ГРОШІ СОБЧАК

 

ГРОШІ СОБЧАК
Суд прийняв ухвалу не повертати Ксенії Собчак майже півтора мільйонів євро, вилучених у неї на квартирі під час обшуку, коли відбувалися марші протесту проти режиму Путіна. Причина до банального проста: Ксенія Собчак може використати ці гроші для організації нових маршів протесту.

Донька Анатолія Собчака, який свого часу пригрів Володимира Путіна в Пітерській мерії, до останнього часу була популярною телеведучою. Коли встала в лави опозиціонерів, її “попросили” з телебачення.

У Росії нині навіть немає натяку на демократію. Попираються законні права громадян, невинних хапають до відділків міліції. Тепер ще й гроші відбирають.

Я не знаю, звідки у Ксенії Собчак така велика сума грошей. Можливо, заробила. Можливо, дійсно хотіла віддати ці кошти антипутінській опозиції, як Андрій Шевченко пожертвував десять мільйонів партії Королевської. У багатих свої прибамбаси. Але в даній ситуації мене цікавить інше: чому Ксенії Собчак не віддають грошей? Її звинуватили в незаконних оборудках? Вона торгує наркотиками? Пов’язана з мафією, яка відмиває гроші?

Політичний присмак рішення суду відчувається досить явно. Режим Путіна дає зрозуміти: будете виступати, відберемо гроші. На багатьох прагматичних росіян це діє. Й справді, відібрати свободу – це явище ірраціональне. А якщо позбудешся хліба насущного, задумаєшся: а воно мені потрібно?

В Україні ми вже навіть не звертаємо увагу на те, як у багатих людей, які дійсно виступають проти режиму Януковича, а не бавляться в опозицію, відбирають гроші. Відбирають майно, підприємства, активи. Здійснюють банальні рейдерські атаки. Подібне твориться і в Росії. Однак приклад із Собчак, батько якої помер за загадкових обставин, є показовим, що має настрахати й так звану творчу інтелігенцію. Працюй на режим, інакше втратиш свободу і гроші – ось посилання, яке надіслав Путін.

Можна по-різному ставитися до Ксенії Собчак. Я теж не маю до неї особливої прихильності. Проте якщо влада відкрито і без докорів сумління, мов бандит з великої дороги, відбирає гроші у відомої людини, - це вже серйозний сигнал для тих, хто не розуміє всієї трагічності ситуації. Не можна бавитися з Путіним – його режим треба повалити, інакше в тебе відберуть усе, навіть життя.

Не можна бавитися з Януковичем. Його режим треба повалити, інакше в тебе відберуть усе, навіть життя.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 16 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником