Тустань № 13

 
 

Тустань № 13
Христос Воскрес! - Воскресне Україна! 

 

N13 (594) 12 - 18 квітня 2012 року Ціна 1 гривня 

www. tustan.info; е-mail:vlasjuk60@rambler.ru; тел. 067-3678019 

 

НЕСТЕРПНЕ ЗНУЩАННЯ, АБО ЯК У РАТУШІ ЗДІЙСНИЛИ НАРУГУ НАД УКРАЇНСЬКИМ ПРАПОРОМ

 

Другого квітня цього року на урочистій сесії Дрогобицької міської ради з нагоди 22-ої річниці підняття синьо-жовтого прапора на вежі ратуші, відбулася наруга над нашою святинею.

Тлумачний словник української мови характеризує наругу як нестерпне знущання.

Хіба не нестерпним знущанням було те, що в президії сидів Михайло Лужецький, який як депутат першого демократичного скликання не голосував за підняття синьо-жовтого прапора?

Хіба не нестерпним знущанням було те, що державним прапором застелили стіл президії, мов обрус?

Хіба не нестерпним знущанням було те, що на нього поставили мікрофон, папку, папери, а секретар міської ради Тарас Метик, який вважає себе націоналістом, і колишній міський голова Михайло Лужецький поклали лікті на державний прапор?

Хіба не нестерпним знущанням було те, що в сесійній залі мало хто й помітив оцю наругу, хіба що журналісти і всюдисущий Ігор Фецяк, який і зазнимкував цю дрогобицьку байдужість?...

... Подейкують, що до сесійної зали внесли не той прапор, який 22 роки тому вивісили на вежі ратуші. Справжній є вдома в одного з тодішніх можновладців. То, може, від цього всі дрогобицькі біди, а нас на манівці постійно заводять псевдо-лідери? Коли справжній прапор і дух національного відродження  повернуться до ратуші?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ДРОГОБИЦЬКА “ВЕЛИКА ГАЇВКА” МОЖЕ ПОТРАПИТИ ДО КНИГИ РЕКОРДІВ УКРАЇНИ

 

 

У віторок, 17 квітня, в Дрогобичі  має відбутися свято “Великої гаївки”.

Його ініціатором виступила місцева молодь.

Голова молодіжної громадської організації “Інше місто” Остап Походжай наголошує, що захід проходитиме у три етапи. Розпочнеться дійство на декількох майданчиках – біля храмів св. Юра, Пресвятої Трійці, св. Апостолів Петра і Павла, св. Апостола Андрія Первозванного, пам’ятників Тарасові Шевченку, Юрієві Дрогобичу та Степанові Бандері, де відбуватимуться окремі міні-програми з залученням мистецьких колективів.

На одному з майданчиків буде велика повітряна куля, на якій переможці конкурсів зможуть піднятися у повітря.

Другим етапом стане формування найбільшої гаївки України. Люди від церкви Св. Юра, залучаючи усіх учасників гаївки, рушать до “Шпихліру”, де закрутять неймовірно великий безконечник.

І третій етап – це дійство на території самого “Шпихліру”: гаївки, ігри, майстер-класи (розпис на пляшках, орігамі, боді-арт, розпис на склі), святковий концерт.

На великому екрані, який буде вивішено на території “Шпихліру”, транслюватимуться привітання учасникам гаївки від громади Дрогобича, з різних країн світу та України.

На це величне дійство запрошені представники центральних телеканалів та Книги рекордів України.

Як зазначив секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, “Велика гаївка” – це чудова нагода відродити давні українські традиції та репрезентувати Дрогобич на всеукраїнському рівні.

 

Галина НАГУРСЬКА

 

Провінційний щоденник

 

Трагедія Савіка Шустера: від свободи слова до обслуговування влади

 

Свобода слова – як вагітність: вона або є, або її нема.

В Україні нема свободи слова. Є можливість говорити те, що вважаєш за потрібне. Без особливих наслідків для себе. Без відчуття провини за відверту брехню. Олігархи окупували засоби масової інформації, ведуть тотальну війну проти українців, відстоюючи власні інтереси. Слово стає найпотужнішою смертельною зброєю.

Коли в Україні з’явився Савік Шустер, повіяло новизною. Це було як на початках горбачовської перебудови, коли здавалося, що можна все. Однак косметичний ремонт Системи швидко розвіяв будь-які сумніви щодо справжніх намірів ідеологів перебудови. Не можна нове вино наливати в старі міхи. Це ще в Біблії сказано.

Західні віяння, привнесені Савіком Шустером, нагадували золоті часи Влада Лістьєва. Однак нині улюбленець президента Януковича ризикує менше, ніж тоді, коли перебував у гарячих точках. Відбулась елементарна підміна понять, і нам замість свободи слова пропонують небезпечний для мізків сурогат, глянцева обгортка якого лише нагадує те, що мало би бути насправді.

В Україні Савік Шустер почуває себе комфортно. Особливо з Віктором Януковичем. Він уже навіть і не приховує, що працює на цю владу. Ні, зовні все виглядає нібито пристойно. Можна навіть покартати чергового речника Партії регіонів чи привселюдно показати тупість іншого. Але все робиться з озиранням на Гаранта Конституції, з його мовчазної згоди. Савік Шустер інтуїтивно відчуває потреби президента, робить маленькі кроки, аби підштовхнути його до розуміння якоїсь проблеми, але ніколи не переступає межі. “Чуйка” в нього фантастична!

Підміна свободи слова розмовами про неї почалась у Савіка Шустера зокрема і в Україні загалом ще за Ющенка. Переможцю Помаранчевої революції треба було показати на весь світ, що в Україні народилася свобода слова, що це завоювання саме нової влади. За великим рахунком, кардинальних змін у цій царині порівняно з кучмівським режимом не сталося, бо загальноукраїнські газети олігархів і далі гнули свою лінію, пристосовуючись до нових умов, а на місцях залишилася монополія мерів і голів райдержадміністрацій: газети писали те, чого потребували “замовники музики”.

Савік Шустер доволі швидко вписався в контекст тих подій, бо некомфортне існування в Росії загрожувало не стільки його фізичному, скільки матеріальному благополуччю. Путінський режим не потребує свободи слова. Навіть інакша думка – не обов’язково альтернативна чи опозиційна – йому не до вподоби. Бачення речей очима європейця, а, точніше, всесвітнього космополіта, людини без батьківщини і прив’язки до національного, не дозволяли Савіку Шустеру залишатися в Росії.

Інша справа Україна – терра інкогніта! Тут був непочатий край роботи, й інформаційному менеджерові Савіку Шустеру гріх було оминати такий ласий шматок. Спочатку його “заносило”, і представники тих сил, кого ми звично зараховуємо до національно-демократичних, ви-ловлювали йому своє “фе” – і більше не потрапляли до прямого ефіру. Тепер вони притерлись один до одного – “вічні” депутати і Савік Шустер, - так що навіть представники “Свободи” є його бажаними гостями.

Навіть неозброєним оком можна помітити лише неприязнь з боку Савіка Шустера до комуністів, - і в цьому його “європейськість”. В усьому іншому – теж-європейські подвійні стандарти та ще “образа” на Росію, яка виштовхнула його зі свого інформаційного простору.

Якщо я скажу, що Савік Шустер не зчувся, коли став обслуговувати владу, - це буде неправдою. Він просто був запрограмований на це, бо зовнішній і внутрішній комфорт не схиляють до опозиційності. Можна піднімати гострі теми про вбивства, згвалтування, навіть політичні репресії, - але це радше прерогатива так званої жовтої преси, котра хоче привернути до себе увагу. Завдання свободи слова трохи інше – докопатися до суті істини. Так виходить, що без жорсткого бичування влади – нинішньої і минулих, - винної у багатьох процесах, які нині відбуваються, це неможливо зробити.

Україна не завагітніла свободою слова. Боюсь, що вона вже втратила здатність до її народження…

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЧИ БУДЕ В БОРИСЛАВІ ВОДА?

 

Здається, навіть найбільші оптимісти в це не вірять. Як відомо, під час передвиборчої кампанії нинішній міський голова Володимир Фірман обіцяв цілодобове водопостачання. Але проблема виявилася набагато складнішою, ніж він передбачав. Проте якщо раніше води не було періодично, і подавали її за графіком, то тепер Бо-рислав просто приречений на вимирання без життєдайної вологи. Скажімо, за останні три місяці воду не мала абсолютна більшість мешканців міста. Люди змушені були зателефонувати до Кабінету Міністрів. Там здивувались й не повірили, що таке може бути. Тим, хто телефонував, воду дали, та ще й питали, чи є вода. А що робити тим, хто не шукав допомоги в Києві? Поза тим цілодобово вода тече з труби в річку за колишнім рестораном і пам’ятником Іванові Франку.  Доки люди терпітимуть недолугість бориславської вла-ди?

 

ЯК НЕ ПРОВАЛИШСЯ, ТО ЩОСЬ ВПАДЕ НА ГОЛОВУ

 

Дрогобич став небезпечним для життя. За останній час в ньому зафіксовано три провали землі, і лише дивом обійшлося без людських жертв. Спочатку вночі провалилася підлога в магазині “Фото Квеллє”, відтак великий шмат асфальту пішов під землю біля дитячого садочку “Полуничка”, а комунальна служба упродовж трьох тижнів (!) не подавала жодних ознак життя і не ліквідовувала завал. Тепер провалля сталося біля театру. Мабуть, уже слід не просто засипати провали, а зробити комплексне дослідження проблеми, залучивши фахівців. А ще маємо  випадки, коли зі старих будинків на голови людей падала ліпнина, двох постраждалих відвезла “швидка”. Трагедії сталися  на Лесі Українки, 3 (вдруге ніхто не постраждав) та біля хлібного магазину, що коло ринку. Чому прокуратура не притягає до відповідальності бездіяльну владу?

 

“АННА” ВИГРАЛА СУДОВУ СПРАВУ

 

 

 

 

 

Тридцятого листопада минулого року Львівський окружний адміністративний суд постановив визнати нечинним з моменту видачі дозвіл Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 13.09.2010 року N3/32-10, який надано Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ на виконання будівельних робіт з реконструкції орендованого приміщення третього поверху та горища із прибудовою сходової клітки до будинку N11 на вулиці Гончарській в Дрогобичі.

Фактично ця історія розпочалася наприкінці 1999 року, коли виконком Дрогобицької міської ради ухвалив надати в постійне користування з наступною видачею Державного акту на право постійного користування землею ТзОВ “Анна” (А.Соколова) на вул. Гончарській земельну ділянку площею 100 квадратних метрів для обслуговування нежитлового приміщення, придбаного на підставі договору купівлі-продажу.

26 червня 2006 року за номером 197-им виходить рішення виконкому Дрогобицької міської ради. Ним вирішено дозволити “Інституту Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ  вести проектування реконструкції орендованого приміщення третього поверху та горища із прибудовою сходової клітки до будинку N11 на вул. Гончарській за згодою співвласників будинку та при умові погодження проекту в управлінні культурної спадщини Львівської облдержадміністрації”. Ключовими словами в даному випадку стали “за згодою співвласників будинку”.

22 жовтня 2007 року за номером 426 вийшла ухвала Дрогобицької міської ради про затвердження матеріалів по розрахунку частки площ земельних  ділянок для здійснення плати за землю. У цій ухвалі значаться і ТзОВ “Анна” (А.Соколова) та земельна ділянка площею 9 квадратних метрів на вул. Гончарській, 11.

21 серпня 2008 року виконавчий комітет Дрогобицької міської ради прийняв рішення за N265, яким дав дозвіл ТзОВ “Анна” (А.Соколова) на проектування та реконструкцію існуючого нежитлового приміщення загальною площею 51,5 квадратних метрів на вул. Гончарській, 11 під офісні приміщення.

Третього березня 2010 року Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області надала ТзОВ “Анна” дозвіл на виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення під офісні приміщення на вулиці Гончарській, 11 в Дрогобичі.

30 березня 2010 року сесія Дрогобицької міської ради своїм рішенням N1119 затвердила ТзОВ “Анна” (А.Соколова) технічну документацію щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку площею 63 квадратних метрів на вул. Гончарська, 11 для обслуговування нежитлового приміщення.

13 вересня 2010 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області надала дозвіл на виконання будівельних робіт Самбірсько-Дрого-бицькій єпархії УГКЦ з реконструкції орендованого приміщення третього поверху та горища із прибудовою сходової клітки до будинку N11 на вулиці Гончарській у Дрогобичі.

21 жовтня 2010 року на ім’я А.Соколової надійшов лист за підписом тодішнього начальника відділу архітектури та містобудування, головного архітектора Дрогобича П.Біди, в якому сказано: “Ваше звернення до головного архітектора м. Дрогобича з питання будівництва сходової клітки до нежитлового приміщення на вул. Гончарській, 11, розглянуто з виходом на місце у Вашій присутності. По суті повідомляємо, що металеві сходи до нежитлового приміщення на вул. Гончарській, 11 влаштовано згідно проекту, погодженого у встановленому порядку та дозволу інспекції ДАБК у Львівській області. Оскільки, як випливає з Вашого усного пояснення, Ви вважаєте, що проект влаштування металевих сходів до нежитлового приміщення на вул. Гончарській, 11, не був погоджений з власником ТзОВ “Анна” (А.Соколова), відділ містобудування та архітектури рекомендує вирішувати спірні питання виключно в судовому порядку”.

Анна Соколова звернулася до суду і виграла справу. Чому так довго все тягнулося і чи за умови виконання своїх службових обов’язків певними посадовими особами справа взагалі мала потрапити до суду, - окреме питання. Нехай кожний робить свої висновки.

Сподіваємося, що на цьому в цій історії можна буде поставити крапку.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

НАЙЧАРІВНІША ДРОГОБИЧАНКА

 

Газета “Тустань” і “Дрогобич-Інфо” оголошують конкурс “Найчарівніша дрогобичанка”.

Надішліть есемеску на 067-367-80-19 з номером дрогобичанки, яка вам найбільше сподобалася.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

Есемески на  номер 067-367-80-19 надсилайте до 30 квітня включно. Відтак буде визначена найчарівніша дрогобичанка квітня- 2012.

 

Галина НАГУРСЬКА

ФОТО ІГОРЯ ГРИНИКА

 

Вітаємо із Днем народження Зеновія Кваснія!

 

Від усього серця бажаємо міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досяг-нень, щастя, злагоди та добробуту! Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив! Всього Тобі найкращо-го і побільше!

З повагою та любов’ю, друзі та рідні

 

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС! - ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

 

Дорогі дрогобичани!

Щиро вітаю Вас із радісним і світлим Днем Христового Воскресіння!

Це свято світле і радісне, свято, незбагненне своєю величчю, таїною, могутньою силою духовного оновлення. Під його опікою живемо і працюємо, надіємося і віримо у свою щасливу долю.

Христос Воскрес!

Воістину воскрес!

 

Богдан ІВАНЦІВ

 

Щиро вітаю всіх бориславців зі Святим Великоднем!

Бажаю Вам і Вашим родинам гарного святкового настрою, тільки радісних і веселих новин, здоров’я, щастя і сімейних гараздів.

Нехай смакує Вам свячена паска!

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Михайло ЛАЗАР

 

Шановні краяни!

Щиро вітаю Вас із празником Воскресіння Христового!

Це свято - яскраве і переконливе джерело нашої віри, незнищенності духу. І які б труднощі нам не судилося переборювати, вірмо - з Великоднем у серці ми все подолаємо. І буде у нас згода в громаді, радість на душі, достаток на столі.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Богдан ХАМАНДЯК

 

Дорогі трускавчани та гості нашого міста!

З нагоди свята Воскресіння Христового бажаю Вам гарного настрою, безхмарного неба, ясних помислів, урожайних здобутків.

Нехай у ці Пасхальні дні Божа благодать огорне Ваші душі, наповнить любов’ю і пошаною до рідних, близьких і всіх сущих на цій Землі.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Лев ГРИЦАК

 

У неділю, раннім ранком, весь наш український народ урочисто, піднесено виголосить пречудові слова: “Христос воскрес! - Воістину воскрес!”.

І кожен з нас відчує у цю хвилину незбагненну радість, силу духовного єднання, віри у вічність, яку своєю смертю дарував Господь.

Нехай ця віра у наших серцях буде твердою і несхитною, а з Воскресінням Христовим повняться любов’ю і добром Ваші серця.

Шановні трускавчани і гості міста!

Дорогі працівники ЗАТ “Санаторно-готельний комплекс “Дніпро-Бескид”!

Щиро вітаю Вас із Воскресінням Христовим!

Бажаю Вам міцного здоров’я, щедрого столу й усіляких гараздів у житті.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Олександр ЧЕБАНЕНКО

 

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Дорогі дрогобичани!

Сподіваюся, кожен із Вас сприйме це свято з великою радістю та втіхою.

Міцного Вам здоров’я, сімейного благополуччя, щастя і радості в житті.

 

Михайло ВАВРИН

 

 

Шановні краяни!

Христос переміг смерть і, воскресши, утвердив віру і славу життя.

Приймімо цю велич своїм розумом і своєю душею, щоб бути достойними долучитися до святої Пасхи.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ

 

“Христос Воскрес!”, - співає вся земля.

І невимовна радість огортає наші серця, бо це величне свято символізує торжество добра і любові над силами зла і ненависті.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Генріх МУРАВСЬКИЙ

 

 

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Вкотре в наші оселі завітав Великдень.

Нехай ця віра у наших серцях буде твердою і несхитною, а з Воскресінням Христовим повняться любов’ю і добром Ваші серця.

 

Ігор КУРУС

 

Вітаю  наших краян із Христовим Воскресінням!

У ці святкові дні зичу Вам світлої Великодньої радості, щастя, любові та родинної злагоди.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Володимир КОНДЗЬОЛКА

 

Шановні дрогобичани!

Нехай благословенне Воскресіння Господнє ласкаво допомагає Вам у всіх починаннях, додаючи сил та наснаги.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Олег КОСИК

 

Вітаю  мешканців Дрогобиччини зі Світлим Святом Христового Воскресіння!

Запашною нехай буде Великодня паска і довіку буде з Вами Світла Божа ласка.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Віктор ВОЗНЯК

 

Шановні дрогобичани!

Вітаю вас з Великодніми святами!

Нехай щедрим буде Ваш святковий стіл, здійсняться всі Ваші задуми та добрі починання.

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

 

Йосип МОРОЗ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЕТ І ЙОГО МУЗА

 

 

АКРОВІРШ

 

Лесі Петрусяк-Белз

 

Лишились життєві покоси.

Експромтом сьогодні

                               Вас стрів.

Сміялись кучері, не коси.

Я вражений враз остовпів.

Покірно дивлюся на вроду -

Етнограф в мені пробудивсь.

Та ти не даєш нагороду, -

Рятуюся втечею. Змивсь...

У сні лиш приснилась,

                               як Мева, -

Сніжниця буяла, мов сад.

Я стрів тебе знов, Королево,

Коли ти маниш за фасад.

Блукає вже ранок-бомжатко.

Елегію вторить вже ніч...

Лелію постіль-ведмежатко...

Знов сон мій втікає за піч...

 

БЕЗВИХІДЬ

 

Я насиплю в шкльинку

                                     трутки

Й стану на базари, -

Якщо сторож йтиме тутки,

Сто грам дам му з тари.

Най си уп’є разом з трутков

Й тихо си щезає...

Буду сторожом, хоч “крутко”!

Буду скрізь “Хазяїн”!..

Ще сі мер буде просити

В мене на сторожу!

Я - не пущу! Сам косити

Свою огорожу...

 

АКРОВІРШ

 

Наталії Карпі

 

Не чув тебе й ніде не бачив...

А ти цвіла, мов райський сад.

Та серце мріяло побачить, -

А ти явилась в палісад!

Лунав твій голос,

                           мов “індіго”,

І я красою милувавсь.

Я не торкавсь тебе, о, Діво!

Коханням я весь засівавсь...

А ти впрягла собі Пегаса.

Раділа сонцю і весні...

Покинутим я йду без часу.

А ти з Ромеом на коні...

 

ЗА ЗЛІСТЬ?

 

Я “гадьичо” став писати, -

Може, це в Рік Змія?

Перестав всіх “колисати”, -

Всіх колоть посмію!

Як не вколеш - не прожиєш!

Хтось ті вколе в “будку”, -

Свої оченьки закриєш,

Спокій став в жолудку...

То ж я “колю” і “каркаю”

Поки я ще жию.

Може, ще і “заквакаю”, -

Свою злість си змию...

 

АКРОВІРШ

 

Ярославові Надуличному

 

Я чаруюсь твоїми піснями.

Разом вчились у різні часи...

Ось прийшла сивина

                           вже санями.

Скрізь витають твої голоси.

Линеш в Чукві

                      до кожної хати.

А в Самборі - радіє студент.

Вмієш в пісні усіх покохати,

Наші біди руйнуєш ти вщент!

А на сцені тобі Мельпомена

Дала щастя артистом

                                  пребуть.

Успіх маєш великий!

                              Черлений.

Любі діти і внуки цвітуть...

Их, я знаю, що я так не вмію.

Чомусь Бог талану

                            та й не дав.

Нумо, Славку, навчи!

                             Я “запію”...

Их, колєго, мій поїзд не став.

Його слід лиш лишивсь

                              між отав...

 

ВИЩИМ...

 

Не цурайтесь мене,

                 “справжні члєни”, -

Я від вас не озьму ані дрібки!

Ви в шуфляді своїй,

                            наче клєни,

І мені не даєте ні скібки.

Бо ж ніхто не навчив

                            мя творити.

Лише Бог посилає ми Музу.

Й не зборонить

                      ніхто говорити!

Я заб’ю ще свій шар

                          в свою лузу!..

Хоч я ходжу меж вас

                            без регалій

І заваджию вам

                     нестисі вище?..

Я - прощаю. І Бог вам -

                                   надалі...

Хоч в кишенях мені

                         вітер свище...

 

АКРОВІРШ

 

Ларисі Недін

 

Лишилась загадкою в серці.

А слово з віршів обпекло.

Ранений став я в цьому

                                      герці.

Их, Боже, - дай щастя,

                                мов скло.

Співатиму Вам дифірамби.

А голос бринить у мені.

Не бачив своєї я рампи.

Експромтом писав

                             Вам пісні...

Далеко ви десь. І зі мною.

І денце душі не загою.

Назавжди ранений стрілою...

 

ОБІЦЯНКА

 

Обіцяє мер “Сторожу”

На віллі у Римі?

Я в роздумі, чи погоджусь?

Чи буде, як в Кримі?

Бо не знаю тої мови,

Би ганять бандитів.

Не купив’єм ще обнови

Й “тачки”, мов “корито”...

Маю тилько йидну біту

І язик із “матом”...

Може, знайду там кобіту

З машинов і хатом?..

 

БЕЗ “НАДІЇ”

 

Прийшли хлопи, як “горили”,

В руках біти мали.

Штирьох жіночок гонили,

Що каву давали.

І кафе “Надія” - щезло...

Колодки на дверях...

Власнику ми зичим незло

Бути на вечерях...

Музиканти грают марша

Про відхід кав’ярні...

І лишивсь підвал

                         без “фаршу”...

Мерія у Варні...

 

КАФЕ “МОЛЬФАР”

 

Ти си граєш підо мною.

Нагорі - я сплю си.

Цілу ніч нема спокою.

Сон мене не дусит.

Ти си граєш файно “марша”.

“Марш” в мене в жолудку.

Принеси якогось фарша

І чвертку на “будку”...

Аж як “Многа літ” сьпівают -

Я вже можу спати?

Вам ще троха наливают...

Мені тра’ вставати...

 

ГРИЗОТА

 

“Фото Квеллє” сі запало

На три метра в землю.

Жодну душу не злапало -

Була ніч “по врем’ю”.

Три ходи відкрились

                                  людьом,

Може, депутатам? -

До косьцьола, до базару,

Ну, і в ратуш, шо там?

А зі Львова шось не видно

Ні археолога?

Хто шось знайде -

                        буде встидно,

Викличе Балогу...

 

Василь СТОРОНСЬКИЙ

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

12 квітня

1653 - Союз гетьмана Богдана Хмельницького з Туреччиною.

1908 - Мирослав Січинський застрелив намісника Галичини графа А. Потоцького.

14 квітня

1768 - Найбільше в Україні повстання гайдамаків під проводом запорожця Максима Залізняка і сотника Івана Гонти проти польського панування.

15 квітня

1893 - Помер український поет і етнограф Іван Манджура.

1918 - Помер Іван Нечуй-Левицький, видатний український письменник-реаліст.

16 квітня

1848 - Скасування панщини в Галичині.

1946 - Перший Конгрес Антибольшевицького Блоку Народів.

1956 - Помер Петро Карманський, український поет, перекладач “Божественної комедії” Данте.

17 квітня

1873 - Помер Семен Гулак-Артемовський.

18 квітня

1860 - Народилася поетеса Уляна Кравченко.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

12 КВІТНЯ - ІВАНА ЛІСТВИЧНИКА

За ім’ям ченця, що жив у VII ст., і був ігуменом Синайської гори. За великі знання його називали схоластиком (лат. “схола” - школа). Головним подвигом його життя вважається твір “Ліствиця”, в якому він виклав сходження до духовного вдосконалення. Твір має 30 розділів (“сходинок”) - за кількістю років життя Ісуса Христа до хрещення. Перші 23 “сходинки” присвячені гріхам і їх подоланню, решта - чеснотам. У день пам’яті святого колись пекли пироги у вигляді східців (“ліствиці”). Їх святили в церкві, а потім одну частину віддавали причету, іншу - жебракам.

13 КВІТНЯ - ІПАТІВ ДЕНЬ

Вшановується пам’ять кількох святих, які мали це ім’я: Іпатія Гангрського, Руфианського та Печерського. Перший із них був єпископом малоазійського міста Гангри, мав дар чудо творення, помер близько 326 р. Іпатій Руфианський народився у Фрігії, за молодих років лікував хворих з навколишніх сіл, згодом був обраний настоятелем монастиря. Помер близько 446 р. В народі Іпатій Руфианський шанується як цілитель від безплідності, оскільки, за переказами, вилікував багато жінок. Іпатій Печерський жив у XIV ст., був ченцем Києво-Печерського монастиря. Як і попередні святі, міг лікувати. Зокрема, доторком руки виліковував недужих. Слугував преподобним отцям у їхніх хворобах. Похований у Дальніх Печерах Києво-Печерської лаври.

 14 КВІТНЯ - МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

За легендами, вона народилась у Єгипті в першій половині V ст. Коли їй було 12 років, її привабило розпутне життя, і вона пішла від батьків в Олександрію, де займалася цим ремеслом. Потім почула голос із неба, що повинна перейти ріку Йордан і знайти там спокій. У пустелі вона провела майже півстоліття, прирікши себе на самотність. Перед смертю (522 р.) написала на піску слова з проханням поховати її в землі і помолитися за неї Господу. Ця зворушлива історія послужила причиною того, що в народі Марію Єгипетську стали вважати заступницею від розпусної пристрасті. О цій порі починаються весняні повені і здавна помічено: якщо на Марію крига сходить швидко і велике водопілля, то рік буде легкий, а трави багато.

15 КВІТНЯ - ТИТА І ПОЛІКАРПА

Преподобний Тит мав дар чудо творення, жив у IX ст. Мученик Полікарп постраждав за християнське вчення в IV ст. За старих часів цієї пори у селян кінчалися запаси зерна, то й казали, що Полікарпів день - початок безхліб’я.

16 КВІТНЯ - МИКИТИ-ВОДОПОЛА

Від імені сповідника християнської віри VIII - IX ст. Народна назва дня пов’язана з численними повенями (водопіллями), які спостерігаються о цій порі. За переказами, на Микити-водопола прокидається від сплячки Водяник.

17 КВІТНЯ - ЙОСИПА

На честь Йосифа Піснетворця - ченця IX ст. Він - автор покаянних канонів (гімнів, пісень), що й нині виконуються під час богослужіння. Та Йосифа або Йосипа Багатостраждального, що жив у ХІІІ-ХІV ст. Постригся і жив у Печерському монастирі до скону за обітницю, даною ще в мирському житті - стати ченцем, якщо одужає від тяжкої хвороби. Похований у Дальніх Печерах Києво-Печерської лаври. За народними спостереженнями, на Йосипа починають звучати цвіркуни, прилітають журавлі.

18 КВІТНЯ - ФЕДУЛА ТЕПЛОГО

Назва дня походить від імені мученика Феодула, який був страчений за проповідування християнської віри близько 303 р. Цієї пори починає дути теплий вітер. “Прийшов Федул - теплий вітер подув”. А коли цього дня йде дощ, то говорять так: “Федул губи надув”.

 

КУДИ ЗНИКЛИ МЕНЕДЖЕРСЬКІ ЗДІБНОСТІ КОМАНДИ РАДЗІЄВСЬКОГО?

 

За підсумками першого кварталу Дрогобич виконав бюджет лише на 75 відсотків. Про це повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Причиною невиконання бюджету, за його словами, стало те, що не працюють два найбільші бюджетоутворюючі підприємства – відкриті акціонерні товариства “НПК-“Галичина” і “Універсальна бурова техніка”. Дрогобицька влада лише в цьому бачить причину недопоступлення коштів до бюджету, забувши, що під час передвиборчої кампанії говорила про менеджерські здібності команди Радзієвського. Нині про це воліють не згадувати.

 

МАНІФЕСТАЦІЯ В БОРИСЛАВІ

 

Минулого тижня в Бориславі відбулася маніфестація, присвячена захисту сім’ї, дітей та традиційних сімейних цінностей. Її учасники пройшли головними вулицями Борислава із закликами не допустити узаконення політики, скерованої на руйнацію українських сімей, а саме: впровадження гендерних стандартів в суспільне життя та освіту (пропаганда і узаконення сексуальних збочень), а також ювенальної юстиції, яка відбирає у батьків та педагогів право на моральне та християнське виховання власних дітей (необмежені права дітей, а батькам тільки обов’язки), що в кінцевому результаті позбавляє батьківських прав. На центральній площі міста перед міською радою лунали виступи громадських діячів та занепокоєних батьків. Крім того, були показані ролики про негативні наслідки гендерної політики та ювенальної юстиції за кордоном, збиралися підписи на заборону діяльності організацій, які підривають інститут сім’ї та пропагують аморальні ідеї.

 

ЧИ СТАНЕ СТЕБНИК МІСТОМ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ?

 

Про це йшлося на сесії Стебницької міської ради, яка відбулася минулого тижня. Міський голова Стебника Василь Пецюх зачитав подання до Дрогобицької міської ради з цього приводу. Відтак  рішення мають прийняти не лише в Дрогобичі, а й на сесіях Львівської обласної ради та Верховної Ради України. Це довгий і болісний процес, а Стебнику явно не вистачає грошей з власного бюджету.

 

ВІТАЄМО!

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження

ВІРУ ЧОПИК

і бажає їй міцного здоров’я.

 

 

 

 

Нехай життя  квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження

ГЕНРІХА МУРАВСЬКОГО

і бажає йому міцного здоров’я.

Нехай цвітуть під небом синьооким

Ще довго-довго дні й літа,

А тиха радість, чиста і висока,

Щоденнно хай до хати заверта.

Хай постійний успіх, радість і достаток

Сипляться до Вас, немов вишневий цвіт.

Хай життєвий досвід творить з буднів свято,

А Господь дарує ще багато літ!

 

 

 

 

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження

ІГОРЯ ШЕВЧЕНКА

і бажає йому міцного здоров’я.

Хай Бог боронить від хвороб і бід,

Ріка здоров’я щоб ніколи не зміліла.

Життя нехай дарує щедро ще багато літ

У мирі, спокої, у радості й в надії.

 

 

 

 

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження

МИХАЙЛА ВАВРИНА

і бажає йому міцного здоров’я.

Тож хай Господь пошле Вам з неба милість,

Пречиста Діва хай в житті допомога!

Від Бога ласки Вам бажаєм,

Здоров’я Вам - на всі літа!

Хай сонце Вам яскраво сяє,

У серці квітне доброта!

 

 

 

 

 

Газета “Тустань” вітає з днем народження

ОРЕСТА ХАНДОНЯКА

і бажає йому міцного здоров’я.

Бажаєм здоров’я міцного довіку,

Щастя і радості повнії ріки.

Берег спокою нехай зігріває,

А горе завжди стороною минає.

Хай світлою буде життєва дорога,

Опіка і ласка від Господа Бога.

 

 

 

 

 

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ

 

Наступне число “Тустані” вийде 26 квітня.

Веселих вам свят!

 

 Создан 13 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником