ОДИН ЗА ВСІХ - І ВСІ ПРОТИ ОДНОГО, або Деякі особливості виборчої кампанії на Дрогобиччині

 

ОДИН ЗА ВСІХ - І ВСІ ПРОТИ ОДНОГО, або Деякі особливості виборчої кампанії на Дрогобиччині
Дрогобицький виборчий округ N121 охрестили “округом смерті”. Маємо округи по Україні, де понад 30, а то й понад 40 кандидатів у народні депутати. І це на тлі донецьких округів, де зазвичай балотується по 4-5 претендентів на мандат.

Дрогобиччина завжди привертала увагу до себе. П’ємонт у П’ємонті, як ще інколи називають наш край, цікавив не сам по собі, а людьми, які в ньому живуть, і насамперед їхніми ідеями. Тому влада завжди намагалася використати Франкову землю у власних інтересах, затуманивши мізки нашим краянам.

Не стала винятком і нинішня виборча кампанія. Здавалося б, мали навчитися, зробити певні висновки з попередніх перегонів, але виходить на те, що вкотре наступаємо на одні й ті ж граблі.

Фактично нині маємо ситуацію, коли проти єдиного кандидата від об’єднаної опозиції Романа Ілика виступають  всі інші кандидати. Одні роблять це свідомо, бо є представниками влади (хто відкритими, хто замаскованими). Інші - через власні амбіції, бо хтось десь їм там нашептав, що вони можуть стати народними депутатами України. Є й такі, що висунулись у нардепи через власну глупоту, яка, власне, й не дозволяє їм тепер знятися з перегонів. Як би там не було, але всі вони відбирають голоси у Романа Ілика, намагаються зворохобити електорат, посіяти паніку й невпевненість і, що гірше, - викликають сумнів у виборців, йти чи не йти голосувати.

З іншого боку, рейтинг Романа Ілика упродовж всієї виборчої кампанії був і залишається найвищим. Це визнають навіть його опоненти, які проводять свої внутрішні соціологічні дослідження. Звичайно, все можна списати на бренд об’єднаної опозиції, але без особистих зусиль Романа Ілика щодо нарощування рейтингу нічого би не вийшло. Тут можна зробити деякі закиди його команді, але їхні дії не настільки критичні, щоби суттєво зашкодити кандидатові в депутати.

Фактично боротьба йде між Романом Іликом і п’ятьма-шістьма кандидатами, які суттєво відстали від нього. Якщо зважити на те, що деякі претенденти на мандат на початку кампанії публічно оголосили про те, що знімуть свою кандидатури, то боротьба за голоси виборців лише загостриться. Якщо нині спостерігаємо істерію з боку окремих кандидатів у депутати, то що буде наприкінці виборчої кампанії? Невже на Дрогобиччину очікує скандал, який провокують провладні кандидати?

Нині на кожному стовпі й паркані, дереві чи будинку бачимо агітаційні матеріали за того чи іншого кандидата. Зазвичай відчуваємо несмак, нерозуміння тонкощів пропаганди, невміння висвітлити родзинку претендента, його відмінність від інших кандидатів, чому саме за нього, а не за іншого треба голосувати. Складається враження, що просто вбухали скажені гроші, на цьому заробили як цинічні й недалекі політтехнологи, так і ті, хто друкував агітки і розміщував їх.

Але навіть не це вражає. Вражає, з якою безсоромністю окремі кандидати в депутати вклали гроші в свою виборчу кампанію. Цих коштів вистачило б на сотню їхніх офіційних декларацій про доходи. Проте, здається, заради власної перемоги вони готові на ще більші витрати, аби втрафити своєму господареві в Києві.

Якщо на початках виборчої кампанії ці витрати були виправданими, бо працювали на так званий ефект впізнаваності того чи іншого кандидата, то нині розпочався зворотній процес - від нейтрального до негативного. Бачимо й спроби окремих кандидатів зірвати агітки конкурентів або наклеїти свої зверху інших. Іде в хід відвертий підкуп виборців, коли їм обіцяють манну небесну і зараз, і потім. І це на тлі показної віри в Бога окремих кандидатів.

Звичайно, люди мають чимало претензій до об’єднаної опозиції, але принаймні вона буде кращою, ніж нинішня влада. Нам завжди не вистачало вміння й розуміння того, що, голосуючи за ту чи іншу політичну силу, за того чи іншого кандидата, ми теж беремо відповідальність за них. Найпростіше сказати: Ющенко нас зрадив. А що ти зробив особисто, в своєму місті чи селі, на своєму робочому місці, щоби цього не сталося? Та нічого! Потурав хабарником, тихесенько критикуючи їх на кухні, “пробачав” так званим правоохоронцям, які порушували твої конституційні права, просто мовчав, коли бачив несправедливість. Якби Ющенко й інші можновладці відчували народний контроль знизу, вони б так не поводились з тими, кому багато обіцяли. Саме такий народний контроль слід зараз налагодити, аби потім не посипати голову попелом, не волати, що вкотре не за тих проголосували.

Влада дуже сподівається, що люди не прийдуть на вибори, що можна буде зробити масштабні фальсифікації. Не можна цього допустити. Слід проголосувати за об’єднану опозицію, яка має можливість змести остогидлий режим Януковича. Якщо сидітимемо по хатах, то втратимо чергову нагоду жити в цивілізованій державі.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 28 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником