НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР
4 ЖОВТНЯ - ДМИТРІЯ РОСТОВСЬКОГО

Це свято відзначається з нагоди відкриття мощів цього визначного українського церковного діяча і письменника, в миру Данила Туптала. Був у дружніх стосунках з гетьманом І.Мазепою, письменником Л.Барановичем та іншими діячами України. В 1701 р. Дмитрія викликав у Москву Петро І, де йо-го висвятили на митрополита Тобольського, а потім Ростов-ського. Подвигом усього його життя стало написання бага-тотомної книги “Житія святих”.

5 ЖОВТНЯ - ФОКИ ВЕРТОГРАДАРЯ

Мешкав у Синопі. На березі моря розбив вертоград, тобто сад, плоди з якого продавав, а то й просто клав посеред шляху для бідних. Потерпів за християнську віру в 320 р. У мореплавців Чорного та Середземного морів Фока-вертог-радар вважався заступником.

6 ЖОВТНЯ - ЗАЧАТТЯ ІВАНА ПРЕДТЕЧІ

За легендами, вже в похилому віці Єлизавета зачала Івана, якому судилося стати предтечею Ісуса. “Великим буде перед Господом син твій”, - сказав архангел Гавриїл чоловіку Єли-завети.

7 ЖОВТНЯ - ТЕКЛІ-ЗАГРАВНИЦІ

З 18 років Фекла почала слухати бесіди апостолів Павла та Варнави. За християнську віру її катували вогнем, кидали на розтерзання голодним звірам, мучили іншими способами. Та вона вижила і впродовж свого життя займалася зціленням хворих. Фекла приєднана до найвищого лику святих, тому вважається рівноапостольною.

8 ЖОВТНЯ - СЕРГІЯ РАДОНЕЗЬКОГО

Народився близько 1321 р. В миру його звали Варфоломієм Кириловичем, у чернецтві прибрав ім’я Сергій. У народному побуті Сергій Радонезький вважається заступником курей. Здавна помічено: якщо на Сергія випаде перший сніг, то зима встановиться на Михайла (21 листопада). Сухий сніг цього дня обіцяє добре літо.

9 ЖОВТНЯ - ТИХОНА, ПАТРІАРХА МОСКОВ-СЬКОГО

Народився у місті Торопці в 1865 р. В миру звався Белаві-ним Василем Івановичем. Закінчив Петербурзьку духовну академію. Був архієпископом у Північній Америці, потім - Ярославським і Ростовським. У 1917 р. обраний патріархом Московським і всієї Русі. Наступного року він звернувся до віруючих з посланнями, де вказав на безчинства більшовиків щодо церкви, на братовбивчу громадянську війну. Під час голоду в Поволжі Тихон просив радянську владу дати дозвіл на допомогу голодуючим з боку церкви. Дозволу не було дано. Патріарха арештували за обвинуваченнями в антира-дянській діяльності. Помер Тихон у 1925 р.

10 ЖОВТНЯ - САВАТІЯ-ПАСІЧНИКА

Спочатку Саватій перебував на Валаамі, а в 1429 р. разом з ченцем Германом прибув на Соловецький острів. На місці, де пристав човен, вони поставили хрест, а в глибині острова спорудили собі житло. Так було покладено початок чернецт-ву в тій місцевості. Помер Саватій у 1435 р. В народі Саватій Соловецький, як і Зосима Соловецький, вважається заступ-ником бджолярів, оскільки покровителями пасічників здавна були однойменні мученики. Тому цей день називають Сава-тієм-пасічником (бджолярем).

 Создан 04 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником