НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР
13 ВЕРЕСНЯ - КИПРІЯНА

Від імені свщм. Кипріяна, єпископа Карфагенського. Під його головуванням проходили Карфагенські собори християн, що зреклися віри, і перехрещення єретиків, які розкаялись. Ідеал єпископського правління Кипріян вбачав у тому, щоб нічого не робити без згоди народу. Знаменита усім християнам Молитва Кипріяна (проти нечистої сили).

14 ВЕРЕСНЯ - СЕМЕНІВ ДЕНЬ

Народне свято, назва якого походить від імені праведника Симеона Стовпника, що помер в 459 р. За християнським календарем це перший день осені, а тому його звуть ще Семеном провідником літа. Від Семена раніше починали копати картоплю, мочити коноплі, сушити і теребити льон.

15 ВЕРЕСНЯ - МАМОНТА-ВІВЧАРА

За ім’ям мученика Мамонта, що жив у III ст. Хоча його батьки були з роду патриціїв, та він народився у в’язниці, куди була кинута його мати за те, що стала християнкою. Мамонтій довгий час перебував у пустелі, де харчувався молоком диких кіз і овець. З молока він робив сир, який роздавав бідним людям. У 275 р. Мамонтій прийняв мученицьку смерть. У народі ім’я святого набуло форми Мамонта або Мамонтія - покровителя овець і кіз.

16 ВЕРЕСНЯ - ВАСИЛИНИ ТА ДОМНИ

Названий в пам’ять християнських великомучениць, які загинули за віру за часів поширення її в Римській імперії. Перша скінчила життя в 309 р., друга - в 302 р. Наші предки відзначали день Василини та Домни різними сільськогосподарськими роботами. Причому особливу увагу приділяли тим її видам, які пов’язані з переробкою льону.

17 ВЕРЕСНЯ - ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ “НЕОПАЛИМА КУПИНА”

Ікона була створена в XVII ст. В Україну потрапила із Пінського повіту і свого часу була головною святинею Софійського собору Києва. На іконі зображений палаючий кущ купини, в середині якого знаходиться постать Діви Марії. Шанують ікону Божої Матері званої Неопалима Купина як заступницю за рід людський. Вбачають в ній і розпорядницю вогненної стихії, називаючи її Грімницею.

18 ВЕРЕСНЯ - АФАНАСІЯ БЕРЕСТЕЙСЬКОГО

Названо на честь церковного діяча XVII ст. Афанасія, що народився в Бересті або його околицях, походив із шляхетної родини. Афанасій вчителював у сім’ях можновладців, згодом прийняв чернечий постриг, став ігуменом Берестецького монастиря Симеона Стовпника. Афанасій активно виступав проти унії, за що його заарештували і відвезли до Варшави, де він рік перебував в ув’язненні. Після звільнення жив у Києві під захистом митрополита Петра Могили, а згодом повернувся до Бересту. В 1648 р., коли під проводом Богдана Хмельницького почалася визвольна боротьба українського народу проти польського поневолення, Афанасія, звинувативши у зносинах з козаками, знов заарештували і замучили лютою смертю.

19 ВЕРЕСНЯ - МИХАЙЛА ЧУДОТВОРЦЯ

Одне із свят, присвячених Архистратигу Михаїлу, полково-дцю небесного воїнства. За церковними легендами, в IV ст. в одній із областей Римської імперії був храм святого Михаїла, що стояв над джерелом чудотворної води. Ті, хто її пили або вмивалися нею, зразу ж одержували зцілення від хвороб, а невірні приймали святе хрещення. Тоді язичники вирішили знищити джерело та церкву. Та завдяки заступництву Архистратига цього не сталося.

 Создан 15 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником