ВІКТОР ВОЗНЯК: ЗА І ПРОТИ

 

ВІКТОР ВОЗНЯК: ЗА І ПРОТИ




На черговому, шістнадцятому, засіданні Дискусійного клубу, яке відбулося 20 вересня, кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N121 Віктор Возняк розповідав, чому він іде до парламенту, що там хоче зробити, аналізував один з найбільш важливих пунктів своєї передвиборчої програми, а також відповідав на запитання присутніх.

Насамперед у Верховній Раді претендент на мандат хоче добитися того, аби можна було зреалізувати на Дрогобиччині (і не лише тут) так звану калуську модель. Успіхи тамтешнього міського голови Ігоря Насалика (до речі, друга Віктора Возняка) широко відомі в Україні та за її межами. Досить сказати, що в цьому місті діє справді безоплатна медицина, воно оголошене зоною екологічного лиха, тобто з бюджетів різних рівнів іде щороку чимало коштів на фінансування різноманітних проблем. Щодо останнього, то це є дуже актуальним для Борислава і Стебника.

З’ясувалося, що Віктор Возняк теж чимало зусиль приклав для розв’язання деяких проблем Калуша. До його слів прислухались, зокрема, щодо впровадження програми енергоощадливості у водоканалізаційному господарстві міста.

Віктор Возняк виступає за зміни у виборчому законодавстві, зокрема за відкликання депутатів різних рівнів.

Ставши народним депутатом України, Віктор Возняк докладатиме зусиль для змін у податковому законодавстві, адже нині фактично знищений середній клас, який у цивілізованих країнах формує основу економіки, знищено сотні тисяч малих підприємств.

Відповідаючи на запитання юриста Миколи Сов’яка, в якій фракції він себе бачить, Віктор Возняк відповів, що у демократичній коаліції, а не у про-владній.

Чимало часу Віктор Возняк відвів проблемі молодіжної політики, відповідаючи на запитання журналістки Наталі Зеленої. Про що можна говорити, якщо в Дрогобичі, наприклад, на розвиток спорту в бюджеті закладено лише 16 тисяч гривень.

Приватний підприємець Михайло Кривий поцікавився, чи зніматиме Віктор Возняк свою кандидатуру, якщо за соціологічними опитуваннями хтось виявиться більш сильним кандидатом, адже в іншому випадку кандидати в депутати національно-демократичного спрямування розпорошать між собою голоси виборців і в результаті перемогу може отримати кандидат від влади. Претендент зазначив, що спочатку треба було здійснити на нашому окрузі так званий праймеріз, щоби виборці визначилися, хто може представляти їхні інтереси  в парламенті. А зараз навіть соціологічні опитування не зможуть дати правдивої картини.

Голова Асоціації “Нові Горизонти” і головний редактор однойменної газети Олександр Магльона порадив Вікторові Возняку написати собі листа в майбутнє. Іншими словами, слід уже зараз намітити проблеми, які будеш розв’язувати через рік-другий, занотувати їх, а потім через певний час подивитися, що ти зумів з усього цього виконати. Також він окремо зупинився на проблемах Трускавця, і Віктор Возняк запевнив, що відстоюватиме в парламенті інтереси міста-курорту.

Ярослава Янишина, голову Асоціації фермерів Дрогобиччини, цікавило, як Віктор Возняк розв’язуватиме проблеми Дрогобицького району, адже на сьогодні той на 95 відсотків дотаційний. Кандидат у депутати зазначив, що чимало пунктів про це зазначено в його передвиборчій програмі. Зокрема, мова йде про так зване транскордонне співробітництво, наприклад, з окремими польськими містами.

Голова Товариства “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка говорив про дерибан земельних ділянок у Дрогобичі, який віддають буцімто під так звані садові ділянки. Віктор Возняк погодився, що з цим треба закінчувати й виробити механізм, як не допустити цього в майбутньому.

 Віктор Возняк підкреслив: “Насамперед я християнин, і це моє кредо. Я дрогобичанин і вважаю, що цей місцевий патріотизм може згуртувати всіх дрогобичан в одну велику родину. Я українець, і тому мені не байдужа доля нашої держави”.

Одним з основних пунктів своєї передвиборчої програми Віктор Возняк вважає проблему засобів масової інформації, оскільки, очолюючи телерадіокомпанію “Алсет”, і сам має причетність до цієї справи. Він би міг працювати у відповідному комітеті Верховної Ради - по засобах масової інформації.

Особливий акцент він зробив на так званому квотуванні іноземних мов у  засобах масової інформації. На думку Віктора Возняка, перевага має бути надана українській мові. Як за радянських часів учителям російської мови доплачували 15 відсотків до зарплати, так само зараз аналогічна надбавка має бути введена вчителям української мови.  Претендент переконаний, що без знання української мови не можна обіймати державну посаду.

Наталю Зелену цікавило, чи є нормальним явищем те, що на двадцять другому році Незалежності ми піднімаємо так зване мовне питання. Віктор Возняк погодився, що ця ситуація не є нормальною. На його думку, об’єднана опозиція мала шанс, аби сумнозвісний закон Ківалова-Колісниченка не був прийнятий, адже можна було назбирати 150 депутатських мандатів, скласти повноваження і дочасно припинити функціонування цього складу парламенту.

Також Віктор Возняк відповів на багаточисельні запитання присутніх.

Зокрема, Володимира Ключака, головного редактора “Трускавецького вісника” і “Франкової криниці Підгір’я”, цікавило, як той лобіюватиме інтереси Трускавця у Верховній Раді. Віктор Возняк сказав, що  першочергове завдання для Трускавця - це державна підтримка курорту. Насамперед його потрібно визнати курортом державного значення на законодавчому рівні, що дозволить суттєво поліпшити фінансування з державного та обласного бюджетів. Також він виступатиме  за покращення транспортного сполучення Трускавця.  Не слід відкидати і проект дрогобицького аеропорту, який зараз не використовується за призначенням. Велику роль він надаватиме і промоції курорту.

Довіреними особами Віктора Возняка виступають Олег Косик, Володимир Марченко й Андрій Кульчинський.

Наприкінці Віктор Возняк зауважив, що треба зробити все можливе, аби люди прийшли на вибори, потрібно, щоби була мотивація до цього.

Повний текст виступу Віктора Возняка і його відповіді на запитання читайте на сайті tustan.io.ua

 

Анатолій ВЛАСЮК



Создан 24 сен 2012



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником