МИКОЛА ТУСТАНОВСЬКИЙ: “МИ МАЄМО ПЕРСПЕКТИВНУ КОМАНДУ, ЯКА ДІЯТИМЕ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ПОЛІТИЧНІ ПРОЕКТИ ВЖЕ СЕБЕ ВИЧЕРПАЮТЬ”

 

МИКОЛА ТУСТАНОВСЬКИЙ: “МИ МАЄМО ПЕРСПЕКТИВНУ КОМАНДУ, ЯКА ДІЯТИМЕ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ПОЛІТИЧНІ ПРОЕКТИ ВЖЕ СЕБЕ ВИЧЕРПАЮТЬ”
Микола Тустановський працює заступником начальника управління “Бориславнафтогаз”. Був міським головою Борислава. Нині очолює Бориславську міську організацію політичної партії Українська платформа “Собор”. На з’їзді “Собору” його висунули до Верховної Ради України по Дрогобицькому виборчому округу N121. 

 

- Пане Миколо, чому Ви йдете до Верховної Ради?

- Знаєте, я стежу за роботою Верховної Ради упродовж всього часу незалежної України. Там дуже багато піднімається політичних питань. Та, на превеликий жаль, ситуація в Україні постійно погіршується. Ми бачимо, що законодавство, яке приймається, працює не на користь України: і промисловість розвалюється, і людям немає де працювати.

Я вважаю, що маю досвід роботи. Це і політичний досвід, бо міський голова все-таки був політиком, і був я в політичних силах багато років, є досвід роботи в міській раді, де були різні питання – й комунальні, і в бюджетній сфері. І промисловістю ми займались, питаннями відновлення роботи підприємств, і не давали зупиняти підприємства. Зараз працюю заступником начальника управління “Бориславнафтогаз”. Працюю по питаннях зовнішньої політики цього підприємства. Тобто я працюю з адміністрацією районною, обласною, депутатами різних рівнів, з Верховною Радою, з Кабінетом Міністрів України. Маю, на мій погляд, досить серйозний досвід, щоби я мав моральне право балотуватися на депутата до Верховної Ради. Якщо Бог дасть мені можливість стати народним депутатом України, думаю, зможу зробити напрацювання, щоби люди трошки інакше думали про Верховну Раду. Насамперед працюватиму з питаннями бюджетного, земельного законодавства. Якщо стану депутатом, то, думаю, що це була би не остання моя посада, бо не хотів би більше там затримуватися. Це був би ще один щабель для того, щоби думати, ким далі бути і ще більше зробити.

- Ви були міським головою Борислава. На Вашу думку, що треба зробити для міста нафтовиків, аби воно вийшло із кризи?

- Знаєте, Борислав зараз знаходиться у дуже важкому стані. Промисловість фактично знищена. Комунальні підприємства знищені. Мережі всі знищені. Дороги погані. Виконання бюджету всього на 53 відсотки. Все це говорить про те, що фактично місто є банкрутом. Якщо держава не буде давати подачки, інакше не скажеш, до міського бюджету, то я думаю, що бюджетна сфера міста буде знищена взагалі – освіта, медицина, культура. Вже стояло питання про закриття відділень бориславської лікарні, скорочення чисельності лікарів, закриття деяких шкіл. А є ще дитячі садочки…

Щоби цього всього не сталося, треба зберегти те, що сьогодні є, зберегти ту промисловість, що залишилась у Бориславі, насамперед нафтову галузь. Це одне з найстаріших підприємств у світі – “Бориславнафтогаз”. Видобуток нафти в Бориславі ведеться більше, ніж двісті років. І одночасно є перспективи для цього підприємства, яке є бюджетоутворюючим.

Але є й інші галузі в Бориславі, які теж є перспективними. У нас були проекти по енергозберігаючих технологіях. Наприклад, ми робили міні-ГЕС для “Бориславводоканалу”. Це був пілотний проект для України, який на певному етапі був зупинений. У Бориславі є підприємства, роботу яких можна відновити. Є проекти лікувально-оздоровчого комплексу, які можна реалізувати в Бориславі. Але для цього потрібно, щоби міська адміністрація хотіла це робити і мала підтримку нагорі, тобто народного депутата України, який би міг сприяти, допомагати у вирішенні тих питань. Ми ж розуміємо, що без рівня обласної адміністрації й Верховної Ради, Кабінету Міністрів ці питання, про які я зараз говорю, не під силу вирішувати. Але ще раз наголошую, що в Бориславі при всьому тому розвалі, який сьогодні є, дуже багато перспектив. Дуже важливо, на якому етапі ми зупинимо той розвал. Якщо ми вчасно його зупинимо, у нас є більше перспектив. Чим пізніше його зупинимо, тим менше перспектив. Люди не мають роботи, виїжджають. І виїжджають дуже часто фахівці – ті, які якраз ці речі можуть робити.

- Окрім Борислава, в нашому регіоні є ще Дрогобич, Трускавець, Стебник, Дрогобицький район, Східниця. Які важливі проблеми стоять перед цими адміністративними одиницями, і як Ви будете ці проблеми розв’язувати?

- Проблеми Борислава, Дрогобича і Стебника чимось схожі. Всюди була промисловість. У Дрогобичі теж всі заводи зупинені, хоча є перспективи. Я був на цих підприємствах, проводили наради, маю свої напрацювання й проекти, які, я думаю, втілю в життя, як стану народним депутатом.

Навіть скажу більше. Якщо би я й не став народним депутатом, є речі, які я буду втілювати в життя так чи інакше. Наприклад, є проект щодо виробництва підйомників для капітального ремонту свердловин. В Україні лише якесь харківське підприємство випускає невеличку кількість таких підйомників, а потреба в них є. В нафтовій галузі маємо глибоке буріння свердловин, капітальний ремонт свердловин, і ці установки працюють цілодобово. Є фахівці, є всі креслення, є конструкторське бюро, яке працювало в Стрию, і це підприємство ліквідоване. Ці люди готові в Дрогобичі – ми вже вели про це попередні розмови – запустити роботу такого підприємства. На мій погляд, і долотний завод, якщо там нормально розібратись, можна запустити, тим більше, що в Дрогобичі випускалися долота, вони мали свого споживача.

Ми вже не говоримо про екологію, у нас є дуже багато екологічних проблем. На розв’язання екологічних проблем потрібні не лише гроші, треба мати фахівців, інфраструктури, які будуть виконувати різні проекти. Тут можна об’єднати науковців Дрогобича і Борислава, є поле діяльності. В Бориславі була створена філія Інституту, який займався питаннями енергетики, екології.

Ми мали свого часу підприємства легкої промисловості. Підприємство “Лаура”, українсько-італійське, мало намір створити у Бориславі та Дрогобичі свої філії, але не знайшли розуміння та підтримки. Іншими словами, треба створювати умови, щоби прийшов інвестор. Інвестор сам не буде до нас іти й просити.

Я ще хотів наголосити на одній речі. Міські ради, державні структурні органи влади мають багато важелів. Вони повинні бути гравцями на ринку. Вони повинні не лише продавати – підприємства, землі. А й, маючи засоби – депутатський корпус, правоохоронні органи, можливість звернень до будь-яких органів державної влади, можливість отримувати державні гарантії на кредити, - ось тут якраз міські організації повинні працювати потужно як структури, які співпрацюють з інвесторами, банківськими структурами. Але для цього люди повинні усвідомлювати, що вони роблять. Ось ви обираєте міського голову, депутатів міської ради. Треба обрати таких, які би не просто заробляли гроші для себе чи, скажімо, могли просто вивозити сміття з Борислава, чи з Дрогобича, чи зі Стебника, а щоби їхній рівень як керівників міст міг дозволити вирішувати всі питання: промисловості, медицини…

До речі, про медицину. Сьогодні можна потужно розв’язати проблему медичного обслуговування, яке теж може приносити кошти до місцевих бюджетів. У нашому регіоні можна розвивати урологію, але треба вкласти кошти. Люди їдуть з України і світу лікуватися в Трускавець. А якщо ви в Трускавець вклали кошти, є відповідний рівень медичного обслуговування і таке інше – це ж зовсім інша справа.

Я вважаю, що наш регіон – унікальний. В Україні, мабуть, більше такого регіону нема. Він може потужно розвиватись. Маємо перспективи.

- Як я зрозумів з Ваших слів, треба проблеми розв’язувати не окремо кожного населеного пункту Дрогобицького району, чи Борислава, Трускавця, Стебника, Дрогобича, а цілого регіону?

- Комплексно! Так, однозначно. Тим більше, що ми близько знаходимось один від одного, дуже пов’язані між собою.

- Чому Ви пішли в Українську платформу “Собор”, а не в якусь іншу партію?

- Маю серйозний досвід не те що партійної роботи, а знаходження в політичних силах. Я пішов у “Собор”, бо це знана партія, яка вже має свої напрацювання. Це не політичний проект, який створюють під вибори. А вибори закінчились – все розпалося. Я й пішов у цю партію з тієї причини, що там є такі люди, як Володимир Огризко чи Василь Шкляр і багато інших. Там зібрані люди, які мають моральні якості, які не залежні чітко від політики. Їм притаманні людська порядність, гідність, фаховість. Саме так на з’їзді було поставлене питання: ми ведемо до влади не політиків, а людей. Це перспективна політична сила. Наша робота відбуватиметься не лише до 28 жовтня, а й після виборів. Тобто ми маємо перспективну команду, яка діятиме після того, як політичні проекти вже себе вичерпають.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 13 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником