Тустань №25

 
 

Тустань №25
Олексій Радзієвський не сів на червоний диван - 4 стор. 

 

N25 (569) 6 - 12 жовтня 2011 року Ціна 1 гривня 

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019 

 

ЧИТАЙ “ТУСТАНЬ” В ІНТЕРНЕТІ на сайті tustan.info (вхід через браузер). Або наберіть “газета Тустань” в Google. Заходьте, реєструйтесь, коментуйте, розкажіть друзям. На сайті вміщено чимало матеріалів, які не ввійшли до номерів газети.

 

ЧИТАЙТЕ СЬОГОДНІ

 

ВІД ЧОГО ХВОРІЮТЬ МЕШКАНЦІ БУДИНКУ НА ВУЛИЦІ ХОЛМСЬКІЙ, 15?  - 2 СТОР.

“ВІП-БУДИНОК” МАЄ ПРОБЛЕМИ З СУСІДАМИ - 3 СТОР.

СЕРГІЙ ГОРИСЛАВЬКИЙ ІГНОРУЄ ЗАКОНИ, ПРИЙНЯТІ РЕГІОНАЛАМИ - 3 СТОР.

“СВОБОДА” РОЗПОЧАЛА ПЕРЕДВИБОРЧУ КАМПАНІЮ З ДРОГОБИЧЧИНИ - 4 СТОР.

 

НОВИНИ

 

ЗНАЙДЕНО ВБИВЦЮ “МАСІКА” В РАНДЕВУ? Здається, наші доблесні правоохоронці браво про це незабаром відрапортують. Принаймні зараз йде активна обробка одного колишнього засудженого, якого не те що підозрюють у тому резонансному вбивстві, а хочуть так зробити, аби він взяв на себе провину. Паралельно пресують багатьох дрогобичан, так що скоро замість одного потенційного убивці, якого, мабуть, вже нема живого на світі, матимемо з десяток осіб, які зізнаються, що це вони з обрізом шастали по “Рандеву”. На жаль, наші міліціянти не читали геніальної ленінської праці “Краще менше, та краще”. Це вам, друзі, не наркоту підкидати чи вибивати свідчення у відділку, що аж мертві могли би зізнатися в скоєному злочині. Тут треба виявити професіоналізм, а його в турківсько-самбірського контингенту нема.

 

Провінційний щоденник

 

ВІКТОР ЮЩЕНКО

 

Минулого тижня на політичному небосхилі вигулькнув Віктор Ющенко.

Оговтавшись від неприємного виступу в суді, де він фактично дав покази проти Юлії Тимошенко, Віктор Андрійович змушений був через свою прес-службу виправдовуватись, що не має наміру осісти в Сполучених Штатах Америки, в чому його звинуватив, посилаючись на українську діаспору в цій країні, народний депутат України Геннадій Москаль.

Відтак бабахнула ще одна новина: буцімто Віктора Ющенка хочуть відсторонити від керівництва “Нашою Україною”. Проте з’їзд не відбувся, і всі зрозуміли, що колишній президент України ще тримає віжки керівництва в цій політичній силі.

Відтак, витримавши ефектну паузу, він заявив, що не балотуватиметься на мажоритарному окрузі, а поведе партію на вибори.

Звісно, на будь-якому мажоритарному окрузі йому робити нічого. Раніше мова йшла, що Віктор Ющенко балотуватиметься на одному з округів Львівщини. Проте соціологічні опитування підтвердили побоювання його прихильників: колишній їхній кумир не те що не перемагає, а може навіть не ввійти до п’ятірки лідерів, враховуючи, що на кожному окрузі балотуватиметься двадцять-тридцять кандидатів.

Що стосується місць у Верховній Раді України, то й тут є великі сумніви. За даними соціологічних опитувань, “Наша Україна” не набирає й трьох відсотків голосів. А якщо прохідний бар’єр буде чотири, а то й п’ять відсотків?

Складається враження, що Віктор Ющенко живе в якомусь особливому світі, який сам для себе і вимріяв. Реалії життя його не зацікавлять - як і те, що за цими реаліями стоять живі люди, які колись повірили йому, а він так нахабно зрадив їхні сподівання.

“Не сотвори собі кумира”, - сказано в Біблії. Не зачаровуймося, і не будемо розчаровуватися.  

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

TUSTAN.INFO

 

РОСІЙСЬКИЙ БАРАК ОБАМА

 

Статтю про чорношкірого кандидата в мери Липецька читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

ДРОГОБИЦЬКА ВЛАДА ХОЧЕ ЗА БЕЗЦІНЬ ПРОДАТИ “ХВИЛЮ” І “ТУСТАНЬ”

 

 

Тарас Шевченко і керівник “Свободи” в Дрогобичі Олег Хрущ спостерігають за діями можновладців Тараса Метика і Михайла Лужецького

 

І перший крок до цього може бути зроблений вже сьогодні, 6 жовтня, на другому пленарному засіданні десятої сесії Дрогобицької міської ради.

 

РАДЗІЄВСЬКИЙ НЕЗАДОВОЛЕНИЙ, АБО ТРАГІКОМЕДІЯ, ЯКА ПЕРЕРОСЛА У ФАРС

 

На понеділковій нараді в ратуші Олексій Радзієвський висловив своє незадоволення перебігом подій на першому пленарному засіданні, яке відбулося минулої п’ятниці, 30 вересня. Головне послання від міського голови, який не був присутній на відкритті сесії, таке: мовляв, депутати хочуть наповнити бюджет, а дозволу на приватизацію об’єктів не дають. Щоби взяти віжки управління в свої руки, мер, незважаючи на те, що перебуває на лікарняному, може прийти на сесію, щоб очолити процес, або викликати 10-15 депутатів, залежних у багатьох питаннях від нього, яких не було на попередньому пленарному засіданні.

А питання про приватизацію ласих об’єктів, вірніше, сам підхід до неї, нагадували трагікомедію, яка зрештою переросла у фарс.

Насамперед влада в матеріалах сесії “зашифрувала” “Хвилю” і “Тустань”, аж поки депутати не дошурупали, що за безневинними нежитловими приміщеннями, які внесені до програми приватизації комунального майна, “заховані”, власне, ці об’єкти. Депутат Володимир Ямельницький зауважив, що відразу з приходом нової влади стало зрозуміло, що захмарні цифри наповнення бюджету є нереальними, тому, очевидно, ще тоді мова йшла про приватизацію цих об’єктів, а тому й внесли зміни до програми приватизації.

Депутат Степан Федак наголосив на тому, що постійна комісія міської ради з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування та побутового облуговування, малого та середнього бізнесу виступила проти приватизації цих об’єктів, “за” був лише голова комісії Андрій Шевкенич, але пропозицій комісії не врахували, і питання винесли на розгляд сесії. Подібне було і щодо приватизації “Берізки”, “Пельменної” та “Надії”. “То навіщо засідає комісія, виносить свої рішення, - обурювався депутат, - якщо нашу позицію не враховують?”. Він закликав колег довіряти членам комісії. Було також зауважено, що в преамбулі до цього питання зазначено, ніби взято до уваги пропозиції цієї комісії, хоча насправді все з точністю до навпаки, як у тому російському анекдоті “мы будем иметь вас в виду”. Ось і мають чиновники з ратуші “в виду” депутатів: ви там собі вирішуйте, як хочете, але буде так, як ми скажемо.

Депутат Володимир Ямельницький наголосив на тому, що при розгляді питань приватизації мав би бути присутнім перший заступник міського голови Олександр Коростельов, аби дати свої пропозиції та й саме бачення цього процесу. На його думку, відділ економіки блокує бюджетну комісію, і коли депутати хотіли заслухати звіти керівників комунальних підприємств, фактично не дав провести цей захід.

На думку депутатів, влада свідомо “топить” деякі комунальні підприємства (наприклад, ту ж “Тустань” - не плутати туристичний комплекс з газетою!), доводить їх до банкрутства, а потім за борги “хтось” їх викуповує.

Депутат Петро Сушко наголосив на тому, що бюджетні підприємства притискають, а комунальники множать борги. Ще рік - і їх дійсно за борги викуплять.

Депутат Сергій Гориславський задав риторичне питання: “Чи є інвестор, який хоче купити цей об’єкт, і за які кошти?”. На його думку, “Тустань” можна продати мінімум за десять мільйонів гривень і ще стільки ж слід вкласти в його реконструкцію.

На думку депутата Романа Курчика, попередня влада почала банкрутувати “Тустань”, а нинішня це успішно продовжила. “Зима наступає, не треба коштів на ремонт доріг, а тому нема потреби продавати об’єкт”, - сказав він.

 

Сергій Гориславський агітує Богдана Пристая не голосувати?

 

 

Михайло Ваврин уважно вивчає матеріали сесії

 

Головуючий на сесії секретар міської ради Тарас Метик поскаржився депутатам, що важко зі своєї посади зняти керівника підприємства Дем’яна Мусійчука, бо він, мовляв, постійно перебуває на лікарняному. Мабуть, це не виправдання для влади, адже борги ростуть мало не щодня.

Наступальну лінію від влади підсилив депутат Михайло Лужецький, який був обраний секретарем сесії. Він погодився, що за борги можуть забрати і “Тустань”, і “Берізку”. Фактично вставши на захист невдатного керівника туристичного комплексу, він зауважив: “Постав туди золотого менеджера - нічого не буде”.

Розуміючи, що питання заходить у глухий кут (а розглядалося воно вже після обідньої перерви, коли ледве вдалося зібрати кворум), Михайло Петрович запропонував “пустити його по комісіях”, щоби позитивно вирішити на наступному пленарному засіданні. Звісно, це був красивий хід. Думка депутатів не зміниться, але більшість, яка дивовижно думає так само, як і міський голова, може не лише включити ласі об’єкти до плану приватизації, а й приватизувати їх за безцінь.

Проте депутати впирались, як могли. Богдан Звір нагадав, що за борги по зарплаті свого часу віддали одну із кнайп на Самбірській та відому “Ласунку” в центрі міста. Це саме чекає й на ті об’єкти, які будуть включені до плану приватизації.

Депутати Роман Муль і Володимир Ямельницький наголошували на тому, що є люди, які готові взяти “Берізку” в оренду і платити по 40-50 тисяч гривень на місяць. Правда, депутат Андрій Шевкенич засумнівався, що “знайдеться такий дурень”. Дурень - не дурень, але такі люди є, переконували його колеги й задавали питання: “Тоді навіщо продавати цей об’єкт?”.

Депутат Василь Танчук, більше відомий як власник “Залісся”, зауважив, що він би ні за які гроші не купував “Берізку”. Насамперед там нема стоянки автомобілів, а кухня в ресторані - це позавчорашній день. Правда, щодо “Тустані” він не обмовився ні словом.

Роман Муль нагадав, що ще минулого року борги “Берізки” і “Тустані” коливалися від 15 до 20 тисяч гривень, а нині сягають астрономічної суми.

Депутат Богдан Недбальський запропонував вивчити стан справ на підприємствах, аби не купувати кота в мішку. “Ще не знати, що там справді робиться, і борги можуть бути набагато більшими, ніж нам подають”, - зауважив він.

Зрештою, Тарас Метик зрозумів, що питання “засмоктується в болото”, “потрібного” рішення з такою кількістю депутатів не приймеш. Він запропонував зробити перерву. Порадившись з керівниками фракцій і комісій, перше пленарне засідання вирішили закрити.

 

“ПЕРЕТВОРИЛИ СЕСІЮ НА ДЕПУТАТСЬКИЙ КЛУБ”

 

Таку думку висловив депутат Віктор Тюска. І він був правий на всі сто відсотків. Відчувалося, що депутати глибоко не вникнули в питання, які розглядали. Та й як було вникнути, якщо матеріали сесії їм роздали лише напередодні, хоча згідно нового чинного законодавства це мало статися ще двадцять днів тому. На цьому наголосив депутат Олег Хрущ. А депутат Богдан Николаїшин був здивований, адже матеріали комісії, яку він очолює (з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини та розвитку громади), були готові ще два тижні тому. Що це, технічна неспроможність апарату міської ради вчасно розмножити потрібні матеріали й роздати депутатам чи свідомий вибір чиновників, аби народні обранці розглядали питання, що називається, з листка, з голосу, не вникали в суть проблем і голосували так, як потрібно керівникам ратуші? Тарас Метик укотре обіцяв виправити стан справ, але, пам’ятається, говорив він це і на минулих сесіях.

Цього дня сесія розглянула ще й бюджетні та земельні питання. Мало хто з депутатів вчитувався в цифри виконання бюджету за перше півріччя 2011 року чи розумів, про що саме йдеться, коли говорилося про внесення змін до міського бюджету. Чи не найбільш наполегливим був депутат Михайло Ваврин, який закидав риторичними питаннями доповідача - начальника фінансового управління Оксану Савран. “Ви завалили бюджетну політику, а що конкретно зробили?”, “Співають на кожній нараді, що все добре, хоча це насправді не так, і де програма виходу з кризи?”. Пані Оксана дипломатично ухилялася від випадів бравого полковника, а його пропозицію визнати роботу виконкому в наповненні бюджету незадовільною підтримало лише 11 чоловік.

Був момент, коли всього 25 депутатів проголосували за те, аби затвердити розпорядження міського голови про внесення змін до міського бюджету, але Тарас Метик віртуозно провів повторне голосування, сказавши, що, мовляв, деякі депутати були “на перекурі”, і це рішення було прийняте. Правда, при цьому з’ясувалося, що голосів було подано більше, ніж фактично присутніх у сесійній залі депутатів, і це розцінили як репетицію перед голосуванням по приватизації об’єктів.

 

Під час перерви депутати проблемами приватизації не переймалися

 

 

Володимир Ямельницький задоволений: наступ влади  вдалося “ударно” подолати

 

Олега Хруща обурило, що на ремонт ратуші виділено 290 тисяч гривень, хоча її щороку ремонтують, а вкрадені батареї розшукують й досі. “Хто визначає пріоритети, куди розподіляти кошти?”, - запитав він, але відповіді так і не отримав, хоча, на його думку, пріоритетним є, скажімо, вкладення грошей у медицину. Проте Андрій Шевкенич зауважив, що на фінансування шести медичних об’єктів цього року не дали ще жодної копійки. Один реаномобіль коштує майже три мільйони гривень, а Дрогобичу треба шість таких машин. Олег Хрущ з’ясував для себе, що дрогобицька влада зовсім не працює з європейцями, адже існують різноманітні програми, в яких активну участь беруть багато міст України, а Михайло Лужецький лише запевнив, “що будемо цим займатися”.

Депутат Богдан Пристай говорив про необхідність виділення 100 тисяч гривень для проведення ремонту опалення в гімназії, яка наступного року відзначає своє двадцятиліття. Він нагадав також, що у жовтні минає рік роботи нинішньої влади, а тому було би доцільно заслухати звіти міського голови, його першого заступника і заступника, секретаря ради та керуючого справами міськвиконкому.

На сесії йшла мова й про інші важливі питання, зокрема, про торгівлю алкоголем (і тут влада, на думку Романа Муля, хоче перебрати на себе повноваження мало не Кабінету Міністрів України та податкової служби), шкільні проблеми, але це тема окремих статей, які публікуватимемо в “Тустані”.

А закінчимо тим, з чого й розпочали. Сьогодні Олексій Радзієвський або самостійно, або через “слухняних” депутатів братиме на сесії владу в свої руки й проштовхуватиме ті питання, які, на його думку, принесуть користь і благополуччя громаді, хоча це не завжди відповідає дійсності. 

 

Анатолій ВЛАСЮК   

 

СТАНЦІЮ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ НА САГАЙДОЧНОГО ДЕМОНТУЮТЬ. АЛЕ КОЛИ?

 

Мешканці вулиці Сагайдачного в Дрогобичі відстояли своє право на здоров’я і саме життя.

Наша газета вже писала про ситуацію, що склалася в зв’язку з повторним встановленням станції стільникового зв’язку на приміщенні ДТСААФ. Люди обурились, сказали, що зметуть владу - і в ратуші насправді злякались соціальної напруги.

Минулої п’ятниці це питання першим заслухали на сесії Дрогобицької міської ради. За якихось десять хвилин прийняли “правильне” рішення: демонтувати станцію. За це проголосували всі 35 присутніх депутатів. Навіть не надали слова трьом представникам “Київстару”, які були присутні на сесії. Але я би не сказав, що ті покидали сесію з засмученими обличчями, адже головного питання - коли саме демонтують цю станцію - депутати так і не розглянули. Окрім того, з їхніх самовдоволених облич було видно, що вони нічого не втратили. Так що, може, й справді небезпідставними є чутки про те, що за встановлення цієї станції влада отримала 200 тисяч гривень, а тепер змушена ці гроші повернути?

Депутата Михайла Ваврина цікавило інше: хто був ініціатором розгляду питання на засіданні виконкому про встановлення станції стільникового зв’язку? Питання зависло в повітрі, й головуючий Тарас Метик (Олексій Радзієвський знаходиться на лікарняному) постарався “зам’яти” ситуацію. Проте за деякими даними це питання взагалі на засіданні виконкому не розглядалось, а якщо й розглядалось, то формально, без участі деяких членів виконкому. Спересердя Михайло Ваврин навіть запропонував висловити недовіру членам виконкому, але Тарас Метик “переконав” його не робити цього, і цю пропозицію лідер дрогобицьких прихильників Юлії Тимошенко зняв.

Натомість у виступі депутата Романа Курчика прозвучала тривожна інформація про те, що в Дрогобичі є ще від 30 до 50 подібних антен. Чи не забагато? Тому депутати вирішили доручити першому заступникові міського голови Олександрові Коростельову підготувати інформацію з цього питання і виступити з нею на наступній сесії міської ради.  

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

P.S.Коли матеріал був готовий до друку, нам зателефонували мешканці вулиці Сагайдачного й попросили подякувати депутатам Юрієві Рососі, Романові Яцківу, Олегові Хрущу, Миколі Рупняку, Богданові Звіру, які найбільше допомогли в розв’язанні цієї проблеми, а також всім іншим депутатам, які проголосували за демонтаж станції стільникового зв’язку.

 

ВІД ЧОГО ХВОРІЮТЬ МЕШКАНЦІ БУДИНКУ НА ВУЛИЦІ ХОЛМСЬКІЙ, 15?

 

Із третьої квартири йде смертельна небезпека для мешканців усього будинку

 

Ось уже декілька років поспіль триває справжня війна мешканців будинку N 15 на вулиці Холмській у Дрогобичі.

А все розпочалося тоді, коли їхній сусід з третьої квартири дозволив встановити в себе пристрій, від якого різко погіршилося здоров’я його сусідів і навіть мешканців навколишніх будинків. За їхніми словами, у багатьох іде кров з носа, обличчя пообпухали, люди відчувають в’ялість, по тілу “бігають мурашки”. Подібні симптоми відчуває навіть той, хто приходить до них у гості. Щодо сусіда, то він в цій квартирі не живе, помешкання стоїть порожнє, а сам він винаймає квартиру в іншому місці, так що погіршення здоров’я йому не загрожує. Натомість по всій його квартирі прокладені кабелі, які виходять на дах і йдуть через увесь будинок.

На початку цього року головний санітарний лікар Дрогобича Оксана Гривнак видала постанову “Про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства”. В ній, зокрема, сказано, що “на горищі двоповерхового будинку по вулиці Холмській, 15 встановлено антени, на які не представлені санітарні паспорти та інші дозвільні документи, що може викликати негативний вплив електромагнітного випромінювання від вказаних антен на здоров’я мешканців будинку”. Вона постановила припинити експлуатацію антен зв’язку невідомого режиму роботи з 13 січня 2011 року, а відповідальність за виконання постанови покласти на директора департаменту міського господарства Андрія Яніва.

Проте нічого не змінилося, й Оксана Гривнак відповіла мешканцям будинку, що ця інформація скерована начальнику Дрогобицького міськвідділу внутрішніх справ про припинення експлуатації антени та притягнення їхнього сусіда до адміністративної відповідальності.

У людей склалося враження, що на пані Оксану натиснув хтось впливовий, бо більше активних дій з її боку вони не спостерігали. Тому довелося мешканцям, які щодня втрачали здоров’я, звертатися до різних політичних сил. Зокрема, цією справою зайнялися “Свобода” в особі депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного та “Батьківщина” в особі народного депутата України Андрія Шкіля. Проте їхній запал згас дуже швидко, коли начальник Львівської філії Українського державного центру радіочастот М.Перепьолкін бадьоро відповів, що угода з сусідом із третьої квартири розірвана, а обладнання в квартирі демонтовано. Він також повідомив народним обранцям, що під час технічного радіоконтролю радіовипромінювань не виявлено.

Долучилася до “турботи” про мешканців будинку N 15 на вулиці Холмській і міська влада в особі дрогобицького голови Олексія Радзієвського. Зокрема, він заявив людям у своїй відповіді на їхній запит, що “квартира N 3, де проживає гр. Терехов, в т.ч. балкон, є його приватною власністю, тому втручатись у неї без дозволу власника заборонено чинним законодавством”. Тепер у квартирі, за логікою мера, можна й атомну станцію влаштувати, опромінювати людей - і тобі за це нічого не буде, бо, мовляв, закон охороняє приватну власність.

В унісон з шефом діє і його перший заступник Олександр Коростельов. На скаргу людей він відповів: “Унаслідок проведеного огляду виявлено, що на балконі квартири N 3 будинку N 15 по вулиці Холмській встановлено телевізійну антену, призначену для прийому радіосигналів телевізійного зображення і звукового супроводу  діапазону ультракоротких хвиль від 470 до 860 мегагерц. Зазначена антена призначена виключно на прийом радіосигналів. Будь-якого обладнання безпроводового доступу до мережі Інтернет на зразок РЕЗ “Рапіра” чи інших приймально-передавальних пристроїв, що можуть продукувати електромагнітне випромінювання, унаслідок огляду приміщень не виявлено”.

Коли мешканці будинку особливо допекли дрогобицькій владі, вирішено було провести технічний радіоконтроль. Люди зраділи й побігли додому. Та за цей час хтось повідомив їхнього сусіда про візит поважної комісії, й той устиг до її приходу здійснити всі відповідні заходи з демонтажу антени. Коли чоловік з 15 дрогобицького начальства прибули на місце події, вимірювання, звісно, не дало жодного результату, як і припинилися на цей час “мурашки” по тілі й кров з носа. А коли поважна комісія пішла, все продовжилося знову, особливо в час з дев’ятої вечора до четвертої ранку. Саме тоді більшість мешканців просто не можуть заснути.

Гріх когось звинувачувати у просочуванні інформації, але люди підозрюють в цьому самого Олександра Коростельова, в кабінеті якого відбувалася нарада, а також керуючого справами міськвиконкому Євгенія Шильника. Останній, стверджують вони, має приятельські стосунки з сусідом із третьої квартири.

Представниця злощасного будинку Світлана Височан розповіла про все це на сесії Дрогобицької міської ради. Щоправда, слова їй спочатку не дали, хоча вона й зверталась з цього приводу до депутатів Михайла Ваврина і Сергія Гориславського. І лише коли депутати збиралися після перерви і ще не було кворуму, головуючий Тарас Метик дав їй три хвилини на виступ. Письмове звернення зареєстроване у міській раді. Тепер мешканці будинку чекають, що це питання винесуть на наступну сесію й за прикладом дій щодо антени на Сагайдачного доб’ються справедливого розв’язання проблеми. З іншого боку, все ж мають щодо цього великі сумніви, бо, на їхню думку, за цим стоїть хтось дуже поважний у Києві, а міська і навіть обласна влада змушені виконувати його вказівки. Проте люди налаштовані рішуче й можуть вдатися до мирних заходів протесту на кшталт перекриття вулиці Трускавецької (будинок розташований біля “сороківки”) або пікетування ратуші.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

“ВІП-БУДИНОК” МАЄ ПРОБЛЕМИ З СУСІДАМИ

 

            ВІД РЕДАКЦІЇ.

 

В минулому номері нашої газети був опублікований відкритий лист Валерія Каленюка-Краковецького про конфлікт навколо ОСББ “ВІП-БУДИНОК”.

Сьогодні публікуємо точку зору на цю проблему голови постійної депутатської комісії Дрогобицької міської ради з питань регулювання земельних відносин Романа Пукала.  

 

Дякуючи редакції газети “Тустань” за можливість донести об’єктивну інформацію у відповідь на відкритий лист по питанню ОСББ “ВІП-БУДИНОК”, повідомляю, що позитивне рішення комісією не було прийнято у зв’язку з суперечкою ОСББ “ВІП-БУДИНОК” з мешканцями сусіднього будинку. У подібних випадках комісія завжди приймає рішення справу подавати на сесію після завершення суперечки між сусідами за згодою або в судовому порядку. Якщо ж заявник наполягає, щоб рішення приймалось негайно, то комісія рекомендує відмову. Це  зовсім не означає, що до даного питання не можна повернутися на наступній сесії і прийняти позитивне рішення з врахуванням нових обставин (залагодження конфлікту або рішення суду). Я не є прихильником відмов, тим більше, що позитивне рішення сесією по ОСББ “ВІП-БУДИНОК” обов’язково буде прийнято після завершення конфлікту між сусідами.

 Комісія не може бути арбітром у вирішенні суперечок, якщо дві сторони не можуть дійти згоди в питаннях меж чи права власності, тим більше, коли є скарги до правоохоронних органів і суду. Комісія приймає рішення лише рекомендаційного характеру, а остаточне рішення приймається тільки сесією.

Вважаю, що сесія на своєму засіданні 30 вересня прийняла правильне рішення: не відмовляти, а довивчити дане питання. Комісія обов’язково ще раз найуважнішим чином за участі всіх зацікавлених осіб розгляне заяву ОСББ “ВІП-БУДИНОК” і з урахуванням всіх обставин знову винесе дане питання на сесію.

 А відкритий лист вважаю засобом тиску на комісію і депутатів, і ніякого значення при прийнятті будь-яких позитивних чи негативних рішень він не має і не матиме. Комісія налічує 9 членів, всі члени комісії є відомими самодостатніми особистостями, і на рішення, які вони приймають, строго дотримуючись чинного законодавства (рішення комісії перед сесією переглядаються юридичним відділом), не впливає ні голова комісії, ні владні структури, ні будь хто.

          

Роман ПУКАЛО

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

6 жовтня

1596 - Розпочався Берестейський церковний собор.

1648 - Війська Богдана Хмельницького взяли в облогу Львів

1876 - Народився Сергій Єфремов, літературознавець, письменник, політичний діяч, академік.

1917 - відбувся І Всеукраїнський з’їзд товариств “Просвіта”.

7 жовтня

1253 - Короновано короля Данила Галицького в Дорогочині

8 жовтня

1596 - Підписано Брестську унію, створено Греко-католицьку Церкву.

1938 - В Ужгороді створено перший уряд автономного Закарпаття, яке з 30 грудня 1938 року почало називатися Карпатською Україною.

1942 - У Почаєві підписано Акт про об’єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.

1938 - Розстріляний Гнат Хоткевич, український письменник, бандурист.

9 жовтня

1655 - Богдан Хмельницький переміг війська Речі Посполитої під Городком.

10 жовтня

1666 - Правобережні полковники вибрали Петра Дорошенка тимчасовим гетьманом Правобережної України.

1940 - У Кракові створили Революційний Провід ОУН на чолі зі Степаном Бандерою.

1990 - Київські студенти розпочали голодування з вимогою незалежності України.

1889 - Народився Михайло Драй-Хмара, український поет.

1835 - Помер Устим Кармелюк, керівник повстанського руху на Поділлі проти національного і соціального гніту в 1813-1835 роках.

11 жовтня

1672 - Народився Пилип Орлик, гетьман України в 1710 - 1742 роках.

12 жовтня

1939 - Народні збори Західної України ухвалили декларації, спрямовані на входження краю до складу УРСР.

1947 - У західних областях України розпочалася найбільш масова за повоєнний період депортація українців.

 

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

6 ЖОВТНЯ - ЗАЧАТТЯ ІВАНА ПРЕДТЕЧІ

 Один із днів, присвячених на честь Івана Хрестителя. За легендами, вже в похилому віці Єлизавета зачала Івана, якому судилося стати предтечею Ісуса. “Великим буде перед Господом син твій”, - сказав архангел Гавриїл чоловіку Єлизавети. В цей день нічого не слід заготовляти на зиму, бо, за повір’ями, усе заготовлене почорніє.

7 ЖОВТНЯ - ТЕКЛІ-ЗАГРАВНИЦІ

Пов’язується з іменем мучениці Фекли, що була уродженкою малоазійського міста Іконіі, і походила із знатного роду. З 18 років Фекла почала слухати бесіди апостолів Павла та Варнави. За християнську віру її катували вогнем, кидали на розтерзання голодним звірам, мучили іншими способами. Та вона вижила і впродовж свого життя займалася зціленням хворих. Померла вона на 90 році життя. Фекла приєднана до найвищого лику святих, тому вважається рівноапостольною. В народі Феклу (Теклю, Веклю) називають загравницею. Колись цього дня селяни приступали до молотьби. Причому день проходив у піснях і забавах, а опівночі запалювали вогонь і при ньому починали молотіння. Від цих вогнів, або заграв, свята Текля й одержала таке ім’я.

8 ЖОВТНЯ - СЕРГІЯ РАДОНЕЗЬКОГО

Народився близько 1321 р. В миру його звали Варфоломієм Кириловичем, у чернецтві прибрав ім’я Сергій. Прізвище Радонезький пов’язане з містом Радонеж, куди втік із сім’єю його батько, боярин Ростовського князівства, який розорився при Івані Калиті. Помер Сергій у 1392 р. У народному побуті Сергій Радонезький вважається заступником курей. Здавна помічено: якщо на Сергія випаде перший сніг, то зима встановиться на Михайла (21 листопада). Сухий сніг цього дня обіцяє добре літо.

9 ЖОВТНЯ - ТИХОНА

Народився у місті Торопці в 1865 р. У 1917 р. обраний патріархом Московським і всієї Русі. Наступного року він звернувся до віруючих з посланнями, де вказав на безчинства більшовиків щодо церкви, на братовбивчу громадянську війну. Під час голоду в Поволжі Тихон просив радянську владу дати дозвіл на допомогу голодуючим з боку церкви. Патріарха арештували за обвинуваченнями в антирадянській діяльності.

10 ЖОВТНЯ - САВАТІЯ-ПАСІЧНИКА

За іменем одного із засновників чернецтва на Соловках. Спочатку Саватій перебував на Валаамі, а в 1429 р. разом з ченцем Германом прибув на Соловецький острів. На місці, де пристав човен, вони поставили хрест, а в глибині острова спорудили собі житло. Так було покладено початок чернецтву в тій місцевості. Помер Саватій у 1435 р. В народі Саватій Соловецький, як і Зосима Соловецький, вважається заступником бджолярів, оскільки покровителями пасічників здавна були однойменні мученики (див. 2 жовтня). Тому цей день називають Саватієм-пасічником (бджолярем).

 

ВІД ОЛЕКСІЯ РАДЗІЄВСЬКОГО ДО ОЛЕГА ТЯГНИБОКА

 

ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ НЕ СІВ НА ЧЕРВОНИЙ ДИВАН

 

Нє, я си тішу за мого кумпеля Олексія Радзієвського. А таки втер він носа отим клятим журналюгам із ЗІКу! Причепилися до хворого хлопа, аби він приїхав до них до Львова, на передачу “Хто тут живе?”, сів на червоний диван у їхній ювілейній - п’ятдесятій - передачі й розповів, які має маєтки. А дзуськи! Та й про що там розповідати? Він же не Сендак, аби все списувати на дорогу родину. А ще хтіли вони знати, звідки він гроші бере. Звідки, звідки - з тумбочки! А яка нахабна та краля, що переслідувала його, коли він ходив представляти начальника Пенсійного фонду. Сказав їй, аби не хвилювала його, бо йому не можна хвилюватися. А там є біля чого хвилюват-ся, бо ноги від вух ростуть. А якого листа написав Олексій Васильович тому ЗІКу! Шедевр, а не лист. Мушу го’ зацитувати повністю, такий текст навіть кумпель мого шефа Анатолія Власюка Льоня Гольберг не здатен скласти: “Повідомляю Вас про те, що в мене особисто викликає певну зацікавленість Ваша пропозиція щодо моєї особистої участі в програмі “Хто тут живе”. Поза всяким сумнівом моя участь у цій програмі могла би сприяти популяризації, оприлюдненню багатьох позитивних зрушень в суспільному житті м.Дрогобича під час мого перебування на посаді міського голови. На жаль, в даний час я перебуваю на лікарняному і не маю можливість прийняти участь у Вашій програмі”. Нє, дійсно, то не Льоня писав, бо він знає, що українською треба “взяти участь”, а не “прийняти”. Прийняти можна літру горілки на груди. Кажуть, жи Олексій Радзієвський писав цей шедевр на фірмовому бланку міського голови, знаходячись під крапельницею, але то брехня, наклеп на світлу голову дрогобицького мера. І не біда, жи та клята передача на ЗІКу не цікавиться здобутками (про це Олексій Васильович звітуватиме перед громадою з нагоди свого річного перебування на посаді), а питає, де ти живеш і звідки в тебе такі грошенята. Але то все байка! Він би так построїв тих журналюг, що вони би закрили свою передачу. А ще якби взяв зі собов свою зрадницю Віру Байсу, та би лепетала, як Ганця Герман, і грудьми би встала за Олексія Радзієвського, як та встає за Віктора Януковича.  Нє, правильно вчинив Олексій Радзієвський. Нащо комусь знати нині про його маєтки. Ось під кінець каденції тих маєтків може побільшати, тоді й розповісти буде про що, а не ганьбитись, як його кумпель Місько Сендак. Абисьте мені були такі здорові, Олексію Васильовичу!

 

СЕРГІЙ ГОРИСЛАВСЬКИЙ ІГНОРУЄ ЗАКОНИ, ПРИЙНЯТІ РЕГІОНАЛАМИ

 

Я си бою за головного дрогобицького риганала Сєрьогу Гориславського. Файний хлопака, бідним людям помагає з тих грошей, які залишилися після купівлі дорогого люксусового автомобіля.  Але може позбутися своєї посади, якщо Писарчук дізнається, жи Сєрьога не виконує закони, прийняті президентською більшістю у Верховній Раді України. Ото прийняли риганали в Києві закон, жи не мож паркувати свої машини в недозволених місцях, а то їх евакуатор забере, а Сєрьозі закон жи п’яному море по коліно. Ставить своє авто під самісіньку “Тустань” - і баста! Нє, я розумію, авто дороге, хтось може поцупити, але ж не можна так нахабно людей дражнити! Але наш Сєрьога ніц си не боїться. І знаєте чому? Бо в Дрогобичі нема евакуатора! Хіба би з Києва хтось зробив йому подарунок і пригнав тоту машинку до нас.   

 

БУЛА АПТЕКА - СТАНЕ “БОЙКІВЩИНА”

 

Ще за цьоці Польщі навпроти ратуші стояла аптека, і світлини про це розійшлися по всьому світу. Вже за нинішніх демократів тоте приміщення прихопив Тимофій Бордуляк, перший дрогобицький демократичний лідер й онук москвофільського письменника теж Тимофія Бордуляка. А тепер у нього аптеку відкупило Товариство “Бойківщина”. Кажуть, жи Любомир Сікора облаштує тут штаб і при слушній нагоді штурмуватиме ратушу. А який гарний міг бути музей у центрі міста! Проте, як казав один римський імператор, будуючи туалет, гроші не пахнуть.

 

“СВОБОДА” РОЗПОЧАЛА ПЕРЕДВИБОРЧУ КАМПАНІЮ З ДРОГОБИЧЧИНИ

 

На минулі вихідні на Дрогобиччину завітав лідер “Свободи” Олег Тягнибок, який і себе показав, і на людей подивився. Правда, тих людей було не так багато, як колись, коли приїжджали Ющенко і Тимошенко. Так що Олькові треба серйозно подумати про електорат, а то він уже розмріявся, жи його партія пройде до Верховної Ради України, а він сам  посяде місце спікера замість Литвина. Та й блиску в очах людей від промов Тягнибока не було видно. 

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

 

 

 

 

TUSTAN.INFO

 

ФСБ УБИВАЄ ЧЕЧЕНСЬКИХ ЛІДЕРІВ ЗА КОРДОНОМ

 

Журналістське розслідування про це читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

TUSTAN.INFO

 

ЄВРОАЗІЙСЬКЕ СПІВТОВАРИСТВО ПУТІНА

Детальніше  читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження журналістів Ярослава ГРИЦИКА та Богдана БРИТАНА, вчителів Володимира БОРКОВА та Ігора ТВЕРІТІНОВА.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, сповнення всіх мрій і бажань, сімейного затишку, поваги друзів, знайомих, колег, радості від кожного прожитого дня, терпіння і мужності!

Многая літа!

 

 

Ярослав ГРИЦИК

 

Богдан БРИТАН

Володимир БОРКОВ

Ігор ТВЕРІТІНОВ 

 

Хай Матір Божа Вас охороняє,

Сіяє втіхи зірка золота,

Ісус Христос  з небес благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

Нехай життя квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

Виготовлення високоякісних бетонних кілець діаметром 92х90 та 70х80 на криниці та копання криниць і каналізацій за найнижчими цінами в регіоні. Тел.067-857-29-78.

 

ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ “ТУСТАНІ” (13 ЖОВТНЯ)

 

ДРОГОБИЦЬКА РАЙОННА РАДА ВЖЕ РІК ПРАЦЮЄ БЕЗ ДЕПУТАТСЬКОЇ БІЛЬШОСТІ

ЧИ МАЄ ШАНС ІГОР КУРУС СТАТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ?

 

 

Читайте tustan.info - сайт газети “ТУСТАНЬ” Создан 12 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником