БАТАЛЬЙОНИ ПРОСЯТЬ ВОГНЮ

 

БАТАЛЬЙОНИ ПРОСЯТЬ ВОГНЮ
Петро Порошенко взяв курс на розформування добровольчих батальйонів. Якщо він думає, що, виконуючи Мінські домовленості, Путін теж виведе регулярні війська та найманців з Донбасу і там залишаться виключно так звані ополченці, то глибоко помиляється.

Добровольчі батальйони прийняли на себе головний удар від російських фашистів – ще коли української армії фактично не було, бо режим Януковича планомірно її знищив, виконуючи волю Кремля. Нині армія ніби є, але їй бракує бойового духу добровольчих батальйонів, що в ході військових дій часто стає вирішальним фактором.

Звісно, бійці добровольчих батальйонів негативно сприйняли звістку про розформування своїх бойових підрозділів. Не рятує й те, що значна частина з них вливається до Збройних Сил України, Національної гвардії та частин Міністерства внутрішніх справ. Ще на слуху чимало випадків зради і некомпетентності серед генералітету, що призвело до трагедій під Іловайськом та Дебальцевим. І тоді було відчуття, що Донбас “зливають”, а тепер для багатьох це стало доконаним фактом.

Мабуть, не слід ідеалізувати добровольчі батальйони, бо і на них в тій чи іншій мірі позначились вади нашого суспільства. З іншого боку, вони все-таки виконали свою роль, стримавши російських фашистів, чого не могли зробити можновладці, запізнюючись, як зазвичай, на декілька кроків.

Кажуть, що тепер добровольчі батальйони повернуть штики проти діючої влади, започаткувавши третій Майдан. Серед значної частини бійців дійсно є такі настрої, бо вони розуміють, що без наведення порядку в Києві не можна виграти війну на Донбасі. Але є й тверезі голови, для яких ясно, що подібна постановка питання гратиме лише на руку Кремлю.

Зрештою, усі політичні сили в парламенті, крім Опозиційного блоку, мають у Верховній Раді колишніх командирів і бійців добровільних батальйонів. Часто ці люди запам’яталися не законотворчою діяльністю, а бійками в сесійній залі чи в коридорах. Багато з них, аби й зараз підтримати свій дутий авторитет, готові очолити і третій Майдан, і виступи проти нинішньої влади, забуваючи, що самі є владою, але показали себе бездарними державниками.

Як на мене, ситуацію вдасться стримати і не дати зайвих козирів Путіну. Можливо, й будуть окремі виступи з боку колишніх бійців добровольчих батальйонів, але вони не матимуть вирішального значення на загальний стан у державі.

Хлопці, які побували на війні, навчилися воювати. Керівництво державою – це трішки інша справа. Кожний повинен виконувати свою роботу. Але ті, хто віддає своє здоров’я і життя на Донбасі заради України, мають бути твердо переконаними у тому, що Київ робить усе можливе й неможливе, аби витурити російських фашистів і їх поплічників з нашої території. Поки такої переконаності нема, залишатиметься конфліктна ситуація і батальйони проситимуть вогню.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

17 квітня 2015 року  Создан 17 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником