НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР
6 ВЕРЕСНЯ - ЄВТИХІЯ
Названий на честь учня Івана Богослова, священномучени-ка, який жив у І ст. В народному побуті вважається, що цей день має бути тихим, безвітряним.
7 ВЕРЕСНЯ - ВАРФОЛОМІЯ
Відзначається у зв’язку з перенесенням мощів апостола Варфоломія, одного з дванадцяти апостолів, до Константи-нополя. З днем Варфоломія пов’язана одна із ганебних сто-рінок в історії Церкви - масова різня в Парижі в 1572 р. гугено-тів (французьких протестантів) католиками. Вона призвела до відновлення релігійних воєн і ввійшла в історію під назвою Варфоломієвої ночі, оскільки почалась у ніч проти святого Варфоломія. В Україні цей день здавна був початком сіяння озимини, що відбито у прислів’ї: “Прийшов Варфоломій - жито на зиму сій”.
8 ВЕРЕСНЯ - НАТАЛІЇ ВІВСЯНИЦІ
За ім’ям мучениці Наталії, яка померла на початку IV ст. Цієї пори в деяких місцевостях закінчують збирати овес, то-му це свято одержало ім’я Вівсяниці.
9 ВЕРЕСНЯ - ПИМЕНА
Вшановується пам’ять Пимена Великого, єгипетського че-нця V ст. Він мав неабиякий розум, відзначався дотепністю, за що й одержав ім’я Великого. Залишив після себе багато повчань та афоризмів. Помер у 450 р. В цей день вшановує-ться Пимена Печерського, який мав прізвище Посник, бо вів дуже суворе життя в Києво-Печерському монастирі. Він зці-ляв хворих, міг передбачати події, помер після 1114 р.
10 ВЕРЕСНЯ - ГАННИ-СКИРТОВИЦІ
Назва походить від імені пророчиці Анни, яка зустріла Малюка Ісуса Христа в Єрусалимському храмі і славила Його. Вона досягла глибокої старості і померла наприкінці І ст. В народному побуті Ганну називають Скиртовицею, оскільки цього часу селяни поспішають вивезти скирти з поля до сто-дол. О цій порі опадає листя, і якщо воно тримається міцно, то зима буде суворою.
11 ВЕРЕСНЯ - ГОЛОВОСІКА, ІВАНА ПІСНОГО
Так у народі звуть церковне свято Усікновення (Усічення) голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господня Івана. Цей пророк молився за всіх грішних людей і усовіщав їх покаятись. Вони його не слухали, грішили далі. Правив на той час в Іу-деї цар Ірод, дуже великий грішник, якого Іван Хреститель усовіщав прилюдно, картав його, що він одружився з жінкою свого брата. Як свідчить Євангеліє, за промови проти безза-коння Івана за наказом царя Ірода кинули до в’язниці. Та він продовжував проголошувати пророцтва, в яких віщував про прихід Сина Божого. Цар Ірод боявся цих пророцтв, то-му навіть думки не мав страчувати Івана Предтечі. Та його жінка мала лихі наміри - хотіла владу тримати за допомогою магії. Вона спокусила царя Ірода красою своєї дочки, що приходилась йому небогою, яка станцювала перед ним та-нок живота. Розпалений пристрастю, цар Ірод зголосився за танок виконати бажання небоги. Вона забажала, щоб їй піднесли на блюді голову Івана Хрестителя. Цар дотримав даного слова й наказав відтяти Івану голову, яку й принесли небозі та цариці на блюді. І та свята голова промовила до людей: “Покайтеся й у цей день не січіть ніякої голови, то й у вас не буде боліти ніколи голова”.

Создан 05 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником