МИКОЛА ЛАГОДИЧ І СИНИ

 

МИКОЛА ЛАГОДИЧ І СИНИ

 

Бренд з такою назвою, можливо, незабаром з’явиться, і, як зауважив сам кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу, за нею не тягтиметься негативний шлейф, як за подібними брендами – Лавринович і сини, Янукович і сини.

 

“ВЧОРА У НАС УКРАЛИ МОВУ. ЩО ЗАВТРА?”

 

Про це Микола Лагодич говорив на прес-конференції, яку провів минулої п’ятниці, 17 серпня, у торговому центрі, що будується поблизу колишнього кінотеатру “Прометей”.

За його словами, потенціал Дрогобиччини не використовується належним чином. Треба залучати інвестиції в регіон, дати людям роботу. Сам він готовий завдяки своїм друзям вкласти сюди сотні мільйонів доларів США.

Микола Лагодич вважає, що ще свого потенціалу не використав Борислав із запасами нафти і газу. Трускавець і Східниця мають розвиватись як європейські курорти.

Дрогобиччина здебільшого користується привізними продуктами харчування. “А ми самі можемо себе прогодувати”, - підкреслив кандидат у народні депутати.

“Вчора у нас украли мову. Що завтра? – задав він риторичне запитання. – Я українець і хочу, щоби ми жили заможно”.

Отець Василь задав питання, яку участь у виборчій кампанії Миколи Лагодича беруть його сини, з якими він прийшов на прес-конференцію. З’ясувалося, що старший син заочно вчиться на юридичному факультеті університету, але вже бере участь у підприємницькій діяльності батька. “Хочу, щоб діти були ввічливими, коректними, толерантними, - сказав Микола Лагодич. – Як ми навчимо дітей, так і буде”. Звичайно, діти по мірі можливостей допомагатимуть батькові в передвиборчій кампанії.

Інше питання священика стосувалося кількості церков у Дрогобичі. Він навів слова одного чоловіка, що, мовляв, ми не Ватикан і нам церква на кожному куті не потрібна, і поцікавився, де ще можна би було збудувати в місті церкву. Микола Лагодич відповів, що таким, яким він є, його зробила Церква. Він почав ходити туди в 14 років, коли це ще було заборонено, мав через це неприємності в школі. А новий храм він бачить на вулиці Стрийській – між церквами Спаса та Петра і Павла. Це могла би бути споруда в етнічному стилі, як церква Святого Юра в Дрогобичі.

Головний редактор газети “Дрогінфо” та керівник однойменного інтернет-сайту Максим Федис розкритикував передвиборчу програму кандидата в народні депутати й поцікавився, звідки у нього такі великі статки, ведеться будівництво, розкішна машина, якщо в декларації вказано лише 110 тисяч гривень доходу за минулий рік.

Микола Лагодич не зупинявся на всій передвиборчій програмі, лише сказав про видобуток нафти й газу в Бориславі. Його діловий партнер, друг і товариш Ігор Єремєєв готовий вкласти в цю справу мільярд американських доларів.

Як з’ясувалося, бізнес у Лагодичів є сімейним. До нього долучилися сам пан Микола, його дружина й діти, тато й мама, а також сестра. Цією справою вони займаються вже років п’ятнадцять, декларуючи щороку по 100-500 тисяч гривень доходу. За останні десять років задекларували 15 мільйонів гривень, сплативши відповідну суму податків. Що стосується автомобіля, то він користується ним за дорученням.

 

“молоді люди малюють схеми, як заробити, а не як украсти”

 

На прес-конференцію до Миколи Лагодича прийшли не лише журналісти, а й представники штабів інших кандидатів у народні депутати. Один з них, Осип Фурдин, поцікавився, хто є партнером Миколи Лагодича на цих виборах? Кандидат у народні депутати відповів, що його партнером є громада. Він вважає, що в парламенті матиме чимало однодумців.

Чи не найбільше запитань задав Володимир Катриняк, чільний діяч одного з осередків Партії регіонів. Насамперед його цікавили проблеми аграрного сектору.

Микола Лагодич відповів, що в 1996 році разом із партнерами почав пекти хліб, продавав його по селах. Були ідеї створити млини, свої переробні підприємства. На жаль, цьому завадила криза. На відновлення сільськогосподарських підприємств Дрогобиччини він має намір вкласти 30 мільйонів гривень. Мова йде насамперед про тваринницькі комплекси.

Відповів Микола Лагодич і на мої запитання. Насамперед мене зацікавило, чому він відмовився співпрацювати з рухом “Чесно”. Кандидат у народні депутати зауважив, що “Чесно” – хороша ідея, але оскільки у нас кадри вирішують усе, то до людей у цьому русі теж виникають запитання. За його словами, там зібралися колишні компартійні ідеологи, які не пускали його до церкви, колишні працівники правоохоронних органів, які “пресували” людей і займалися корупцією, інші люди, яким він не довіряє.

На інше моє запитання щодо молоді, то Микола Лагодич відповів, що робитиме ставку, власне, на молодь. За його словами, молоді люди малюють схеми, як заробити, а не як украсти. Він повідомив, що його сини створили в Інтернеті спільноту “Молодь обирає майбутнє”. Основне завдання зараз полягає в тому, щоби молодь прийшла на вибори.

Поцікавився я й тим, в чому суть меморандуму Миколи Лагодича про чесні вибори, з яким він звернувся до всіх кандидатів у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу. На його думку, цей меморандум має об’єднати всіх проукраїнських кандидатів, не дасть можливості розпорошити голоси. Якщо буде щось інше, то переможе провладний кандидат. За два-три тижні перед голосуванням слід провести соціологічне опитування і з’ясувати, в кого з проукраїнських кандидатів найбільший рейтинг. Тоді треба всім іншим знятися з дистанції й працювати на цього найсильнішого.

Головного редактора часопису “Каменярі” Івана Шведа зацікавило, чому Микола Лагодич пішов від Михайла Сендака, в якого, за чутками, очолював передвиборчий штаб. На думку кандидата в народні депутати, це перебільшені чутки. “Сендак – давній мій товариш”, - підкреслив він. Коли він виступав проти Системи – з його боку це був поступок. В кожної людини слід шукати щось позитивне. Але часи змінюються, потрібні нові ідеї. Треба пропонувати щось нове. “Тому я й пішов сам”, - сказав Микола Лагодич.

Заступника редактора інтернет-сайту “Майдан” Леоніда Гольберга зацікавила доля приватизації харчосмакової фабрики на Стрийській у Дрогобичі. Микола Лагодич відповів, що там мав бути торговий центр на 25 тисяч квадратних метрів, але завадила криза. Він пообіцяв, що через два-три роки торговий центр на тому місці таки буде побудований. “На цьому я набив гулі, але й набрав досвіду”, - зізнався він. Крім торгового центру, до уваги відвідувачів будуть представлені всі види розваг, а навколо будівлі розбиті алеї. З’ясувалося, що подібний торговий центр мав бути в колишньому кінотеатрі “Прометей”, але “викрали документи, набігло кодло бандитів”.

 

“МІЙ ОСНОВНИЙ КОНКУРЕНТ – ЦЕ МОЯ СОВІСТЬ І ГРОМАДА”

 

Наталя Зелена, яка працює в телерадіокомпанії “Алсет”, підхопила питання Володимира Катриняка, яке він задав, але на яке Микола Лагодич забув відповісти: хто є його головним конкурентом на окрузі. Кандидат у народні депутати України відповів, що спочатку це були Михайло Задорожний, Роман Ілик та Ігор Курус. Він зупинився на московських піар-технологіях останнього, зокрема, щодо розвішування біг-бордів. “Це спрацювало, - сказав Микола Лагодич. – Нині про нього говорять, як про месію”. Нині питання, хто основний конкурент, не стоїть. “Мій основний конкурент – це моя совість і громада”, - підкреслив Микола Лагодич.

Василя Кирилича, працівника газети “Франкова криниця Підгір’я” та Трускавецького інтернет-телебачення, цікавили стосунки Миколи Лагодича з Народною партією. У 2006 році кандидат у народні депутати став позапартійним. “Найгірше, що зробив Литвин, - так це підписав закон про мови”, - підкреслив Микола Лагодич. Пішов з партії й Ігор Єремєєв.

Мене зацікавив фонтан, що реконструюється біля торгового центру. Його відкриття передбачене 21 вересня – до Дня Дрогобича. Роботи йдуть за кошти Миколи Лагодича та його ділових партнерів. Також він за власні гроші хоче збудувати скляну споруду під накриттям для пасажирів, що очікують автобуси перед фонтаном. Треба встигнути до сезону дощів.

Зеновій Квасній із молодіжного Руху поцікавився співпрацею кандидата в народні депутати України з дітьми-інвалідами. Ця робота здійснюється і буде продовжена. Головне, щоб ці діти не сиділи вдома, не відчували себе нікому не потрібними. Микола Лагодич запропонував владі пустити до центру безкоштовні автобуси з Самбірської і Коновальця, в яких могли б їздити й ці діти, але не знайшов порозуміння.

Любомира Поливку з газети “Джерела Трускавця” цікавило, хто з бізнесменів і політтехнологів допомагатиме Миколі Лагодичу в передвиборчій кампанії? “А хто краще мене знає, як вести бізнес і якими є проблеми громади?”, - відповів він запитанням на запитання. “Є бізнесмени, які готові мене підтримати, - сказав Микола Лагодич, - а моя команда – це моя сім’я”.

Максима Федиса зацікавило, чи всі підпишуть меморандум про чесні вибори. Микола Лагодич на це сподівається, але головне, щоб це зробили проукраїнські кандидати. До речі, на Дискусійному клубі, який відбувся напередодні, свою підтримку принципам меморандуму висловили Віктор Возняк, Микола Тустановський і Тарас Курчик.

 

“Я готовий іти на барикади і навіть померти за Україну”

 

Невгамовний Володимир Катриняк запитав, що робити зі зруйнованим стадіоном і розбитою вулицею Спортивною біля нього. Микола Лагодич зазначив, що влада вже не зможе розв’язати цієї проблеми. Ще до армії кандидат у народні депутати України грав за юнацький склад “Галичини”, любить футбол, який колись був одним з пріоритетних у влади. Нереально щось зараз зробити зі стадіоном, простіше збудувати новий і створити футбольну команду.

Цікавила Володимира Катриняка і проблема доріг і будівництво асфальтобетоннного заводу. Це потрібно робити вже зараз, адже це бізнес. Так само можна заробляти гроші на переробці сміття. Проте нині, за словами Миколи Лагодича, ці два важливі напрямки віддані на відкуп Сім’ї.

На запитання, чи нагнуть його як депутата, Микола Лагодич відповів, що нікому не вдасться цього зробити, як не зробили це досі.

Володимира Ключака, головного редактора газети “Франкова криниця Підгір’я” та інтернет-сайту “Трускавецький вісник”, цікавило, чи не є нинішня передвиборча кампанія прицілом на наступні вибори міського голови Дрогобича. Микола Лагодич відповів, що не балотувався в 2010 році й не буде цього робити потім. Проте в якості народного депутата України рекомендуватиме перспективну молоду людину на цю посаду, аби узгоджено приймати рішення щодо розвитку регіону.

Віра Чопик, головний редактор газети “Фортуна”, запитала, чи підпише меморандум Михайло Сендак і чи відвідуватиме парламент Микола Лагодич. Він відповів, що не може відповідати за Сендака і зробить усе можливе, щоби працювала Конституція України.

Ярослава Грицика, відповідального секретаря газети “Галицька зоря”, цікавило, кого ж Микола Лагодич відносить до демократичних, а кого до недемократичних кандидатів у народні депутати України. “Всі знають, хто від регіонів, а хто ні”, - відповів він. Йому подобається позиція Віктора Возняка і Тараса Курчика. “Романа Ілика висунули згори, - сказав він, - а Комітет опору диктатурі Дрогобиччини відсунули, нав’язали кандидата”.

Говорив кандидат у народні депутати і про необхідність виставлення на аукціон ресторану “Берізка”, який був колись візитівкою Дрогобича (за чутками, тут хочуть зробити черговий секонд-хенд, як з колишнім рестораном “Україна”), та готелю “Тустань”, який хочуть приватизувати.

Насамкінець Микола Лагодич зауважив, що влада забирає в нас бізнес і мову. Вона буде претендувати на те, щоби забрати в нас національність і незалежність. “Я готовий іти на барикади і навіть померти за Україну”, - сказав Микола Лагодич.

Прес-конференція закінчилася розкішним фуршетом, на якому Микола Лагодич і журналісти привітали з днем народження Леоніда Гольберга.

 

Анатолій ВЛАСЮКОбновлен 22 авг 2012. Создан 19 авг 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
--- 12 сен 2012 ответить
мдаааааааа.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником