ФІЛЬОЗОФІЯ МАКСИМА ГІРЧИЦІ

 

ФІЛЬОЗОФІЯ МАКСИМА ГІРЧИЦІ
Дай Боже вам здоровля, мої дорогенькі! Скучив за вами. Абисьте мені ніколи не хорували!

Але я си тішу з тих виборів! Уже таке почалося, що хай сховаються мексиканські мильні опери та чемпіонат Європи  з футболу. Наші галичани таки вміють топити один одного в гівні, пробачте, в багнюці. Випацькають одне одного, а потім си дивують: а чого це риганали керують Українов?

Моя Стефка зраділа за мого кумпеля Міська Сендака. Вона дізналася, жи він мешкає в селі Жданівка Дрогобицького району. “Дивися, - каже до мене, - всі кандидати в народні дупутати мешкають у містах, а Сендак - правдивий хлоп!”. Хтіла Стефка привітати Міська на рідній землі, але ніяк його в Жданівці застати не може. То й не дивно, бо Сендак всього себе віддає збідованому народу, а в Жданівку приїжджає, мабуть, глупої ночі, аби поспати якусь годинку-другу - й знову на подвиг заради людей!

А я си втішив за мого кумпеля Міська Янковського. Ото гоноровий хлоп! Всі мають якісь там лексуси та мерседеси, а він придбав собі катер за сто тисяч долярів! Як сі бавить, то сі бавить! Мабуть, таке дороге диво на Трускавецькому озері не покажеш, бо рознесуть по гвинтиках, а десь в кіпрських офшорах запросто можна покататися. І що з того, що пан Місько все життя на державній службі. Може, йому за служіння Україні той катер сам Янукович подарував! Так що нема що заздрити. Боюся лишень, що як прийдуть до влади комуністи та свободівці, то конфіскують то диво, бо передвиборчі програми в цих партій однакові, ніби їх писав якийсь один московський політтехнолог.

Не встиг Микола Лагодич оголосити меморандум про чесні вибори, як пішов чорний піар. І чомусь стосується він лише Михайла Задорожного. То йому клона підсунули - тепер у списку для голосування перед Михайлом Задорожним буде якийсь Іван Задорожний зі Львова, - то буцімто об’єднана опозиція розклеїла Дрогобичем листівки, аби Задорожний знявся з виборів. Опозиціонери божаться, жи не робили цього, а Задорожний у всіх пакостях звинувачує Ігоря Куруса. Отакий маємо цирк на дроті!

А ще моя Стефка каже, жи скоро на сесії Дрогобицької міської ради дупутати приймуть рішення про надання ромській мові статусу риганальної. А що, скажете, нема в Дрогобичі десяти відсотків циганів? Є! Одні Млинки чого вартують. Так що доведеться скоро Радзієвському та Коростельову вчитися ромської мови, аби балакати з циганами і відповідати на їхні листи до міської ради.

Але найкраще ромська мова дасться Вірі Байсі, бо кажуть, жи вона має здібність до фільольогії. Моя Стефуня вже шваркоче з циганятами їхньою мовою, так що я дивуюся, коли вона встигла навчитися. А ті, хоч не вміють читати й до школи не ходять, проте рахують краще за будь-якого академіка. І звідкіля в них те вміння береться?

Нещодавно народний дупутат Геннадій Москаль написав листа Азарову на ідіш, а Клюєву - на русинській мові. Хай вчать мови можновладці й згадують незлим тихим словом Ківалова й Колесніченка, які надали перевагу в своєму законі лише російській мові. В Ізмаїлі Одеської області не захотіли ухвалити регіональною болгарську мову, хоча там мешкає більше десяти відсотків болгар. А парламент Криму відклав до жовтня прийняття регіональною кримсько-татарської мови, хоча представників цієї національності на півострові є значно більше, ніж десять відсотків. Та чи не найдалі пішли депутати Ніжинської міської ради Чернігівської області, які визнали регіональною ... українську мову. Справжнісінький тобі театр абсурду!

А ще Микола Гук п’ятдесятитисячним накладом випустив другий номер з такою ж скромною назвою “Гук”. Люди тото вже не хочуть брати до рук. Бачив, як гуківською газетою загортають сєльодку до пива. Не пропадати ж добру!   

На цій оптимістичній ноті дозвольте закінчити. Аби ваші внуки жили в незалежній Україні від Сяну до Дону!

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИСоздан 24 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником