"ТРАЯНСЬКИЙ" КІНЬ ІМПІЧМЕНТУ

 

"ТРАЯНСЬКИЙ" КІНЬ ІМПІЧМЕНТУ
 Вдруге за останні п’ять років румунам не вдалося відправити у відставку свого президента.

Якщо 2007-го року на референдум з приводу імпічменту Траяна Бесеску прийшло понад 50 відсотків виборців, три чверті з яких висловили йому довіру, то минулої неділі, 29 липня, картина була зовсім іншою. До урн для голосування з’явилося лише 46 відсотків з числа тих, хто має право голосу. І хоча 80 відсотків з них висловилися за те, щоби президент пішов у відставку, все ж референдум визнали недійсним, бо на нього з’явилося менше 50 відсотків виборців.

“Траянський” кінь імпічменту витає в стінах українського парламенту. Арсеній Яценюк, здається, вже переконав самого себе, що Януковичу оголосять імпічмент. Щоправда, для цього треба набрати 226 голосів так званої демократичної більшості. А цю цифру можна поставити під сумнів, коли бачиш, як бездарно (чи за гроші?) так звана об’єднана опозиція здає мажоритарні округи, повключала в списки недалеких людей, викресливши з них знакові постаті. Для імпічменту треба ще прийняти закон про нього. Партія регіонів, якщо й здобуде більшість, навряд чи виявить бажання це зробити. Насамкінець потрібні триста голосів народних депутатів України, аби підтвердити імпічмент Януковичу.

Епопея з імпічментами в Румунії підтверджує, що якщо йти за демократичною традицією, то це не так просто зробити. Сподіватися на революцію, на кшталт Помаранчевої, теж не доводиться. Різні експерти дають протилежні точки зору на хід подальших подій. Одні кажуть, що цей парламент довго не протягне, що відбудуться події, які прискорять відставку президента. Інші більш песимістично ставляться до цього. За їхніми словами, Янукович втілюватиме в життя обіцяну “стабільність”, а термін дії парламенту може розтягнути на сім років.

Як би там не було, а імпічмент - це наразі тупиковий хід, який нам пропонує об’єднана опозиція. Треба вичавити все можливе з парламентських виборів, не дивлячись на “чорну зраду” лідерів об’єднаної опозиції, і на місцях щодня створювати режиму Януковича такі умови, аби українським окупантам було некомфортно жити на нашій землі.

Анатолій ВЛАСЮК


Создан 03 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником