НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

16 СЕРПНЯ - АНТОНА-ВИХРОВІЯ

За іменем новгородського ченця XII ст. Він заснував монастир Різдва Богородиці. Після смерті Антонія в 1147 р. виникла легенда, за якою він був італійським самітником, який утік від латинян у Новгород, приплив по морю прямо з Рима (звідси його повне ім’я - Антоній Римлянин). Здавна було помічено, що на Антона досить часто буває вітер з вихором. “Який Антон, такий і жовтень”.

17 СЕРПНЯ - ЯВДОХИ-ОГІРОЧНИЦІ

Від імені мучениці Євдокії, страченої в 364 р. Цього часу дозрівають останні огірки, дбайливі господарі готують кадібці для їх засолювання. За Явдохою прогнозують погоду на листопад. Якщо припадає сонячний і теплий день, то погожим буде і листопад, а коли дощовий, то бути йому сірим і мрячним.

18 СЕРПНЯ - ЄВСТИГНІЯ-ЖИТНИКА

За іменем мученика Євстигнія, який помер в 362 р. За давніх часів селяни цього дня закликали жниво, щоб нечиста сила не поселилася в ньому і не виганяла худобу з пасовищ. За Євстигнієм завбачують погоду: який Євстигній, такий і грудень.

19 СЕРПНЯ - ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА, ЯБЛУЧНИЙ СПАС

Одне із великих народно-релігійних свят, що входить до числа дванадцяти. Як оповідають євангелісти, в середині свого земного служіння Ісус Христос привів своїх учнів на гору Фавор, де раптом преобразився: його обличчя засяяло, як сонце, одяг побілів, як сніг. У народі Преображення Господнє називають Великим і Другим Спасом. Цієї пори збирають врожай фруктів, меду, хліба, грибів, які відносять до церкви на посвяту. На Спаса прийнято поминати померлих родичів. За повір’ями, цього дня вони втретє - після Страсного четверга і Трійці - виходять на світ. Якщо в родині є тяжко хвора людина, якій на Спаса дати освячене яблуко - символ життя, то вона або видужає, або закінчаться її страждання і вона тихенько помре до Успіня. Після спасу часто настає різке похолодання, тому приказують: “Прийшов Спас - держи рукавички про запас”.

20 СЕРПНЯ - ПИМЕНА

Названий іменами києво-печерських ченців. Пимен Многоболісний народився хворим. Коли хвороба загострилася, його принесли в Печерський монастир, щоб ченці помолилися над ним. Він залишився в монастирі, в якому пробув більше 20 років і ніколи не нарікав на свою хворобу. Міг лікувати інших, а перед смертю сам видужав. Помер у 1110 р. Пимен Посник жив у XIII - XIV ст., постійно постився, споживаючи їжу лише раз на тиждень.

21 СЕРПНЯ - МИРОНА-ГОНИВІТРА

На честь святителя Мирона, єпископа Критського, який жив у IV ст. Помер близько 350 р. В народі цей угодник одер-жав ім’я Вітрогона або Гонивітра, оскільки в його день, як правило, дмуть сильні вітри. З днем Мирона пов’язують і кінець літа. “Мирони-Вітрогони куряву збивають на дорогах, за красним літом стогнуть”. Здавна помічено: який Мирон-Гонивітер, такий і січень.

22 СЕРПНЯ - АПОСТОЛА МАТВІЯ

Був учнем Ісуса Христа. Спочатку входив до складу апосто-лів із числа сімдесяти. Згодом його приєднали до дванадця-ти апостолів замість Іуди-зрадника. За одним із переказів, Матфій проповідував євангеліє в Ефіопії, де загинув мучени-цькою смертю близько 63 р.

 Создан 18 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником