Тустань № 27

 
 

Тустань № 27
Радзієвський іде в нардепи від Партії регіонів? - 4 стор. 

 

N27 (571) 20 - 26 жовтня 2011 року Ціна 1 гривня 

www. tustan.info; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019 

 

ЧИТАЙ “ТУСТАНЬ” В ІНТЕРНЕТІ на сайті tustan.info (вхід через браузер). Або наберіть “газета Тустань” в Google. Заходьте, реєструйтесь, коментуйте, розкажіть друзям. На сайті вміщено чимало матеріалів, які не ввійшли до номерів газети.

 

ЧИТАЙТЕ СЬОГОДНІ

 

DUREN’ ZVYCHAJNYJ - 2 СТОР.

ЛІВА НОГА ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА - 2 СТОР.

ДРІБНА ПОМСТА ЛЕОНІДА ГОЛЬБЕРГА, АБО ЛІВА ІДЕЯ В ДРОГОБИЧІ - 2 СТОР.

У СТЕБНИКУ ПРИВАТИЗУВАЛИ НЕБО  - 2 СТОР.

МСТА - 3 СТОР.

ЗАДАЙ ПИТАННЯ РАДЗІЄВСЬКОМУ - 3 СТОР.

“ЕКОВОД” ЛІКУЄ ВІД ХВОРОБ - 4 СТОР.

 

НОВИНИ

 

РАНО МЕШКАНЦІ ВУЛИЦІ САГАЙДАЧНОГО В ДРОГОБИЧІ святкували перемогу. Хоча на сесії депутати прийняли рішення демонтувати станцію стільникового зв’язку, вона й досі функціонує, а керівництво “Київстару”, схоже, й не думає згортати діяльність подібних станцій у місті Юрія Котермака.

ГОЛОВА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ МИХАЙЛО ЦИМБАЛЮК заявив, що виділено достатньо коштів на ремонт дороги на Східницю в рамках виконання програми Євро-2012, однак бориславська влада нераціонально використовує гроші й не може задіяти потрібні фірми для виконання робіт. Втім, підкреслив губернатор, все буде виконано у відведений термін.

 

Провінційний щоденник

 

УТІКАЧ

 

Минулого тижня зник Микола Мельниченко. Той самий знаменитий майор, який ставив диктофон під диван Леоніда Кучми і записував його розмови.

З 16 серпня минулого року Микола Мельниченко знаходився на підписці про невиїзд. Як заявив Генпрокурор Пшонка, двічі Мельниченка знімали з поїзда. Одного разу - на кордоні з Польщею, другого - на кордоні з Білоруссю. Тепер його оголосили в міжнародний розшук.

Факт зникнення Мельниченка підтвердили його адвокати. Вони кажуть, що він знаходиться або в Сполучених Штатах Америки, або в Ізраїлі. Від себе запитаємо: а, може, все-таки в Росії?

Як відомо, плівки Мельниченка спричинилися до зародження руху “Україна без Кучми!” (агов, де ти, сучасний Мельниченку, бо щось не чути про рух “Україна без Януковича!”?). Але, головне, що саме завдяки цим плівкам вдалося пролити світло на справу Гонгадзе.

На жаль, політикани різних мастей скористалися справою Гонгадзе як хто міг. Причому для них основним не було встановлення істини, викриття організаторів, замовників і безпосередніх виконавців убивства журналіста. За допомогою справи Гонгадзе вони й досі подовжують собі політичне життя.

Найбільшу загрозу плівки Мельниченка несуть Леонідові Кучмі. Він явно був заскочений, коли за режиму Януковича проти нього порушили кримінальну справу. Але крук крукові ока не виклює. Доволі швидко все стало на свої місця, і кримінальну справу вже порушили проти самого Миколи Мельниченка. Розуміючи, що його життю загрожує смертельна небезпека, він і вирішив втекти з України. Чи, може, його прибрали?

А буцімто “невиїзний” Кучма, який теж знаходиться на підписці про невиїзд, літає то в Росію, то, як недавно, в Південно-Африканську Республіку, часто з’являється на екранах телевізорів - причому не як державний злочинець, а як меценат і благодійник...

Цього вівторка Микола Мельниченко відсвяткував свій день народження. Вітаємо! За Україну без кучм і януковичів!  

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

TUSTAN.INFO

 

РОСІЯ ДО 2020 РОКУ ЗМІНИТЬ СВОЇ КОРДОНИ

Детальніше  читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

МАРШ ПОВСТАНСЬКОЇ ПІСНІ ПРОЙШОВ ВУЛИЦЯМИ ДРОГОБИЧА

 

 

14 жовтня всі свідомі українці відзначаюсь свято Покрови, яка є заступницею українського козацтва. Цього ж дня святкуємо річницю  створення Української повс танської армії. Минуло вже 69 років з дня її заснування.

 До цієї нагоди у багатьох українських містах пройшли різноманітні заходи вшанування українських героїв - від показів кінострічок на повстанську тематику до маршів вшанування УПА. Найбільш велелюдний марш, звичайно, відбувся в Києві, який зібрав близько десяти тисяч учасників. Схожі марші, але не такі масштабні, проходили також в інших українських містах. Вперше цього року мав відбутися “Марш УПА” й у Донецьку, але ввечері 13 жовтня Донецький суд за позовом міської ради без присутності організаторів заходу заборонив проведення маршу.

У Дрогобичі захід розпочався із молитви та напутнього слова панотця. Після цього учасники, вишикувавшись у колону по троє, вирушили вулицями міста. Шлях маршу пролягав вулицями Самбірською, П. Сагайдачного, В. Чорновола, М.Лисенка до пам’ятника С. Бандері. Попереду колони активісти громадських об’єднань - організаторів маршу - несли великі прапори: національний жовто-блакитний та повстанський  червоно-чорний. Позаду прапорів колона розпочиналась з величезного банера з написом “Наша земля, наші герої!”.  У марші взяло участь близько 60 людей.

Проведенням цього заходу організатори поставили перед собою мету подати людям інформацію, яка б розвінчувала радянські міфи щодо ОУН-УПА, розповіла про проблеми в нашій країні, з якими вояки УПА постійно стикаються, та про перекручування й замовчування фактів з історії  українських повстанців.

Біля пам’ятника С. Бандері було проведене невелике віче, на якому виступив історик з Дрогобицької гімназії п. Р. Кабацький, співалися пісні під гітару та підсумовано саму ходу. По завершенні віча всі охочі мали можливість у парку ім. С. Бандери переглянути фільм “Бій під Гурбами”, де змальовано битву між п’ятитисячним повстанським загоном та тридцятьма тисячами бійцями НКВС та Червоної армії.

Крім самого заходу, організатори акції розповсюдили містом листівки зі спростуванням “червоних” міфів щодо УПА та клеїли по маршрутках наліпки, червоно-чорні кольори яких одразу здалека впадали у вічі.

За словами організаторів, марш та віче пройшли вдало, незважаючи на меншу кількість ніж планувалось людей, оскільки вдалося донести присутнім усю заплановану інформацію щодо діяльності УПА. Сподіваємося, що ця інформація слугуватиме зброєю у боротьбі із обманом, який поширюють українофоби.

 

Олег ДУКАС

 

МИХАЙЛО ВАВРИН: “11 ЖОВТНЯ 2011 РОКУ ЕКІПІРОВАНА ДО ЗУБІВ УКРАЇНСЬКА МІЛІЦІЯ, ВИГОДУВАНА НА УКРАЇНСЬКОМУ ХЛІБІ, ЯКА ЖИВЕ НА ПОДАТКИ УКРАЇНЦІВ, КИДАЛАСЯ НА МИРНИХ ЛЮДЕЙ”

 

 

Михайло Ваврин в оточенні “Беркуту”

 

Минулого тижня чимало дрогобичан могли побачити Михайла Васильовича Ваврина у випусках новин телеканалів “Інтер”, “1+1”, ІСТV та інших. Його фотографії надрукували журнали “Кореспондент”, агентство Ройтер, низка українських і зарубіжних газет. На них відображені події 11 жовтня, коли був винесений присуд Юлії Тимошенко, а Михайло Ваврин знаходиться в оточенні бійців “Беркуту”.

Після повернення до Дрогобича Михайло Ваврин погодився дати ексклюзивне інтерв’ю газеті “Тустань”. У розмові зачепили ми й інші проблеми.

 

“Я ДОБИВАЮСЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ, ВІДСТОЮЮ НЕ ЛИШЕ НАШОГО ЛІДЕРА, А Й КОЖНОГО ПЕРЕСІЧНОГО ГРОМАДЯНИНА”

 

- Михайле Васильовичу, Ви стали мало не національним героєм. За що “Беркут” так не полюбив Вас?

- Це велика особиста трагедія для мене як полковника міліції у відставці, як громадянина України, як голови партії “Батьківщина” в Дрогобичі з 2006 року. Мені прикро, що двадцять років я їздив на Майдан, відстоюючи ті чи інші інтереси людей, боровся за те, щоби їм краще жилось, а тут трапилося таке.

- Ми всі бачили, що трапилося. Якщо під час Помаранчевої революції міліція була з народом, то тепер - проти нього?

- Останні події мене вкрай обурили. Я керував дрогобицькою міліцією десять років із 1989 року, але ніколи не дозволяв собі розпускати руки проти мирних людей у той час. А 11 жовтня 2011 року екіпірована до зубів українська міліція, вигодувана на українському хлібі, яка живе на податки українців, кидалася на мирних людей. А ці люди просто хотіли висловити свою позицію, бо не погоджуються з нинішньою владою в особі судді Киреєва, який виніс, на їхню думку, незаконне, неправосудне рішення. І коли люди почули цей вирок, вони вийшли на Хрещатик, щоби висловити свою позицію. За моєю оцінкою, міліціонерів було до п’яти тисяч на Хрещатику й на вулицях, що прилягають до нього. Вони накинулись на них, відтіснили, причому багатьом нанесли тілесні ушкодження, в тому числі й мені.

- Багатьох людей хапали і кидали в автозаки.

- Мене теж хотіли арештувати, але врятувало посвідчення ветерана органів внутрішніх справ. Вони мені його порвали, і так я не потрапив до цієї машини, в яку забирали людей, багатьом з яких дали декілька діб адміністративного арешту.

- Просто так порвали посвідчення?

- Так. Вони мене скрутили, вели до машини. Я питаю: “Кого ви ведете, працівника міліції з 36-річним стажем?”. Тоді один порвав посвідчення і каже: “Брось етого дєда!” - і мене викинули за парапет. Порвали куртку, били по ногах. Там багатьох били. Один беркутівець ударив журналістку, так потім вибачався. Він на службі наніс ушкодження людині - і тільки вибачається! А перед іншими людьми ніхто навіть не вибачився. Я мусив там бути, бо я добиваюся справедливості, відстоюю не лише нашого лідера, а й кожного пересічного громадянина.

- Чи багато дрогобичан їздило до Києва на акцію протесту?

- Так, багато. Були також люди з Дрогобицького району, Борислава, Стебника, Трускавця. Звичайно, раніше їздило більше людей, бо тепер треба їхати за свій рахунок, витрачати особистий час.

 

“ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ ШУКАЄ СОБІ ВОРОГА, НЕ ЗАЙМАЮЧИСЬ ГОСПО-ДАРКОЮ”

 

- Михайле Васильовичу, ще таке питання. Немає вже такої понеділкової наради, коли би Олексій Радзієвський Вас не згадував “незлим тихим словом”. Як би Ви це прокоментували?

- Олексій Радзієвський шукає собі ворога, не займаючись господаркою. Це вже стиль у нього такий. Він був, є і залишається популістом. Він завше тим керувався. І була би не біда, якби він мене згадував і казав, що я чогось не роблю. Але він принижує мене, називає пенсіонером. Можна подумати, що він не пенсіонер. Але я отримую пенсію, яку заробив в органах внутрішніх справ, пропрацювавши 36 років. А він, побувши півроку у Верховній Раді України, отримує в десять разів більшу пенсію. Я думаю, чи не подати в суд на нього за приниження честі й гідності? Я вже судився з ним, і він програвав. Якщо Олексій Радзієвський принижує іншого, це говорить про його слабкість. Але це в нього такі методи. Вони були, є, і, на жаль, він їх позбутися ніяк не може.

- Як Ви поставились до рішення сесії щодо приватизації об’єктів комунальної власності?

- Вся біда не в тому, що він принижує гідність мою чи іншого. Він та його команда в принципі поступають неправильно. Ось вони вже при владі рік. Була складена програма приватизації та наповнення бюджету розвитку. На сьогоднішній день маємо лише двадцять відсотків виконання бюджету розвитку. Я як депутат міської ради запитую на сесії: чому таке погане виконання бюджету розвитку? Мав би відповісти на це міський голова, а якщо він хворіє, - то його перший заступник. Можливо, це помилки нинішньої команди? Можливо, в чомусь депутати помилися? Можливо, є якісь об’єктивні обставини? Тоді би могли якось виправити стан справ, попрацювати над тим, як виконати бюджет розвитку, внести в плани певні корективи. Мали би виступити міський голова чи його перший заступник, внести пропозиції, за які би депутати проголосували. А що ми маємо? Міський голова на сесію не йде, перший заступник на сесію не йде. Більше того, профільна комісія з приватизації не виставляє об’єкти на продаж, виконком не розглядає це питання, не дає пропозиції. І тоді відділ виконкому виносить на сесію питання про приватизацію готелю “Тустань” та інших об’єктів. В мене виникає запитання: на якій підставі це питання ставиться на голосування? Міський голова знаходиться в своєму кабінеті, але участі в сесії не бере і лише чекає, як проголосують депутати. Я не хочу брати участі в дерибані об’єктів, які були збудовані за народні гроші.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

Що приготують дрогобичани Олексієві Радзієвському на річницю його керівництва містом: квіти, гнилі помідори чи курячі яйця? Чи він просто не буде перед ними звітувати, посилаючись на хворобу, а звіт опублікує дрібним шрифтом у газеті “Галицька зоря”?

 

DUREN’ ZVYCHAJNYJ

 

Є така порода людей - DUREN’ ZVYCHAJNYJ. Це не образа. Це діагноз.

Як відомо, дурень думкою багатіє. Ось, скажімо, DUREN’ ZVYCHAJNYJ думає, що Юлі дали сім років - і це його не стосується. А насправді це не Юлі дали сім років, це Україну відкинули на сім років назад. Це втрачений час для нас, аби ввійти до Євросоюзу. Це набутий час для олігархів, аби за наш рахунок ще більше збагатитися. Якщо ти цього не розумієш, значить, ти DUREN’ ZVYCHAJNYJ і неодмінно збіднієш. Чому бідний? Бо дурний! А чому дурний? Бо бідний!

Я так і відчуваю, що вас кортить запитати: “А Янукович теж DUREN’ ZVYCHAJNYJ?”. Звісно, що ні, адже він у нас багач, одне лише Межигір’я чого вартує! Янукович у нас DUREN’ NEZVYCHAJNYJ. Бо звичайний дурень усе-таки має інстинкт самозбереження. А дурень незвичайний не гальмує. Нині посадили Юлю, а завтра розстріляють Вітю. Або й обидвох Віть.

До речі, той перший Вітя також обізвався щодо суду над Юлею. Мовляв, ніякий це не економічний, а суто політичний процес, і якби Юля радилась з ним, цього би не було. Еге ж, не було б! Ходили би всі у вишиванках і шароварах, з полив’яних би мисок сьорбали та молоко з глечиків пили би, закусюючи медом, а України все одно би не мали. Ось той Вітя перший теж DUREN’ NEZVYCHAJNYJ, бо звичайний дурень сидів би собі тихесенько та й мовчав у шматочку, аби його хто ненароком не почув. Але ж цьому Віті треба довести прихильність тому Віті, якого він привів до влади, аби його не посадили, як Юлю.

А взагалі Україна - це суцільні DURNI ZVYCHAJNI. Мати синицю в жмені й пустити журавля до неба. Давати можливість антиукраїнцям і неукраїнцям керувати собою - це ж ким треба бути? Правильно, DURNEM ZVYCHAJNYM!

Я бачу, що вас кортить запитати: “А хто ж ти, Анатолію Власюк?”. Та звісно, що DUREN’ ZVYCHAJNYJ, який пояснює таким же DURNIAM ZVYCHAJNYM, що так жити не треба і не можна. А як треба і можна? Та хіба нам, DURNIAM ZVYCHAJNYM, це до тями? Нехай думають про це DURNI NEZVYCHAJNI, яких ми обираємо. Ось, може, коли вони одне одного попересаджають, поперестріляють, то й ми порозумнішаємо, і такої породи як DUREN’ ZVYCHAJNYJ на світі не буде.

Чи наша порода невмируща? 

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЛІВА НОГА ЯНУКОВИЧА

 

Я дуже переживаю за ліву ногу Януковича. Він її не застрахував. А раптом, стрибаючи з пенька на пеньок у своєму Межигір’ї, вивихне її або й зламає? Це ж може кардинально змінити внутрішню політику України!

Ото встав Янукович з лівої ноги 26 грудня минулого року - й арештували Юрія Луценка. Так розпочався перший етап політичних репресій в Україні.

А потім Янукович встав з лівої ноги 5 серпня вже цього року - й арештували Юлію Тимошенко. Так розпочався другий етап політичних репресій в Україні.

І 11 жовтня 2011 року Янукович встав з лівої ноги, а суддя Кирєєв засудив Юлію Тимошенко на сім років ув’язнення. Так розпочався третій етап політичних репресій в Україні.

А тепер уявіть, що з лівою незастрахованою ногою Януковича щось трапиться. Скажімо, Люся з ліжка скине в тому ж Межигір’ї - ну, не та, що про наколоті апельсини плела, а значно молодша. Вивихне Янукович ліву ногу чи зламає - і вставатиме з правої. Бац - і Луценко на волі. Ще бац - і Тимошенко теж на волі. Третій бац - і вона вже в дамках, тобто стала президенткою.

Що ж про Януковича подумають у цивілізованому світі? “Та який ти диктатор, Вітю?” - скажуть йому. Й справді, не те що до Каддафі,  а навіть до Путіна з Лукашенком не наблизишся - засміють!

Ні, треба щось терміново робити з лівою ногою Януковича. Я би оголосив конкурс серед страхових компаній України та світу. Хто запропонує найкращі умови, - але не менше мільйона доларів! - той і переможець. І тоді нехай Янукович що хоче з тією ногою робить. Зламав ногу - мільйон доларів у бюджет, на пенсії чи чорнобильцям з афганцями. Та ми такого президента обиратимемо до кінця днів його!

Ліва нога Януковича - то національне надбання України. Бо якщо він її вивихне чи зламає, то всі казатимуть, що він засадив Юлю через особисту помсту й небажання бачити її в конкурентах на президентську посаду.

Ні, ліву ногу таки треба застрахувати, бо більше в Януковича страхувати нічого. Голова не продукує геніальних ідей. Щодо пеніса, то, спаси Господи, аби народився ще один Вітя-молодший, який не може потрапити до себе додому, бо так напився.

Рятуймо Януковича! Застрахуймо його ліву ногу!

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ДРІБНА ПОМСТА ЛЕОНІДА ГОЛЬБЕРГА, АБО ЛІВА ІДЕЯ В ДРОГОБИЧІ

 

 

Шостого жовтня в Дрогобичі, в мистецькому центрі “Альтер” відбулася презентація третього номера журналу “Спільне”, присвяченого проблемам освіти.

Ось як про цей захід написав Леонід Гольберг на інтернет-сайті “Майдан”:

“МЦ “Альтер” хіба що надав приміщення, позаяк не просто знайти в Дрогобичі місце, аби  представити нове видання. А в Дрогобичі нещодавно презентували новий столичний журнал (щойно вийшло його третє число) - часопис соціальної критики.

Розповідали про цей витвір нових українських лівих волонтери-спудеї з Могилянки Федір Устінов та Остап Кучма. Номер, який щойно вийшов, присвячено проблемам освіти, тому на захід насамперед було запрошено викладачів та студентів Дрогобицького вишу. Їх, правда, було не так уже багато. Звісно, в суспільстві демократичному кожен має право на висловлення власних думок і поглядів, нехай і лівих. Та  от гостям не вдалося ні виданням як слід зацікавити, ні переконати у важливості лівої ідеології, позаяк “презентатори” - не автори журналу, а по-друге, як виявилося, самі не дуже-то знають, що таке ліві погляди. Та все ж добре, що дрогобичани мали змогу отримати інформацію про нове столичне суспільно-політичне видання”.

Звісно, кожний журналіст має право на особисту думку, але в даному випадку Леонідом Гольбергом керувала, швидше, помста, причім найдрібнішого гатунку, аніж об’єктивність. Справа в тім, що між ним і Федором Устиновим спалахнула суперечка щодо того, на які гроші писав відомий італійський комуніст Грамші. Леонід Гольберг стверджував, що на гроші Сталіна, а Федір Устинов аргументовано довів, що твори Грамші якраз за часів Сталіна (та й пізніше) в Радянському Союзі не виходили.

Звісно, це вузька тема, й лише спеціалісти можуть розставити всі крапки над “і”, але безапеляційність Гольберга (“самі не дуже-то знають, що таке ліві погляди”) свідчить лише про його необ’єктивність. Як на мене, і Федір Устинов, і дрогобичанин Остап Кучма якраз добре розуміються на лівій ідеї, і цивілізовано дали зрозуміти про це Леонідові Гольбергу, який відверто “плавав” у цій темі. Мене вразило, що саме молоді люди надають їй перевагу, хоча в Європі це звичне явище. Скажімо, мої молоді друзі з Чехії, Австрії, Великої Британії, Угорщини, Франції, з якими я спілкуюсь в соціальних мережах, зачитуються ... Карлом Марксом. Здавалось би, для нас це пройдений етап і вороття назад не буде, але ліва ідея в Європі набирає обертів, про що свідчать результати нещодавніх виборів в деяких європейських країнах, де до влади прийшли саме ліві.

В Україні ліва ідея радше набирає ознак анархізму, бунту, ніж теоретичного моралізаторства. Одна справа - вийти з портретом Че Гевари, інша - знати, а що саме в творчому доробку цього революціонера? Проте сам факт відродження лівої ідеї в студентському середовищі ще не означає, що у нас народжуються нові морози, вітренки, симоненки. Моральна складова молодих людей, власне, рано чи пізно відкине їх від лівої ідеї, для якої закон не писаний. Зрештою, навіть соціалізм з так званим людським обличчям закінчується неодмінно концентраційним табором.

Співредактори журналу соціальної критики “Спільне” Федір Устинов і Остап Кучма (так що тут Леонід Гольберг теж помилився, бо молоді люди таки мають стосунок до видання) відповіли на запитання присутніх, а також, крім номера, присвяченого питанням освіти, розповіли й про інші номери журналу.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

У СТЕБНИКУ ПРИВАТИЗУВАЛИ НЕБО

 

 

 

Шумлять смерічки в алеях Стебницької середньої школи N 18. Наближається вечір, зорі, мов лампади, висять над головою, сходить Місяць, він наче купається у верхів’ях дерев парку школи. Над обрієм з’являється планета Венера.

Сиджу на лавчині, дивлюсь у небо, складаю план проведення уроку з астрономії. Практикую вже давно вести спостереження зоряного неба. Астрономія - одна зі стародавніх наук. Учні люблять цей предмет, з великим задоволенням відвідують уроки спостережень за небесними світилами.

Можу зізнатись: мріяв організувати шкільну обсерваторію. Стебницький калійний завод виділив кошти. Закупив два телескопи, теле- і фотоапаратуру, карти зоряного неба, залишилось тільки питання приміщення. Ми з покійним директором школи П’єхом Я.Й. накинули план робіт. Думали розташувати спостережний майданчик на даху школи. Треба було тільки виготувати огорожу. Але нашим планам не судилося здійснитися. Прийшли перебудова, нова демократія, і наші плани залишили-я тільки мрією.

Сиджу на лавчині біля школи, і думки про школу не полишають мене. Не віриться, що нашій школі вже 25 років. В думках пролітають роки роботи тут. Пам’ятаю, що ще не так давно вирувало життя. Працювали гуртки і спортивні секції, здійснювалися туристичні походи. Ностальгія оволоділа мною, думки про школу не полишали мене.

Коли глянув на темні вікна школи, мені стало сумно. І знову погляд перевів на небо - в цю темну безодню зірок. Вечір виявився дуже сприятливим для спостереження нічного неба. Залунали голоси на подвір’ї школи, учні прийшли на урок. Відправляємось у мандрівку по небі. Вивчаємо сузір’я, які увіковічені в грецькій міфології.

Перша половина уроку добігала кінця, і учні попросили винести телескоп із приміщення школи, щоби глянути на Місяць і Венеру. Підійшли до дверей школи і постукали. Тільки через деякий час двері відчинив сторож Пуців Петро. Він із лайкою накинувся на нас і не дав можливості винести телескоп. Учні запитали, чому мені як вчителю сторож не дозволив увійти до кабінету фізики.

Назрівав конфлікт, бажання учнів глянути в телескоп було велике, і я відвів їх на подвір’я школи. Наші учні вивчають право і достатньо юридично освічені. Мені довелось якось пояснити поведінку сторожа. Пояснюю учням, що сторожі наші - поважні люди, довгий час працювали і вийшли на пенсію, але їм доводиться підробляти. Вони вирішили, що школа існує для них, а не вони для школи. Вина в цьому, я вважаю, і директора школи Броницького З.Р. і завгоспа Бобика С., бо вони не пояснили сторожам їхнього призначення.

З’ясувалося, що моє пояснення не задовольнило учнів, і мені довелося навести більш переконливий факт. Очевидно, сказав я, сторожі провели збори і вирішили приватизувати небо над школою. Мабуть, директор школи і завгосп не були запрошені на це зібрання. На додаток, я ще спирався на хаос, який породила нинішня демократія. Більше питань від учнів не було. Розмова перейшла в нормальне русло. На обличчях учнів я побачив усмішки. Знову розмова про Всесвіт, розумне життя на інших планетах. Планували провести один урок, а вийшло два. За цей час у зв’язку з обертанням небозводу побачили нові сузір’я. Стожари, як лампади, освітлювали нам дорогу додому.

Радість і захоплення через мандрівку по небу перехоплювали душі наших випускників. Я теж був задоволений уроком, але прикрий випадок зі сторожем школи відклав осад у моїй пам’яті.

Поглядом мою думку перехопив учень Пасемко Маркіян, який заспокоїв мене. Він сказав: “Сьогодні ніхто Вам не допоможе. Цього року закінчу школу й поступлю на юридичний факультет. Ми розберемося з такими сторожами".

Слова випускника припали до душі. Мене охопила гордість за нашу підростаючу молодь. Значить, матиме майбутнє наша Україна.

 

Володимир ВОЗНЯК,

депутат Дрогобицької міської ради

 

ЗАДАЙ ПИТАННЯ РАДЗІЄВСЬКОМУ

 

Минає рік, як до влади прийшла команда Олексія Радзієвського.

Ми свідомі того, що за рік навіть найгеніальніші менеджери не зможуть навести лад у Дрогобичі. а тим більше - збудувати рай в одному окремому місті.

Проте вже неозброєним оком видно, що передвиборча програма залишається обіцянками-цяцянками. Більше того, Олексій Радзієвський нагромаджує нові обіцянки, не потурбувавшись про виконання старих.

Розрекламований ремонт доріг теж залишається на рівні обіцянок, тим паче, що абсолютна більшість коштів на це надходить з державного та обласного бюджетів і передбачена програмою Євро-2012. Мабуть, дрогобичани вже склали свою думку про турецьку фірму “Онур”, яка працює що мокре горить.

Натомість команда Радзієвського затіяла широкий продаж підприємств комунальної власності, кошти від яких здебільшого підуть на ті ж дороги, які знову будуть ремонтувати навесні.

У зв’язку з цим ми пропонуємо задати питання Олексієві Радзієвському. Надсилайте їх на електронну пошту vlasjuk60@rambler.ru або sms на телефон 0673678019.

Чекаємо на ваші запитання до 31 жовтня 2011 року.  

 

МСТА

 

“Це не суд, а мста” (Д.Павличко)

 

До зали суду, наче вбивцю,

Штовхають жінку бойову,

Струнку і горду,

мов царицю, -

Вкраїни славу вікову.

 

А лох-суддя листки гортає,

Під носом плеще маячню.

Бровою підленько моргає,

Аби знайшли тоту статтю,

 

Аби ту Юлю покарати,

Як вимагає звинувач.

Для того треба досвід мати,

А він, по суті, ще шмаркач!

 

А на Хрещатику дволико

Про Юлю плещуть язики.

Офшори здерли б з неї лико,

Щоби замовкла навіки…

 

А патріоти? Їх немає:

Своє корито стережуть.

Їх навіть смерть не об’єднає,

І в тому їх ганебна суть.

 

Відомі суки - біла, чорна

Готують Юлі вже вердикт.

Її все дроблять, наче жорна,

Братки їм плещуть,-

просто шик!

 

Одна ще сука (та, від влади!)

Народу бреше, як москаль.

Не прокурори то, а гади,

Мені їх просто трохи жаль.

 

А де Гарант і його сила,

Щоб зупинити цю гульню?

Йому Міжгір’я лише миле.

Навіщо лізти у гризню?..

 

У нього руки чисті, милі,

Він “правдолюб”, а не Пилат.

Спинить розправу він

“не в силі”,

Бо помсті радий, наче кат.

 

Йому би Юлю зупинити,

Аби на вибори не йшла.

Нову каденцію вхопити,

Фальшуючи усе дотла.

 

Але потерпить він фіаско:

Народ наш мудрий,

не дурак.

Не вийде в нього

уже пласко,

Бо прецедент є  - Мубарак.

 

Не допоможе і Росія

В його неправедній борні.

Він не гарант і не месія, -

Повік кипітиме в вогні…

 

Суддя трясеться,

словоблудить,

Катує жінку, що мечем.

Його ж історія засудить,

У трумно ляже від нікчем…

 

Бо їм не треба живих свідків,

Що волю сповнять наяву.

Їм би уникнути Бригідків *,

Себе лиш люблять і грошву.

 

… Не Юлю судять - Україну,

Щоби змосковщена була,

Аби поглибити руїну,

І щоб піднятись не змогла!

 

Тарас ВОЛЯ

 

* Бригідки - тюрми в Галичині

 

TUSTAN.INFO

 

ЯК ВОЛОДИМИР ГНАТЮК ВРЯТУВАВ ВІРШІ СВОГО БАТЬКА

СПОГАДИ ВОЛОДИМИРА БОРКОВА ПРО ГРИГОРІЯ ПІЦЮРУ

Детальніше  читайте на Інтернет-сайті tustan.info

 

ЗАПРОШУЄ А-КВАДРАТ

 

 

 

- Продаж ПК і комплектуючих;

- діагностика, ремонт, заміна апаратної частини;

- встановлення, переустановка, реанімація операційних систем;

- інсталяція офісних, мультимедійних, антивірусних і сервісних програм;

- налаштування локальних мереж.

Адреса: м.Дрогобич, вул. Шевченка, 2.

Тел. (067) - 972-18-31, (093)-811-70-66.

E-mail:

 for.A.kvadrat@gmail.com

http: // akvadrat.at.ua/

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

20 жовтня

1931 - Народився Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент радянських часів.

21 жовтня

1056 - Диякон Григорій вивів першу літеру рукопису, який увійшов в історію під назвою “Остромирове Євангеліє”.

1665 - Українські козаки на чолі з гетьманом І. Брюховецьким підписали Московські статті, за якими визначалися взаємини козаків з Росією.

1672 - Народився Пилип Орлик, Гетьман України (у вигнанні) в 1710-1742 роках.

1921 - Висвята митрополита Василя Липківського.

1993 - На Всеукраїнському Православному Соборі Володимир Романюк обраний Патріархом Київським і всієї Руси-України.

22 жовтня

1835 - Помер Устим Кармалюк, керівник повстанського руху на Поділлі.

1937 - Заарештований митрополит Київський і всієї України Василь Липківський.

23 жовтня

1545 - Козаки, вийшовши в море на 32 “чайках”, підійшли до турецької фортеці Ачи-калі (Очаків) і захопили її.

1864 - За царським наказом ліквідовано Азовське козацьке військо.

1937 - Михайль Семенко, український поет-футурист, редактор багатьох видань, загинув у засланні на Соловецьких островах.

24 жовтня

1993 - У соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України

25 жовтня

1762 - Російська імператриця Катерина II повеліла заселити малообжиті райони імперії, в тому числі й України, іноземцями.

26 жовтня

1819 - Народився Микола Терещенко, український підприємець та меценат.

1888 - Народився Нестор Махно, провідник анархістського руху, керівник повстанських загонів в 1917-1921 роках.

1947 - Проведена наймасовіша депортація українців із Західної України (близько 78 тисяч осіб).

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

22 ЖОВТНЯ - ЯКОВА-ДРОВОРУБА

Від імені апостола з 12-ти Якова Алфеєва, брата євангеліста Матвія. Його мати була сестрою Діви Марії, а тому він доводиться двоюрідним братом Ісусу Христу. Яків був присутній на апостольському соборі 48 р. і виголосив там заключне слово. Він був першим єпископом Єрусалимським, написав соборне послання для християн з іудеїв. Помер у 62 р. Оскільки день Якова припадає на пору похолодання (“Після Якова тепла ніякого”), то ще з давніх часів від цього дня було прийнято починати заготівлю дров на зиму. І цей день одержав назву Якова-дроворуба.

24 ЖОВТНЯ - ФЕОФАНА НАЧЕРТАНОГО

Відомий як творець канонів-пісень - християнської поезії, пов’язаної з богослужінням. Його канони прославляють ікони, апостолів, інших осіб. Феофану приписується близько 150 поетичних творів. Він народився в Палестині, разом з братом Федором пройшов курс філософії. Потім обидва стали ченцями. В Константинополі брати виступали за шанування ікон, через що на їх обличчях розпеченими голками “начертали” ганебні вірші. Після смерті брата Феофана повернули із заслання і призначили єпископом Нікейським. Цього ж дня вшановується і пам’ять Феофана Печерського, який був ченцем Києво-Печерського монастиря в XII ст.

25 ЖОВТНЯ - ПРОВА, ТАРАХА Й АНДРОНИКА

Події, пов’язані з цими святими, відносяться до 304 р. Вони походили з різних міст. Їх привезли в Кілікію і жорстоко допитували. Потім винесли на арену амфітеатру для поживи звірам. Коли ж тварини нічого їм не заподіяли, Прова, Тараха й Андроника закололи мечами і поклали разом з тілами інших убитих, щоб їх не впізнали. Однак уночі над мучениками явилися, ніби зірки, три свічки з неба. Тіла таємно віднесли в інше місце і поховали в печері. Оскільки палаючі свічки, за уявленнями наших предків, - це небесні зірки, то саме на Прова по них ворожили про врожай і погоду. Зокрема, яскраві зірки - на добрий урожай гороху і хорошу погоду.

26 ЖОВТНЯ - ІВЕРСЬКОЇ ІКОНИ БОГОМАТЕРІ

За переказами, вона уособлює прощення гріхів, злагоду і доброзичливе ставлення один до одного. Як розповідає церковна легенда, побожна вдова, яка жила в XI ст. в Нікеї, поблизу Константинополя, рятуючи одну з ікон від іконоборців, опустила її в море. Ікона поплила на захід. Через 200 років ченці Афонського (згодом Іверського) монастиря виловили її і помістили в монастирі. Копія ікони була придбана російською православною церквою, і на честь її принесення в Москву в 1648 р. було встановлено її вшанування.

 

РАДЗІЄВСЬКИЙ ІДЕ В НАРДЕПИ ВІД ПАРТІЇ РЕГІОНІВ?

 

 

 

Але я си тішу за мого кумпеля Олексія Радзієвського. А Стефка моя як си за нього тішить. Буде наш Олексій Радзієвський народним депутатом України. А як інакше! І допоможе йому в цьому Партія регіонів, яка має на нього великі надії.

На підтвердження цього маю для вас два факти.

Факт перший. На минулі вихідні в Східниці відбувся XVI всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм “Калинові острови”. А вгадайте під чиїм патронатом? Голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Цимбалюка та народного депутата України, голови Львівської обласної організації Партії регіонів Петра Писарчука. А третім патроном тотих калинових островів був Олексій Радзієвський. Чи міг би він в тоту теплу риганальну кампанію втесатись, якби на нього не мали видів щодо депутатства?

Я вам скажу, жи з тими калиновими островами трапилося два трафунки.

Насамперед посадили калинову алею на вулиці Залісся в Дрогобичі. Ото йтиме на сік наш Олексій Васильович у любу його серцю ресторацію “Залісся” й згадуватиме про той фестиваль, на відкриття якого в Східницю не міг приїхати.

А другий трафунок, жи не поїхав до Польщі на відкриття своєї фотовиставки Ігор Фецяк. Чи то йому так дівчата зі східницького готелю “Респект”, де проходив фестиваль,  голову замакітрили, жи він забув про польських панянок, чи ще якась франца була, але факт залишається фактом: Маестро, надихавшись східницького повітря й побувавши недалеко від того місця, де народився, до Польщі таки не поїхав.

А тепер другий факт, чому Радзієвського готують у нардепи. Поїхали наш татуньо до Страсбурга на якесь зібрання європейських мерів. Кажуть, жи мав поділитися досвідом по відстрілюванню собак у Дрогобичі. А що: сказали - до Євро-2012 не має бути псів, аби не покусали якогось француза чи англійця, папік взяв під козирьок - і усьо. Правда, кажуть, жи на Спортивній для песиків щось будуватимуть, але поки до того дійде, то вже не буде кого там селити.

Бачите, наш Радзієвський котується більше, ніж Янукович. Того в Брюсселі Європа не захотіла бачити, то він з Медведєвим кавусі в Донецьку попив. Бач, задумали Тимошенчихою страшити. А, дзуськи! Не потрібна нам Європа, якщо є Росія! Тим паче путінський план по розбудові Євроазійського союзу треба виконувати, а як без України обійтися? Якщо Україна піде в Європу, то Євроазійському союзу гаплик. Ось і потрібні Януковичу в парламенті бійці типу Радзієвського, аби цього не допустити.

Ось така фільозофія, пані та панове...

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

“ЕКОВОД” ЛІКУЄ ВІД ХВОРОБ

 

 

 

Про те що хороша вода творить зі здоров’ям справжні дива, знає кожен! Але таких результатів можна досягнути тільки у тому випадку, коли вода очищується належним чином.

Таке очищення можна провести за допомогою фільтру для води. На жаль, сьогодні ідеальних фільтрів для води не існує. Фільтри на вугільних картриджах видаляють тільки хлор і органіку, а у водопровідній воді є ще нітрати, нітрити, солі важких металів, пестициди, феноли.

Забезпечити належний рівень очищення води дозволяє технологія електроактивації за допомогою водоочисників ук-раїнської науково-виробничої фірми “Ековод”. При цьому легкі метали залишаються у воді на 100 відсотків, важкі метали очищуються до 70 відсотків, а нітрит і хлорорганічні сполуки видаляються повністю.

Крім того, у воді зберігаються необхідні живому організму мікроелементи. На відміну від фасованої у пляшках або очищеної іншими  фільтрами, така вода є біологічно активною, насиченою іонами кремнію і киснем.

Не дивно, що вживання такої води забезпечує високий оздоровлюючий ефект. Наприклад, людина після трьох місяців пиття електроактивованої води раптом помічає, що зник-ла бронхіальна астма, перестали докучати серцеві й головні болі, нормалізувався цукор у крові.

Водоочисники “Ековод” дозволяють також отримати лужну і кислу воду, так звану “живу” і “мертву”. А це серйозні профілактичні засоби для зміцнення здоров’я.

Кисла вода – м’який антисептик та антибіотик. Вона володіє антиалергічними, протизапальними, протисвербіжними і протиглистовими властивостями, позитивно впливає на венозно-лімфатичну систему. Ця вода ефективна при харчовому отруєнні, знижує біль у суглобах і тиск у гіпертоніків, бореться з простудними та інфекційними захворюваннями, успі-шно застосовується при лікуванні незаживаючих ран, екзем.

Не менш дивовижна – лужна (“жива”) вода. Це могутній антиоксидант, радіопротектор, імуностимулятор. Для людей, які потерпіли від чорнобильської радіації, ці властивості особливо важливі. Інших ефективніших засобів від радіації на сьогоднішній день немає. Лужна вода зміцнює артеріальну систему. Вона також загоює опіки, нормалізує тиск у гіпотоніків, покращує апетит і травлення, стимулює обмін речовин.

Основні відмінності апаратів “Ековод” від відомих фільтрів для води наступні: в апаратах є датчик контролю якості, який вимикає їх при досягненні потрібних параметрів води і вмикає звуковий сигнал; не потрібно додатково жодних витратних матеріалів (картриджів, фільтрів та ін.) за весь період експлуатації; при кожному приготуванні води споживач бачить кількість видаленого з води осаду; забезпечується 100% якість води при повній електробезпеці; покращується інформаційна якість води (стара “пам’ять”, що зберігала негативні відомості, повністю стирається); вода має підвищену насиченість киснем; активована вода додатково насичується іонами кремнію, а це значно підвищує оздоровлюючий ефект.

Поєднуючи кислу і лужну воду у потрібних пропорціях, ми отримуємо не тільки якісну питну воду, а й незамінний щоденний профілактично-лікувальний засіб у боротьбі з багатьма недугами.

Довідки за телефонами: (093) 736-65-59, (095) 658-17-65 – Віталій Васильович – реабілітолог, спеціаліст відновлювальної і спортивної медицини, офіційний регіональний представник НВФ “Ековод”, (096) 279-7-279 – Роман Іванович – регіональний менеджер

 

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження заступника редактора газети “Галицька зоря” Ігора Собка та  приватного підприємця Андрія Псарука.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, сповнення всіх мрій і бажань, сімейного затишку, поваги друзів, знайомих, колег, радості від кожного прожитого дня, терпіння і мужності!

Многая літа!

 

Андрій ПСАРУК

 

 

Ігор СОБКО

 

Нехай життя  квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду, любов!

 

З ОДРУЖЕННЯМ!

Колектив ПП “Лімниця” вітає з одруженням директора Андрія ВАРВАРУКА та його наречену Тетяну.

Бажаємо молодятам міцного здоров’я, лебединої вірності, взаємного Кохання - і лише з великої літери.

Нехай збудуться всі ваші мрії та бажання!

Гірко!!!

 

Хай Матір Божа

Вас охороняє,

Сіяє втіхи

зірка золота,

Ісус Христос

з небес благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

 

ЧИТАЙТЕ В НАСТУПНОМУ НОМЕРІ “ТУСТАНІ” (27 ЖОВТНЯ)

 

ВЕЛИКІ ТА МАЛІ ПОРАЗКИ ОЛЕКСІЯ РАДЗІЄВСЬКОГО

ЯК СЕРГІЙ РОЗОРА ДБАЄ ПРО ЗДОРОВ’Я ТРУСКАВЕЦЬКИХ ВІДПОЧИВАЛЬНИКІВ

ЧИ МАЮТЬ КОХАНОК ДРОГОБИЦЬКІ ПОЛІТИКИ?

 

 

 

 

 

 

 

 Создан 24 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником