“БОРИСЛАВСЬКА КОПА” АНАТОЛІЯ ВЛАСЮКА

 

“БОРИСЛАВСЬКА КОПА” АНАТОЛІЯ ВЛАСЮКА

 

Побачив світ сьомий випуск “Бібліотечки газети “Тустань”. До нього увійшла поетична збірка Анатолія Власюка “Бориславська копа”.

Як зазначено в аннотації, віршувати автор почав з п’ятнадцяти років, але аж тепер зважився подати на суд читачів дещо зі свого здобутку. Вибрані вірші, які увійшли до “Бориславської копи”, написані 2011 року і так чи інакше пов’язані з Бориславом.

Червоною ниткою через усю збірку проходить тема Кохання. Для зболеного літературного героя воно залишається останньою надією в цьому житті, причому його думи здебільшого не про те, що було, а про те, що ще не здійснилось, але обов’язково буде в майбутньому.

Так і хочеться поставити знак рівності між автором і ліричним героєм. Звичайно, вірші пишуться на основі пережитого, і все ж Анатолієві Власюку вдалося не зациклюватися на буденному, а піднести свої-не свої почуття до космічних висот.

У центрі страждань ліричного героя стоять болі рідного Борислава. Він не може змиритися з тим, хто нині фактично керує містом нафтовиків, бо бачить, що ці людці ведуть усіх до катастрофи. Здається, навіть Вселенська Любов не може відвернути Борислав від біди. Оптимізму у віршах нема, але й фаталізм відсутній, бо на все воля Божа і воля людей, які слідують Божим заповідям.

Звертається поет і до тих, без кого важко нині уявити моральне життя Борислава: до Стефана Коваліва та Євгена Титикайла. Вони, мов світочі, вказують нам шлях. Важливо лише розгледіти його і піти ним.

Заповідається, що на теренах Дрогобиччини народився ще один поет. Він іде своїм шляхом. Як завжди, матиме заздрісників. Головне, щоби автор прислухався до справедливої критики - і творив, творив, творив...

 

Галина МАДЕЙЧУКСоздан 13 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником