ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ!

 

ЗА НАШУ І ВАШУ СВОБОДУ!
Хоча ще не маємо остаточних підсумків виборів, стає очевидним, що опозиції не вдасться створити у майбутній Верховній Раді демократичну більшість.

Навіть якщо зіллються докупи голоси “Батьківщини”, “УДАРу” та “Свободи”, все одно це буде менше, ніж у Партії регіонів та комуністів. А якщо врахувати, що мажоритарники-самовисуванці традиційно тяжіють до партії влади, то можемо собі уявити розклад сил. Єдине що втішає - не матиме Янукович і компанія конституційної більшості.

Зміцнення фракції комуністів і прихід до влади свободівців свідчить про одне: червоні тиснутимуть на Партію регіонів і тягнутимуть її назад, у світле комуністичне минуле, а націоналісти тиснутимуть на “Батьківщину”, радикалізуючи її. Стримуючу роль міг би зіграти “УДАР”, але ще невідомо, чи не схилятиметься він до партії влади - принаймні у повсякденних голосуваннях.

Майбутній парламент не зміцнюватиме ні владу, ні опозицію, а лише драматизуватиме нинішню ситуацію. П’ять років плаватимемо в човні, що розхитуватиметься з боку в бік. У кінцевому результаті можемо побачити, що наш човен дірявий, але на випомповування води з нього ні в кого вже не вистачить сил.

Крайні праві та крайні ліві на тлі невиконання їхніми політичними силами передвиборчих обіцянок тішитимуть нас політичними шоу, так що Савік Шустер і Євгеній Кисельов можуть згортати свої програми.

Ситуація в країні, якій багато експертів пророкують гучну економічну та соціальну кризу, може підсилитися кризою політичною, коли відставка президента здаватиметься квіточкою в порівнянні з тими червоними ягідками насилля, що можуть вирости. В протистоянні ж, як правило, програє народ і наживаються політикани з різних, в тім числі й з протилежних, таборів.

Свободи не буває нашої і вашої, східної та західної. Свобода - як вагітність: або є, або її нема. Поки цього не розуміють. Тому й доводиться казати: за нашу і вашу свободу! Вона у нас одна...

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 30 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником