ІВАН ЗАДОРОЖНИЙ: “Я ВІРЮ В БЕЗКОРИСЛИВІ ВЧИНКИ”

 

ІВАН ЗАДОРОЖНИЙ: “Я ВІРЮ В БЕЗКОРИСЛИВІ ВЧИНКИ”
Іван Задорожний - кандидат у народні депутати по Дрогобицькому виборчому округу №121. Він люб’язно погодився на ексклюзивне інтерв’ю для “Тустані”.

 

-  Пане Іване, чому Ви, львів’янин, вирішили балотуватися по Дрогобицькому виборчому округу, де Вас ніхто не знає?

- Пане Анатолію, Ви — редактор газети, то ж мушу думати, що до слів, які є знаряддям Вашої праці, Ви ставитесь відповідально. Звідси подальше припущення, що вибрали слова у своєму запитанні Ви НЕ випадково, а, отже, твердження, яке міститься у Вашому запитанні — навмисна провокація? Щоб твердити, що мене “ніхто не знає” - мабуть, треба мати якусь підставу. Ви когось питали? Чи це лише Ваша думка? Чи, можливо, хтось або я колись твердив, що мене знають усі? Чи не здається Вам це подібним до бандитських “розборок”, де обов'язковим атрибутом є підтвердження знайомств з “авторитетами”? 

 Боронь мене Боже Вас осуджувати за таку упередженість, я Вас прекрасно розумію і навіть співчуваю, така уже логіка політичної боротьби — треба нав'язати читачу свою правду, про що б не питати в опонента... Але може не так нав'язливо? Адже відразу видно замовника.

Чому я вирішив балотуватись по Дрогобицькому виборчому округу — відповідь дуже проста: тому, що мені цей округ ПОДОБАЄТЬСЯ!

- Чи не виступаєте Ви "клоном" Михайла Задорожного, одного з найрейтинговіших кандидатів по цьому округу?

- У розвиток попереднього у цьому запитанні міститься аж два твердження: перше під видом запитання, а друге просто твердження! Браво пане Анатолію, тут, я так розумію, замовник виступає уже явно? Поясніть, будь-ласка, термін “клон”, який навіть Ви взяли у лапки... І, звичайно, дайте інформацію про той рейтинг (це, треба думати, якесь опитування?), в якому Михайло Задорожний “один з найрейтинговіших”.

 Тепер по суті (як я це розумію). Нічиїм “клоном” я не є. Те, що в окрузі, в якому я висунув свою кандидатуру на вибори до Верховної Ради є Задорожний — збіг обставин, для мене не дуже корисний, вважаю, що він може “відтягнути” у мене частину голосів.

- Коли і як у Вас виникла ідея стати народним депутатом України?

- Така думка у мене виникла порівняно недавно. Коли я зрозумів, що існуючий порядок більше мене не влаштовує.

- Назвіть, будь ласка, три основні, на Вашу думку, проблеми Дрогобиччини і механізми їх розв’язання.

- Я вважаю, що проблеми Дрогобиччини є проблемами цілої України і вирішувати їх треба не конкретно на Дрогобиччині, а лише разом з усією країною. Зрештою, для цього і є вибори до Верховної Ради. Ці проблеми у розбалансованості гілок влади, у тому, що відсутня судова гілка, у тому, що Верховна Рада перетворилась на інструмент, який замість того щоб здійснювати волю народу в інтересах народу, утверджує владу олігархічних кланів. Велика проблема у відсутності “режиму сприяння розвитку економіки”- це і податковий тиск, і відсутність пільг для нових підприємств, і надмірна кількість чиновників і заборон. Щодо конкретно Дрогобиччини — треба надати більше прав розпоряджатися “своїми грошима” всім органам самоврядування. Гроші, які заробляються в Дрогобич,і — тут мають і розподілюватись, причому чесно — на підставі конкурсу між виконавцями.

- Якщо Ви станете народним депутатом України, то який законопроект найперше підготуєте?

- Найголовніше, на мою думку, створити незалежну судову гілку влади — підзвітну громадськості. Це означає виборність суддів знизу до верху. Суд присяжних. Обмеження міліцейського свавілля на початкових етапах слідства. 

- Розкажіть, будь ласка, нашим читачам трошки про себе.

- За освітою я інженер-електрик. За фахом — програміст. Дужу люблю суху мову логіки. Мій спосіб мислення — сформований професією, я укладаю схеми розвитку і алгоритми перетворення одних сутностей у інші. Покроково продумую, як змінити те, що дано, у те, що необхідно. 

За політичними переконаннями я націоналіст, бандерівського типу. За взірець у політиці мені слугує вся діяльність Організації Українських Націоналістів у міжвоєнний період. Вважаю, що варто створити і зараз організацію, яка проводила б діяльність, співзвучну до діяльності ОУН у тридцяті роки. Ця діяльність відзначалась щонайбільшою конкретністю і предметністю, реально допомагала народу і саме тому користувалась всенародною підтримкою і любов'ю.

 До сучасних політиків ставлюсь насторожено; з великою недовірою і підозрою. Лише кільком з них міг би довіряти, але все одно не без застережень. Чесно кажучи, до політики взагалі відчуваю відразу. Саме тому аж двадцять років пройшло з того часу, коли я востаннє займався політикою. Мабуть, як і тоді, не бачу можливості залишитись осторонь.

Ще я можу сказати про себе, що я ідеаліст. Я вірю у безкорисливі вчинки. Я вірю у відкрите (тобто безоплатне для користувача) програмне забезпечення і вважаю, що за таким способом мислення - майбутнє.

 

Анатолій ВЛАСЮК
* * *Создан 01 сен 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
Степан 08 сен 2012 ответить
Гарне інтерв'ю
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником