НЕПОВНОСПРАВНИМ ДІТЯМ - НАЛЕЖНУ УВАГУ

 

НЕПОВНОСПРАВНИМ ДІТЯМ - НАЛЕЖНУ УВАГУ




У вересні-грудні цього року Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів “Надія”  за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні здійснює новий проект “Право має перемогти”, який повинен привернути увагу нашої громади, суспільства до  неповносправних людей, до їх прав і можливостей їх використання.

Не секрет, що в Дрогобичі люди з інвалідністю, зокрема неповносправні діти і молодь, найчастіше залишаються поза навчальними програмами, поза багатьма програмами соціального захисту,  поза  суспільним і громадським життям. Вони не можуть скористатися більшістю наданих законами прав і гарантій, особливо життєво необхідних, тому що просто їх не знають. Відповідні державні структури не виконують задекларованих законів, не впроваджують їх у реальне життя. Більше того, люди з інвалідністю не мають де отримувати відповідні знання з прав людини, доступні послуги з юридичного захисту та правової допомоги.

У нашому місті дуже важко неповносправній молодій людині, навіть членам її сім’ї, батькам отримати професійну юридичну консультацію з питань залучення до навчання в школі чи дошкільній установі, з питань медичного та соціального захисту, професійного навчання та працевлаштування, з питань участі в громадському житті та реалізації своїх індивідуальних прав. Міські державні служби практично не забезпечують їм таких можливостей.

Ідея проекту полягає в організації та проведенні заходів, що сприятимуть змінам цієї ситуації, покращенню процесів правового захисту, правовій просвіті людей з інвалідністю та їх батьків, опікунів, а також  надання їм практичної допомоги у соціальному та правовому захисті,  у  самореалізації та  включення в активне життя, в сьогодення.

До участі у  проекті товариство запрошує молодих інвалідів з дитинства І-ІІІ груп, їх представників, а також  членів сімей, що мають  неповносправних дітей, чи людей з інвалідністю інших нозологій. До виконання завдань проекту будуть запрошуватись представники влади, громади та волонтери, члени партнерських організацій і громада Дрогобича та Дрогобицького району.

Метою проекту є підвищення можливостей для людей з обмеженими можливостями знати і вміти використовувати свої права для самореалізації, творчого, інтелектуального і фізичного розвитку, для свого соціального і юридичного захисту, до адаптації та участі неповносправних людей у повноцінному житті громади.

Проект виконуватиметься шляхом проведення навчальних тренінгів, надання індивідуальних і групових юридичних консультацій та правового захисту потребуючим, інформаційно-просвітницьких, інтеграційних заходів з метою впровадження цих прав у життя в майбутньому.

Основними завданнями проекту є забезпечення прав людини для людей з особливими потребами; співпраця з представниками місцевої влади, розвиток партнерства з громадськими організаціями; збільшення шансів неповносправних людей до використання своїх прав та до повноцінного життя в громаді; інформування громади про можливості, інтереси та здобутки неповносправних осіб і формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю.

Ми розуміємо, що це лише крапля в морі, а тому сподіваємося на допомогу громади та влади. Закликаю всіх до співпраці!

 

Ірина ДЗЮРАХ,

керівник Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів “Надія”



Создан 24 сен 2012



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником