ПОДАТОК НА ОЛІГАРХА

 

ПОДАТОК НА ОЛІГАРХА
Президент Франції Франсуа Олланд запровадив 75-відсотковий податок на тих, хто заробляє понад мільйон євро на рік.

Саме ця новина шокувала Європу, хоча насправді йдеться про значно більше. В прямому ефірі французький лідер заявив: “Я збираюся встановити термін для відновлення: два роки. Два роки на те, щоб одночасно провести нову політику в сфері зайнятості, конкурентоспроможності, корекції державного бюджету. Я розумію, що людям уривається терпець, але я не зможу виправити за чотири місяці те, що мої попередники не змогли зробити за п’ять та десять років”.

Франсуа Олланд ризикує. Вже нині дехто скептично ставиться до того, про що він оголосив. Головний аргумент: не можна за рахунок олігархів розв’язати проблеми країни. Й справді, якщо рядові французи не підтримають свого президента, його наміри реформувати економіку країни виявляться марними.

В Україні навіть не пахне економічними реформами. Те, про що говорять і що роблять Янукович, Азаров і Тігіпко, навряд чи здатне реформувати економіку. Так звана економічна політика скерована в Україні насамперед на захист інтересів олігархів. Ми би всіх побачили їх одного дня на Кіпрі чи в інших офшорних зонах, якби Янукович оголосив про введення 75-відсоткового податку. Всі розуміють, що цього ніколи не станеться, бо сплатити великі гроші довелося б насамперед самому президентові та його синам, усім тим, хто нині уособлює собою так звану Сім’ю, а також наближеним до неї. Віддати три чверті заробленого, якщо можна не віддавати нічого, - таке лише божевільні французи можуть собі дозволити.

Компартія і “Свобода” хочуть націоналізувати підприємства, свого часу незаконно приватизовані. Але чи маємо достатньо менеджерів, аби гідно управляти? І якщо в Олланда рівень підтримки нині сягає 55 відсотків, то українським “революціонерам” довіряє лише кожний десятий...

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 18 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником