ІГОР КУРУС ГОЛОСУВАТИМЕ ЗА “СВОБОДУ”

 

ІГОР КУРУС ГОЛОСУВАТИМЕ ЗА “СВОБОДУ”
Кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N121 Ігор Курус провів у вівторок, 18 вересня, чергову прес-конференцію.

Як і очікувалося, присвятив він її нещодавньому інциденту, пов’язаному з розклеюванням його прихильниками листівок, скерованих проти іншого претендента на депутатський мандат - Романа Ілика. Позиції сторін відомі, викладені в засобах масової інформації та Інтернеті, причому з діаметрально протилежних точок зору, так що не будемо на цьому зупинятися. Зазначимо лише, що Ігор Курус чи не вперше під час нинішньої передвиборчої кампанії застосував так звану контрпропагандистську агітацію, що, в принципі, не заборонено законом, хоча, на думку його опонентів, не витримав усіх чинників, передбачених законодавством.

Зупинився Ігор Курус і на тому, хто насправді долучився до подання в суд щодо так званих спецдільниць у Східниці, Модричах і Трускавці, на яких можуть голосувати відпочивальники. Тут можливі фальсифікації, адже ці люди не прив’язані до конкретного виборчого округу, не знають кандидатів у народні депутати. Виходило, що це він став ініціатором відміни спецдільниць, а не Роман Ілик. Проте в наданому позові до суду фігурували прізвища двох претендентів.

Проте мене, як і інших журналістів, цікавили інші аспекти передвиборчої кампанії Ігоря Куруса, про що засвідчили запитання до нього і його відповіді.

Ігор Курус заявив, що його дратує робота так званих шептунів. Ким його тільки не називали - жидом, масоном, регіоналом. “Боюсь, що незабаром пришиють мені сексуальні домагання”, - сказав він і тут же додав, що з повагою ставиться до жінок. Він закликав опонентів припинити роботу шептунів, бо ні до чого доброго це не призведе, а у відповідь він змушений буде вдатися до запобіжних заходів.

Виступає Ігор Курус і за проведення дебатів, але чомусь хоче провести їх лише з Романом Іликом та Михайлом Янковським, хоча останній, якщо вірити соціологічним опитуванням, не належить до найрейтинговіших кандидатів.

Не пристав Ігор Курус на мою пропозицію піти помічником-консультантом до Романа Ілика, якщо той матиме вищий рейтинг і переможе на виборах, і, навпаки, взяти свого опонента на цю ж посаду, якщо фортуна усміхнеться йому. “Я вже був помічником-консультантом у Миколи Томенка, а ви знаєте, що він тепер про мене говорить”, - зазначив він.

Не хоче Ігор Курус матеріально підтримувати ТВі, бо його співвласниками є олігархи Гусинський і Кагановський. Нині цей опозиційний телеканал опинився у скрутній ситуації й має до 23 вересня сплатити чотири мільйони гривень податківцям, інакше його закриють. Ігор Курус наголосив, що коли працював у Національній раді з питань теле- і радіомовлення, цей канал ще не був опозиційним. Він також зауважив, що свого часу прилучився до того, аби не закрили радіо “Континент” і “5 канал”.

Як відомо, Ігор Курус першим почав передвиборчу кампанію ще задовго до її офіційного старту і за ці півтора роки став упізнаваним виборцям. Проте сам він вважає, що, власне, передвиборчою кампанією не займався, а насамперед хотів відродити Східницю. “Мій шлях у політику почався з дороги на Мражницю”, - сказав він. Дорога була розбитою, він захотів її відремонтувати. Тоді ж, мовляв, народилась ідея заснувати газету “Каменярі”, яка, хоч і не виконала свою роль у його передвиборчій кампанії, проте існуватиме й після виборів.

Ігор Курус голосуватиме за себе як за мажоритарни-ка і за “Свободу” по політичних списках. Він вважає, що ця партія не дотягує до п’яти відсотків прохідного бар’єру, їй треба допомогти, інакше голоси виборців пропорційно перейдуть до переможців, у тому числі й до Партії регіонів та комуністів.

Традиційно прес-конференція завершилася “солодким столом”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 19 сен 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
srhg 02 апр 2013 ответить
Тиждень.ua: Вам в ті часи також допомагав опозиційний депутат Віталій Шевченко, я не помилилася?

– Віталій приїздив до мене в Америку двічі. Разом з Ігорем Курусом вони запропонували відновити радіо «Континент». На умовах, що всі троє будуть у засновниках. Чесно кажучи, я тоді вже припустився першої моральної помилки, приставши на їхню пропозицію. А далі мусив за те відповідати, бо компроміс із власними принципами не міг минутися просто так.

Потім я двічі прилітав до України нібито на відкриття радіо, але, як виявилося, це було вже зроблено без мене і до засновників увійшли інші люди, їх знав Віталій Шевченко (у 2005–2009 роках також голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. – Ред.). Домовилися, що я повернуся до України й займатимуся «Континентом». Курус знаходив фінансування, і я почав розглядати це для себе як проект. Але він так і не став до дії.

Навесні 2007-го повернувся до України. Думав і сподівався, що повернувся. Почав оформляти документи, виявилося, що не маю прописки, без якої не міг увійти до засновників «Континенту»... Займаючись пропискою, несподівано з’ясував, що, виявляється, перебуваю в розшуку. Мені допомагала юридично Валя Теличенко, а вже потім я дізнався, що розшук організував мій партнер по бізнесу, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус. Я домагався прав бодай на третину відновленого підприємства. І це не сподобалося.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником