Тустань № 17

 
 

Тустань № 17
Читайте tustan.info - сайт газети “ТУСТАНЬ” 

 

N17 (598) 17 - 23 травня 2012 року Ціна 1 гривня 

www. tustan.info; е-mail:vlasjuk60@i.ua; тел. 067-3678019 

 

МИХАЙЛО СЕНДАК ПРОТИ РОМАНА ІЛИКА, АБО ВИБІР БЕЗ ВИБОРУ

 

 

 

Схоже, що символічна дата - 9 травня - стала неофіційним початком відліку передвиборчої кампанії в Україні. Влада й опозиція прагнуть перемоги - кожна своєї.

Що стосується Дрогобиччини, то, швидше за все, в Адміністрації Президента ставку зроблять на Михайла Сендака, голову Дрогобицької районної державної адміністрації, хоча, очевидно, він ітиме як самовисуванець, а офіційно від Партії регіонів можуть висунути Лева Грицака, генерального директора трускавецького санаторію “Карпати”. Будуть й інші самовисуванці, які формально представлятимуть дружні до Партії регіонів політичні сили.

Що стосується Комітету опору диктатурі, то тут ставку зробили на Романа Ілика, голову Львівської обласної організації “Батьківщини”. З боку національно-демократичних сил будуть й інші самовисуванці, які фактично представлятимуть партії різного політичного забарвлення. Наприклад, від “Свободи” піде Михайло Задорожний, від Партії захисників Вітчизни - Павло Барнацький, від Громадянської позиції - Віктор Возняк.

Мабуть, не слід говорити, що Партія регіонів завжди робить ставку на найбільш цинічних і аморальних політиканів, аби за допомогою адміністративного ресурсу та підкупу виборців привести до влади свою людину, якою можна маніпулювати й постійно тримати на гачку, лякаючи компроматом.

Михайлові Сендаку для повного щастя не вистачало ще стати народним депутатом України. Мабуть, ні в кого немає сумнівів, якій політичній силі він служитиме в парламенті, якщо Бог пригорне небо до його ніг. Але при цьому його хлібодавці не враховують, що Михайло Сендак насамперед вирішує власні шкурні інтереси, тому в залежності від політичної ситуації поводить себе, як хамелеон. Що стосується його ймовірної законотворчої діяльності, то, мабуть, ні в кого не виникає сумнівів, що в цій царині він повний профан, і жодний помічник-консультант йому в цьому не зарадить.

Що стосується Романа Ілика, то, здається, Комітет опору диктатурі робить ведмежу послугу Партії регіонів й Адміністрації Президента, якщо мова не йде про змову на державному рівні. З усіх імовірних кандидатур Роман Ілик з боку національно-демократичних сил на Дрогобиччині має чи не найнижчий рейтинг, і навіть належність до “Батьківщини” чи нещодавнє солідарне голодування з Юлією Тимошенко не здатні суттєво його підняти.

Цьогорічна передвиборча кампанія, мабуть, буде найбруднішою в історії незалежної України. Тонни компромату на ймовірних суперників уже чекають свого часу в передвиборчих штабах. Як не дивно, у виграшному стані знаходиться Михайло Сендак. Його вже стільки критикували, що люди звикли до цього, а знайти щось новеньке і свіженьке навряд чи вдасться навіть найзапеклішим його опонентам.

Звісно, на підтримку, з одного боку, Михайла Сендака влада, а, з іншого боку, опозиція на підтримку Романа Ілика кинуть значні сили. Але знову ж таки регіонали будуть у виграшному стані. Їхніх самовисуванців буде не так багато, порівняно з самовисуванцями від національно-демократичних сил, які самознищуватимуть один одного. З іншого боку, де ви бачили, щоби після прийняття рішення Комітетом опору диктатурі, який, до речі, в Дрогобичі вже не збирався більше двох місяців, чи Координаційною радою Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини всі одностайно виконували проголосоване? Як приклад, маємо голосування дрогобицьких депутатів на сесіях. Їхні очільники приймають одне рішення, а вони голосують так, як їм “підказує” Олексій Радзієвський. І при цьому, зауважте, жодного покарання за порушення партійної дисципліни. Так що за члена “Батьківщини”, якого висунули по округу, ніхто з представників національно-демократичних сил щиро не агітуватиме, тому що єдність вичерпується глибиною власної кишені. Саме на цьому й можуть зіграти сили, лояльні до режиму Януковича.

Але влада й опозиція можуть задумувати собі одне, а люди завжди роблять по-своєму. Так і в цьому випадку. Неофіційні соціологічні опитування підтверджують, що найбільшою популярністю на наших теренах нині користується Михайло Задорожний. Мабуть, ні в кого не виникає сумнівів, що він балотуватиметься до Верховної Ради України, навіть якщо “Свобода”, яку він представляє, заборонить йому це робити. І хоча в Бориславі його рейтинг нульовий, а в Трускавці малий, зате в Дрогобичі та Дрогобицькому районі достатньо високий. Ще невідомо, чи ці симпатії виллються в голоси виборців й чи не станеться за цих п’ять місяців до виборів якихось обставин, що завадять Михайлові Задорожному балотуватись, але якби вибори відбулися найближчої неділі, найбільше голосів набрав би саме він.

Практика попередніх років показує, що перемагають, як правило, ті, хто має найбільшу підтримку в Дрогобичі та Стебнику. В Стебнику в Михайла Задорожного є серйозний конкурент - Тарас Курчик, якщо він зважиться протистояти Романові Ілику, адже належить до дружнього “Батьківщині” Народного Руху України, а в Дрогобичі посильну допомогу Михайлові Сендаку надаватиме Олексій Радзієвський, який відчув зміну київського вітру й терміново “подружився” з очільником Дрогобицького району.

Михайлові Сендаку, на відміну від інших конкурентів, буде відкрите зелене світло під час зустрічей з трудовими колективами і виборцями  в Трускавці та Бориславі, де при владі представники нібито опозиційного до Партії регіонів Фронту змін. А, з іншого боку, на Дрогобиччині не та “Свобода”, що у Львові чи в  Тернопільській області, так що розраховувати Михайлові Задорожному лише на імідж цієї політичної сили не доводиться.

За великим рахунком, великої боротьби за мандат народного депутата України на Дрогобиччині не було би. Досить оцінити патріотизм і професіоналізм кожного, аби зрозуміти хто є хто. Але в нас люди дають себе купити - причому негідно, мало не відверто, в душі зневажаючи тих, за кого голосуватимуть. Цим і користуються кандидати в депутати. Хто більше збреше, більше пообіцяє, більше дасть знедоленому виборцю, той і виграє.

В кінцевому результаті, хто би не прийшов від Дрогобиччини до українського парламенту, він не гратиме жодної ролі в державотворенні України.  По-перше, тому, що сам нічого не зробить, по-друге, що буде прив’язаний або до влади, або до опозиції, по-третє, що треба все-таки бути особистістю. Головне завдання для виборців, аби Дрогобиччину нарешті представляла гідна людина. Впораємося? Чи знову продамося за шмат гнилої ковбаси, як у випадку з Лавриновичем чи Димінським?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

БЕЗІДЕЙНА ОПОЗИЦІЯ ПРОТИ БЕЗІДЕЙНОЇ ВЛАДИ

 

 

 

Опозиція нарешті пішла в свій останній і рішучий бій, оприлюднивши програму під назвою “Справедлива держава. Чесна влада. Гідне життя”.

Впадає в очі, що пріоритет, хоч і завуальовано, надано одній партії, бо програма вийшла під гаслом “За Батьківщину”. Назва ж є утопічною, бо держава по суті своїй не може бути справедливою, влада – чесною в аморальному суспільстві, а гідне життя можна дійсно забезпечити або при комунізмі, або в раю, бо люди завжди будуть соціально нерівними.

Програма об’єднаної опозиції є популізмом чистісінької води без належних механізмів утілення задуманого в життя, а окремі законодавчі акти, які передбачається замінити чи прийняти нові, не можуть по суті розв’язати проблему.

Наголос робиться на тому, що як тільки опозиція прийде до влади і утворить у Верховній Раді демократичну більшість, відразу будуть розв’язані нагальні соціальні проблеми. Скажімо, пенсія зросте на 334 гривні, а мінімальна зарплата в перерахунку становитиме 300 доларів. Мені цікаво, чи вистачить новим парламентаріям п’яти років навіть за умови імпічменту Януковича, аби втілити задумане в життя?

Опозицію можна зрозуміти. Найбільше їй розходиться на тому, аби прийти до влади, аби Юлія Тимошенко і Юрій Луценко були на волі. Для цього обдуреному народу можна пообіцяти все що завгодно. Упосліджені режимом Януковича вимагатимуть помсти, де правосуддю не буде місця, як і нині. Кампанійщина по боротьбі з корупцією продовжуватиметься і при новому режимі, аж поки справа не торкатиметься “своїх”. На зміну тих, хто нині вірно служить режиму Януковича, мають прийти ті, хто вірно служитиме режиму об’єднаної опозиції. Тоді так звана кадрова реформа Ющенка здаватиметься дитячою казочкою в порівнянні з кривавим трилером Тимошенко-Яценюка.

Я можу зрозуміти відчуття опозиції, відстороненої від влади. Я навіть допускаю, що багато опозиціонерів щиро прагнуть змін і готові змести режим Януковича. Але я не розумію, як за нинішньої системи влади це можна зробити? Можна до безкінечності удосконалювати державні інституції, але від закладеної в державі репресивної системи нікуди не дінешся. Можна говорити про демократію й одночасно леліяти ленінську владу рад. Можна мріяти про європейську Україну і в той же час декларувати підписання взаємовигідної і рівноправної угоди про створення зони вільної торгівлі з Росією. То куди все-таки нас штовхає опозиція – до Європейського чи Євразійського союзу?

Влада по-справжньому настрашилася цієї програми, з якої випливає, що сидітимуть усі. Це ще один привід для закручування гайок, адже сподіватися милостей від розлюченої опозиції не доводиться. Хіба би були домовленості про недоторканість, як між Ющенком і Кучмою, а потім між Януковичем і Ющенком.

Програма об’єднаної опозиції розрахована на плебс, найбільш руйнівну силу будь-яких революційних змін. Освіченому суспільству, здатному будувати, тут не знайшлося місця. Легше всіх пересадити і звинуватити у смертних гріхах, ніж збудувати цивілізоване суспільство, в якому були би зацікавлені жити й ті, хто нині змушений служити режиму Януковича.

І останнє, але найбільш важливе. Де в програмі об’єднаної опозиції національна ідея? Ми хочемо будувати світле майбутнє без Януковича десь в Африці чи на Північному полюсі? Чи зрозуміємо ми врешті-решт, що насамперед є українцями, а вже потім членами партій чи позапартійними?

Цю програму, звісно, можна удосконалити, як свого часу робили це з Конституцією України. Проте без механізмів утілення в життя хороших ідей конституція не спрацювала, хоча й вважається однією з найкращих в Європі.

Я буду всіма силами підтримувати прагнення опозиції змести режими Януковича й так само люто боротимуся з її популізмом, який заводить Україну на манівці. Дуже не хочеться, аби опозиція, перебравши владу в свої руки, утворила режим, потворніший за нинішній. Чи без крові не можна побудувати України, до якої з симпатією ставилися б у всьому світі? Може, все-таки спробуємо? Чи я такий же утопіст, як і опозиція?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ ЗА СВОБОДУ СЛОВА?

 

На понеділковій нараді міський голова Дрогобича нагадав урядникам із ратуші, що ті зобов’язані щотижня оновлювати інформацію на сайті міської ради. Добре, якби ця інформація ще була доступною для пересічного відвідувача, а то щоб знайти потрібний документ, необхідно витратити чимало часу. Крім того, абсолютна більшість розпоряджень міського голови, проектів рішень і самих рішень виконкомів і сесій взагалі не потрапляють на цей сайт. Чомусь прокуратура не вбачає в цьому порушень чинного законодавства.

 

ЗОЛОТИХ МЕДАЛІСТІВ УТРОЄ БІЛЬШЕ

 

У порівнянні з минулим роком кількість дрогобицьких випускників зросла з 513 до 603, а золотих медалістів стало втричі більше. Якщо торік дрогобицькі випускники здобули 16 золотих і 10 срібних медалей, то минулої п’ятниці, 11 травня, їм урочисто вручили 51 золоту і 19 срібних нагород. Або корупція в школах аж зашкалює, або на тлі бездарності дрогобицької влади на зміну їй підростає талановите покоління.

 

 

 

ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ ІМЕНІ ЄВГЕНА ТИТИКАЙЛА

 

Газета “Тустань” встановила Літературну премію імені видатного українського поета Євгена Титикайла. Оголошення лауреата відбуватиметься 30 липня, в день народження Поета. Свої пропозиції щодо кандидатів надсилайте на електронну пошту vlasjuk60@i.ua до 10 липня цього року. В повідомленні має бути зазначене прізвище, ім’я, по-батькові кандидата, назва його книжки поезії, видана впродовж останніх п’яти років, коротка рекомендація довільної форми та дані про того, хто рекомендує.  

 

Голос народу

 

Кого ви бачите міським головою Дрогобича після Олексія Радзієвського?

 

Минулого тижня ми запитували в наших читачів, чи потрібно проводити місцевий референдум про дочасне припинення повноважень міського голови і депутатів Дрогобицької міської ради. 117 дрогобичан виступили однозначно за це. Ще 16 осіб хочуть провести місцевий референдум щодо дочасного припинення повноважень лише дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, а двоє пропонують залишити мера в спокої й провести такий референдум щодо дочасного припинення повноважень депутатів. Ще один дрогобичанин вважає, що такий місцевий референдум не слід проводити.

Наступним нашим питанням є таке: “Кого ви бачите міським головою Дрогобича після Олексія Радзієвського?”. Напишіть прізвище цієї людини, а есемеску відправте на номер 067-367-80-19. Свої міркування з цього приводу надсилайте на електронну пошту vlasjuk60@i.ua

Відповіді надсилайте до 21 травня включно.

 

НЕ ПРОПУСТІМО “ВИШИВАНКА-ФЕСТ” У ДРОГОБИЧІ

 

 

 

Сила людей в їхній єдності, згуртованості та вірі. Наша держава - наші думки, наші діяння. Тому сьогодні ми прагнемо донести до вас, що українська культура жива, що українські традиції ще не вичерпали себе. Їхнє відтворення сьогодні нам як ніколи потрібне. І саме українська вишивка є одним із елементів української самобутності.

Вишивка – не тільки художнє оформлення речей, а й мистецтво оригінального бачення світу, відтвореного специфічними художніми засобами. Це давнє й вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості – в єдності людини з природою, в умінні впродовж століть зберігати красу та дарувати радість.

Так давайте і ми своєю єдністю, самобутністю і позитивом подаруємо радість, адже тільки позитивне мислення – це ключ і ліки разом. Це божественна правда світлого шляху. Іншої дороги для оздоровлення щоб вижити нам як нації немає. Давайте спробуємо, українці!!!

Приходьте на “Вишиванка – Фест” 20 травня 2012 року!  На вас чекають “ПАРАД ВИШИВАНОК” ( збір біля пам’ятника І. Франку о 13:30 год), виступи відомих етно- та рок-колективів “ТІНЬ СОНЦЯ” (культовий сучасний український рок-гурт, стиль музики якого називають “Український волелюбний folk-metal” чи “Козацький рок”),“СПАЛЕНІ ВІТРИЛА”, “ВОРСТ”,“ЗАЛІЗНИЙ ХРЕСТ”,“ЙОРИЙ КЛОЦ”, “ТАРАСОВА НІЧ”, “CHERRY BAND” та інші колективи.

На території фестивалю (біля Шпихліра) діятимуть також численні виставки та майстер-класи народних майстрів, проводитимуться козацькі забави, виступи з бойового гопаку, різноманітні конкурси та багато іншого.

Організатор заходу: МГО “Молодіжний прорив”.

Партнери: музей “Дрогобиччина”, ГР “Відсіч”, ГО “Клуб пригодницького туризму “ІНСТИНКТ”.

 Ольга КОЗАР,

МГО “Молодіжний прорив”

 

ТРУСКАВЕЦЬКІ ПРОБЛЕМИ

 

Це була одна з двох тем, яку минулого четверга, 10 травня, розглянули на своєму сьомому засіданні учасники Дискусійного клубу.

Одним з експертів виступив відомий правозахисник зі Львова Теодор Дяків. Свого часу за його ініціативою будинок, в якому він живе, став платити ЖЕКу лише за ті послуги, які фактично надавались. Потім цей почин підтримали мешканці багатьох інших будинків.

Аналогічна ситуація нині склалася в Трускавці. Мало того, що послуг не надають, то влада вирішила ще й тарифи підняти. Це обурило громаду й змусило її пікетувати міську раду.

Теодор Дяків, відповідаючи на запитання Святослава Грабовського, одного з активістів громадського руху “Стоп тарифам!”, зазначив, що людям слід платити по старих тарифах. Рано чи пізно суд, прокуратура або сама влада відмінять тарифи.

Керівник Асоціації “Нові Горизонти” Олександр Магльона сказав, що фактично громадських слухань з цього приводу в Трускавці не було, влада привела на них службовців, а депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний зазначив, що це дійсно так, бо влада користується низькою активністю громади.

Голова громадської організації “Клуб греко-католицької інтелігенції Трускавця” Володимир Шиманський підкреслив, що влада не працює з громадськими організаціями та громадою.

Керівник громадської організації “Дрогобицька громада” Богдан Юзефів поділився досвідом роботи. Фактично два з половиною роки люди платять квартирну плату, як за радянської влади, хоча мали би платити за надання послуг. Вперше була зроблена громадська експертиза, яка виявила багато сфальшованих документів, але влада стоїть осторонь. Фактично створене на базі ЖЕКів КП “ЖЕО” є годівницею для неї, бо підприємство збиткове і його постійно дотують. Нині правоохоронці мали би порушити карну справу проти керівників ЖЕО.

Голова громадської організації “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка переконаний, що інформування населення по тарифах має бути реальним, а не формальним. Перед виборами це фантастично виходить у всіх, хто йде до влади.

Про ставлення трускавецької влади до підприємців розповів Сергій Розора. На його думку, влада перешкоджає бізнесу. Він припустив, що можновладці хочуть розмістити тут своїх людей. а тому витісняють “чужих”. За його словами, Трускавець як курорт занепадає, наповнюваність відпочивальниками зменшилася на 30 відсотків.

Депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький звернув увагу присутніх на те, що влада говорить про першу санітарну зону, в межах якої, мовляв, підприємці не мають права працювати, але в той же час надає дозвіл ЗАТ “Трускавецькурорт” бурити тут свердловини для видобутку мінеральної води.

За словами приватного підприємця Віктора Пиціва,трускавецький міський голова Руслан Козир й досі керується постановою Ради Міністрів УРСР від 1961 року про Трускавець як всесоюзну оздоровницю, хоча з того часу вийшло вже багато інших нормативних актів. Він і досі не може зрозуміти, яким чином його діяльність у сфері туризму може впливати на якість “нафтусі”. Таким, як він, підприємцям, пропонують заплатити наперед дев’ять з половиною тисяч гривень, аби спокійно продовжувати свою роботу, а також поставити МАФи (малі архітектурні форми типу кіосків), але ж туристичний бізнес цього не потребує. Він також зазначив, що йде хаотична забудова Трускавця, а натомість відсутність комунікацій може призвести до багатьох проблем.

Володимир Кондзьолка переконаний, що трускавецькі проблеми міська влада самотужки не  розв’яже. Треба, щоб і керівники сусідніх міст до цього підключилися. Так само комплексно й разом потрібно розв’язувати й інші проблеми Дрогобиччини.

Доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Мирон Цайтлер говорив про екологічні проблеми Трускавця. За його словами, мінеральна вода залишається основним рекреаційним засобом Трускавця. Якщо в 80-х роках минулого століття Трускавець упродовж року відвідувало 400 тисяч осіб, то нині ця цифра скоротилася вдвічі. Він вважає, що курорт не отримує адекватної компенсації за використання природних ресурсів, зокрема мінеральної води. Власники тут не живуть і не є представниками автохтонного населення. Ресурси вичерпуються за принципом сьогоднішнього дня. Туристи, звісно, привозять гроші, але більшість працівників курорту мають мінімальну зарплату, а то й змушені отримувати пів-ставки.

Громадський активіст Хосе Турчик звернув увагу на те, що фактично “Трускавець вмер”. Війни про те, чи це бальнеологічний курорт, чи рекреаційна зона, йшли ще за Радянського Союзу. Трускавець перестав бути курортом. “Я про це сміливо можу казати, - зауважив виступаючий, - бо побував практично на всіх європейських курортах і можу порівнювати”. Тому й жодна команда Євро-2012 не захотіла зупинятися в Трускавці, і справа навіть не в тім, що в Дрогобичі провалили реконструкцію стадіону. Він підкреслив, що треба законсервувати будь-яке будівництво в Трускавці, бо він перетвориться на черговий Донецьк.

Володимир Шиманський обурений тим, що наші люди повдягали вишивані сорочки і нищать усе, що дав Бог.

Наприкінці обговорення цієї теми Сергій Розора запропонував всім долучитися до інформаційної кампанії “Врятуймо Трускавець!”. І це справді актуально, адже мова йде про саме існування курорту. До речі, цю ідею підтримує відомий політик Олег Соскін, який нещодавно побував у Трускавці. Свою допомогу обіцяв і Юрій Кармазін. 

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЧИ РОЗУМІЮТЬ КАНАДЦІ ДРОГОБИЦЬКІ ПРОБЛЕМИ?

 

 

Експертами в другому питанні, яке розглядалося на цьому ж засіданні Дискусійного клубу, виступили голова громадської організації “Небайдужі Дрогобичани” Святослав Сурма і керівник Інституту розвитку міста Михайло Лужецький. Вони говорили про стратегічний план розвитку Дрогобича до 2020 року.

Міська влада мала вчора, 16 травня, обговорити це питання, щоб уже 20 травня закрити цю проблему. З цим не погодилися громадські активісти.

Святослав Сурма запропонував призупинити дію цього плану міської влади. Він зазначив, що в цьому проекті відсутня громадськість. “Для нас пропонують стратегічний план розвитку, а нас туди не пустили, - сказав він. - Нема нас на шляху надання пропозицій і реалізації плану. Нас нема як партнерів міської влади”. Він також звернув увагу на те, що чомусь дуже швидко росте заборгованість по заробітній платі на багатьох дрогобицьких підприємствах. Складається враження, що хтось хоче дуже швидко їх приватизувати. Виступаючий зробив акцент на тому, що проект розробляли канадські експерти, але якщо замінити Дрогобич на Стрий чи якесь інше місто, нічого не зміниться, бо в цьому проекті нема живої громади.

Богдан Юзефів звернув увагу на розбіжності в цифрах. За його словами, стратегічний план - це чітко визначені напрямки і критерії, до яких потрібно рухатись. Як має розвиватися місто - повинна визначити громада. Він був здивований тим, як можна розвивати стратегію підприємств, яких сьогодні не існує. А про це мовиться в документі. Якщо вірити цьому плану, то експортно-імпортними операціями в Дрогобичі займаються чотири тисячі підприємств. Хтось подивиться і скаже, що це золоте дно.

Володимир Кондзьолка зауважив, що змушений був півгодини шукати цей стратегічний план розвитку Дрогобича на сайті Дрогобицької міської ради, хоча є комп’ютерником.

Михайло Лужецький, відбиваючи закиди опонентів, сказав, що тенденція розвитку міста є чітко визначеною, і конкретні цифри на стратегію не розписуються. На його думку, основним для Дрогобича є розвиток малого і середнього бізнесу, розвиток міста як індустріального, введення інноваційних технологій, а також можливість будівництва нових підприємств індустріального напрямку. “Хотілось би, - зауважив він, - аби залишилися нафтопереробка, машинобудування, точна електроніка”. За його словами, 98 відсотків коштів із міського бюджету йде на зарплату й енергоносії, а лише 2 відсотки - на розвиток. Він сказав, що донесе думку громади і, зокрема, учасників Дискусійного клубу до Олексія Радзієвського. На моє запитання як ведучого, чи вдасться переконати міського голову не поспішати втілювати в життя цей план, допоки не буде врахована позиція громади, Михайло Лужецький дав ствердну відповідь

Хосе Турчик підкреслив, що всі стратегічні плани, які нам привозять і пишуть, - це абсолютна профанація. Канадці далекі від наших проблем, як ми від космосу.  Стратегічний план буде лише тоді, коли разом сядуть місцева влада і громада й напишуть те, що може бути реалізоване.

Керівник Центру громадських експертиз Олег Косик зауважив, що подібна ситуація вигідна владі, яка не узгоджує своїх планів з громадою, а займається так званим садівництвом, тобто наданням депутатам земельних ділянок. Він запропонував провести місцевий референдум щодо дочасного припинення повноважень міського голови і депутатів Дрогобицької міської ради.

Не менш категоричним був і Олександр Магльона.  Він зауважив, що як треба себе не любити, щоб до такого документу вносити якісь поправки. Батьки не зможуть реально змінити свою дитину, бо люблять її, тому громаді треба цього “виродка приспати”.

Фермер Ярослав Бігуняк, який вже двадцять років воює з дрогобицькою владою за свої володіння, на яких випасає кіз і розводить сад, був різко налаштований проти цього стратегічного плану і його ініціаторів. Зупинився він і на бездіяльності Громадської ради, яка діє при міському голові й мала би вносити свої пропозиції. Та вся біда в тому, що Громадська рада як така не діє. І це визнав заступник голови Громадської ради Олег Балог, який своєю чергою звинувачував у бездіяльності депутатів Дрогобицької міської ради.

Депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин переконаний, що депутати приймуть будь-яке рішення, яке їм запропонує  Олексій Радзієвський, проте пообіцяв підняти це питання на засіданнях Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, яку він очолює, та Комітету опору диктатурі. Проте вся проблема в тому, що очільники партій приймають ніби правильні рішення, але депутати, які до цих партій     належать, голосують як їм заманеться, не несучи за це жодної відповідальності. Ніхто й не заїкається, аби застосувати до них дисциплінарні стягнення аж до виключення з лав тієї чи іншої партії.  

Єдиним, хто з присутніх зберігав поміркований оптимізм у цьому питанні, був Святослав Сурма. Він на декількох сторінках надав реальні пропозиції до стратегічного плану розвитку Дрогобича, врахувавши пропозиції багатьох людей. Уже цього тижня побачимо, чи захочуть до нього прислухатися в ратуші, чи все зведеться до вольового рішення міського голови. Втім, можливо, що формально врахують деякі з пропозицій Святослава Сурми та учасників Дискусійного клубу, але все зроблять по-своєму, вкотре не порадившись з громадою. А навіщо радитись? До наступних виборів ще далеко.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

СЕНДАК ПОДАРУВАВ ЗІПСОВАНИЙ КОМП’ЮТЕР

 

Цікавий трафунок трапився цієї неділі, 13 травня, з головою Дрогобицької районної державної адміністрації Михайлом Сендаком. На День Матері він урочисто в присутності багатьох людей подарував мешканці Вороблевич комп’ютер. Уже тоді всі помітили, що запакований він у коробку від посуду. Щастя тривало не довго. Коли стали підключати комп’ютер удома, з’ясувалося, що він не працює. Та й сам був якийсь обшарпаний, ніби ним до цього довго й нудно користувалися. Наступного дня комп’ютер відвезли назад до Михайла Сендака. Можливо, хтось із підприємців, за рахунок якого очільник району хотів покрасуватися на людях, банально підставив Михайла Дмитровича. Просто треба дотримуватися золотого правила: якщо даруєш, то роби це щиро. І даруй своє.

 

ДРОГОБИЧ МАЄ ГОЛОВКИНЮ

 

У школах  Дрогобича відбулися вибори дитячого міського голови терміном на  рік. У гострій конкурентній боротьбі, в якій взяли участь 6 претенденток, перемогу виборола Галина Костик, учениця 10-го класу ЗОШ N15. Прикметно, що юнаки за звання мера не боролися. Може, й на виборах дорослого голови Дрогобича чоловіки галантно уступлять місце жінкам?

 

СХІДНИЦЯ ОТРИМАЛА ГРОШІ

 

З державного бюджету України для вирішення невідкладних питань розвитку  інфраструктури  Східниці як курорту, що має набути статус державного, та належного забезпечення виконання заходів у рамках Програми підготовки до ЄВРО - 2012 було виділено майже 6 мільйонів гривень, які підуть на проведення робіт з будівництва берегоукріплення річки Східничанки, будівництво моста полегшеної конструкції через  Східничанку з вул. Шевченка на вул. Зарічну, каналізування району вул. Коновальця  та будівництво очисних споруд глибокого біологічного очищення стічних вод. Певну долю має внести селищна рада.

 

МІС БОРИСЛАВА-2012

 

У рамках святкування 625-річчя міста нафтовиків 31 серпня буде проведено конкурс “Міс Борислава-2012”. Заявки на участь у конкурсі приймаються з 10 до 31 травня в приміщенні приймальні міського Палацу культури (м. Борислав, вул. Данила Галицького, 34). Вік конкурсанток від 18 до 23 років. Телефон для довідок: 03248-5-58-65.

 

ТРЕТЮ І ВОСЬМУ ШКОЛИ ЗАКРИЮТЬ?

 

Уже вкотре лунають розмови про ймовірність закриття третьої та восьмої дрогобицьких шкіл. Востаннє про це натякнув міський голова Дрогобича на понеділковій нараді в ратуші. Зокрема, на його думку, у восьмій школі вчителів більше, ніж учнів. Перебільшує, як завжди, Олексій Васильович. Раніше голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак заявляв, що не дасть закрити цю школу, в якій навчається чимало дітей із сіл. Побачимо, хто візьме гору в протистоянні, але чому в підвішеному стані повинні знаходитися вчителі, учні та їхні батьки, аж поки хтось із можновладців не задовольнить свої амбіції?

 

ПРОЩА ДО ГРУШЕВА

 

13 травня у с. Грушів відбулась загальноєпархіальна проща до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Щороку, у другу неділю травня, до Грушева прибувають тисячі паломників, щоб занести свої молитви до Бога, який прославив Богородицю у цьому святому місці.

 

“БЛАЖЕННИЙ ПАПА ІВАН ПАВЛО ІІ ТА УКРАЇНА”

 

Саме таку назву має виставка, котра нещодавно відкрилася у Єпархіальному музеї Трускавця. Присвячена вона одинадцятій річниці паломництва світлої пам’яті Івана Павла ІІ, першого Папи-слов’янина, на українську землю. Саме в червні 2001 року Папа відвідав Київ та Львів, благословив Україну.

 

ВБИВ СУСІДА ЧЕРЕЗ СОБАКУ

 

У неділю, 13 травня, приблизно о 19 годині,  в с.Новий Кропивник Дрогобицького району п’яний  чоловік зарізав сусіда. Причиною конфлікту стала собака, яку нібито 50-річний чоловік  втопив.  Будучи у нетверезому стані, 55-річний сусід взяв ножа і побіг чинити розправу  над кривдником, який вже спав, завдав йому ножове поранення в шию і утік. Потерпілий, не отримавши вчасно допомоги,  стік кров’ю і помер. Вбивцю арештовано і порушено проти нього кримінальну справу. Від початку травня це вже друге вбивство у Дрогобицькому районі. Нещодавно трагедія сталася в селищі Меденичі, де брат убив брата, також знаходячись у нетверезому стані.

 

АВАРІЯ В БОРИСЛАВІ

 

У центральній частині міста, поблизу банку “Аваль”, на перехресті вулиць Данила Галицького, Грушевського, Володимира Великого та Шкільної обвалився каналізаційний колектор.

 

КАЛЕНДАР УКРАЇНЦЯ

 

17 травня

1849 - Народилася письменниця Олена Пчілка.

18 травня

1863 - Таємний Валуєвський указ проти української мови і українських видань.

1946 - Відновлено на еміграції Спілку Української Молоді.

19 травня

1918 - Постала в Канаді Українська Греко-Православна Церква.

21 травня

1715 - Помер Іван Максимович - український письменник, автор численних віршованих і прозових творів та перекладів.

1907 - Народилася Олена Теліга - українська письменниця, громадська діячка, член ОУН.

1941 - Помер український поет і письменник Богдан Лепкий.

1942 - Загинув у німецькому концтаборі Авшвіці Василь Бандера, брат Степана Бандери.

22 травня

1944 - Помер у Празі видатний український поет Олександр Олесь.

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

17 ТРАВНЯ - ПЕЛАГЕЇ

Мучениця, жила в III ст. Походила з Тарса — головного міста Кілікії в Малій Азії. Місто славилося ученістю і торгівлею. В ті часи посилилось гоніння на християн, і Пелагія, яка сповідувала вчення Ісуса Христа, зазнала страждань.

18 ТРАВНЯ - ЯРИНИН ДЕНЬ

Його виникненню завдячуємо святій Ірині, яка жила в І ст. Була дочкою царя-язичника, прославилася численними чудесами. Цей день, як і 29 квітня, в сільськогосподарському побуті здавна називають Іриною-розсадницею, що пов’язано із садінням капусти, Цього дня вирощену в парниках розсаду капусти висаджують на городи разом з іншими овочами. Цим займаються тільки жінки. За повір’ям, коли овочі садитиме чоловік, то вони зацвітуть, але не дадуть плодів.

19 ТРАВНЯ - ЙОВА-ГОРОШНИКА, ОГІРОЧНИКА

За ім’ям Йова Багатостраждального. Йому приписується авторство однієї із книг Старого Заповіту — Книги Йова, яка вчить терпінню в незгодах. Він жив задовго до народження Ісуса Христа, ймовірно, за дві — півтори тисячі років до нього. Вшановується й пам’ять Йова Почаївського, ігумена і чудотворця. В XVI—XVII ст. він багато творив для зміцнення Почаївського монастиря і поширення його слави. За старим звичаєм, цієї пори сіють горох, очікують роси, корисної для рослин, особливо для огірків. Коли на Йова ніч тепла, то буде огірковий рік.

20 ТРАВНЯ - НІЛА СОРСЬКОГО

Церковний діяч, публіцист-письменник XV ст. У своїх творах виступав за передачу церковних земель державі, викривав користолюбство і неробство ченців.

21 ТРАВНЯ - ІВАНА БОГОСЛОВА

На честь апостола і євангеліста, найулюбленішого учня Ісуса Христа. Написав одне з чотирьох канонічних євангелій. За величний зміст розповіді про життя і вчення Ісуса воно одержало назву Духовного. Іван Богослов є також автором трьох послань і книги одкровень — “Апокаліпсиса”, в якій містяться пророцтва про кінець світу і Страшний Суд, розповідь про боротьбу Христа з антихристом і поразку антихриста. Іван вважається наставником іконопису. Помер наприкін-ці І ст. Здавна цей день вважався найкращим для сівби пшениці, і з цього приводу говорили: “Хто не посіяв на Богослова, не вартий і доброго слова”.

22 ТРАВНЯ - МИКОЛИ ВЕСНЯНОГО, ТЕПЛОГО

Свято — одне з найпопулярніших у народі. Встановлене з нагоди перенесення в 1087 р. мощів святого Миколи Чудотворця з лікійського міста Мири в Малій Азії до італійського міста Бара. На цій події був присутній невідомий українець, як припускають, переяславський єпископ Єфрем, який і запровадив у нас відзначення цього дня. Святий Микола народився у 260 р. в місті Патарах у Малій Азії. Був архієпископом Мира, брав участь у І Вселенському соборі. В сказаннях про його життя говориться, що він міг зціляти сліпих і глухих, допомагав бідним, відвертав від них усілякі нещастя і взагалі “прославився багатьма дивами”. Помер у 343 р. З розповсюдженням християнства Микола Чудотворець прибрав функції багатьох язичницьких богів, став покровителем мореплавців, а також торгівлі, землеробства і коней. Якщо на другий день після Миколи теплого іде дощ, то все літо буде мрячним.

23 ТРАВНЯ - СИМОНА ЗИЛОТИ

На честь одного з 12 апостолів. Його називали Зилотом, що означає ревнитель, тобто оборонець віри. Називали й Канонитом, тому що походив із Кани — міста Галілейського. За переказом, на його шлюбі були присутні Ісус Христос і Богоматір, де Господь перетворив воду на вино. Симон Зилот просвітив християнським ученням країни Африки. За іншою легендою, він проповідував у Британії та Персії і помер мученицькою смертю у перському місті Суанірі в І ст.

 

ЦИРК ЧИ НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ?

 

Перед таким “важким ” вибором постала дрогобицька влада.  20 травня 2012 року на території Шпихліру відбуватиметься фестиваль рідної культури “Вишиванка-Фест”. Ось тільки головним гостем  цього заходу буде Цирк, який діятиме там з 16 до 20 травня!

Справді цирк відбувається у владних кабінетах, продається не тільки територія, а й власна совість. Міська рада офіційним листом дала згоду на проведення фестивалю МГО “Молодіжний прорив”. А тепер на території Шпихліру височіє купол та стоїть транспорт невідомих циркачів, гроші яких важливіші, аніж проведення фестивалю, спрямованого на розвиток української культури, ніж зусилля тих людей, які впродовж тривалого часу працюють над організацією свята та й престиж міста взагалі!

Дії Дрогобицької міської ради виглядають непослідовними та недалекоглядними! Адже може від них постраждати не лише фестиваль, а й лице міста в очах приїжджих туристів та журналістів, які висвітлюватимуть хід заходу. 

Програма “Вишиванка-Фест” розписана по годинах, широко розповсюджена у засобах масової інформації: всеукраїнських сайтах, газетах. Запрошені учасники з різних куточків України, будуть виставки, майстер-класи, конкурси, ба, навіть сцена - куди це все подіти?? На циркову арену?  Дивно, дуже дивно, що влада свідомо перешкоджає діям молоді, придушує ініціативність, кидає виклик! Чудова, гарно продумана клоунада: спочатку давати дозвіл, а за тиждень до заходу у когось з’являється ще один! Може, самі у цирку виступлять? Аншлаг гарантуємо.

 

 

 

ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА!

 

Батьки Анастасії Олегівни Дитко збирають кошти на лікування доньки.

На даний час Анастасія Дитко потребує консультації нейрохірурга для диференціації пухлини в головному мозку, а після цього - операційне втручання.

Оскільки ці консультацію та операцію відмовляються робити в Україні, батьки Анастасії змушені робити це в Італії.

Вартість операції 300000 (триста тисяч) гривень.

Реквізити для ПК гривні:

Відділення “Львівська регіональна дирекція” ПАТ “ВТБ Банк”

Адреса: 79000, м.Львів, вул.Стрийська, 33

Телефон:(03245) 4-06-95, 4-11-83,

відділення “Перше стрийське” ПАТ “ВТБ Банк”

МФО 321767

Код ЗКПО 14359319

Номер рахунку 29246000002064

Номер картки 4438740101008154

Призначення платежу: Поповнення картки N 4438740101008154 для ДИТКО ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ

ІД код: 2863904551, без ПДВ

Завчасно щиро вдячні всім, хто допоможе.

Телефон 098-41-85-119

 

ЧИ ВІДКРИЮТЬ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ПРОТИ ДРОГОБИЦЬКИХ ЧИНОВНИКІВ, ЯКІ ГРУБО ПОРУШИЛИ НОРМИ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ ФОРМУВАННІ ТАРИФІВ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ?

 

 

 

Народний депутат України Юрій Кармазін звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Генерального прокурора України Віктора Пшонки та голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка щодо порушення норм чинного законодавства виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та комунальними підприємствами Дрогобича при формуванні тарифів на комунальні послуги та при наданні таких послуг, порушення прав громадян на належну якість обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Антимонопольний комітет, провівши перевірку, прийняв рішення, в якому, зокрема, сказано:

“КП “ЖЕО” визнано таким, що вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції”;

- КП “ЖЕО” зобов’язано розрахувати тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Дрогобичі у відповідності до вимог чинного Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року  N 869, та подати тарифи на вказані послуги до органу місцевого самоврядування у місті Дрогобичі для прийняття відповідного рішення. Термін виконання – 31 березня 2012 року;

- за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції на КП “ЖЕО” накладено штраф  у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень”.

Також у цьому листі Антимонопольного комітету сказано, що вживаються відповідні заходи і щодо Дрогобицької міської ради. Зокрема, прийняте рішення, згідно з яким виконавчий комітет Дрогобицької міської ради зобов’язано до 31 березня 2012 року встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з дотриманням пункту 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 1 червня 2011 року N 869.

У своєму депутатському зверненні Юрій Кармазін пише, що “Дрогобицька міська рада і не збирається виконувати приписи Антимонопольного комітету України, до нинішньо-го дня не привела тарифи за послуги до належних розмірів”. Відтак він просить Генеральну прокуратуру України перевірити факти невиконання КП “ЖЕО” Дрогобицької міської ради приписів Антимонопольного комітету України щодо розрахунків тарифів, а за наявності підстав вирішити питання про порушення кримінальної справи.

 

Анатолій ВЛАСЮК 

 

 

 

 

 

 

  

 Создан 21 мая 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником