Тустань № 23

 
 

Тустань № 23
Мавпи біля пам’ятника Шевченку в Стебнику - 4 стор.

N23 (567) 22 - 28 вересня 2011 року Ціна 1 гривня

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019

 

ЧИТАЙ “ТУСТАНЬ” В ІНТЕРНЕТІ на сайті tustan.info (вхід через браузер). Або наберіть “газета Тустань” в Google. Заходьте, коментуйте, розкажіть друзям. На сайті вміщено чимало матеріалів, які не ввійшли до номерів газети.

 

ЧИТАЙТЕ СЬОГОДНІ

 

ВІРА ШАТИНСЬКА: “НА ЦИХ ЗБОРАХ МИ ЇМ ПРЯМО КАЗАЛИ: “ІДІТЬ, А ТО МИ ВАС ПОВИКИДАЄМО!”  - 2 СТОР.

МОБІЛЬНА СПРАВА У ДРОГОБИЧІ МОЖЕ ЗАКІНЧИТИСЯ ШТУРМОМ РАТУШІ - 2 СТОР.

ФІОЛЕТОВА РЕВОЛЮЦІЯ: ДО СТРАТИ!  - 3 СТОР.

 

НОВИНИ

 

ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ після двотижневого перебування в лікарні з’явився минулого тижня на роботі. Проте йому ще слід пройти курс реабілітації та санаторно-курортного лікування. Як стало відомо, Олексій Васильович перестав палити. Лікарі рекомендують йому не вживати алкоголю. Бажаємо міському голові Дрогобича міцного здоров’я!

НАЧАЛЬНИК БОРИСЛАВСЬКОЇ МІЛІЦІЇ минулого тижня позбувся своєї посади. Найвірогіднішим претендентом на його місце називають заступника начальника дрогобицької міліції Михайла Наума.

НАЧАЛЬНИК ДРОГОБИЦЬКОЇ ДАІ, якого минулого тижня звільнили з посади, тепер може стати цивільною особою. Михайла Кузьміна призначили керівником МРЕВ, а ця посада передбачає саме цивільний статус.

ВПЕРШЕ ЗА ДВАДЦЯТЬ РОКІВ у Дрогобичі сталося привселюдне убивство. Минулого тижня в кафе “Рандеву” в присутності багатьох людей невідомий убив Романа М., відомого як “Масік”. В нього залишилася дружина і мала дитина. Проживав він у гуртожитку. Дехто вважає, що міліції не вдасться знайти справжнього вбивцю, а злочин повісять на неповносправного.

 

Провінційний щоденник

 

БЛЕРИЗАЦІЯ

 

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, який керував туманним Альбіоном десять років, зайнявся проповідництвом.

Він організував фундацію “Віра Тоні Блера”  і роз’їжджає світом, проповідуючи нове вчення.

Взагалі-то фішок є лише дві, навколо чого крутиться все інше. Насамперед Тоні Блер стверджує, що глобалізація врятує світ, а допоможе в цьому толерантне ставлення один до одного людей різних віросповідань.

За великим рахунком, нічого нового в цьому немає. Можна, звичайно, сперечатися щодо глобалізації як панацеї від усіх бід і сумніватися в теоретичній догмі зведення до спільного знаменника різних релігій. Зрештою, це можна було би вважати справою одного відставного політика.

Але за цим можна побачити багато чого. Чомусь відставні політики не йдуть на пенсію, не займаються внуками чи розведенням бджіл, написанням книг чи розв’язуванням кросвордів, а мріють ощасливити людство. Вони вважають, що багато зробили для своєї країни, то чому б тепер не послужити людству.

Можливо, логіка в цьому є. І це стосується не лише одного Тоні Блера, який вважає, що його політична кар’єра ще не закінчилась. Чому б, скажімо, не позмагатися за крісло Генерального секретаря ООН?

Запитаєте: що в цьому поганого? Нічого. Кожен має право робити те, що він забажає. Та й приклад багатьох відставних політиків показує, що вони ще можуть прислужитися людям.

Ось тільки утопічність ідей Тоні Блера може завести на манівці мільйони людей.

Блеризація відставних політиків здатна принести людству більше шкоди, ніж користі. Мабуть, суспільству слід подумати, як знайти механізми захисту від амбітних планів тих, хто фактично закінчив свою політичну кар’єру, але ще діє за інерцією, намагаючись надурити людей своїм проповідництвом, банально заробляючи на цьому гроші..

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

TUSTAN.INFO

 

“АГОНИЯ ХРИСТА БУДЕТ ДЛИТЬСЯ ДО КОНЦА СВЕТА, И ВСЁ ЭТО ВРЕМЯ НЕЛЬЗЯ СПАТЬ”.

Статтю про автора цих слів філософа Мераба Мамардашвілі читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

КОЛИ ВСІ МОВЧАЛИ, ВІН ГОВОРИВ

 

16 вересня виповнилось 11 років з дня зникнення Георгія Гонгадзе.

До цих роковин у дев’яти українських містах: Києві, Львові, Харкові, Дрогобичі, Одесі, Луганську, Рівному, Черкасах, Івано-Франківську, а також у столиці Грузії Тбілісі - пройшли вечори пам’яті журналіста.

У Дрогобичі захід розпочався біля пам’ятника Т. Шевченку.

Звідси учасники події із запаленими лампадками, портретом Георгія Гонгадзе та банером з написом “Коли всі мовчали, він говорив” вирушили через вул. Т. Шевченка, С. Бандери, майдан Ринок, пл. Замкова Гора до будинку N2 на вул. Ю. Дрогобича. Саме тут у 1998 р. працював у нашому місті Георгій Гонгадзе.

У ході взяло участь близько 70 осіб. В основному це були студенти та учні старших класів.

Біля будинку, де працював журналіст, під меморіальною таблицею були викладені лампадки, після чого розпочалося віче.

На вічі були зачитані інформація з біографії журналіста, про хід розслідування справи з вбивства, вірші, а також виконана авторська пісня студентки музичного училища Марії Пак, яку дівчина присвятила загиблому журналістові.

На завершення заходу пролунав заклик до  присутніх не бути байдужими, коли ідеться про свободу слова, адже коли не буде думки, тоді не буде справ і тоді не буде й нас. Після цього була оголошена хвилина мовчання.

 

Олег ДУКАС, активіст ГО “Відсіч”

 

 

Вечір пам’яті Георгія Гонгадзе в Києві... ... та Дрогобичі

 

 

Пам’ятна дошка Георгію Гонгадзе в Дрогобичі

 

ЧИ МАЄ ШАНС МИХАЙЛО КУЛИНЯК СТАТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ?

 

 

Міністр культури України Михайло Кулиняк належить до тих галицьких хрунів, які вірою й правдою служать будь-якій владі.

Нині наш краянин є чільним діячем Партії регіонів, до думки якого прислухаються.  Схоже на те, що саме він буде балотуватися від цієї політичної сили до Верховної Ради України по Дрогобицькому виборчому округу.

І якщо хтось відразу скаже, що Михайло Кулиняк не має жодних шансів стати народним депутатом України, то той чоловік або нічого не розуміє в сучасній українській політиці, або має на увазі якогось свого кандидата від іншої політичної сили.

Найбільше Михайлові Кулиняку може допомогти навіть не адміністративний ресурс, на який він, безперечно, буде спиратися. Як на мене, цей ресурс, коли чиновників силоміць змушуватимуть агітувати за представника Партії регіонів, а це неодмінно дасть зворотній результат, може з ним зіграти злий жарт. Та й Михайло Сендак, якого таким чином делікатно усунуть від боротьби за депутатський мандат, не горітиме великим бажанням просувати Михайла Кулиняка, кусаючи лікті від свого безсилля щось змінити.

Найбільше допомагатимуть Михайлові Кулиняку в боротьбі за крісло нардепа гроші олігархів і вірус хрунізму, який уразив значну частину мешканців Франкового краю.

Фонд Ріната Ахметова вклав майже мільйон гривень у Нагуєвицький заповідник. Це було зроблено напередодні парламентських виборів, а не з великої любові до Каменяра. Та й представник Партії регіонів на Дрогобиччині отримає чималу фінансову ін’єкцію від олігархів задля перемоги, залучаючи, звісно, і власний резерв.

А ще допоможуть наші люди, для яких нема нічого святого, які ще вчора голосували за Ющенка, а завтра за шмат гнилої ковбаси готові віддати свої голоси і навіть душу хоч самому Дияволу.

Перешкодити Михайлові Кулиняку стати народним депутатом України може лише голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк. Але про це - в публікації наступного тижня. 

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ВІРА ШАТИНСЬКА: “НА ЦИХ ЗБОРАХ МИ ЇМ ПРЯМО КАЗАЛИ: “ІДІТЬ, А ТО МИ ВАС ПОВИКИДАЄМО!”

 

 

Віра Михайлівна Шатинська викладає англійську мову в чотирнадцятій дрогобицькій школі. За її словами, вона походить з сім’ї корінних дрогобичан, напевно, з сотого коліна.

 

“МЕНІ ПОЯСНИЛИ СПЕЦІАЛІСТИ, ЩО ТАКИХ СТАНЦІЙ НА ДРОГОБИЧ МАЛО БИ БУТИ НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ, АЛЕ ЗА МІСТОМ”

 

- Пані Віро, чи не болить Вам те, що нині робиться в Дрогобичі?

- Дуже болить. Я вважаю, що в міській раді повинні бути люди, які люблять Дрогобич, знають кожний його камінець, дбають про мешканців, про своїх людей. Я не бачу, що зараз влада відповідає цим стандартам. Не може бути міським головою людина, яка вирубує дерева навпроти свого будинку і каже, що це тополя, хоча насправді це були липи. Є багато фактів, з яких випливає, що в ратуші абсолютно не думають про людей.

- Ви стали однією з активісток щодо зняття антени мобільного зв’язку на будинку ДТСААФ на вулиці Сагайдачного.

- Ви подивіться, скільки в Дрогобичі антен. Маса! Зв’язок до цього здійснювався, і не було проблем. Тепер чомусь з’явилося так багато антен. Якщо раніше був зв’язок, то він і зараз має бути. Він і є, і він би був. Я влітку об’їздила всю Європу, але ніде не бачила станцій мобільного зв’язку. Мені пояснили спеціалісти, що таких станцій на Дрогобич мало би бути не більше трьох, але за містом. Тоді можна буде спокійно користуватися мобільним зв’язком.

- Чи здійснюється в Європі роз’яснювальна робота щодо обмежень користування мобільним зв’язком?

- В обов’язковому порядку! В розвинутих державах дітям не дозволяють користуватися мобільними телефонами до 16 років. У нас навіть деякі дошкільнята вже мають телефони. В Україні вважають, що чим більше телефонів, тим краще. То що виходить? Чим більше антен - тим люди здоровіші? Але насправді все навпаки. Не треба статистики, ви просто щодня почитайте клепсидри - і зрозумієте, що багато людей помирає. Більше, ніж раніше. І помирає більше, ніж народжується. Постає питання: чому? Заводи не працюють - значить, повітря має бути чистим. А у нас люди помирають, горобці щезли.

- І тараканів нема.

- За тараканів не знаю, в мене їх ніколи не було, але горобців нема.

- Наша газета вже писала про те, що в ніч з дев’ятого на десяте вересня змонтували станцію мобільного зв’язку на будинку ДТСААФ.

- Так. Причому обладнання привезли раніше. А вночі почали монтувати, щоби ніхто не бачив, брехали, що це, мовляв, вони встановлюють телевізійну антену.

- Чи зверталися Ви до влади з приводу цих дій?

- Я відразу ж зателефонувала до пана Коростельова. Він відповів, що ми діємо правильно, що рішення про монтаж станції мобільного зв’язку нема, ніхто нічого подібного не приймав. Цю розмову чули люди, вони можуть підтвердити. Раз нема рішення, то ми викликали міліцію. Міліція приїхала десь через півтора години і показала нам відповідні документи.

- І що це були за документи?

- Як нам пояснив старший лейтенант міліції, це було рішення Дрогобицького міськвиконкому від 24 березня за номером 131.

- Що там написано?

- Виконком надавав дозвіл на монтаж цієї станції мобільного зв’язку. Ми зрозуміли, що не можемо зараз нічого зробити, бо наші дії були би протизаконними.

 

“ВОНА ХОДИТЬ, БО У НЕЇ БІДА ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ”

 

- І ви змирилися з тим, що ось так, можна сказати, нахабно встановили знову станцію мобільного зв’язку, адже декілька років тому її вже демонтовували?

- Ми в жодному разі не змирилися. Скликали збори мешканців, запросили на них представників влади.

- Хто був від влади?

- Перший заступник міського голови Олександр Коростельов і керуючий справами Дрогобицького міськвиконкому Євгеній Шильник.

- І що було на зборах?

- Коростельов сказав, що за це рішення проголосувало одинадцять членів міськвиконкому. Але коли пан Ваврин зателефонував одному з членів виконкому, той сказав, що за таке рішення не голосував і взагалі не пам’ятає, щоби таке питання розглядалося на засіданні міськвиконкому.

- Зрозуміло. І що тепер влада робитиме?

- Коростельов сказав, що те рішення вони визнають помилковим. Він повідомив, що це питання винесуть на сесію Дрогобицької міської ради. Вона має відбутися 30 вересня.

- Але ж мова йде не лише про ваш випадок. Мешканці інших мікрорайонів теж не задоволені тим, що на їхніх будинках розташовані станції мобільного зв’язку.

- Так. До нас на збори приїхала жіночка з вулиці Макаренка, чи як там зараз ця вулиця називається по-новому. У них так само проблеми з тією станцією. Вони неодноразово ходять до ратуші, бо навіть Коростельов сказав: я вас знаю. Ніби вона ходить до нього щось просити. Вона ходить, бо у неї біда зі здоров'ям. І там у них у всіх біда зі здоров'ям. Ці люди приїхали до нас, підтримали. Було видно, що ми не одні.

- Попередню сесію скликали декілька разів, бо ніяк не назбирувалася потрібна кількість депутатів. Це незручне для влади питання: відміняти те, що вже прийнято. Як Ви думаєте, може так статися, що знову не буде кворуму на сесії?

-  Звісно, нашим депутатам можуть повідомити, аби вони не приходили на ту сесію. Я прошу повідомити про сесію через засоби масової інформації. Я прошу мешканців Дрогобича проконтролювати депутатів, за яких вони голосували, аби ті прийшли на сесію. Я прошу, щоб і партії, від яких ці депутати пройшли до міської ради, так само проконтролювали прихід своїх людей. А то виходить смішно: є депутат, а на сесії не ходить.

- А самі мешканці прийдуть на ту сесію?

- Нас ніхто не запрошує.

- Так ви самі йдіть. Маєте конституційне право.

- Спробуйте потрапити в ратушу до якогось чиновника, а особливо на сесію.

- Як Ви вважаєте, чи достатньо тиснете на владу, аби вона прийняла рішення про демонтаж станції мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного?

- Думаю, що достатньо. Якщо вони не глупі, то побачили, що народ проти. На цих зборах ми їм прямо казали: “Ідіть, а то ми вас повикидаємо!”. В будь-якій цивілізованій державі такий би чиновник взагалі би щез з міста, бо йому би соромно було дивитися в очі людям.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

TUSTAN.INFO

 

ЩО ВІДОМИЙ ПОЛЬСЬКИЙ ЖУРНАЛІСТ АДАМ МІХНІК ДУМАЄ ПРО УКРАЇНСЬКУ ВЛАДУ І ОПОЗИЦІЮ?

Статтю про його виступ у Львові читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

МОБІЛЬНА СПРАВА У ДРОГОБИЧІ МОЖЕ ЗАКІНЧИТИСЯ ШТУРМОМ РАТУШІ

 

Мало не детективна історія про майже таємне встановлення станції мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного набула розголосу не лише в Дрогобичі, а й далеко за його межами.

Якщо мешканці, як кажуть, дотиснуть ситуацію, то можуть позбутися небезпечного сусіда, що загрожує їхньому здоров’ю. А вслід за ними про свої права можуть заявити й інші, бо насправді ситуація з мобільним зв’язком аж зашкалює в Дрогобичі. Мабуть, подібного нема в жодному українському місті, аби стільки мобільних станцій було натикано на порівняно невеликій площі.

І тут ми вкотре змушені говорити про аморальність дрогобицької влади, яка корпоративні інтереси ставить вище за здоров’я і саме життя дрогобицької громади. Що би там не казали представники “Київстару” чи санепідемстанції, але широко відомі висловлювання медиків і вчених щодо згубної дії мобільних телефонів. А що вже казати про станції мобільного зв’язку, де ця згубність посилена не просто в десятки чи сотні, а в мільйони разів. Можна вигадувати й доштуковувати під потреби грошовитого клієнта санітарні норми, але ж від фактів нікуди не втечеш: в Америці та Європі, Азії та Африці не встановлюють станції мобільного зв’язку в містах, а намагаються вивести за межі мегаполісів, щоби максимально не нашкодити людям.

А що натомість робить дрогобицька влада? Фактично таємно від громади на засіданні міськвиконкому приймає рішення про встановлення станції мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного. Таємно, тому що про це рішення ніхто не знає, воно не було належним чином доведено до мешканців даного мікрорайону і взагалі до всіх дрогобичан. Я взагалі сумніваюся, чи було воно надруковано в засобах масової інформації. А на Інтернет-сайті міської ради його нема, як, зрештою, і багатьох інших рішень дрогобицьких можновладців, котрі здебільшого приймаються кулуарно, на догоду окремим впливовим групам.

При цьому члени виконкому (якщо це питання дійсно розглядалося, в чому зараз виникають великі сумніви) не могли не знати, що вже декілька років тому таку ж станцію на тому ж приміщенні демонтовували на вимогу громади. Думали під шумок знову встановити на догоду багатим вуйкам, нехтуючи інтереси людей?

А, може, у всьому винна ціна питання? Один з тих, хто встановлював станцію мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного, заявив мешканцям мікрорайону, що її демонтаж становитиме двісті тисяч гривень. Я далекий від думки стверджувати, що наша біла й пухнаста влада отримала саме стільки грошей, аби втілити в життя ідею “Київстару”, але правоохоронні органи, якби вони були на висоті, мали би поцікавитися й цим аспектом проблеми.

Цинічно, якщо не сказати більше, вели себе на зборах мешканців мікрорайону Олександр Коростельов і Євгеній Шильник. Замість того аби покаятись і визнати неправомочність дій міської влади в цьому питанні, перший заступник міського голови і керуючий справами міськвиконкому фактично зайнялися юридичною казуїстикою, пудрячи людям мізки. Звичайно, відмінити рішення виконкому може сесія міської ради (або прокурор, який би мав давно це зробити), але ж мова йде про правочинність самого рішення міськвиконкому, ганебне неврахування потреб громади, нехтування правом людей на здоров’я і саме життя. Ось причина (рішення виконкому) і наслідок (встановлення станції мобільного зв’язку),  а не навпаки. Ось цинічна аморальність влади і законне право громади відстояти свої права. Тому виникає законне питання: а з ким влада? З народом? Щось не видно. Виходить, що цей народ владі просто заважає кулуарно розв’язувати свої меркантильні проблеми.

В мене виникають сумніви, що влада щиро хоче виправити свою помилку і демонтувати станцію мобільного зв’язку. Може так трапитися, що на сесію знову не прийдуть слухняні депутати, а якщо й прийдуть, то це питання заженуть на самісінький кінець порядку денного, коли кворуму все одно не буде, або вдадуться до якихось інших махінацій.

Проте влада повинна зрозуміти, що обдурити можна один раз, а потім люди просто вийдуть на вулицю, перекриють рух на дорогах, а то й візьмуть штурмом ратушу, як це зробили з Верховною Радою України цього вівторка “афганці” й чорнобильці у зв’язку з імовірною відміною закону про їхні пільги. І це не прості балачки. З того чи іншого приводу подібні заклики лунають у Дрогобичі з різних боків. Тому вже зараз владі слід робити належні висновки, бо достатньо маленької іскри, якогось приводу, аби це призвело до великих проблем.

Добра влада мала би не плодити станції мобільного зв’язку, які в Дрогобичі ростуть, мов гриби після дощу, чого нема в сусідніх Бориславі й Трускавці, а, скажімо, стати ініціатором проведення дослідження щодо виявлення залежності хворих на рак від місця проживання поблизу зон опромінення. На це не потрібно коштів, бо подібні дослідження проводить Національна Академія Наук України, її спеціалізовані інститути. Просто треба розумних менеджерів у владі, які би знали, до кого й куди звернутися. І тоді би, боюся, саме по собі постало би питання про демонтаж багатьох станцій мобільного зв’язку, причому за рахунок того ж таки “Київстару”. Ті, хто постраждав, втратив своє здоров’я, мали би моральне право подати до суду на відшкодування збитків. Саме влада повинна бути ініціатором цього процесу. На жаль, дрогобицькі можновладці діють з точністю до навпаки і лише тоді дають задній хід, коли розуміють, що під ними захиталися владні крісла.

У мене немає сумнівів в аморальності нинішньої дрогобицької влади. Звісно, це моя суб’єктивна думка, оціночне судження. Але в будь-якому випадку повинен спрацьовувати інстинкт самозбереження. Влада владою, гроші, які ця влада приносить, грішми, але ж це відбивається і на вашому здоров’ї, на здоров’ї ваших рідних і близьких. Станції мобільного зв’язку опромінюють не лише простих смертних, а й можновладців.

Так звана мобільна справа у Дрогобичі має стати випробуванням для громади. Саме громада повинна керувати містом, а не ті, хто засідає у ратуші. Саме громада має розв’язувати всі проблеми за допомогою найманих працівників, які засідають у ратуші.

Якщо ж громада не здасть цей екзамен на зрілість, то дрогобицька влада після кожних виборів буде все гіршою і гіршою...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

TUSTAN.INFO

 

ЖИДІВСЬКЕ КОРІННЯ ВОЛОДИМИРА ЛЕНІНА.

Статтю в німецькій газеті про книгу американського дослідника читайте на Ін-тернет-сайті tustan.info

 

 

ФІОЛЕТОВА РЕВОЛЮЦІЯ: ДО СТРАТИ!

 

 

 

Автор застерігає читачів: це - художній твір. Усе, описане тут, - вигадка. Аналогії з прізвищами, подіями та фактами випадкові.

Події відбуваються в одній європейській країні.

П’єсу можуть виконувати професійні та аматорські колективи.

 

ДІЙОВІ ОСОБИ:

 

Ян  УКОВИЧ - колишній президент, хам

Тяг НИБОК - колишній спікер, буцімто націоналіст

Ти МОШЕНКО - президентка, шахрайка 

Лу ЦЕНКО - колишній і нинішній міністр внутрішніх справ, спеціаліст з голодування

Ах МЕТОВ - агент племені тумба-юмба, любитель закатувати в асфальт

Ляш КО - голова партії FEMEN, гей

ГОЛОС ПРОВИДІННЯ

 

З'ЯВА ПЕРША

 

Одномісна камера в слідчому ізоляторі. На нарах л-жить Ян УКОВИЧ. На коврику біля нього, зігнувшись калачиком, - Тяг НИБОК.

Ян УКОВИЧ звішує ноги з нар. Тяг НИБОК слухняно разом з ковриком залізає під нари. Ян УКОВИЧ х-дить по камері, заклавши руки за спину. Коли йому це набридає, сідає на нари.

 

Ян УКОВИЧ (змучено і з безнадією в голосі). Забули всі про мене, хоча багатьом за роки свого президентства я зробив добро.

Тяг НИБОК (з-під лави, луною, віддано). І я багатьом зробив добро. І про мене забули.

Ян УКОВИЧ (гнівно, вскочив на ноги). Мовчи, пес! Якби не ти, я би тут не сидів! Послухав на свою голову Ах МЕТОВа, призначив тебе спікером. А були ж варіанти: той же Мед ВЕДЧУК чи Плю Щ. І вчили ж мене двічі на зоні, що за все треба платити…

Тяг НИБОК (злякано, з-під лави). А хіба я був вам поганим спікером? Виконував, навіть на шкоду собі, все, що ви наказували.

Ян УКОВИЧ (приречено, сідає на лаву). Ага, виконував, навіть тоді, коли бачив, що я помилявся чи коли мене підставляли. І ось тепер Ти прийшла до влади. Мошенко!

Тяг НИБОК (вилізає з-під лави, сміливіше). Так ви ж знаєте, що вона незаконно прийшла до влади. Будь-який суд, навіть Печерський, виправдає нас і посадить її до в’язниці.

Ян УКОВИЧ (саркастично). А де він, той суд? Всі вони служать владі, а про добро, яке їм зробили, забули.

Тяг НИБОК (нахабніє, сідає поруч на лаву, рішуче). У мене є геніальний план нашого визволення й повернення до влади.

Ян УКОВИЧ (іронічно). Послухай Тяг НИБОКа і зроби навпаки - ніколи не помилишся. Ну, давай розповідай, що ти там надумав. Хоч повеселюсь перед стратою.

 

Тяг НИБОК нахиляється до Ян УКОВИЧа і щось ш-поче йому на вухо. Вираз обличчя колишнього президента міняється від придуркуватого до блаженства невинного дитяти.

 

З’ЯВА ДРУГА

 

До камери заходять Ти МОШЕНКО і Лу ЦЕНКО.

Тяг НИБОК лякливо відсторонюється від Ян УКОВИЧа і витягується на “струнко”. Ян УКОВИЧ з великим незадоволенням встає з лави і підозріло дивиться на гостей.

 

Ти МОШЕНКО (грайливо). Доброго дня, друзі! Ось прийшла вас відвідати, вітамінчики принесла. Ю ЩЕНКО привіт вам передавав. Казав, що завтра навідається.

 

Ти МОШЕНКО передає Ян УКОВИЧу і Тяг НИБОКу по апельсину.

 

Ян УКОВИЧ (єхидно). А меду Ю ЩЕНКО не передав?

Лу ЦЕНКО (вдаючи співчутливість). Вам би поголод-вати, Ян УКОВИЧе, а ви меду, меду… Хочете, дам рекомендації, як це зробити безболісно для здоров’я?

Ян УКОВИЧ (ображено і з погрозою в голосі). Ю ЩЕНКу своєму давай поради.

Ти МОШЕНКО (намагаючись не допустити конфлікту). Ю ЩЕНКО більше ваш, ніж наш, але ми не про це. Я прийшла провідати вас. Як вам тут сидиться? (хіхікає).

Ян УКОВИЧ (сердито). Ніби сама не знаєш.

Ти МОШЕНКО (урочисто). Наша влада справедлива. Жодної помсти з нашого боку не буде.

Лу ЦЕНКО (в тон їй). Засудимо справедливо.

Тяг НИБОК (жалібно). І мене?

Ти МОШЕНКО (не зверт-ючи уваги на Тяг НИБОКа). Скарги, побажання є?

Ян УКОВИЧ (насуплено). Є. Що ти зробила з моїм Межигір’ям?

Ти МОШЕНКО (хіхікає). Оце ви вже жартівник! А відколи воно стало вашим?

Ян УКОВИЧ (грізно). Я чув, що ти в ньому живеш.

Ти МОШЕНКО (майже весело, знущаючись). Так, тимчасово живу. А де мені ще жити, адже власної квартири не маю?

Лу ЦЕНКО (урочисто). За заслуги перед Фіолетовою революцією ми постановили надати Межигір’я Ти МОШЕНКО.

Ян УКОВИЧ (обережно). Ви незаконно прийшли до влади…

Ти МОШЕНКО (перебиваючи). Ми прийшли до влади в результаті Фіолетової революції. Будь-яка революція - це найбільший прояв народної влади.

Лу ЦЕНКО (в тон їй). У нас найдемократичніша влада, а міліція - з народом.

Ти МОШЕНКО (поспішаючи). Добре, забалакалась я з вами, а мене чекають справи державної ваги. Рада, що ви здорові й доживете до страти, тобто я хотіла сказати - до справедливого вироку суду (хіхікає).

 

Ти МОШЕНКО, поважно несучи своє тіло, виходить з камери слідчого ізолятора, а за нею, підстрибуючи, вибігає Лу ЦЕНКО. Ян УКОВИЧ і Тяг НИБОК боляче переварюють сказане Ти МОШЕНКО.

 

З’ЯВА ТРЕТЯ

 

До камери заходять Ах МЕТОВ і Ляш КО. Ян УКОВИЧ і Тяг НИБОК демонстративно сідають на нари.

 

Ах МЕТОВ (суворо усміхаючись). Ну-ну… Як живете, братки? Футбол дивитесь?

Ляш КО (лише в штанях, потрясаючи тим, що називається грудьми). Ні, вони на дівчат заглядаються (сміється, вдоволений із власного жарту).

Ян УКОВИЧ (зі злістю). Шкода, що Мар ТИНЮК тебе лише за горло вхопив.

Ляш КО (виправдовуючись і трясучи грудьми перед Ян УКОВИЧем). Це я проти червоного прапора виступав, а журналісти все перекрутили. А Мар ТИНЮКу лише про червоне скажи, кидається на людину, як бик.

Ах МЕТОВ (до Тяг НИБОКа). Збирайся, пішли.

Тяг НИБОК (винувато, до Ян УКОВИЧа). Я не винен, що у вас грошей не вистачило, аби випустили під заставу.

Ян УКОВИЧ (пафосно). Перемога буде за нами! Донбас порожняк не ганяє!

Ляш КО (придуркувато). Якщо вийдете з ув’язнення, вступайте у FEMEN.

 

Ян УКОВИЧ хоче вдарити Ляш Ка, але той ухиляється і вибігає з камери, не забувши перед дверима повернутись і потрясти грудьми.

Ах МЕТОВ і Тяг НИБОК виходять із камери, навіть не удостоївши Ян УКОВИЧа своєю увагою.

 

З’ЯВА ЧЕТВЕРТА

 

Ян УКОВИЧ ходить по камері, потім сідає на нари.

 

Ян УКОВИЧ (спочатку тихо, а з закінченням монологу його голос звучить потужно). Ну, ось і все. Покинули мене, шавки. Списали на мене всі невдачі. Але даремно вони втішаються. Мій вірний Аз АРОВ ще не сказав свого останнього слова! Він вивіз в аргентинські прерії золото партії й незабаром визволить мене звідси! І тоді на вашу Фіолетову революцію я відповім жорстоким терором!!! Без суду і слідства!!! Пощади не буде нікому!!!

 

Чути, як відчиняються двері. Ян УКОВИЧ повертає голову.

 

ГОЛОС ПРОВИДІННЯ (потойбічно). Ян УКОВИЧ! До страти!

 

Завіса. Оплески вдячних глядачів. 

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

22 вересня

1835 - Народився Олександр Потебня, український філолог-славіст, автор учення про внутрішню форму слова.

1939 - Радянські війська увійшли у Львів.

23 вересня

1872 - Народилась Соломія Крушельницька, українська оперна співачка.

1885 - Народився Іван Белей, український громадський діяч, редактор львівського “Діла“ та видавець “Бібліотеки знаменитих повістей”.

1900 - Народився Володимир Кубiйович, громадсько-політичний дiяч, географ, демограф, голова Наукового товариства ім. Шевченка в Європi, головний редактор “Енциклопедiї українознавства” (1965-1984).

24 вересня

1894 - Народився Роман Купчинський, український поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

25 вересня

1914 - Бойове хрещення загону Українських Січових Стрільців Семенюка біля Сяноку.

1932 - Народився Анатолій Солов’яненко, український оперний співак.

26 вересня

1767 - Народився український композитор, співак і диригент Артемій Ведель.

1919 - Війська Нестора Махна прорвали фронт білої армії і здійснили зухвалий рейд у напрямку Бердянська і Таганрога.

1995 - Україна прийнята до Ради Європи.

27 вересня

1920 - Нестор Махно уклав союз з Червоною Армією.

28 вересня

1651 - Між Богданом Хмельницьким і поляками укладений Білоцерківський мир.

1866 - Народився Михайло Грушевський, голова Української Центральної Ради, автор “Великої історії України”.

1956 - Помер Остап Вишня, український гуморист і сатирик.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

22 вересня - ЯКИМА ТА ГАННИ

Продовження свята Різдва Богородиці на честь батьків Пресвятої Діви Марії. За легендою, Яким походив з дому царя Давида, Ганна походила з коліна священиків. Вони жили у злагоді, але єдиною їх скорботою була відсутність дітей. Одного разу явився Ганні архангел Гавриїл і повідомив, що народиться в неї дочка.

23 вересня - ПЕТРА ТА ПАВЛА ОСІННІХ

Названий за іменами єпископів Нікейських, які жили у IX ст. Цих святих називають також горобинівками, бо цієї пори починається масове збирання горобини для їжі. Якщо горобини багато, то осінь буде дощовою, коли ж мало, то сухою. Свято Петра та Павла Літніх відзначається 12 липня, і присвячене воно іншим святим.

24 вересня - ФЕДОРИ ОСІННЬОЇ

Названий на честь преподобної Феодори Олександрійської, яка жила в V ст., і була заміжньою жінкою. За життєвих обставин Федора стала ченцем чоловічого монастиря, де в праведному житті провела багато років. З її смертю відкрилася її таємниця. В народі цей день називають Федорою Осінньою на відміну від Зимової (12 січня). “На Федори літо кінчається, осінь починається”.

25 вересня - АВТОНОМА

Цей святий був єпископом Італійським. Коли почалося гоніння на християн, Автоному довелося втекти з Італії. Він проповідував християнство у різних країнах. Був убитий язичниками в 313 р. У цей період починає поволі опадати листя з дерев, менш активним стає життя лісових тварин. За повір’ям, на Автонома з полів у ліси перебираються змії.

26 вересня - КОРНЕЛІЯ СОТНИКА

Корнелій від апостола Петра увірував у вчення Ісуса і за проповідь цієї віри зазнав багато тортур.  Цієї пори відчутно холодає, тому виникло повір’я, що від Корнелія припиняється ріст усіх рослин. “З Корнелія корінь у землі не росте, бо мерзне”. “Як Корнелій скаже, так зима покаже”.

27 вересня - ВОЗДВИЖЕННЯ (ЗДВИЖЕННЯ)

За легендами, римському імператору Костянтину Великому було видіння хреста, внаслідок чого він одержував перемоги над противником. А в 325 р. його мати, імператриця Олена, віднайшла в Єрусалимі хрест, на якому був розп’ятий Ісус. Патріарх єрусалимський Макарій спорудив його на Голгофі. Так виникло свято Воздвиження Чесного та Животворящого (тобто життєдайного) Хреста Господнього. Хрест у християн став знаком торжества їх віри, символом єднання неба і землі. Здавна помічено: якщо на Здвиження холодно, то майбутнє літо буде тепле.

28 вересня - МИКИТИ ГОТСЬКОГО

Ім’я цього святого пов’язується із встановленням свята Воздвиження. Він стояв на варті під знайденим у 325 році хрестом, на якому був розп’ятий Ісус. За приналежність до християнської віри його закатували вогнем близько 372 р. Цей угодник ще за часів Київської Русі вважався головним заступником від диявола, бо при житті боровся з бісами.

 

 

 

 

ВІД ГРОШЕЙ ДО СТЕБНИЦЬКОЇ МАВПИ

 

ГРОШІ В БОРИСЛАВІ ТА СТЕБНИКУ НЕ ПАХНУТЬ

 

Йой, я сі бою з  моєв Стефков за наших можновладців. Понадавали їм купу грошей. А воно ж, знаєте, як тото чужі гроші тратити, завжди щось до долонь та й прилипне. Це ж лише Ющенко міг сказати: “Ці руки нічого не крали”. А що там красти, як президент живе на державному забезпеченні, а грошики від вдячних олігархів самі течуть на відповідні рахунки. Але повернімося до наших баранів. Я маю на увазі мерів Борислава і Стебника Володимира Фірмана і Василя Пецюха. Першому прийшли мільйони, аби зробити водопостачання в Бориславі цілодобовим, як він обіцяв у передвиборчій програмі, а другому дістався мало не мільйон, аби нарешті зробити капітальний ремонт багатостраждальної вулиці Трускавецької. Ось ми тепер зі Стефков мислимо: а чи не потечуть бориславські грошики, як за попереднього мера, царство йому небесне, під час повені, в невідомому напрямку; а чи не зійде дорога на вулиці Трускавецькій у Стебнику разом з весняним снігом, як то вже не раз бувало щороку за попередніх каденцій? Нє, відмазки завжди знайдуться. То скажуть про неякісне виконання робіт у Стебнику, але чомусь ніхто з горе-робітників жодного разу не поніс покарання. То бориславський мер скаже, жи знову хтось диверсію зробив на водогоні, але чомусь доблесні органи того злостивця ніяк упіймати не можуть. Моя Стефка теж сумнівається, жи матимемо в Стебнику європейську дорогу до Штуркавця, а наш кум Славко в Бориславі не пильнуватиме вночі воду, аби помитися. А цікаво, скільки грошей треба нашим можновладцям, аби вже остаточно наїстися й не красти те, що належить народу? Може, їм якийсь лівий бюджет відкрити? Але все одно будуть лізти в той, що зветься державним, бо гроші, як кажуть, не пахнуть, а дармові тим паче.   

 

ЙОСИПУ САДОВОМУ - ШІСТДЕСЯТ!

 

Наприкінці минулого тижня виповнилося шістдесят років відомому дрогобицькому журналістові Йосипу Садовому. Ми зі Стефков, а також наш шеф Анатолій Власюк вітаємо ювіляра і зичимо йому міцного здоров’я. Головне, каже моя Стефуня, не брати дурного до голови, а важкого до рук. І нехай кожний день приносить радість, а внуки цвірінькають, як горобчики. Бо коли повиростають, потребуватимуть дідової пенсії, якої може не вистачити на їхні забаганки. Так що бажаємо ще гарних грошиків від стоматології та журналістики. О, вже навіть моя Стефка почала співати: “Де той вуйко Йосип, що горівку носить?”, так що діло буде. Многая літа!

 

СВЯТО КОВБАСИ В ДРОГОБИЧІ

 

Колись з палками дрогобицької ковбаси можна було залатвити будь-яке питання навіть у Кремлі. Нині тота ковбаса не має тамтого смаку, ніби її з бродячих псів роблять, яких у Дрогобичі відстрілюють. Вчора, на День міста, на площі Ринок мав відбутися конкурс-фестиваль “Дрогобицька ковбаса”, але газета наша друкується вночі, так що розповімо вам, як ми зі Стефков на святі спацерували вже в наступному номері “Тустані”.   

 

СТЕБНИЦЬКА МАВПА БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА ШЕВЧЕНКУ

 

Нє, все’м видів на своєму віку, але такого, що вчудив Стебник минулого тижня ще’м не бачив. Уявіть собі пам’ятник Тарасові Шевченку в центрі міста, а навколо нього скачуть мавпи. За мого кумпеля Ромка Калапача, коли той був мером, на цьому місці паслися коні, але нинішньому міському голові Василеві Пецюху того виявилося замало. Не могло без нього обійтися, аби без дозволу мера до Стебника не приїхав звіринець. Інше питання, куди пішли гроші від цього дійства - до міської скарбниці чи комусь до кишені. Не будемо говорити і про наругу над Кобзарем, бо, здається, влада вже геть чисто розум втратила. Почалося це не сьогодні і навіть не вчора. Скажіть, будь ласка, чи можна було за Польщі в Народному домі торгувати? А це спокійно роблять і в Дрогобичі, і в Бориславі, і в Стебнику. Причому здебільшого люди азійської зовнішності, якими чомусь ні податкова, ні міліціянти не цікавляться. А я сумніваюся, чи мають вони українське громадянство і, відповідно, патенти й ліцензії на торгівлю. Швидше за все, в їхніх кишенях чимало тугриків, які безперешкодно перепливають до кишень можновладців і так званих правоохоронців. І допоки будемо терпіти таких мавп при владі, доти справжні мавпи гасатимуть навколо пам’ятника Тарасові Шевченку. 

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

Виготовлення високоякісних бетонних кілець діаметром 92х90 та 70х80 на криниці та копання криниць і каналізацій за найнижчими цінами в регіоні. Тел.067-857-29-78.

 

TUSTAN.INFO

 

ЯК ВОЛОДИМИР ПУТІН ДОПОМІГ АНАТОЛІЄВІ СОБЧАКУ

Спогади Ксенії Собчак в журналі “Русский пионер” читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

“ЕКОВОД” ЛІКУЄ ВІД ХВОРОБ

 

 

 

 

Про те що хороша вода творить зі здоров’ям справжні дива, знає кожен! Але таких результатів можна досягнути тільки у тому випадку, коли вода очищується належним чином.

Таке очищення можна провести за допомогою фільтру для води. На жаль, сьогодні ідеальних фільтрів для води не існує. Фільтри на вугільних картриджах видаляють тільки хлор і органіку, а у водопровідній воді є ще нітрати, нітрити, солі важких металів, пестициди, феноли.

Забезпечити належний рівень очищення води дозволяє технологія електроактивації за допомогою водоочисників української науково-виробничої фірми “Ековод”. При цьому легкі метали залишаються у воді на 100 відсотків, важкі метали очищуються до 70 відсотків, а нітрит і хлорорганічні сполуки видаляються повністю.

Крім того, у воді зберігаються необхідні живому організму мікроелементи. На відміну від фасованої у пляшках або очищеної іншими  фільтрами, така вода є біологічно активною, насиченою іонами кремнію і киснем.

Не дивно, що вживання такої води забезпечує високий оздоровлюючий ефект. Наприклад, людина після трьох місяців пиття електроактивованої води раптом помічає, що зник-ла бронхіальна астма, перестали докучати серцеві й головні болі, нормалізувався цукор у крові.

Водоочисники “Ековод” дозволяють також отримати лужну і кислу воду, так звану “живу” і “мертву”. А це серйозні профілактичні засоби для зміцнення здоров’я.

Кисла вода – м’який антисептик та антибіотик. Вона володіє антиалергічними, протизапальними, протисвербіжними і протиглистовими властивостями, позитивно впливає на венозно-лімфатичну систему. Ця вода ефективна при харчовому отруєнні, знижує біль у суглобах і тиск у гіпертоніків, бореться з простудними та інфекційними захворюваннями, успі-шно застосовується при лікуванні незаживаючих ран, екзем.

Не менш дивовижна – лужна (“жива”) вода. Це могутній антиоксидант, радіопротектор, імуностимулятор. Для людей, які потерпіли від чорнобильської радіації, ці властивості особливо важливі. Інших ефективніших засобів від радіації на сьогоднішній день немає. Лужна вода зміцнює артеріальну систему. Вона також загоює опіки, нормалізує тиск у гіпотоніків, покращує апетит і травлення, стимулює обмін речовин.

Основні відмінності апаратів “Ековод” від відомих фільтрів для води наступні: в апаратах є датчик контролю якості, який вимикає їх при досягненні потрібних параметрів води і вми-кає звуковий сигнал; не потрібно додатково жодних витратних матеріалів (картриджів, фільтрів та ін.) за весь період експлуатації; при кожному приготуванні води споживач ба-чить кількість видаленого з води осаду; забезпечується 100% якість води при повній електробезпеці; покращується інформаційна якість води (стара “пам’ять”, що зберігала негативні відомості, повністю стирається); вода має підвищену насиче-ність киснем; активована вода додатково насичується іонами кремнію, а це значно підвищує оздоровлюючий ефект.

Поєднуючи кислу і лужну воду у потрібних пропорціях, ми отримуємо не тільки якісну питну воду, а й незамінний щоденний профілактично-лікувальний засіб у боротьбі з багатьма недугами.

Довідки за телефонами: (093) 736-65-59, (095) 658-17-65 – Віталій Васильович – реабілітолог, спеціаліст відновлювальної і спортивної медицини, офіційний регіональний пре-ставник НВФ “Ековод”, (096) 279-7-279 – Роман Іванович – регіональний менеджер

 

 

 

 

 

ВІТАЄМО!

Газета “Тустань” вітає з днем народження журналістку Наталю ЗЕЛЕНУ, приватного підприємця Оксану КУЗЕНКО, голову Дрогобицької міської організації “Нашої України” Богдана ІВАНЦІВА, а також з сорокаріччям спільного подружнього життя Євгена ВИН-ГРАДОВА та його дружину Валентину.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, сповнення всіх мрій і бажань, сімейного затишку, поваги друзів, знайомих, колег, радості від кожного прожитого дня, терпіння і мужності!

Многая літа!

 

Наталя ЗЕЛЕНА

 

 

Богдан ІВАНЦІВ

 

 

Оксана КУЗЕНКО

 

Євген ВИНОГРАДОВ

 

Хай Матір Божа Вас охороняє,

Сіяє втіхи зірка золота,

Ісус Христос  з небес благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

Нехай життя квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ “ТУСТАНІ” (22 ВЕРЕСНЯ)

 

ЧОМУ НЕ ПОНОВЛЮЮТЬ НА РОБОТІ ПРАЦІВНИЦЮ “ТУСТАНІ”?

ЧИ МАЄ ШАНС МИХАЙЛО ЦИМБАЛЮК СТАТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ?

 Создан 23 сен 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником