МИКОЛА ЛАГОДИЧ: ЗА І ПРОТИ

 

МИКОЛА ЛАГОДИЧ: ЗА І ПРОТИ
На засідання Дискусійного клубу, яке відбулося 27 вересня, кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N121 Микола Лагодич запізнився. Він попросив вибачення, бо, за його словами, мусив розв’язувати проблему щодо надання коштів на операцію мешканцеві села Новий Кропивник.

Відповідаючи на запитання, чому він іде до Верховної Ради і що там хоче зробити, Микола Лагодич задав риторичне запитання: “Чи все у нас нормально на Дрогобиччині?”. За його словами, квітучий регіон перетворюють на депресивний. “Я не хочу мати в Києві бізнес, - підкреслив він, - хочу тут розвивати свій край”. Микола Лагодич переконаний, що треба проводити системні зміни. “Поки не буде грошей, ми нічого не зробимо”, - зазначив він.

Михайло Кравець запитав у Миколи Лагодича про нерухомість у центрі Дрогобича, яка належить претендентові на мандат. Той відповів, що за аптеку N260 він повністю розрахувався, заплатив гроші колективу. Натомість Микола Лагодич розкритикував Михайла Кравця за те, що той, будучи головою Дрогобицької райдержадміністрації, нічого не зробив, аби припинити корупційні схеми в аптечній діяльності. За словами Миколи Лагодича, ліки купують лише через одну аптечну мережу, причому їхня вартість вища на 30 відсотків. “Треба змусити чиновників перестати красти, - наголосив він. - Треба самим навести порядок”.

Керівник Центру громадських експертиз Олег Косик, згадавши голослівне гасло Віктора Ющенка “Бандитам - тюрми!”, поцікавився, звідки у Миколи Лагодича такі великі кошти на проведення передвиборчої кампанії. Той зізнався, що вже витратив близько трьох мільйонів гривень, але це чесно зароблені гроші. Ще з 1996 року він, тато, мама, сестра щорічно заробляють по 15-17 мільйонів гривень, офіційно їх декларують, сплачують податки. Тепер до сімейного бізнесу приєднуються сини.

Олександр Магльона слушно зауважив, що найперше народний депутат України повинен створювати закони, працювати в якомусь комітеті Верховної Ради. Микола Лагодич має намір ... очолити бюджетний комітет і лобіювати інтереси нашого регіону. Це було скептично сприйнято присутніми членами Дискусійного клубу.

Народного трибуна і за сумісництвом фермера Ярослава Бігуняка зацікавило передвиборче гасло Миколи Лагодича “Віра. Справедливість. Майбутнє”. “Це передвиборче гасло чи життєве кредо?” - поцікавився він. Кандидат у народні депутати відповів, що з 14 років ходить до церкви, живе за законами Бога. На його переконання, Зло повернеться і примножиться, як і Добро. “В мене було багато ворогів, - зізнався Микола Лагодич, - більшість уже померло”.

Згадав Микола Лагодич і одного з кандидатів у народні депутати (“Натуральный блондин на всю страну такой один”), звинувативши його в “темному” минулому й прив’язавши до кримінального авторитета Пуха. Зокрема, за його словами, бандити вкрали у нього машину, вимагаючи викуп. Він навіть хотів їх убити, але вчасно схаменувся. В міліції йому порадили: нічого не зробиш, дай гроші й матимеш машину. В багатьох, в тім числі й у присутніх колишніх працівників правоохоронних органів, це викликало подив, бо нічого подібного за останні 10-15 років вони не чули, та й на попередніх прес-конференціях Микола Лагодич не висловлював нічого подібного, але, як кажуть, слово - не горобець.

Згадав Микола Лагодич і про кінотеатр “Прометей”, коли покійним Остапом Чайківським (“це був бандит, а не меценат”, за його словами) був підкуплений його юрист, і всі документи перейшли до іншої сторони.

Повертаючись до теми “бандитам - тюрми!”, Святослав Сурма зацікавився, чи має досвід Микола Лагодич у розкритті корупційних справ. Той згадав своє депутатство у Дрогобицькій міській раді часів Михайла Лужецького. Тоді Микола Лагодич, за його словами, був у радикальній опозиції до міського голови і в багатьох питаннях голосував проти його пропозицій. На відміну від інших депутатів, він не брав хабарів. “У 2006 році я вийшов з Народної партії, - підкреслив він. - З того часу політикою не займаюсь”.

Громадського діяча В’ячеслава Умнова насторожили деякі речі з гарячої промови Миколи Лагодича. Зокрема, те, що той жодного разу не згадав місто Трускавець. Натомість кандидат у депутати зазначив, що за два терміни Ярослава Грицака, коли В’ячеслав Умнов під час одного з них працював секретарем міської ради, за безцінь роздавали землі. За словами Миколи Лагодича, Трускавець повинен стати курортом державного значення. А як прокоментувати той факт, що й досі таксисти в місті-курорті платять кримінальному авторитетові по 500 гривень щомісяця?

Кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N121 Микола Тустановський засумнівався в компетенції Миколи Лагодича, який претендує на посаду голови Бюджетного комітету Верховної Ради. “Чи знаєте ви, як це робиться?”, - запитав він.

Олег Косик, послухавши звинувачення Миколи Лагодича, зазначив, що чесний громадянин мав би писати заяви в міліцію, звертатися до громадських організацій. Натомість Микола Лагодич відповів, що нашій міліції не довіряють, як і не вірять у силу громадських організацій. При цьому він намагатиметься співпрацювати зі всіма.

Згадав Микола Лагодич і деякі свої благодійні справи, здійснені в минулому, зокрема, про пожертви на храми Дрогобиччини. Згадав він і той час, коли Стебник і Дрогобич потопали у смітті. Тоді він пожертвував церкві в Брониці 20 тисяч гривень і місцеві мешканці розблокували дорогу на сміттєзвалище. Ініціюватиме Микола Лагодич і проведення референдумів на місцевому рівні.

Олександр Магльона поцікавився фондом “Лагодич і сини” і тим, навіщо так гостро треба говорити про деякі речі? Фонд виявився благодійним, а гостро виступати Микола Лагодич має намір і в парламенті. “Найбільший порок людства - це страх, - зазначив він, цитуючи фразу з роману “Майстер і Маргарита” Михайла Булгакова, - тому треба його позбуватися”.

Михайло Кривий поцікавився, чому Микола Лагодич не пішов у партійні структури - “Удар” чи “Свободу”. Той говорив про своє несприйняття політичних структур, що особливо яскраво виявилося під час цієї передвиборчої кампанії.

Кандидата в народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N121 Святослава Грабовського цікавило, яким питанням у парламенті Микола Лагодич надаватиме пріоритет. Той відповів, що питанням української мови, але без регіональних мов. На його думку, опозиція “здала” мову. На запитання, чи готовий він заради державних інтересів позбутися бізнесу, Микола Лагодич відповів, що він багатий своїми синами, любить рідний край і має надійних друзів.

Розповідав Микола Лагодич і про своє важке дитинство. В однокімнатній квартирі на 17 квадратних метрів жили тато, мамо, він і сестра. В армії Микола Лагодич зіштовхнувся з дідівщиною, тому довелося взяти металевий прут і одному переламати руку, іншому - ребро. Після армії навіть не мав коштів, щоби з друзями випити каву. Нині у сейфі він зберігає рушницю, тож готовий у випадку небезпеки взятися за зброю.

Народний трибун Ярослав Бігуняк наприкінці засідання Дискусійного клубу розкрив присутнім схему, за якою олігархи дають гроші “своїм” людям в округах, аби ті йшли в народні депутати і представляли у Верховній Раді їхні інтереси. Подібне він почерпнув з передач на телеканалі ТВі. Причому, розповідаючи про це, він персонально звертався до Миколи Лагодича. Той неодноразово перебивав Ярослава Бігуняка, не даючи йому висловити думку, сказав, що до нього ці схеми нема чого застосовувати.

Дивлячись на радикалізм позиції Миколи Лагодича, я запитав його, чи готовий він зламати руку Чечетову, аби Партія регіонів не приймала за його вказівкою антиукраїнських законів. “Не лише руку, а й хребет”, - запевнив Микола Лагодич.

Дискусія пройшла жваво. Якби був прийнятий закон про відповідальність за наклеп, то всі учасники Дискусійного клубу вже б давно сиділи. Не тому, що неправі у своїх висловлюваннях, а тому, що мають власну точку зору. Проте Микола Лагодич усерйоз сприйняв ці слова і сказав: “За кожне сказане мною слово я готовий відповідати на Біблії, в суді чи прокуратурі”.

На сайті tustan.io.ua читайте повний текст виступу Миколи Лагодича на цьому засіданні Дискусійного клубу, а також запитання до нього і відповіді на них.

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 04 окт 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
Світлана 05 окт 2012 ответить
Шановний Микола Лагодич! Я бажаю вам перемоги в виборах і хочу вам допомогти в цій нелегкій справі. Якщо моя пропозиція вас зацікавить,то прошу зателефонувати мені на мобільний 0984493949.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником