БУРЕВІЙ ПО-СЕНДАКІВСЬКИ

 
 

БУРЕВІЙ ПО-СЕНДАКІВСЬКИ
Мешканці Волощі, Тинова і Задів марно очікують на повноцінну компенсацію від шкоди, заподіяної буревієм, що нещодавно пронісся над цими селами Дрогобицького району. Сильний град пошкодив дахи більшості будинків, до коріння висік городину.

Голова Дрогобицької районної державної адміністрації Михайло Сендак здійснив помпезну поїздку до постраждалих сіл, запевнивши мешканців, що всі понесені ними втрати будуть відшкодовані. Щоправда, в цьому відразу засумнівалися волощани, звинувативши колишнього директора дрогобицького автотранспортного підприємства у всіх мислимих і немислимих гріхах, а щонайбільше – у злодійстві. Михайлові Сендаку довелося в буквальному розумінні цього слова втікати від людей, аби не нарватися на ще більші неприємності.

Найлихіші передчуття не підвели волощан, бо обіцяної повноцінної допомоги вони не отримали й досі. Тепер їм кажуть, що на днях або й раніше засідатиме Кабінет Міністрів, який повинен розв’язати проблему фінансування, а кошти, виділені з обласного бюджету, мовляв, уже закінчилися. Щоправда, сім’ям виплатили по 500, 750 і 1000 гривень залежно від розміру пошкоджень, хоча багато хто й досі достеменно не знає, якими критеріями послуговувались оцінювачі.

Непрозорість виплат, крутійство влади призвели до народних бунтів, що вилилось у скандали під стінами райдержадміністрації. Людей обурювало й те, що про відшкодування за посічену городину ніхто й не заїкався, а грошей на відновлення дахів дали сміхотворно мало. Досить сказати, що для встановлення нового шиферу чи бляхи потрібно від 12 до 20 тисяч гривень, залежно від площі даху. Навряд чи кабмінівських коштів вистачить, аби покрити ці витрати.

Суто формальною стала поїздка на Дрогобиччину й голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка. Знову ті ж обіцянки допомоги (правда, у значно вужчому колі людей, враховуючи сумний досвід Михайла Сендака) – і жодної відповідальності державного службовця високого рангу за пустопорожню балаканину.

Люди бояться, що надані державою гроші в повному обсязі так до них і не дійдуть, а осядуть у кишенях чиновників. Уже не є секретом, що Михайло Сендак має намір балотуватися до Верховної Ради України по Дрогобицькому виборчому окрузі. Для багатьох стало аксіомою те, що він збиратиме кошти на агітацію з багатьох джерел. Цинічному політиканові впродовж усього його життя було начхати на біди простих людей. Тому і в цьому випадку не доводиться сподіватися на те, що проблеми постраждалих від буревію він сприйме близько до серця.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 01 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником