“ПОВСТАНСЬКУ КРИЇВКУ” ВІДКРИЛИ В ТРУСКАВЦІ

 

“ПОВСТАНСЬКУ КРИЇВКУ” ВІДКРИЛИ В ТРУСКАВЦІ
У підвальному приміщенні музею історії Трускавця створили експозицію “Повстанська криївка”.

 

Тогочасні історичні події в експозиції криївки були відтворені з допомогою наукового консультанта, голови благодійного фонду “Літопис УПА” Миколи Посівнича – науковця зі Львова. Він зокрема наголосив на тому, що ця музейна експозиція є другою в області, після Львова, і що трускавчанам вдалося відтворити дух повстанської криївки, зібрати багатий матеріал.

Мешканець села Труханова Сколівського району Степан Кравець, учасник бойових дій УПА, подарував криївці свій дорогоцінний експонат – червоно-чорний прапор визвольних змагань, який зберігав вдома замурованим у стіні 42 роки. На цьому прапорі присягали на вірність українському народу, ідеї незалежності України вояки-учні старшинської школи “Олені”.

Ще одним подарунком збагатився музей-криївка з рук трускавчанина В’ячеслава Умнова, який подарував ікону Божої Матері зі своєї колекції. До цієї ікони молилися повстанці однієї з криївок у 40-их роках минулого століття.

Після відкриття криївки усі присутні стали учасниками інсценізації бою між повстанцями і загоном НКВД з імітацією вибухів і пострілів. Було відчуття присутності і співпереживання.Создан 31 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником