ГАЗОВИЙ ФІРТАШ

 

ГАЗОВИЙ ФІРТАШ
За останні два тижні Дмитро Фірташ придбав  блокуючі пакети акцій “Волиньгазу”, “Миколаївгазу”, “Чернівцігазу”, “Сумигазу”, “Івано-Франківськгазу”, “Житомиргазу”,  “Севастопольгазу”, “Тисменицягазу”, “Дніпропетровськгазу”, “Запоріжжягазу”, “Луганськгазу”,  “Вінницягазу”, “Севастопольгазу” та “Кримгазу”. Якщо так піде й далі, олігарх зможе стати газовим монополістом в Україні.

Дивним чином я не почув реакції на це з боку опозиції. Всі ніби води в рот набрали. Попередні заяви деяких політиків і громадських діячів, політологів і журналістів про те, нібито Фірташ розкладає яйця в окремі кошики, фінансуючи різношерстні політичні партії, набуває свого підтвердження.

Маємо дивну ситуацію. Партії йдуть до влади, не гребуючи грішми від олігархів, а потім, пройшовши до парламенту, стають слухняними в питаннях, що стосуються дій чи бездіяльності тих же олігархів. Отже, ми стаємо свідками класичного прикладу, коли влада здобувається заради влади, а всі гасла виголошуються теж задля цього, а не наведення ладу в Україні.

Скупивши оптом і вроздріб партії, олігархи можуть почувати себе впевнено. Їм навіть самим не треба йти в парламент за даних обставин, бо завжди замість себе можна послати слухняних і лояльних. Приклад Ріната Ахметова, який цього року не балотується до Верховної Ради України, багато про що свідчить. Занадто спокійні олігархи за своє майбутнє, що навіть депутатський імунітет їх не цікавить.

Монополізація прав на нафту, газ, воду (слава Богу, що ще не прихватили повітря!) робить ще глибшою і ширшою прірву між знедоленим народом і олігархами. Останні, мабуть, не розуміють, що це лише підсилює революційні настрої людей, здатних заради кусника хлібу на сліпий бунт. Олігархам не вигідно, щоби в громадянській війні, яка все більше загрожує Україні, вони втратили геть усе, але спокуса до наживи постійно бере гору над здоровим глуздом. На жаль, продажні партії не здатні зупинити олігархів. Слово - за народом.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 23 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником