НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР 2 - 7 ЛИСТОПАДА

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР 2 - 7 ЛИСТОПАДА
 

 

2 ЛИСТОПАДА - АРТЕМІВ ДЕНЬ

Вшановується пам’ять великомученика Артемія, що загинув у 362 р., і праведного отрока Артемія Веркольського, який помер у XVI ст. Перший з них походив із знатного римського роду. Він переніс мощі апостолів Андрія та Луки із грецької провінції Ахайї до Константинополя, потім був воєначальником Єгипту. Згодом Артемія катували. Його поклали на кам’яну плиту, а зверху вдарили великим каменем, так що виступили нутрощі, але він лишився живим. Після цього йому відтяли голову. На цій підставі святого Артемія здавна шанували як цілителя від грижової хвороби. Інший Артемій був уродженцем села Веркола на Пінезі (воно існує й понині). У 12 років він був убитий блискавкою, коли разом з батьком боронував ріллю. Батьки поховали сина в сосновому лісі, а згодом останки перенесли в сільську церкву. Незабаром від поховання почали зцілятися люди - від лихоманки, очних хвороб.

3 ЛИСТОПАДА - ІЛАРІОНА ВЕЛИКОГО

Прославився заснуванням монастирів у Палестині. Народився у 291 р. поблизу міста Гази. Освіту здобув в Олександрії, там же хрестився. З благословення Іларіона у Палестині виникло кілька монастирів, статути для яких були розроблені ним же. Він навернув у християнство багато язичників, прославився як лікар, мав дар чудо творення. Все це дало привід назвати Іларіона Великим. Помер він на Кіпрі у 372 р. Цього дня вшановується й пам’ять Іларіона (Ларіона) Печерського. Він був сучасником знаменитого Феодосія. За свідченням Нестора-літописця, в келії Феодосія Ларіон переписував книги, “бо книгам був хитр писати”, робив багато інших справ.

4 ЛИСТОПАДА - ОСІННЯ (ЗИМОВА) КАЗАНСЬКА

Друге свято Казанської ікони Божої Матері. Воно має нагадати про визволення Москви від польських інтервентів ополченням Мініна та Пожарського в 1612 р. Неабияке значення у цій перемозі приписувалося Казанській іконі, яка була в ополченні й стала його покровителькою. Свято Осінньої Казанської відігравало важливу роль у сільськогосподарському календарі. Вважається, що того, хто одружується на Осінню Казанську, чекає велике щастя. “Що Казанська покаже, то й зима скаже”.

5 ЛИСТОПАДА - ЯКОВА

На честь зведеного брата Ісуса й апостола. Яків був сином Йосифа від його першої дружини, другою була Марія - Мати Ісуса. За переказами, після народження Ісуса Христа сини Йосифа не захотіли, щоб частиною батьківського майна володів Ісус, і лише Яків прийняв його у спільне володіння своєю частиною. Помер Яків близько 63 р. Сьогодні вшановується й пам’ять Якова Боровицького, Новгородського чудотворця. Він був юродивим у селі Боровичі. Близько 1540 р. його вбило блискавкою. Мощі перенесли у Новгород. Вони мали чудотворні властивості, від них зцілялися немічні.

6 ЛИСТОПАДА - АРЕФА

Від імені мученика Арефа Аравійського. Він був старійшиною ефіопського міста Награна. Коли в 523 р. цар-язичник захопив місто, то в полон потрапили Арефа і його дружина. Арефа відмовився зректися християнської віри й навіть захищав її у спорі. Тоді цар наказав убити Арефу і його дружинників. Загалом було страчено 2300 християн. До цього дня приєднано й шанування Арефа Печерського, ченця Києво-Печерського монастиря. Він був родом з Полоцька, помер близько 1190 р.

7 ЛИСТОПАДА - МАРКІЯНА ТА МАРТИРІЯ

На честь константинопольських мучеників, страчених у 355 р. аріанами - послідовниками вчення олександрійського священика Арія, який не визнавав єдиносущності Бога-Отця і Бога-Сина. Маркіян та Мартирія були нотаріями, тобто секретарями патріарха Павла Сповідника. Це також день вшанування двох ченців Києво-Печерського монастиря - Мартирія диякона і Мартирія затворника, які жили в ХІІІ-ХІV ст.Создан 31 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником