ЗАЛЯКАНИЙ ГЕРОЙ

 

ЗАЛЯКАНИЙ ГЕРОЙ
Під час Помаранчевої революції Леонід Кучма присвоїв Володимирові Литвину звання Героя України.

Мабуть, у тодішнього президента були підстави так вчинити, хоча й досі пересічний українець не знає, що за подвиг здійснив спікер парламенту.

Поняття героїчного нівельоване в сучасній Україні. Лише у нас блатного поета-пісняра можна зробити героєм, відібравши це звання у покійного лідера національно-визвольних змагань.

Підписання Литвином так званого закону про мови було прогнозованим і на подвиг не видається. Наразі він зберіг посаду спікера й примарну надію стати депутатом. Зате втратив залишки гідності й поваги, Народну партію, яку очолював, можливість створення фракції у майбутньому парламенті.

Партія регіонів уміє залякувати – навіть героїв. Аргумент простий – закатаємо в асфальт. Скільки бізнесменів і достойних у принципі людей не могли і ще довго не зможуть протистояти цьому катку бандитського режиму. Заляканою виглядає й нинішня об’єднана опозиція, яка так бездарно може програти вибори, особливо на мажоритарних округах. Чим більше медитують про майбутню перемогу Яценюк і Турчинов, тим глибший страх можна прочитати в їхніх очах.

Псевдогерой Литвин зробив свій вибір. Міг достойно піти з посади спікера. Міг достойно не підписати так званий мовний закон. Міг достойно, зрештою, завершити свою політичну кар’єру. Тепер, звісно, на все в нього знайдуться виправдання, як у будь-якого заляканого чоловіка, що ладен втратити гідність, але залишитися живим. Засуджувати литвинів пізно, їм можна лише поспівчувати.

Україна перетворилася на країну заляканих героїв.

 

Анатолій ВЛАСЮК    Создан 01 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником