрушак і Богдан Матолич. Багато що залежатиме від позиції Петра Димінського.

 

ЗАПРОШУЄ А-КВАДРАТ

 

 

 

- Продаж ПК і комплектуючих; 

- діагностика, ремонт, заміна апаратної частини;

- встановлення, переустановка, реанімація операційних систем;

- інсталяція офісних, мультимедійних, антивірусних і сервісних програм;

- налаштування локальних мереж.

Адреса: вул. Шевченка, 2.

Тел. (067) - 972-18-31, (093)-811-70-66.

E-mail: for.A.kvadrat@gmail.com

   http: // akvadrat.at.ua/

 

 

 

 

Провінційний щоденник

 

БАТЬКО

 

 

Двадцять п’ять років тому відійшов у Вічність  Батько.

Василь Андрійович Власюк був інженером-нафтовиком, раціоналізатором, винахідником. У 80-х роках у нас гостював чоловік із Канади, який розумівся на цій справі. Він казав, що якби мій Батько жив там, то вже би був мільйонером.

Якщо сказати, що чверть століття мені не вистачає Батька, значить, нічого не сказати. За життя я з ним не всім ділився, а він - зі мною. Зараз, коли я доганяю його життєвий вік, розумію, що саме він найкраще би мене зрозумів. Але все одно існує щось невидиме, яке дозволяє нам порозумітися. Навіть після його смерті я відчуваю теплу руку мого Батька на  плечі. Усе, що я роблю, - з його мовчазної згоди.

Думав, як багато зможу сказати в цю трагічну річницю з дня його смерті, а слова не йдуть. Усе залишається на рівні почуттів, які словами не передаш.

Чомусь найбільше згадується дитинство і все, що було в ту чарівну пору пов’язане з моїм Батьком. А юнацькі роки, роки змужніння ніби в тумані. Мабуть, тому, що тоді більше думав про себе, аніж про батьків. Це вже потім приходить розуміння незворотності нашого життя. Серце щемить, а вже не можеш повернути назад ті золоті роки, коли ти найбільше був потрібний Батькові, але не відчував цього. Вся його любов перекинулась на внуків, але тривало це так мізерно мало.

Мій батько був професіоналом своєї справи. За копійки днював і ночував на роботі, не давав спокійно жити лінюхам і бездарам, а особливо тим із них, хто займав керівні посади. Як мені розповідали, він був справедливим щодо підлеглих, їхні провини брав на себе, бо вважав, що це саме він не догледів, не довчив цих людей.

Нині, коли мене звинувачують у всіх смертельних гріхах, а особливо в тому, що я, мовляв, за гроші пишу замовні статті, - згадую спокійну усмішку Батька і його слова: “Роби те, що маєш робити, і не зважай ні на що”. Мені дуже хочеться бути подібним на Тебе, Тату, і зробити все, аби не заплямити Твого чесного імені. Я буду робити те, що маю робити, бо за мене цього ніхто не зробить. Сподіваюсь, що мій син колись зрозуміє мене, як я тепер розумію Тебе...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЧИ МАЄ ШАНС ВІКТОР ЮЩЕНКО СТАТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ?

 

Віктор Ющенко цілує Стіну плачу в Ізраїлі

 

За якийсь місяць-другий в Україні розпочнеться передвиборча боротьба. Кандидати в народні депутати України битимуться за серця й розуми виборців, обіцяючи золоті гори.

Дрогобиччина завжди стояла в центрі політичної боротьби. Тут випробовувалися нові технології. Як правило, виборець завжди залишався обдуреним.

Згадаймо Олександра Лавриновича чи Петра Димінського, які з табору національно-демократичних сил переметнулися до біло-голубих, для яких поняття українства є ворожим.

Якщо в попередні роки місцевий люд робив ставку на приїжджих гастролерів, здебільшого із Києва, то нині акценти змістилися. Все більше людей хочуть, аби представником Дрогобиччини у Верховній Раді України був місцевий мешканець, з якого можна спитати, що він конкретно зробив не лише для України, а й для землі Івана Франка. Звичайно, це не виключає, що й київські можновладці шукатимуть щастя на Дрогобиччині, але видається, що тепер їхні шанси будуть значно меншими перед місцевими олігархами, які завойовуватимуть столицю.

На слуху в багатьох імена Олексія Радзієвського, Михайла Сендака, Михайла Задорожного, Костянтина Іваночка, Романа Матолича, Олександра Чебаненка, Лева Грицака, Володимира Голобутовського, Павла Барнацького, Ігоря Куруса, Романа Ілика, Петра Димінського... Можуть з’явитися й інші кандидатури, які вважатимуть себе гідними представляти Дрогобиччину в українському парламенті.

Своєрідну заявку на участь у виборах зробили в штабі “Нашої України”. Їхній представник не виключив можливості, що Віктор Ющенко балотуватиметься в одному з мажоритарних округів на Львівщині. Щоправда, були названі Яворівщина і Стрийщина, але не виключено, що Віктор Андрійович обере Дрогобиччину.

Чи має він шанси перемогти? Як і кожний кандидат у депутати. Насамперед для перемоги в мажоритарному окрузі потрібно менше грошей, ніж за місце в партійному списку. В нього достатньо своїх коштів, але, зважаючи на лояльність до нього з боку Партії регіонів, можна сподіватись і на їхню допомогу. Головне, щоб на окрузі не було серйозних конкурентів, які представлятимуть власне цю політичну силу. А якщо врахувати, що змагатиметься за мандат 20-30 кандидатів у народні депутати, то прохідний бар’єр може скласти не більше десяти відсотків голосів виборців, зважаючи на низьку явку тих, кому політика вже сидить у печінках. Віктор Ющенко сподівається, що українці забули його бездарність у керівництві державою.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗА СВОЇ ЗАРПЛАТУ І ПЕНСІЮ ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ МОЖЕ ВИКЛАСТИ ПЛИТКОЮ ПЛОЩУ РИНОК У ДРОГОБИЧІ

 

 

 

Влада - це насамперед бізнес. Що би не говорили ті, хто йде до влади, про своє бажання поліпшити громаді життя, які би обіцянки не кидали наліво й направо, все одно десь у глибині душі й серця лежить оте зрадливе відчуття халявної наживи. Адже влада - це не просто високі зарплати й премії, але й можливість урвати додаткові кошти, які в результаті перевищують у рази те, що платимо ми, виборці, своїм обранцям.

 

РАЙСЬКЕ ЖИТТЯ ОЛЕКСІЯ РАДЗІЄВСЬКОГО

 

Ми вирішили порівняти декларації про доходи за 2010 рік дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, його першого заступника Олександра Коростельова, секретаря міської ради Тараса Метика і виконувача обов’язків керуючого справами міськвиконкому Євгенія Шильника з їхніми ж зарплатами, преміями та іншими виплатами, видимими оку, за перше півріччя цього року. Скажу я вам, недаремно ці люди боролися за владу, бо порівняно з пересічним дрогобичанином чи стебничанином можуть забезпечити собі й родині пристойне життя.

Почнемо ми, звичайно, з Олексія Радзієвського. Можна сказати, що він собі забезпечив райське життя вже на цьому світі.

Якщо вірити власноруч заповненій ним декларації про доходи за 2010 рік, минулого року він заробив 10 тисяч 654 гривні та 82 копійки. Негусто! Як для титана такого масштабу, це виходить у середньому 887 гривень 90 копійок за місяць. Приблизно стільки ж, а то й більше заробляє пересічний дрогобичанин чи стебничанин, за щастя яких воює Олексій Радзієвський. Можна лише думку гадати, чому так погано йшов бізнес в Олексія Васильовича минулого року, що він дозволив собі брати таку маленьку зарплату. Мабуть, якби він розповів про це під час передвиборчої кампанії, чимало виборців замислилося б над тим, а чи справді тодішній кандидат у мери є таким неперевершеним менеджером, що без нього дрогобицька господарка захлинеться. Вона й справді нині захлинається, але вже з ним, і власне менеджерських здібностей Олексія Радзієвського не видно.

Проте головним джерелом доходу Олексія Радзієвського стала не зарплата, а пенсія. На її розмір вплинуло насамперед депутатство у Верховній Раді України.

Як нам офіційно повідомили у міській раді, минулого року Олексій Радзієвський отримав 190 тисяч 149 гривень і 46 копійок, тобто середньомісячна пенсія Олексія Радзієвського становить 15 тисяч 845 гривень 79 копійок. За ці гроші платників податків можна пристойно жити і не бідувати. Вистачить на хліб і до хліба.

Увесь сукупний дохід Олексія Радзієвського минулого року становив 200 тисяч 804 гривні 26 копійок. Якщо поділити на 12 (місяців), отримаємо 16 тисяч 733 гривні 69 копійок. Саме стільки щомісяця клав до своєї кишені Олексій Васильович. Власне до кишені, бо якщо вірити п.Радзієвському, в нього немає коштів на рахунках у банках. Це виглядає дещо дивним, якщо зважити на те, що його дружина керує Дрогобицьким відділенням Ощадбанку. Чи Олексій Радзієвський не грає з державою у подібні азартні ігри?

До речі, про дружину Олексія Радзієвського. Як зазначено в декларації про доходи її чоловіка, минулого року вона заробила 136 тисяч 447 гривень 35 копійок, тобто в середньому на місяць 11 тисяч 370 гривень 61 копійку. Непогано, скажу я вам, заробляють банкіри! Крім того, вона отримала пенсію в розмірі 40 тисяч 330 гривень 48 копійок, тобто в середньому на місяць 3 тисячі 360 гривень 87 копійок. А якщо доплюсувати до цього матеріальну допомогу в розмірі двох тисяч 400 гривень, то річний сукупний дохід становить 179 тисяч 177 гривень 83 копійки. А це в місяць - 14 тисяч 931 гривня 49 копійок. Трохи менше, ніж у чоловіка (на те він і глава сім’ї!), але теж пристойно.

Якщо звести докупи всі ці цифри, то виходить, що родина Радзієвських (чоловік і дружина, як сказано в декларації мера) щомісяця заробляла минулого року 31 тисячу 665 гривень 17 копійок. Тут не те що на власні потреби, а й дітям і внукам вистачить.

Мабуть, у Дрогобичі є й багатші сім’ї, які не афішують своїх доходів, бо до влади не рвуться, а тому декларацій їм заповнювати не треба. Але факт залишається фактом: офіційно родина Радзієвських є однією з найбагатших у Дрогобичі. А ось чи в грошах щастя і чи приносить “бабло” спокій цій родині - питання філософське й риторичне.

Цьогоріч статки Олексія Радзієвського суттєво зросли. Якщо вірити офіційним даним із міської ратуші, за перше півріччя цього року мер заробив 46 тисяч 842 гривні 50 копійок, тобто в середньому на місяць 7 тисяч 807 гривень 8 копійок. Це вам не якихось 887 гривень 90 копійок, як минулого року. Сподіваємося, що й пенсія збереглася на минулорічному рівні, а, може, й зросла, так що Олексій Васильович може лише насміхатися з комуністичного раю, який йому пропонують колишні однопартійці, бо райське життя на землі він собі вже забезпечив.

Якщо вам цікаво, проаналізуємо, з чого ж складаються доходи міського голови. Власне оклад за шість місяців поточного року становив 12 тисяч 779 гривень 46 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 2 тисячі 129 гривень 91 копійка. Але хто би в наш час працював лише на голій ставці? За ранг за півроку йому доплатили 658 гривень 94 копійки, за вислугу - 3 тисячі 359 гривень 61 копійку. Надбавка сягнула 8 тисяч 399 гривень 2 копійки, а премія - 6 тисяч 389 гривень 73 копійки (тобто щомісяця понад тисячу гривень Олексій Радзієвський отримував за добиту до ручки дрогобицьку господарку?). Середня зарплата за відрядження становила 12 тисяч 487 гривень 40 копійок, індексація - 126 гривень 38 копійок. За відпустку в квітні Олексій Радзієвський узяв одну тисячу 19 гривень 4 копійки, а за таємність (так у звіті й сказано) - одну тисячу 622 гривні 96 копійок. Що ж такого таємного приховує від дрогобичан Олексій Радзієвський?

Ось так копійка до копійки - й набігає солідна сума, яка й не снилась пересічному дрогобичанинові й стебничанину, про благополуччя якого печеться Олексій Радзієвський.

Звіт про статки дрогобицького міського голови був би неповним, якби ми не зазначили, що у нього є земельна ділянка в тисячу квадратних метрів, житловий будинок площею у 300 квадратних метрів, квартира площею в 90 квадратних метрів, а також гараж на 52 квадратних метри. Олексій Радзієвський має машину марки “Mitsubishi” з об’ємом двигуна в 3 тисячі 800 кубічних сантиметри.

Повторюємо, це офіційні дані, хоча злі язики подейкують, що в Олексія Васильовича є набагато більше статків, ніж він задекларував. Але знаючи мера як білого, пухнастого й законослухняного, відкидаємо геть усі припущення злостивців.

Тепер нам стає зрозумілою психологія Олексія Радзієвського стосовно грошей. Він настільки далеко відірвався від народу відносно матеріального благополуччя, що не розуміє елементарних речей. Звідси і його “наїзд” на підприємців, які мали нещастя мати свої магазинчики навколо ратуші (про це “Тустань” писала у номері 14 від 22 липня цього року). Де Олексієві Васильовичу зрозуміти, що 40 тисяч чи тим більше 60 тисяч гривень за плитку на Площі Ринок лягають непосильним тягарем на сімейні бюджети підприємців? Такої високої зарплати і пенсії, як у нього та в його дружини, в них немає. Чи готовий Олексій Радзієвський віддати на добру справу (замощення плиткою Площі Ринок) бодай одну свою місячну зарплату і пенсію? Отож бо й воно! А підприємцям, за його логікою, треба позбутися мало не річного доходу, якщо не більше...

 

ВЛАДА І БІЗНЕС ОЛЕКСАНДРА КОРОСТЕЛЬОВА

 

Мабуть, усі розуміють, що навіть чисто психологічно перший заступник міського голови Олександр Коростельов, прийшовши до влади, не може відмовитися від свого бізнесу. Ні, звичайно, свої фірми й фірмочки він “переписав” на дорогу родину чи ще на когось, але якщо ти все життя займався підприємницькою діяльністю, дуже важко відмовитися від цього. І тут головне не сплутати державне з приватним. На цю тему ми назбируємо деякий цікавий матеріал, який обов’язково оприлюднимо, а нині розповімо про статки Олександра Михайловича.

Якщо вірити офіційно заповненій ним декларації, минулого року він заробив 44 тисячі 922 гривні 48 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 3 тисячі 743 гривні 54 копійки. Ніби й замало як для успішного підприємця, але повіримо цифрам.

Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї становила 21 тисячу 85 гривень 71 копійку, в тому числі заробітна плата 12 тисяч 911 гривень 71 копійку і 8 тисяч 174 гривні доходу від підприємницької і незалежної професійної діяльності.

На жаль, чинне законодавство дозволяє чиновникам типу Коростельова не вказувати земельні ділянки, будинки, квартири, гаражі, автомобілі, вклади в банках і таке інше, що було би цікаво дізнатися пересічному дрогобичанинові й стебничанинові, а тому не будемо гадати на кавовій гущі, хоча всі здогадуються, що все це і навіть більше в Олександра Михайловича є.

А тепер перейдемо до його нинішньої зарплати. З офіційної довідки з’ясовуємо, що за шість місяців поточного року п.Коростельов заробив 39 тисяч 780 гривень 81 копійку, тобто в середньому за місяць виходить 6 тисяч 630 гривень і 13 з половиною копійок. Майже на 3 тисячі гривень щомісяця більше, ніж минулого року, - непогане поповнення сімейного бюджету. В нього теж є надбавки й премії (і навіть оте загадкове “за таємність”), що в Олексія Радзієвського, але в менших розмірах, але оклад чомусь більший, ніж в міського голови. Не набагато, але більший. Як дехто каже: дрібниця, а приємно...

 

НАЦІОНАЛІСТ У КОМАНДІ РАДЗІЄВСЬКОГО?

 

Що робить у команді Олексія Радзієвського Тарас Метик, мені й досі незрозуміло. Хоча, мабуть, для Тараса Михайловича це логічне продовження його стосунків з Олексієм Васильовичем, адже за попередньої каденції Радзієвського нинішній секретар міської ради був у нього заступником з гуманітарних питань, коли обидва “прославилися” звинуваченнями в крадіжках фресок Бруно Шульца. Хоча Олексій Радзієвський і відкривав пам’ятники Степанові Бандері та Борцям за волю України, але навряд чи його можна віднести до числа націоналістів.  Багато хто сумнівається і в націоналізмі Тараса Метика, особливо коли він разом з Радзієвським стояв під червоним прапором 9 Травня в Дрогобичі.

Але гроші не пахнуть, а тому подивимось, що заробляє Тарас Михайлович.

За минулий рік він заробив 49 тисяч 200 гривень (у середньому 4 тисячі 100 гривень на місяць), а члени його сім’ї - 120 тисяч гривень.

За шість місяців поточного року Тарас Метик заробив 45 тисяч 500 гривень, тобто в середньому на місяць отримував 7 тисяч 583 гривні 33 копійки - і це менше, ніж у мера, але більше, ніж у його першого заступника. Але прикметно, що за таємність Тарасові Михайловичу не доплачували. Не вміє зберігати таємниць?

 

“СІРИЙ КАРДИНАЛ” У РАТУШІ

 

Виконувача обов’язки керуючого справами міськвиконкому Євгенія Шильника поза очі називають “сірим кардиналом”. Навряд чи це відповідає дійсності, бо доленосні рішення приймаються або в кабінеті Олексія Радзієвського, або за чаркою чаю на “Заліссі”, однак нехтувати роллю, яку виконує в ратуші Євгеній Шильник, теж не слід. Перебільшені і його можливості щодо нагляду за працівниками ратуші, особливо за відсутності Олексія Радзієвського. Втім, у дрогобицькій політиці Євгеній Шильник ще не сказав свого останнього слова. 

Минулого року Євгеній Шильник заробив 2001 гривню 15 копійок, але це все була матеріальна допомога. Члени його сім’ї заробили 32 тисячі 306 гривень 4 копійки.

Цьогоріч за шість місяців Євгеній Шильник заробив 32 тисячі 807 гривень 16 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 5 тисяч 467 гривень 86 копійок. Насправді місячна платня у нього понад шість тисяч гривень, але в січні він працював неповний місяць.

Не заздріть великим грошам можновладців! Краще заробляти менше, але мати чисте сумління. 

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Олександр КОРОСТЕЛЬОВ

 

Тарас МЕТИК

 

 

Євгеній ШИЛЬНИК

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

5 серпня

1844 - Народився Ілля Рєпін, український і російський художник-передвижник. 

1899 - Народився Борис Антоненко-Давидович, письменник.

1919 - Нестор Махно оголосив про створення своєї “повстанської” армії.

1937 - Помер Лесь Курбас, український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист.

1940 - Помер Дмитро Яворницький, український археолог, етнограф, історик.

6 серпня

1657 - Помер Богдан Зиновій Хмельницький, гетьман Війська Запорозького.

1918 - Виступ гетьмана Павла Скоропадського на сесії Українського церковного собору. Гетьман висловився за автокефалію Української Православної Церкви.

1937 - Помер Богдан-Ігор Антонич, поет-лірик.  

7 серпня 

1680 - Помер Іван Сірко, кошовий отаман.

1819 - Народився Пантелеймон Куліш, український письменник.

1880 - Народився Володимир Винниченко, український письменник і державний діяч.   

8 серпня

1833 - Народився Омелян Огоновський, літературознавець, автор “Історії літератури руської”.

1834 - Народився Осип-Юрій Федькович, український письменник.  

9 серпня

1792 - Переселення запорожців на Кубань.

1848 - На Буковині скасовано кріпацтво.

1886 - Народився в с. Бикові Олександр Тисовський, основоположник і організатор “Пласту”.  

10 серпня

1907 - Померла Марко Вовчок, українська письменниця.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

5 СЕРПНЯ - ПОЧАЇВСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

Ця ікона вважається однією із святинь Української церкви. До Почайна ікона потрапила з Константинополя в XVI ст. і деякий час була у хатній каплиці опікунки монастиря, волинської поміщиці Ганни Гойської. Згодом челядь помітила, що ікона випромінює яскраве світло. За переказами, після молитви до ікони прозрів сліпий від народження брат поміщиці. Після цього чудотворну ікону Ганна Гойська урочисто передала ченцям Почаївського монастиря. У 1675 р. на Почайна напали турецькі та татарські війська, але незабаром вони зняли облогу та відступили. Легенда пояснює це заступництвом Божої Матері.

 ТРОХИМА-БЕЗСОННИКА

Назва дня походить від імені мученика Трофима (III ст.). На селі о цій порі тривають напружені господарські роботи і, звичайно, люди сплять мало.

6 СЕРПНЯ - БОРИСА ТА ГЛІБА ЛІТНЬОГО

Друге свято, присвячене першим українським святим. Після смерті вони були визнані церквою святими страстотерпними, оскільки їх убивство мало політичний характер. Це свято особливо популярне серед сільського населення. Адже це - період завершення дуже важливих польових робіт - жнив. Однак здавна цього дня селяни вважали за краще відпочивати, аби не накликати біди: через часті грози від блискавок нерідко загорялися копи. Можливо, тому й виникло прислів’я: “На Гліба й Бориса за хліб не берися”. Проте цього дня починається сезон найбільшого збирання грибів.

7 СЕРПНЯ - ГАННИ

З нагоди Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Раніше за цим днем завбачували зиму: яка погода до обіду, така зима до грудня, а яка по обіді, то така після грудня. Тому цей день часто називають Ганною Холодною.

8 СЕРПНЯ - МОЙСЕЯ УГРИНА

Служив у сина Володимира Святославича, ростовського князя Бориса, підступно вбитого в 1015 р. поблизу Переяславця. Мойсею вдалося уникнути розправи.  Став ченцем щойно створеного Печерського монастиря.

9 СЕРПНЯ - ПАНТЕЛЕЙМОНА

Свято встановлене на честь великомученика та цілителя Пантелеймона. У зціленні хворих Пантелеймон досяг чудових результатів, одночасно з цим він прилучився до християнської віри, за що його піддали жорстоким тортурам. Святий Пантелеймон вважається найпершим помічником хворих. 

10 СЕРПНЯ - СМОЛЕНСЬКОЇ ІКОНИ

Її ще називають Одигітрією, тобто Провідницею. У побуті, особливо сільському, Смоленська ікона вважається вірною заступницею людей, худоби і будівель від пожежі.

11 СЕРПНЯ - КАЛЕНИКА

Від імені мученика Калинника, страченого в IV ст. З деякими побоюваннями селяни чекають цього дня, бо раптове настання холоду може позначитись на ще не зібраному врожаї вівса й ячменю. “Не мала дівка лиха, так Каленика привела”.

 

БУДИНОК НА ЛЕСІ УКРАЇНКИ, 3 МОЖЕ ПІТИ ПІД ЗЕМЛЮ

 

 

Будинок з  1910 року

 

 

Зверху все виглядає пристойно...

 

... а в підвалі провалюється земля.

 

Один із найстаріших у Дрогобичі будинків може піти під землю. Мова йде про споруду на вулиці Лесі Українки, 3. Тут знаходиться магазин і живе декілька сімей.

Мешканці неодноразово зверталися до влади, аби привернути увагу до свого аварійного будинку. Справа в тім, що у підвалі провалюється земля, а це може призвести до руйнації всієї будівлі.

Минулі влади або не відповідали на запити, або обмежувалися відписками. Не стала виключенням і нинішня влада.

Так, з міської ради надійшла відповідь (стилістику та орфографію збережено) за підписом першого заступника міського голови Олександра Коростельова (а сам документ можновладцю готував керівник комунального підприємства “Житлово-експлуатаційне об’єднання” Богдан Недбальський):

“Шановні мешканці!

На Вашу заяву, адресовану міському голові, повідомляємо, що заява розглянута представниками КП “Житлово-експлуатаційне об’єднання” із виходом на місце і встановлено, що затікань із даху в квартири не виявлено.

Ремонт обрамлення та ремонт водостічних труб заплановано і буде проведено в серпні 2011 року КП “Житлово-експлуатаційне об’єднання”.

Через брак бюджетних коштів провести капітальний ремонт будинку немає можливості.

В цілому технічний стан будинку задовільний”.

Звичайно, що мешканці будинку не задоволені такою відповіддю. Вони стверджують, що в очі не бачили представників КП “Житлово-експлуатаційне об’єднання”.

Зрештою, як можна стверджувати, що в цілому технічний стан будинку задовільний,  якщо у підвалі провалюється земля? Можливо, настав час визнати будівлю аварійною, а мешканців переселити? Втім, ще є час і можливість врятувати одну із найстаріших дрогобицьких будівель. На це, звичайно, потрібні кошти. Але має бути насамперед турбота влади про здоров’я і саме життя людей. А якщо все зводиться до банальних відписок, то так і до біди недалеко...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КЕСАРІВ РОЗТИН ДЛЯ ВЛАДИ БОРИСЛАВА

 

 

 

Дев’ять місяців тому до влади в Бориславі прийшов Фронт змін.

Прихильники Арсенія Яценюка, якого звинувачують у співробітництві з Партією регіонів і навіть у тому, що його проект купив Рінат Ахметов, мають свого міського голову, двох обласних депутатів, більшість у депутатському корпусі міста. 

Здавалося б, за дев’ять місяців можна було би щось народити. А воно не народжується. Навіть повнота влади не дозволяє це зробити. Стає ще гірше, ніж було за попередніх влад. Чимало бориславців задумуються: а чи не зробити цій владі кесарів розтин?

Мабуть, буде корисно нагадати, а що ж обіцяли ті, хто так рвався до влади в Бориславі? Передвиборча програма Фронту змін у місті нафтовиків складалася з чотирьох розділів.

Обіцянки з розділу першого “Ми зробимо”:

1. Владу прозорою, чесною, доступною.

2. Місто чистим, освітленим, дороги відремонтованими.

3. Водопостачання цілодобовим.

4. Сучасний рівень медобслуговування.

5. Адресну матеріальну допомогу соціально незахищеним мешканцям міста.

6. Матеріально-технічне забезпечення шкіл, дитячих садків належним чином.

7. Спрощену процедуру оформлення земельних, житлових та соціальних відносин.

8. Належні умови інвесторам міста.

9. Вирубування лісів кон-рольованим.

10. Умови для розвитку санаторно-курортної зони міста.

Обіцянки з розділу другого “Ми побудуємо”:

1. Нову сучасну інфраструктуру міського парку.

2. Очисні споруди, сміттєсортувальний завод.

3. Асфальтобетонний міні-завод.

Обіцянки з розділу третього “Ми відновимо”:

1. Спортивно-оздоровчий комплекс (стадіон, басейн, спортивні майданчики).

2. Мости міста.

3. Роботу Будинків “Просвіти” в мікрорайонах міста.

4. Роботу ліфтів.

5. Роботу міської лазні.

6. Використання природнього газу місцевого видобутку.

7. Програму “Шатровий дах”.

Обіцянки з розділу четвертого “Ми знизимо”:

1. Тарифи на комунальні послуги.

2. Криміногенну ситуацію.

3. Рівень алкоголізму і наркоманії.

Угадайте з трьох разів, що вже вдалося зробити?

Ви дали правильну відповідь!

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ХОЧЕШ СТАТИ ОЛІГАРХОМ? КУПИ СОБІ УГІДДЯ!

 

 

 

 

 

Фермерське господарство “Прикарпаття” (Дрогобицький район, село Ясениця, неподалік від Нагуєвич) обіймає 12,5 га землі (оформлене на юридичну особу) + 4,27 га - на приватну (фізичну) особу.

При господарстві знаходиться 2 озера з проточною водою, в які запущено коропів (воду запускають і випускають шлюзом раз на два тижні). Є 4 рибних ставка з мальками та зал для гостей, розрахований на 25-30 осіб.

Дерев’яний зруб бані, 2 літніх будиночка в саду, альтанки, причал для човнів, понтон на воді. За 300 метрів - стоянка для машин. З інженерних споруд власник має свою  підстанцію на 25 Квт, яка живить господарство + повітряна лінія на 10 тис. Вт.

Біля озера знаходиться ферма.

Стартова ціна - 180 тисяч у. о.

Географічне розташування: за 3 км знаходиться джерело “Нафтусі”, а саме угіддя розташоване за 18 км від Трускавця.

Контактний тел: 0978631389.

 

 

ВІД ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ДО ОЛЕСЯ БОБИКА

 

КОЛИ ПОСАДЯТЬ ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО?

 

Нє, шо ви мені не кажіть, а моя Стефуня - таки політикантка. Їй би у Верховній Раді засідати, а так мусить усе життя мучитися на Горішній Брамі. Її політичні прогнози завжди збуваються. Даремно до неї ніхто не прислухається. От казала, жи не буде толку з Ющенка, так і сталося. Попереджала, жи Гук погано скінчить, так і сталося. Стефка каже, жи Радзієвського посадять за його дєлішкі, але я в тото не вірю. А знаєте, що вона каже про Юлію Тимошенко? Жи її посадять, і це лише справа часу. А ще вона вповіла, жи Родіон Кірєєв, який судить Юлю, закоханий в неї. Можливий і такий варіант, жи він винесе Юлі виправдальний вирок, але тоді Юля мусить йому забезпечити проживання десь на безлюдному острові, аби його не забили соколи Януковича. А ті донецькі пацани живуть чісто па панятіям. Їм завалити журналіста чи суддю, як два пальці - ну, самі знаєте, що зробити. Нє, якщо ви думаєте, жи моя Стефка - за Юлю, то сі помиляєте. Вона каже, жи газова принцеса має сидіти. Але в одній камері з Янеком. Бо то якось несправедливо, коли судять одних, а інших не чіпають - наприклад, Ющенка і його людей. Стефка каже, жи до влади прийдуть ще більші злодії, але якби пересадили їхніх попередників, вони би дули на холодну воду, аби не попастися.

 

СЕРГІЙ ОЛЕНИЧ - НЕ РЕГІОНАЛ

 

В одному з недавніх номерів нашої газети ми написали, жи заступник бориславського міського голови Сергій Оленич був членом Партії регіонів. У приватній розмові з моїм шефом Анатолієм Власюком він уточнив, жи в цій партії не був, але як соціолог надавав їй консультації під час передвиборчої кампанії. Просимо вибачення у пана Сергія за цю неточність. Сподіваємося, жи він таки дотримає слова і дасть інтерв’ю нашій газеті. А нині чільний діяч Фронту змін готується до весілля. Ми вже писали, жи його обраницею стала донька Мирослава Глубіша. Гірко!

 

СІЛЬСЬКА ІДИЛІЯ ВОЛОДИМИРА ГРАБЕЛЬСЬКОГО

 

Володимир Грабельський, колишній заступник декана філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка завжди всіх мав у носі. Нещодавно директор ринку “Матадор” (а нині він обіймає цю посаду) придбав собі хатинку в одному із сіл Дрогобицького району. На роботу й назад він їздить на ровері, має на обійсті декілька дерев, харчується виключно натуральними продуктами, які купує в селян. Мабуть, пан Влодко хоче прожити сто років, чого йому щиро бажаємо!

 

ОЛЕСЬ БОБИК - УКРАЇНСЬКИЙ БРЕЙВІК?

 

31 липня на сайті “Української правди” була опублікована стаття одного із засновників дрогобицької видавничої фірми “Відродження” Олеся (Олександра) Бобика. Нині мій кумпель перебрався до американського Чикаго і у вільний від роботи час пише книгу з політекономії, а від нічого робити ще й дописує в різні часописи. Його стаття наробила великого рейваху. Відомий політик Михайло Бродський назвав Олеся Бобика українським Брейвіком. Пам’ятаєте того норвезького хлопаку, який постріляв невинних людей, бо не хотів, аби мусульмани захопили Європу? Мабуть, оцінка Бродського стосовно Бобика є перебільшеною. Єдине, що можна сказати: Олесь занадто самовпевнений і, висуваючи сумнівні теорії, вважає, що вони є істиною в останній інстанції. Відомий журналіст Мустафа Найем, який на дух не переносить Михайла Бродського, все ж погодився з його оцінкою стосовно Олеся і назвав того фашистом. Широкі дискусії щодо статті Бобика ведуться не лише на “Українській правді”, а й у Фейсбуці. Прикметно, що відвертих захисників у Олеся нема. Складається враження, жи вони підтримують його позицію, але не хочуть засвітитися. Мабуть, не секрет, що в Україні є багато прихильників норвезького терориста Брейвіка, зокрема серед радикалів у “Свободі”. Схоже, Олесь Бобик може стати їхнім ідеологічним лідером. Сумнівне лідерство, як на мене.

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

 

 

 

 

 

Бобик

 

 

Брейвік

 

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

 

Газета “Тустань” вітає з 60-річчям Леоніда Литвина, з 50-річчям Михайла Городинського, з днем народження Олександра Чебаненка і Зоряна Ацедонського!

Бажаємо вам міцного здоров’я, сповнення всіх мрій і бажань, сімейного затишку, поваги друзів, знайомих, колег, радості від кожного прожитого дня, терпіння і мужності!

Многая літа!

 

 

Леонід

ЛИТВИН

 

 

Михайло

ГОРОДИНСЬКИЙ

 

 

Олександр

ЧЕБАНЕНКО

 

 

Зорян

АЦЕДОНСЬКИЙ

 

Хай Матір Божа

Вас охороняє,

Сіяє втіхи зірка золота,

Ісус Христос

з небес

благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

Нехай життя квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ “ТУСТАНІ” (12 СЕРПНЯ)

 

БАГАТСТВО СВЯТОСЛАВА СУРМИ

МИХАЙЛО ЗАДОРОЖНИЙ ХОЧЕ ПРИПИНИТИ “ВІЙНУ” З МИХАЙЛОМ СЕНДАКОМ

ЧИ СТАНЕ ПЕТРО ДИМІНСЬКИЙ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ?

 

 

 

 Создан 06 авг 2011  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
vladimirborkov60 09 авг 2011 ответить
Боже! Вже 25 років, як нема Василя Андрійовича! А здаєтся, що тільки вчора ми з ним розмовляли... Світла Вам пам'ять, Василю Андрійовичу!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником