ТРЕНІНГ У “НАДІЇ”

 

ТРЕНІНГ У “НАДІЇ”
У  Дрогобицькому добровільному товаристві захисту дітей-інвалідів “Надія” в рамках проекту “Право має перемогти”, який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні,  розпочались тренінгові навчання з прав людини для людей з особливими потребами.

Усі права однаково важливі. Права потрібні людині для того, щоб захищати і зберігати людську суть кожного, щоб забезпечити кожній людині гідне життя. Права потрібно знати, іноді нам потрібно думати про свої права, щоб мати рівні можливості для досягнення своїх цілей, для свого захисту, для допомоги своїм близьким. Права, гарантовані Конвенцією про права інвалідів — такі ж самі людські права, які гарантовані Всесвітньою Декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини.

 Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами. Діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров’я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності. Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв'язку до особливостей інвалідів.

 Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів “Надія”, на жаль, не в змозі забезпечити всім необхідним неповносправних осіб, дітей та молодь, чиї інтереси представляє, але спрямовує свою роботу на реалізацію їх прав у суспільстві, дає можливість знати та уміти  використовувати свої права, що гарантуються державою. Нещодавно у товаристві відбувся перший тренінг із  циклу правових навчальних тренінгів, темою якого було ознайомлення з основними положеннями “Конвенції про права інвалідів”.

 Участь у тренінгу взяла молодь 19-26 років, а також волонтери “Надії”. Оскільки це перше заняття, то насамперед усіх зацікавлених ознайомили з основними правами, дали їм зрозуміти, що є можливість до кого звернутися, щоби відстояти свої права. Саме для цього й проводяться подібні тренінги, аби молоді люди впевненіше почували себе в реальному житті й могли завжди відстояти свої права.

Під час тренінгу були розглянуті такі питання:

- Що таке право? Розуміння права. Роль права в повсякденному житті людини.

- Основні права людини та їх види. Державні гарантії захисту прав людини.

- Положення Конвенції про права інвалідів.

Учасники заходу були забезпечені інформаційними та методичними матеріалами.  Всі присутні на тренінгу брали активну участь у навчальному процесі, в  обговоренні стратегії подальших дій щодо забезпечення правового поля та  активності молодих людей з особливими потребами в творенні себе та у громадському житті нашого міста.

Темою наступного тренінгу  у ДДТЗДІ “Надія”, у світлі передвиборчої кампанії в Україні, буде тема виборів і участі в них людей з особливими потребами.

 

Ірина ВАЙДА,

юристСоздан 29 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником