Тустань № 1

 
 

Тустань № 1
Читайте tustan.info - сайт газети “ТУСТАНЬ”

 

 

N1 (582) 19 - 25 січня 2011 року Ціна 1 гривня

www. tustan.info; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019

 

ЧИТАЙ “ТУСТАНЬ” В ІНТЕРНЕТІ на сайті tustan.info (вхід через браузер). Або наберіть “газета Тустань” в Google. Заходьте, реєструйтесь, коментуйте, розкажіть друзям. На сайті вміщено чимало матеріалів, які не ввійшли до номерів газети.

 

ЧИТАЙТЕ СЬОГОДНІ

 

ЧОМУ Я НЕ ГОЛОСУВАВ ЗА ПРИЙНЯТТЯ ДРОГОБИЦЬКОГО БЮДЖЕТУ? - 2 СТОР.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ В ДРОГОБИЧІ - 3 СТОР.

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ - 3 СТОР.

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР - 3 СТОР.

 

НОВИНИ

 

ДРОГОБИЦЬКИЙ ПАПІК придбав за 380 тисяч євро віллу в курортному італійському місті Калабрія. А ви кажете, що Дрогобич бідує!

РОЗЦІНКИ ЗА ЕКЗАМЕНИ в Дрогобицькому університеті: за “трійку” - 250 гривень, за “четвірку” - 350 гривень, за “п’ятірку” - 600 гривень. Хай живуть славні борці з корупцією!

МИРОСЛАВ МАРИНОВИЧ не балотуватиметься до Верховної Ради України. Про це він заявив у розмові з редактором газети “Тустань”. Проте Дрогобичем уперто циркулюють чутки, буцімто віце-ректор Українського католицького університету йтиме в народні депутати України від Дрогобицького виборчого округу. Ті, хто знає Мирослава Франковича, розуміють, що це нісенітниця, оскільки колишній дисидент ніколи не йшов у політику, хоча мав такі можливості, особливо на зорі становлення Незалежності України. Втім, його публікації та виступи не залишають байдужими ні політиків, ні пересічних громадян і завжди відзначаються злободенністю й актуальністю.

 Читайте tustan.info - сайт газети “ТУСТАНЬ”

 

БРЕХУНИ ПОВИННІ ПІТИ У ВІДСТАВКУ

 

 

 

У цивілізованій країні керівник будь-якого рангу, якщо не виконав обіцянки, йде у відставку.

Проте Україна вперто не хоче дотримуватися норм цивілізованого життя. І дурний приклад у цьому подають перші керівники держави.

Пам’ятаєте, як свого часу Віктор Ющенко у своїй передвиборчій програмі пообіцяв створювати щороку один мільйон нових робочих місць? Натомість людей, які залишилися без роботи, лише побільшало. Проте президент і не думав дочасно покинути свій пост.

Його дорогою пішов Віктор Янукович. Пообіцявши у своїй передвиборчій програмі оголосити терміном на п’ять років податкові канікули, він насправді домігся прийняття Податкового кодексу, після чого сотні тисяч підприємців змушені були закрити свої фірми й стати безробітними. Нинішній президент і не думав подати до демісії.

Якщо так поступають київські можновладці, то чому б місцевим теж не кидати слова на вітер?

Скажімо, міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, звітуючи перед громадою за перший рік свого перебування при владі, пообіцяв самочинно скинути антену мобільного зв’язку на вулиці Сагайдачного. Чи то альпіністського спорядження в нього нема, чи то голова паморочиться від висоти, але злощасна антена й досі випромінює смертоносні хвилі, від яких помирають люди. А Олексій Васильович і не думає покидати ратушу.

Міський голова Борислава Володимир Фірман на прес-конференції з нагоди свого річного керівництва заявив, що ще до кінця 2011 року в місті суттєво поліпшиться водопостачання. Але вже скоро й січень 2012 року закінчиться, а з водою в Бориславі проблем навіть побільшало. Мабуть, у всьому винні новорічно-Різдвяні свята, а сам Володимир Стахович почувається комфортно і не думає йти у відставку.

Я навів лише по одному прикладу невиконання обіцянок можновладцями. А таких випадків - десятки, якщо не сотні. Нам щодня вішають локшину на вуха. Ті, кого ми обрали і за кого мали би відповідати, безсовісно нам брешуть, не збираючись відповідати за свою аморальність.

Але всьому є межа. То, може, найвищий час попросити у відставку цих “слуг народу”? А ви як думаєте?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Провінційний щоденник

 

Вибори без вибору, або Що робити націоналісту?

 

 

За великим рахунком, вибори 2012 року мало чим відрізняються від будь-яких інших виборів, які відбулися в Україні за роки незалежності. Це ті ж самі вибори без вибору.

Олігархічні клани розподілили між собою територію і промисловість, засоби масової інформації та політичні сили, понабирали собі менеджерів на кшталт президента і прем’єр-міністра - і керують задля власного задоволення. В людей складається ілюзія, що, голосуючи за ту чи іншу партію, вони роблять свій вибір. Насправді вибір за них зроблений давно, бо якщо глибше копнути, всі політичні сили схожі між собою, як брати-близнюки.

Найперша і найголовніша ознака схожості - це відсутність ідеології. В цьому сенсі “Батьківщина” абсолютно нічим не відрізняється від Партії регіонів, хоча люди вважають, що це опозиційні одна до іншої політичні сили. Просто за ними стоять різні олігархічні клани, хоча, якщо придивитися, і тут, і там бачимо знайомі обличчя, які не йдуть стінка на стінку, а дні народження то й взагалі разом святкують.

Помилковим є твердження, буцімто в Україні є дві ідеологічні партії - Комуністична і “Свобода”. Справді, ідеологічні принципи закладені в їхніх програмних документах, але комуністи мають таку ж належність до комуністичної ідеології, а “свободівці” - до націоналістичної, як морська свинка - до роду свинячих і моря. Лідери цих політичних сил використовують відповідно комуністичну чи націоналістичну риторики, але це про людське око і для непосвячених. Насправді ж між ними більше спільного, ніж відмінного, і ще невідомо, хто є, скажімо, більшим супротивником НАТО чи вступу України до Євросоюзу. Пересічний громадянин відповість, що комуністи, але програмні заяви лідерів “Свободи” затикають симоненків-мартинюків за пояс. Крайніми, як завжди, залишаються рядові прихильники комуністів і “свободівців”, які щиро вірять відповідно у комуністичну і націоналістичну ідеї, але наразі їхні лідери є для них кумирами.

Комуністична ідея в Україні могла відмерти ще минулого року, якби не бездарна політика Партії регіонів в економічній і соціальній сферах. Так звані реформи проводяться не для народу, а для олігархів, які “підгодовують”, в тім числі, й комуністів і “свободівців”. Фракції комуністів уже могло не бути в українському парламенті 2012 року, але, схоже, що декілька мандатів “вірні марксисти-ленінці” таки здобудуть. Розчарований виборець голосує не за комуністичну ідею, а за примарний ситий шлунок, який йому обіцяють забезпечити комуністи, для яких, за класичним ленінським принципом, “чим гірше, тим краще”. До речі, й “свободівці” зробили соціальну складову чи не найголовнішою в своїй передвиборчій кампанії, похеривши в угоду їй національну ідею, так що матимемо в новому складі Верховної Ради України й націоналістичну і войовничу за формою, але не за змістом фракцію.

У важкій ситуації, як завжди, опиняються націоналісти. Я маю на увазі не той націоналістичний люмпен, який ходить у вишиванках, горлає на мітингах “Ганьба!” і “Слава Україні!”, а сам за шмат гнилої ковбаси продає неньку-Україну: служить злочинній владі, безбожно краде, вимагає хабарі, розв’язує меркантильні особисті проблеми й таке інше. При цьому я з великим пошанівком ставлюся до щирих українців, для яких вишиванка є символом незнищенності України, але вони стали заручниками і обставин, і політиканства тих, хто заробляє статки на цинічній брехні. Найбільше мені шкода думаючих людей, які прийшли до висновку, що лише українська національна ідея є єдиним шляхом до виходу України з кризи, наповнення нашого життя українським змістом.

Подібна дилема стояла перед націоналістами принаймні двічі: 1994-го і 2004-го, коли з великими сумнівами, але вони віддали свої голоси В’ячеславові Чорноволу і Вікторові Ющенку. Було зрозуміло, що ці демократи з соціалістичним мисленням ніколи не стануть націоналістами і не виборюватимуть незалежну Україну в націоналістичному значенні цього слова. Але десь жевріло сподівання, що відбудеться крен з позірного демократичного устрою до націоналістичного. Натомість побачили прагнення цих лідерів радше домовитися з неукраїнськими і антиукраїнськими силами, ніж вести з ними нещадну боротьбу. Все це виправдовувалося гостротою моменту, імовірністю втрати незалежності, а у випадку з Віктором Ющенком – ще й жадобою до власного збагачення.

Нині ми не маємо лідера, якого бодай умовно можна було би назвати не те що націоналістичним, а навіть демократичним. Іде гостра політична боротьба за виживання. Боротьба не на життя, а на смерть уже не у фігуральному, а прямому значенні цього слова.

Ну, не могли ж націоналісти голосувати за Кучму зразка 1999 року, бо в президенти ліз Симоненко. Якщо голосували, то вони не націоналісти. Ну, не могли ж націоналісти голосувати за Тимошенко в 2010 році, бо в президенти ліз Янукович. Якщо голосували, то вони не націоналісти. Ну, не могли націоналісти дослухатися до порад Ющенка голосувати проти всіх. Якщо голосували, то вони не націоналісти.

Не будемо зараз зупинятися на тому, що раніше мав робити на виборах націоналіст. Зосередимо свою увагу на тому, що він має робити на виборах 2012 року.

Найперше і найголовніше – йти на вибори. За кого голосувати чи псувати бюлетень – це його особиста справа. Але йти треба, бо повинна бути відповідальність навіть за тих, кого не обрав.

Націоналіст повинен уважно придивитися до того кандидата в народні депутати на мажоритарних округах, хто, на його думку, найближче стоїть до української національної ідеї. Це може бути член націоналістичної організації, але бажано, щоби він відстояв доволі далеко від керівної верхівки тієї ж “Свободи” чи Конгресу українських націоналістів. Принаймні це дасть змогу виборцю “керувати” імовірним народним депутатом, а йому самому не потрапити під вплив керівників партії й автономно, наскільки це можливо в даному випадку, діяти у Верховній Раді України й особливо на своєму виборчому окрузі.

Але найголовніше, що вибори слід максимально використати для націоналістичної агітації, вкласти в руки імовірних кандидатів у депутати не лише націоналістичні гасла, а добитися внесення в їхні програми механізмів утілення цих націоналістичних гасел у життя. Це дасть змогу потім питати у народного депутата, а що ж він зробив для того, аби наповнити наше життя українським змістом. Потенційного кандидата не слід лякати відкликанням, бо механізму цього наразі нема і не буде, але той повинен зрозуміти, що не лише в Києві, а передусім на рідному окрузі йому не буде спокійного життя через відступництво. Головним у передвиборчій програмі обраного націоналістом кандидата має бути саме націоналістична, а не соціальна складова. При цьому слід виявити і хитрість, зважаючи на те, що більшість електорату ведеться саме на солодкі обіцянки щодо космічних зарплат і пенсій. Але завжди можна оцінити, чи справді цей кандидат сповідує українську національну ідею, чи просто хизується своїми предками-націоналістами, які віддали своє життя за незалежність, чи використовує націоналістичні гасла для розв’язання проблем особистих і своєї родини.

Я не можу давати рецептів, за яку партію голосувати, бо це справа совісті кожного націоналіста. Зауважу лише, що жодної націоналістичної партії в Україні нині не існує, а ті, що вважають себе такими, насправді здійснюють анти-націоналістичну політику.

Вибори 2012 року не лише для націоналістів, але й для усіх українців будуть виборами без вибору, бо змагатимуться не ідеології, а брехливі політикани. Переможе той, хто більше наобіцяє нещасному виборцю. Говорити про націоналістичну свідомість населення, яке не бачить себе великим українським народом, наразі не доводиться. Ми вкотре приречені на бунт, який чомусь свого часу назвали Помаранчевою революцією.

Українська Революція, за Степаном Бандерою, таки відбудеться. Чим далі націоналісти відтягують її в часі, тим важчою вона буде. Жорсткі обійми Путіна, який хоче задушити Україну, зроблять стихійними націоналістами навіть тих, хто жахається нині самого наймення бандерівець. Чим більше режим Януковича буде окупаційним стосовно України, тим швидше прокинеться інстинкт самозбереження українців і представників інших національностей, які тут живуть. Тоді я не заздрю ні тим, хто задумав зробити з України колонію, ні тим, хто ревно прислужував колонізаторам. Українець зробить свій остаточний вибір.

 

Анатолій ВЛАСЮК   

 

 

 

 

 

 

 

 

ЯК ВРЕГУЛЮВАТИ СТОСУНКИ МЕШКАНЦІВ З КП “ЖЕО”      

 

 

Сьогодні наш співрозмовник – голова організації “Дрогобицька громада” Богдан ЮЗЕФІВ.

-  Пане Богдане, стосунки мешканців Дрогобича з підприємствами, що обслуговують будинки, споруди та при-будинкові території, характеризуються високим рівнем конфліктності. Громадській організації, яку Ви очолюєте, вдається гасити подібні суперечки. Яким чином?

- “Дрогобицька громада” впродовж майже двох років добивалась усунення порушень законодавства, які мали місце при формуванні та впровадженні тарифів на послуги. В результаті 24 листопада минулого року адміністративна комісія Антимонопольного комітету прийняла рішення щодо порушень дрогобицького комунального підприємства “Житлово-експлуатаційне об’єднання”. З метою їх усунення комунальників зобов’язали розрахувати тарифи відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України  N 869 від 1 червня 2011 року. Для реалізації своїх законних прав та врегулювання стосунків з КП “ЖЕО” мешканцям багатоквартирних будинків необхідно проявити певний рівень організованості.

- На що насамперед вони повинні звернути увагу?

- Мешканці, тобто споживачі послуг, за взаємною згодою більшості можуть замовити у виконавця, тобто в КП “ЖЕО”, тільки потрібні їм послуги, відмовившись від окремих послуг, які не надаються або надаються неякісно.

- Чи є для цього правові засади?

- Так, звичайно. Насамперед це пункт 17 статті 5 Закону України “Про захист прав споживачів” та пункт 1 статті 19 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Споживач має право вільно вибирати та отримувати у виконавця потрібні йому послуги виключно на договірних засадах. Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” та статті 6 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” споживачі окремого будинку мають право ініціювати перегляд переліку замовлених у виконавця послуг на будь-якому стані взаємовідносин сторін.

- А як проводиться розрахунок вартості кожної послуги?

- Він проводиться окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватись. Для цього також є правові засади, зокрема, частина 2 пункт 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при-будинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України N 869 від 1 червня 2011 року. Рекомендуємо звернути увагу на наявність технічного паспорту будинку, акту обстеження і намічених заходів з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж, поточного ремонту та підготовки до експлуатації житла в зимовий період.

- Чи повинна інформація про вартість і структуру тарифу бути доведена до споживача?

- В обов’язковому порядку! Правовими засадами для цього є частина 5 пункт 2 Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України N 869 від 1 червня 2011 року, стаття 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Рекомендуємо звернути увагу на наступне. По-перше, витрати на освітлення місць загального користування проводяться за фактичними показами загально-будинкових засобів обліку електроенергії. По-друге, прибирання при-будинкової території розраховується в залежності від її площі. Слід затребувати документ, який визначає при-будинкову територію вашого будинку, бо треба встановити, чи ви не оплачуєте місця загального користування. По-третє, зверніть увагу на рівень накладних витрат в калькуляції КП “ЖЕО”, адже на даний час в діючих тарифах цей показник складає понад 60 відсотків і значно впливає на вартість послуг, а це все – на виробничі затрати.

- Останнім етапом цього процесу є підписання окремих договорів між виконавцем послуг і споживачем. Що має стати невід’ємною частиною договору?

- Невід’ємною частиною договору має стати структура, періодичність та строки надання послуг. Правовою засадою для цього є Постанова Кабінету Міністрів України     N 869 від 1 червня 2011 року. Рекомендуємо звернути увагу на те, що в договорі повинен бути порядок перерахунку, якщо показник якості і періодичність надання послуг не виконуються. Процедура погодження договору відбувається впродовж місяця. КП “ЖЕО” не має права вимагати з’явитися до них для укладення договору. Проект договору скеровується вам у двох примірниках. При узгодженні умов ви його підписуєте. Дотримуючись даних правових норм, ви зможете отримати якісні послуги і за економічно обгрунтованими тарифами, а також уникнути погроз КП “ЖЕО” щодо однозначного підвищення вартості послуг. На всіх етапах реалізації прав та інтересів споживачів можете звертатися за допомогою до нашої організації “Дрогобицька громада” (телефон 067-67-293-04).

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Інші матеріали про діяльність організації “Дрогобицька громада” читайте на tustan.info - сайті газети “ТУСТАНЬ”

 

ДРОГОБИЧЧИНА: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА

 

 

2012: Дрогобичани готуються до святкування Старого Нового року

 

 

ЧОМУ Я НЕ ГОЛОСУВАВ ЗА ПРИЙНЯТТЯ ДРОГОБИЦЬКОГО БЮДЖЕТУ?

 

 

 

Органи місцевого самоврядування розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” та законом про бюджетну систему.

Самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними заходами, а також правом самостійно визначати напрямки використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону (ч. 4 ст. 61 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Втручання державних органів у процес складання, затвердження, виконання місцевих бюджетів не допускається, за винятком випадків, передбачених Законом України “Про місцеве самоврядування (25 ст. цього закону) та іншими.

За логікою та існуючим порядком проект Закону України про Державний бюджет України щорічно до Верховної Ради України має подаватись ще у вересні місяці, отже, міська рада мала б ще у жовтні приступити до розробки міського бюджету. Цей проект мав би широко обговорюватись депутатським корпусом, громадськістю, в ЗМІ.

Насправді Державний бюджет України без обговорення Верховна Рада України прийняла 29 грудня минулого року (місцеві бюджети приймаються у термін 15 днів).

Тільки після обіду 5 січня обласна рада мала приймати бюджет області. Напевно, рішення сесії з цього питання мало і нас цікавити. Які пріоритети на цей рік визначаються, які об’єкти для фінансування (наше співфінансування) будуть, яким категоріям соціально незахищених громадян будуть надаватись пільги та інше.

Врешті-решт, навіть у такому поспішному, сумбурному варіанті ми мали б проявити субординацію, витримку, повагу до влади області.

Але кулуарно 3 січня виконком прийняв рішення (без одностайного схвалення), а вже  5 січня зранку депутати голосують за прийняття (5 - проти, 2 - утримались) бюджету з усіма додатками видаткової частини.

Такий поспішний “одобрямс” навіть у часи застою не виправдовувався.

Депутати, члени Комітету опору диктатурі, 4 січня обговорили ситуацію, пов’язану з поспішним прийняттям бюджету.

Оскільки ми отримали матеріали тільки 4 січня (у відповідності до регламенту за 3 дні), жодна із депутатських комісій (крім бюджетної) його не розглядала, було прийнято рішення:

1. Рекомендувати міському голові розпочати сесію 10-11 січня.

2.Провести розгляд бюджету в комісіях.

3. У разі, якщо сесія розпочне свою роботу 5 січня, зробити перерву, і в комісіях обговорити всі питання, які викликають сумніви, або прийняти бюджет без бюджету розвитку.

 На жаль, так не сталося. Прийняли бюджет, в якому закріплені доходи (цифра Кабінету Міністрів України), в тому числі податок з доходів фізичних осіб завищений на 11 мільйонів, видатки на апарат управління ради збільшений в 1,5 рази або на 5 мільйонів, видатки на бібліотечний фонд зменшили, коли Львівська обласна рада прийняла програму, якою збільшила фінансування районних народних домів, бібліотек і рекомендує місцевим бюджетам передбачити збільшення коштів. Уже на цій сесії виконавчий апарат було збільшено на 4 одиниці. І до кінця каденції ця влада, мабуть, перевершить попередню за кількістю працівників апарату.

Отож запитую в міського голови:

1. Чому не звертаємось до Кабінету Міністрів України, щоб деклароване відновлення і зміцнення інституту місцевого самоврядування було матеріально і фінансово забезпечено? Адже за структурою видатків бюджет не тільки не передбачає фінансування делегованих повноважень (освіта, охорона здоров’я), але й змушений спрямувати практично весь ресурс на фінансування захищених статей (зарплата, електроносії) та галузей соціального характеру. Цих коштів вистачить (беручи до уваги збільшення зарплати, зростання цін на енергоносії, зростання соціальних виплат) на 8-9 місяців.

2. Чому в держбюджеті не передбачено коштів на виконання угоди щодо регіонального розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою (яку ще у 2009 р. підписала Ю.Тимошенко і здійснювалось фінансування). До речі, цією угодою для Дрогобича і Стебника передбачені нові робочі місця, відремонтовані дороги, очищені стічні стоки, збережені об’єкти історично-культурної спадщини. Передбачено навіть до 2013 р. з метою запобігання виникненню загроз техногенних землетрусів сейсмічну станцію!

3. Чому ми розпорошуємо копійки на всі дитячі садочки, а не спрямовуємо на відкриття бодай би ще одного дошкільного закладу?

4. Яка доля нашого стадіону і чи буде державне фінансування на його завершення?

5. Чому з метою збільшення надходжень до міського бюджету плати за землю неефективно працюємо з боржниками?

6. Як думає влада міста впливати на власників 158 підприємств, які внаслідок неритмічної роботи підприємств зменшили сплату податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 4,2 мільйона гривень? А ці кошти можна би було спрямувати на покращення харчування у дошкільних, шкільних, лікарняних установах чи відкрити соціальну аптеку.

 І ще багато що хотілося сказати О. Радзієвському, але, на жаль, він не хотів цього чути, може, почитає або йому перекажуть.

Правда, влада ще спромоглася встановити собі у 2012 р. надбавки:

- за високі досягнення у праці - 50 відсотків посадового укладу;

- премію  в межах коштів передбачених на преміювання - 50 відсотків посадового окладу посадовцям О. Радзієвському, О. Коростельову, Т. Метику, Є. Шильнику.

 

Михайло ВАВРИН,

депутат Дрогобицької міської ради

 

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ В ДРОГОБИЧІ

 

 

22 січня є особливим днем в українській історії, адже цього дня стались події, які засвідчили віковічні прагнення українців будувати свою самостійну, соборну державу.

22 січня 1918 р. Центральна рада у Києві проголосила IV Універсал, згідно якого Українська Народна Республіка ставала ні від кого незалежною, соборною державою.

22 січня 1919 р. на Софіївському майдані в Києві відбулось урочисте оголошення універсалу про злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

21 січня 1990 р.  живий ланцюг, утворений сотнями тисяч українців, з’єднав Київ та Львів.

З нагоди цих подій 22 січня у десятках міст України пройде всеукраїнська акція “Ланцюг єдності”. У цей день люди вийдуть з державною атрибутикою (синьо-жовті прапори, прапорці, стрічки, боді-арт на обличчі), візьмуться за руки і утворять символічний ланцюг єдності у своїх містах.

Принципом акції є відсутність політичної та організаційної символіки.

Метою акції є нагадати українцям про ті історичні події, які відбувались в кінці січня, підняти дух патріотизму та переконати українців, що лише єдністю ми здобудемо і волю, і долю.

План заходу у м. Дрогобич:

13:30 – збір учасників заходу на пл. Замкова Гора.

14:00 - усі бажаючі, взявшись за руки, утворять “Живий ланцюг єдності”, який буде простягатись по пл. Замкова Гора, пл. Ринок, вул. Т.Шевченка. Після фіксації “Ланцюга” відбудеться віче на пл. Замкова Гора. Після віча учасники акції утворять “Живу синьо-жовту мапу України”.

На заході буде використовуватись державна символіка.

Організатори: ГО “Молодіжний прорив”, ГР “Відсіч”, студентське братство “Каменяр”, ОУМ “Спадщина”.

Контактні телефони: 093-15-333-83, 067-995-90-69.

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

19 січня

1655 — В битві під Охматовим українські козаки розбили польське військо.

1903 — Помер Нікола Артемійович Терещенко, український підприємець та благодійник.

1939 — Помер Михайло Драй-Хмара, український поет і літературознавець, загинув у радянському концтаборі.

20 січня

1897 - Народився поет і есеїст Євген Маланюк.

1921 - Помер письменник Панас Мирний (Рудченко).

1920 — Скасування поляками Галицького крайового центру і поділ Галичини на три воєводства.

21 січня

1919 — Відбулися Закарпатські всенародні збори, де ухвалили рішення щодо возз’єднання Закарпаття з Україною.

1978 — Олекса Гірник вчинив самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації.

22 січня

День відновлення незалежності України

1918 — У будинку Педагогічного музею в Києві почалось закрите засідання Малої Ради, на якому було затверджено IV Універсал, що проголосив Україну незалежною державою.

23 січня

1929 — Народився Філарет, Святійшій Патріарх Київський і всієї Руси—України.

1938 — Народився Анатолій Марченко, російський письменник (“Мої свідчення»”, “Живи як всі”) українського походження; дисидент; загинув у радянській тюрмі.

24 січня

1861 — У Петербурзі вийшов перший номер українського щомісячника “Основа”.

25 січня

1942 — Помер Агатангел Кримський, видатний український історик та поліглот кримськотатарського походження.

1965 — Йосип Сліпий, який відсидів 18 років у радянських таборах, обраний у Ватикані кардиналом і головою Української Греко-Католицької Церкви.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

19 СІЧНЯ - ХРЕЩЕННЯ, АБО ВОДОХРЕЩЕ, ЙОРДАНЬ, БОГОЯВЛЕННЯ

За біблійними оповідями, Христос, досягши 30-ти років, був хрещений у ріці Йордані Іваном Предтечею. В момент хрещення розверзлися небеса, і на Ісуса у вигляді голуба зійшов Дух Божий. Тому свято зветься також Богоявленням. Головна подія цього свята, як і попереднього дня, - водоосвячення. Це обряд, який здійснюється на знак залучення людини до церкви і який очищає її від гріхів. В одній із водойм заздалегідь робиться ополонка, іноді у вигляді хреста - Йордань. Після урочистої церемонії священик занурює хрест у воду і освячує її. Цю воду набирають у посуд і протягом року вживають для лікування хвороб. Сама ж ополонка і місце біля неї також мають чудесну силу. Похмура, тепла погода, туман, сніг та іній цього дня - все це до найкращого врожаю.

20 СІЧНЯ - СОБОР ІВАНА ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ

Продовження свята Хрещення. Цим днем закінчуються зимові святки.

21 СІЧНЯ - РІЗДВЯНИЙ ДЕНЬ

Відзначається рівно через два тижні після Різдва Христового. Його називають також Виряджанням свят, що пов’язано із завершенням усіх свят. Раніше був звичай пригощати цього дня кума з кумою. В цей день вшановують пам’ять Григорія Чудотворця, ченця Києво-Печерського монастиря, який вживав у їжу лише неварене зілля, яким зціляв хворих, похований у Дальніх печерах.

22 СІЧНЯ - ПИЛИПА

В пам’ять церковного діяча XVI ст., який був другом дитинства Івана Грозного. Згодом очолив Соловецький монастир, де розгорнув велике будівництво.

23 СІЧНЯ - ГРИГОРІЯ-ЛІТОПОКАЖЧИКА

За ім’ям Григорія Нисського. Селяни цього дня виходили дивитися на скирти: якщо вони вкриті інеєм, то літо буде сірим і мокрим.

24 СІЧНЯ - ФЕДОСІЯ-ВЕСНЯКА

Назва пов’язана з ім'ям ченця Феодосія Великого, уродженця малоазійської області Каппадокії, який багато зробив для розвитку монастирських гуртожитків. Помер у 529 р. Цієї пори часто повертається тепло, тож “Феодосієве тепло - на ранню весну пішло”.

МИХАЇЛА КЛОПСЬКОГО

За ім’ям юродивого, який жив у Клопському Троїцькому монастирі неподалік Новгорода в XV ст. Михаїл був сином українця Дмитра Боброка-Волинського, героя Куликовської битви, й Анни Іванівни, сестри Дмитрія Донського.

25 СІЧНЯ - ТЕТЯНИН ДЕНЬ

Назва походить від імені мучениці Татіани, що жила в Римі в III ст. Цей день став святом студентства, бо в 1755 році імператриця Єлизавета заснувала в Москві університет. “На Тетяну з’явиться сонечко рано - до раннього прильоту птахів”. “Сніг на Тетяну - літо дощове”.

 

ВІТАЄМО ЗІ СЛАВНИМ ЮВІЛЕЄМ!

 

Газета “Тустань” вітає з 65-літтям від дня народження

 

ЄВГЕНА ЯКОВИЧА ВИНОГРАДОВА.

 

65 - це зовсім небагато,

Бажаємо до ста прожить.

І в день сьогоднішнього свята

Не треба ні за чим тужить.

Нехай цвітуть під небом синьооким

Ще довго-довго дні й літа,

А тиха радість, чиста і висока,

Щоденно хай до хати заверта.

Хай постійний успіх, радість і достаток

Сипляться до Вас, немов вишневий цвіт.

Хай життєвий досвід творить з буднів свято,

А Господь дарує ще багато літ!

Здоров’я й щастя зичим не на рік -

На все життя бажаєм щиро!

Щоб більше радощів траплялося земних,

Щоб серце Ваше не боліло.

 

 

Дорога родина із Борислава, Буська, Львова, Червонограда, Чехії, Німеччини, Росії вітає з 60-літтям від дня народження

 

ПЕТРА ГРИГОРОВИЧА ВІЛЬЧАКА.

 

Вже 60 зозуля накувала.

Біжать роки, і їх не зупинить...

Вітання з ювілеєм наші щирі,

Ще до ста років зичимо дожить!

Хай Бог боронить від хвороб і бід,

Ріка здоров’я щоб ніколи не зміліла.

Життя нехай дарує щедро ще багато літ

У мирі, спокої, у радості й в надії.

Тож хай Господь пошле Вам з неба милість,

Пречиста Діва хай в житті допомога!

Від Бога ласки Вам бажаєм,

Здоров’я Вам - на всі літа!

Хай сонце Вам яскраво сяє,

У серці квітне доброта!

 

 

Газета “Тустань” вітає з 60-літтям від дня народження

 

ОЛЕКСАНДРА КРИНИЦЬКОГО.

 

Хоч швидко той час у житті вже летить,

А зараз бажаєм Тобі не тужить.

Щоб впевнено йшов до своєї мети,

Щоб все, що задумав, зумів досягти.

Щоб дім Твій минали тривога й біда,

Щоб сила була, як весняна вода.

Бажаєм Тобі тільки радісних сліз,

Копицю здоров’я і радості віз.

Щоб поруч з Тобою дружина цвіла,

Й сім’я ваша була міцна, як скала.

Бажаєм здоров’я міцного довіку,

Щастя і радості повнії ріки.

Берег спокою нехай зігріває,

А горе завжди стороною минає.

Хай світлою буде життєва дорога,

Опіка і ласка від Господа Бога.

Хай Матінка Божа дарує тепло

На многі літа - любов і добро!

 

 

 

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження Олега КОСИКА, Василя МІРЧУКА, Євгена ЯНКІВА, Степана ЛЕСЬКІВА, Романа ПУКАЛА, Володимира КЛЮЧАКА, Хосе ТУРЧИКА, Євгена МАЙДАНЮКА.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, сповнення всіх мрій і бажань, сімейного затишку, поваги друзів, знайомих, колег, радості від кожного прожитого дня, терпіння і мужності!

Многая літа!

 

 

Олег КОСИК

 

Василь МІРЧУК

Євген ЯНКІВ

 

Степан ЛЕСЬКІВ

 

Роман ПУКАЛО

 

Володимир КЛЮЧАК

 

Хосе ТУРЧИК

 

Євген МАЙДАНЮК

 

Хай Матір Божа Вас охороняє,

Сіяє втіхи зірка золота,

Ісус Христос  з небес благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

Нехай життя

квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

 Создан 20 янв 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником