“УКРАЇНСЬКА ІДЕЯ” ВАСИЛЯ ІВАНИШИНА

 

“УКРАЇНСЬКА ІДЕЯ” ВАСИЛЯ ІВАНИШИНА
В останній день березня у Дрогобичі відбулася презентація книги Василя Іванишина “Українська ідея”.

Василь Іванишин був Провідником Всеукраїнської організації “Тризуб” імені Степана Бандери. Після його смерті цю структуру очолив Дмитро Ярош. Нині чимало “тризубівців” – у Правому секторі.

Василь іванишин – чи не єдиний філософ сучасності, який у своїх працях якнайповніше розкрив суть українського націоналізму.

Про це на презентації книги говорили продовжувачі його справи Олег Баган, Петро Іванишин, отець Іван Гаваньо та інші.

Василя Іванишина треба читати. У своїх працях він не лише розкрив сутність українського націоналізму, а й передбачив виникнення багатьох проблем у сучасному політичному житті й накреслив основні шляхи їх розв’язання. Якби ж то політики ще й читали Василя Іванишина!

Як на мене, “Українська ідея” Василя Іванишина – це перший крок до видання повного зібрання його творів. До книги не увійшло чимало інтерв’ю, опублікованих ще за його життя, в тім числі в газеті “Тустань”. А ще ж є літературознавчий доробок, бо Василь Іванишин був ученим, викладав українську літературу і працював у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Мабуть, також назрів час зібрати спогади про Василя Іванишина, хоча тут слід бути обережним, бо після його смерті в нього з’явилося багато “друзів”, які ніби зійшли зі сторінок його праці “Жерці імпрези”.

Спадщина Василя Іванишина є унікальною, потребує вивчення і розповсюдження. З іншого боку, він лише окреслив чимало проблем українського націоналізму. Для науковців тут непочатий край роботи.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

1 квітня 2015 року Создан 01 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником