ІГОР КУРУС НЕ ХОЧЕ ОЧОЛЮВАТИ МАФІЮ НА ДРОГОБИЧЧИНІ

 

ІГОР КУРУС НЕ ХОЧЕ ОЧОЛЮВАТИ МАФІЮ НА ДРОГОБИЧЧИНІ
У вівторок, 25 вересня, в актовому залі фізико-математичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася чергова презентація стратегії розвитку краю, з якою йде на вибори кандидат у народні депутати України Ігор Курус. Цього разу його слухачами стали студенти-екологи цього вишу.

Насамперед претендент на депутатський мандат представив свою довірену особу - Василя Бойчука, який працює деканом факультету. Відтак Ігор Курус зазначив, що за три місяці презентації стратегії розвитку краю не надійшло жодної пропозиції. “Або люди байдужі до цього, або нема ідей”, - з сумом констатував він. На його думку, люди не мають бачення, куди має розвиватися село, місто, край.

Оскільки про подібні презентації ми вже писали й викладали їхню суть, то тут зупинимося на деяких цікавих думках, викладених Ігорем Курусом. Так, він зазначив, що коли видається так звана “Вітіна тисяча”, то йде банальний друк грошей, а, отже, слід очікувати не лише інфляцію, а й обвал гривні. Також Ігор Курус повідомив, що лише Модричі мають встановлені межі села, а інші населені пункти Дрогобицького району не можуть цим похвалитися, без цього не можна конкретно говорити про стратегічний план розвитку. Він навів приклад Батумі, де земельну ділянку надають за один ларі (грузинська національна валюта). Проте встановлюють умову: за три роки збудувати п’ятизірковий готель. Якщо орендар не встигає це зробити, у нього відбирають усе побудоване на цій земельній ділянці. “Чому б і в Україні не запровадити подібне?”, - задав риторичне запитання Ігор Курус. Він також зазначив, що якби Греція чи Туреччина мали такий пам’ятник архітектури як храм Святого Юра в Дрогобичі, то туристи б днювали і ночували там, а ми не використовуємо цього. За його словами, греки б’ють глечики, кидають їх у море, а туристи пірнають і думають, що це уламки з часів античності. Колеги часто критикують його за те, що він занадто “науково” веде свою передвиборчу кампанію. Проте вони б ще більше здивувались, якби дізнались, що під час однієї зустрічі в селі Биків він усерйоз пояснював мешканцям, що таке коефіцієнт Джіні.

Ігор Курус підкреслив, що коли виграє вибори, збере всіх мерів Дрогобиччини в одному кабінеті й не вийде з ними доти, доки не з’явиться білий дим, доки не узгодять розв’язання всіх проблем регіону. Якщо ж програє, то все одно займатиметься цією проблемою, адже стратегія розвитку краю завжди буде актуальною. Він готовий більш удатному супернику передати всі напрацювання з цієї проблеми.

Викладач університету Мирон Цайтлер подав декілька цікавих пропозицій до програми Ігоря Куруса, розповів про так званий техногенний туризм. До речі, в Бориславі вже проведено декілька екскурсій по екстремальних місцях, на яких побували швейцарці.

Громадський діяч Святослав Сурма запропонував підключати до реалізації проекту стратегії розвитку краю й громадські організації, а Василь Бойчук - провести наукову конференцію, присвячену цій проблемі.

Мене ж цікавило практичне втілення цієї ідеї в життя. На жаль, якщо не буде вповні використана антикорупційна складова, нічого не вийде. Керівників різних рівнів цікавлять насамперед відкати, а не те, що буде реально зроблено, причому вже менше 50 відсотків за свої “послуги” вони не беруть. Є класичний принцип побороти корупцію - очолити її. Проте Ігор Курус не хотів би виступати в подібній іпостасі, хоча й не проти чесно заробляти гроші за впровадження своїх ідей у життя.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 Создан 25 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником