Підступні маневри Романа Соловчука, або Моральні злочини проти українського народу

 

Підступні маневри Романа Соловчука, або Моральні злочини проти українського народу
Головний редактор газети “Нафтовик Борислава” Роман Соловчук робить усе можливе й неможливе, аби втриматися на посаді. Він працює у виданні вже сорок років, але не збирається поступатися місцем, не дивлячись на те, що отримує чи не найвищу в Бориславі пенсію.

Два роки тому Роман Соловчук пережив справжнісінький шок, коли трудовий колектив вимагав його відставки. Здавалось би, треба було розірвати з ним контракт, прийняти відповідне рішення на сесії Бориславської міської ради – і все, “давай, до свіданія!”, як співають в одному сучасному хіті. Але мало хто розбирається в цих юридичних нюансах – на відміну від Романа Івановича, який зібрав усі свої нерви в кулак, аби вистояти і втриматися на посаді. Після цього одні пішли з редакції, інших він пригрів, так що подібної ситуації навряд чи допустить.

Найбільше тепер йому дошкуляє не трудовий колектив, у якому він зумів створити лояльну до себе більшість, а первинна журналістська організація. Здебільшого тут зібралися негативно налаштовані до Романа Соловчука “акули пера”. Мабуть, довго Роман Іванович мізкував, як вийти з такої ситуації. І домізкувався – створив … окрему журналістську організацію з лояльних до себе людей. Просто, як борщ! Викликають сумніви легітимність соловчуківської організації, але це байки, бо в цьому світі все можна купити – якщо не за гроші, то за великі гроші.

Роман Соловчук розв’язав ще дві проблеми, які, мов Дамоклів меч, нависли над його карком. Насамперед трудовий колектив одноголосно обрав його знову головним редактором “Нафтовика Борислава”. Це якщо вірити Романові Соловчуку.

Насправді картина є іншою. Ще в грудні минулого року збіг п’ятирічний термін контракту Романа Соловчука. Більше ніж півроку він незаконно обіймав посаду головного редактора “Нафтовика Борислава”. І ось нещодавно нібито провів збори трудового колективу. Всього в редакції нараховується дев’ять осіб. На зборах нібито було присутніх п’ятеро, в тім числі сам Роман Іванович, його дружина і донька. Четверо були відсутні, в тім числі двоє в лікарні, одна в декретній відпустці, а Ніна Чернишова, керівник несоловчуківської первинної журналістської організації, відмовилася йти на цей фарс. За статутом, за головного редактора мають проголосувати дві третини членів трудового колективу, тобто мінімально мали би бути присутніми шість, а не п’ять осіб. Тепер, очевидно, Роман Соловчук добиватиметься, аби нелегітимне рішення трудового колективу, буцімто прийняте нібито на зборах, було проголосоване на сесії Бориславської міської ради, яка є співзасновником часопису “Нафтовик Борислава”.

Далі – більше. Як пам’ятає читач, на сесії Бориславської міської ради була створена депутатська комісія, яка мала вивчити господарсько-фінансову діяльність газети, зважаючи на велику заборгованість. Сам Роман Соловчук попросив, аби йому дали попрацювати до першого листопада, бо, мовляв, за час передвиборчої кампанії він зможе погасити заборгованість. Звісно, й заборгованості не погасить, і з посади головного редактора “Нафтовика Борислава” не піде, але депутати “купились” на “щирість” Соловчука. Коли ж члени депутатської комісії прийшли в редакцію, головний редактор заявив, що під час виборчої кампанії заборонено перевіряти діяльність редакцій – і послався на відповідну постанову Верховної Ради України. Формально він правий, а депутати вкотре впіймали облизня.

Те, що Роман Соловчук – крутій, відомо давно. Але він користується підтримкою правоохоронних органів, керівників “білого дому”, значної частини депутатського корпусу. Він належить до категорії тих людей, який усіх вміє “задовольняти”, та ще й заробляти на цьому гроші.

Бориславська громада робить великий гріх, коли дозволяє негіднику Романові Соловчуку упродовж чотирьох десятиліть фактично керувати газетою і монопольно нав’язувати людям свою думку. Роман Соловчук вчиняв негідно, коли паплюжив у радянські часи людей, які воювали і віддали своє життя за незалежність України. Не існує терміну давності за моральні злочини проти українського народу. І саме за це повинен піти у відставку Роман Соловчук. Якщо цього не зробить найближчим часом бориславська влада – останнє слово залишається за бориславською громадою.

 

Анатолій ВЛАСЮК     Создан 25 авг 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником