Програма Путіна

 
 

Програма Путіна
У засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що Путін від руки пише свою передвиборчу програму, яку оприлюднить 12 лютого.

Відразу виплила картинка, як Ленін сидить на східцях і від руки на коліні пише чи то статтю, чи то тези свого виступу. Путін іде дорогою вождя світового пролетаріату? Але ж нині є Інтернет, і здебільшого ті, хто користується комп’ютером, уже від руки не пишуть. Чи Путін не дуже дружить з комп’ютером – на відміну від своєї кадрової помилки Медведєва?

З іншого боку, якщо Путін сам собі пише передвиборчу програму, то де всі ті десятки науково-дослідних інститутів, сотні експертів, політологів, економістів, які мали би працювати на президента? Невже всіх у відставку?

Насправді не все так драматично. Путінська програма давно готова. Йому не треба винаходити велосипед, бо все й так зрозуміло. Мова йде лише про те, щоб у розумах електорату застовбичити ще якийсь геніальний штрих, аби точно переконати людей голосувати тільки за коханого Володимира Володимировича.

До чого прагне Путін, ми вже побачили в його маніфесті щодо створення Євразійського Союзу. Це, як кажуть, стратегічний напрямок для імперії. Росія вписується в цю програму. Більше того, їй відводиться ключова роль, так що жодних непорозумінь бути не може.

У своїй програмі, яку Путін запропонує 12 лютого, звісно ж, мова йтиме про реформи – пенсійну, податкову, військову і таке інше. Говоритиметься і про боротьбу з корупцією, й про скорочення державного апарату. Набір стандартних обіцянок готовий, їх треба лише гарненько спакувати і продати залежаний товар покупцеві.

Насправді реальних змін в Росії не відбуватиметься. Путін як менеджер олігархів більш уміло, на відміну від Медведєва, втілюватиме їхню політику в життя. А вона проста, як українські борщ і сало: аби олігархам жилося “весело і вольготно”.

До речі, про Україну. В путінській програмі їй буде відведено якщо не особливе місце, то принаймні вагоме. Путін і олігархи, які за ним стоять, прекрасно розуміють, що без України відновлення Російської імперії, яка тепер називатиметься Євразійським Союзом, неможливе. Тому й намагатимуться робити все, аби втягнути Україну в свою великодержавну орбіту. Здача газотранспортної системи – лише квіточки порівняно з ягідками, які можуть з’явитися в результаті “тісного співробітництва” України з Росією.

Існування імперської Росії з її ядерними амбіціями можливе лише завдяки політиці подвійних стандартів, яку проповідують Європа та Америка. Прогнозований Путін для них вигідніший, ніж карикатурні політикани Зюганов чи Жириновський. Екстравагантний мільярдер Прохоров за сприятливих обставин може стати лише третім, а це не змінює ситуації по суті. Більше того, третіх завжди приласкавлює влада, так що Прохоров у владі Путіна може просто розчинитися, а, значить, зникнути з політичного горизонту. Так що, за великим рахунком, у Європи й Америки і нема особливо великого вибору. Так що їм краще “дружити” з Путіним, ніж шукати пригод на свою голову.

В аналогічній ситуації опинилась і Україна. У путінській програмі, крім загальних слів, їй нічого доброго не світить. Європа й Америка нічим не допоможуть Україні, бо зачіпатися з Путіним не будуть. Словесна риторика на публіку не враховується. Тому Україна в особі Януковича позірно опиратиметься, а насправді все більше втягуватиметься в Євразійський Союз. Слабкість опозиції дозволятиме українській владі діяти в цьому напрямі все цинічніше й цинічніше.

Програма Путіна становить загрозу світовому співтовариству – в тім числі й ядерну. Внутрішній спротив росіян штовхатиме Путіна до звичного пошуку ворогів, яких можна шантажувати ядерною зброєю. Навіть якщо Путін і виступить у якості миротворця, то це буде сучасний новояз – спонукання до миру. Все це єднатиме націю. Хто думатиме по-іншому, - ворог народу. Нічого геніальнішого за Сталіна Путін не придумає.

Залишається відкритим питання про призначення Медведєва прем’єр-міністром. Схоже, Путін остаточно для себе цього ще не вирішив, а в олігархів є багато претензій до нинішнього буцімто президента, який профукав багато досягнень Путіна. Але, схоже, тандем карликів найближчим часом буде збережено, аби не зруйнувати ідилію в російській політиці. Вже потім можна подумати про іншого прем’єр-міністра й працевлаштування Медведєва. Що стосується питань модернізації економіки і насамперед інноваційної політики, запропонованих Медведєвим, то тут вноситимуться суттєві корективи, аби ще більше зміцнити олігархічну сутність Росії.

Програма Путіна стане явищем у політичному та суспільному житті Росії, буде жваво обговорюватись. Але насправді по суті нічого нового в ній не буде. Просто збуджений електорат потребує хліба і видовищ. Він їх отримає з барського плеча – вірніше, з рук імператора…

 

Анатолій ВЛАСЮК       Создан 11 янв 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником