ЧИ ДОТРИМАЄ МИХАЙЛО СЕНДАК СЛОВА І ФІНАНСУВАТИМЕ “ТУСТАНЬ” ДО КІНЦЯ СВОЇХ ДНІВ?

 

ЧИ ДОТРИМАЄ МИХАЙЛО СЕНДАК СЛОВА І ФІНАНСУВАТИМЕ “ТУСТАНЬ” ДО КІНЦЯ СВОЇХ ДНІВ?
З Михайлом Сендаком небезпечно йти в розвідку: він і “язика” не приведе, і своїх здасть.

Принаймні такий висновок я зробив після прес-конференції кандидата в народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Михайла Сендака, яку він провів 12 вересня в приміщенні редакції газети “Галицька зоря”.

Як з’ясувалося, коли пан Сендак був головою Львівської обласної ради, в одному з барів Юлія Тимошенко та Олександр Турчинов пропонували йому щомісяця сплачувати 60 тисяч доларів на “підтримку партії”. А Юрій Луценко взагалі був п’яний і спав в його робочому кабінеті, мав порваний піджак, тому Михайло Сендак придбав йому новий.

Розповів Михайло Сендак і про Віктора Ющенка, якому “хотів глянути в очі” під час його недавнього приїзду до Дрогобича. Цього зробити не вдалося. Михайло Сендак каже, що під час однієї зустрічі з Ющенком застеріг того, аби той “зупинив жуліків”, проте президент запропонував подати руку одному з “жуліків”. Коли Сендак відмовився, Ющенко, мовляв, сказав, що той залишиться без роботи.

Натомість про Віктора Януковича й регіоналів у Михайла Сендака не знайшлося жодного кривого слова.

Проаналізувавши склад кандидатів у народні депутати по Дрогобицькому виборчому округу № 121, Михайло Сендак зрозумів, що є найдосвідченішим серед них, а його депутатський стаж різних рівнів перевищує їхній сукупний депутатський стаж.і був пчувати 60 тисяч доларів на ї ради, в одному з барів Юлія тимошенко рогобицькому виборчому округу  Михайло Сендак запевнив, що не стане “тушкою” в парламенті, хоча це викликало подив і навіть стриманий сміх у журналістів. Важко в це повірити, якщо знаєш, що Сендак очолював фракцію Партії регіонів в обласній раді. За його словами, серед регіоналів є багато “порядних і високопрофесійних осіб”. І хоча нині Михайло Сендак позапартійний, проте так і не виконав своєї публічної обіцянки піти з роботи, якщо Янукович підпише мовний закон Ківалова-Колесніченка.

Втім, до цього мало що залишилося. На час виборів Михайло Сендак у відпустці, а там, подейкують, в крісло голови Дрогобицької державної адміністрації всядеться його заступниця Галина Гайдук, рідна сестра міністра культури Михайла Кулиняка. До речі, якщо вірити Михайлові Сендаку, міністр просив працевлаштувати сестричку саме на цій посаді. Як з’ясувалося, Михайло Сендак не спрацювався з Галиною Гайдук, бо це “людина не на своєму місці”. За його словами, вона “дискредитує Януковича”. Нинішній голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк запевнив Михайла Сендака, що Галина Гайдук ніколи не стане очільницею Дрогобиччини, хоча кажуть, що це питання на вищому рівні вже в принципі вирішене. Михайло Сендак, очевидно, ще плекає якусь надію, що втримається на керівному місці. Очевидно, для цього йому треба показати керівництву Партії регіонів, що він недаремно долучився до їхнього корита, що селяни пристойно проголосують за цю антинародну силу.

Втім, з іншого боку, Михайло Сендак абсолютно переконаний у своїй перемозі, про що він заявив декілька разів поспіль під час прес-конференції. Я запропонував йому парі: якщо Михайло Сендак стає народним депутатом України, то я припиняю випуск газети “Тустань”. Якщо ж він пролітає, як фанера над Парижем, то він до кінця днів фінансуватиме моє видання. Михайло Сендак дещо скоригував цю пропозицію. Він запропонував мені в разі своєї перемоги передати йому документи на “Тустань”, головним редактором якої призначить Степана Макара. Не задовольнила його й пропозиція фінансування до кінця днів. “Я що, з пенсії маю давати гроші?” – запитав він. Я відповів, що достатньо й двох тисяч гривень на місяць. Сендак змовчав, а мовчання, як відомо, знак згоди. Втім, я не впевнений, що Михайло Сендак чесно заробив свої гроші, а тому відмовлюсь від його подачок. З іншого боку, навряд чи він поспішатиме виконувати умови парі.

Ухилявся Сендак і від прямої відповіді на мої запитання щодо його днів народження й прописки в Жданівці. 5 лютого і 25 грудня Сендак святкує уродини, бо свого часу йому порадили поміняти метрику в Бориславі, а потім при продажу квартири виникла плутанина: в метриці одна дата, в паспорті – інша. Львівську квартиру Сендак подарував синові, хоча свого часу казав журналістам, що продасть її, бо отримав, будучи головою Львівської обласної ради, а за виручені кошти придбає машини “швидкої допомоги”. А в Жданівці прописаний, бо будинок на Карпатській у Дрогобичі йому особисто не належить, а членам родини. Крім того, він любить краєвид у селі. Від себе додамо: і, мабуть, двадцять відсотків надбавки до пенсії в гірській зоні.

Посеред прес-конференції до присутніх завітав ще один кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Михайло Янковський, правдивий посланець Партії регіонів, бо Михайло Сендак є самовисуванцем. Складалося враження, що він прийшов проконтролювати Михайла Сендака, аби той не намолов дурниць. Дурниць було багато, але щодо Партії регіонів в Сендака, очевидно, виробився інстинкт самозбереження. Він навіть заявив, що є приятелем Михайла Янковського, й даремно хтось намагається між ними вбити клин, бо вони не посваряться.

Послухавши відверту балаканину Михайла Сендака, Михайло Янковський скористався наданим йому словом. Втім, його запитали про так звані спецдільниці, на яких додатково можуть проголосувати відпочивальники в Трускавці, Східниці та Модричах, а ці люди не мають жодного стосунку до осіб, які балотуються на Дрогобицькому окрузі, і тому мова йде про ймовірність фальсифікації виборів – звісно, на користь про-владних кандидатів. Замість того, аби прямо відповісти на це запитання, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації виголосив майже двадцятихвилинну промову, в якій виклав свою передвиборчу програму. Михайло Сендак чемно сидів і не смів перервати спіч свого обласного зверхника. Аж поки це не стало набридати журналістам і сам Михайло Янковський зрозумів, що переборщив, прес-конференція Михайла Сендака стала наближатися до завершення. А Михайло Янковський вкотре повторив, що переконався в своїй правоті, коли вирішив балотуватися в народні депутати України. Виглядало так, що Сендак – балакун, а він – міцний господарник. Ніби між іншим, він додав, що незабаром за сприяння Миколи Азарова запрацює долотний завод. Було видно, хто в хаті господар. І ним явно був не Сендак. Проте якщо останній відбере в Янковського голоси, процес відставки Сендака лише прискориться. В перемогу нинішнього очільника Дрогобиччини Михайло Янковський, звісно, не вірить.

Мене весь час не покидало відчуття огиди, ніби доторкнувся до чогось брудного. Два регіонали змагалися в красномовстві. В такі хвилини я завжди шкодую, що у нас демократія. З іншого боку, вірю, що недалекий час, коли вдасться змести режим Януковича і про сендаків і янковських ми забудемо, як про дурний сон…

 

Анатолій ВЛАСЮК

 Создан 16 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником