ВИБОРИ БЕЗ ВИБОРУ?

 

ВИБОРИ БЕЗ ВИБОРУ?
Вкотре приходить на думку ця сакраментальна фраза. Ніби відбулися вибори до Верховної Ради України, але вибору ми в кінцевому результаті так і не зробили.

Влада нині творить вакханалію на деяких виборчих округах, переслідуючи принаймні дві цілі. По-перше, вона хоче долучити до своїх рядів декількох мажоритарників, які начисто програли опозиційним кандидатам, у надії створити більшість лише з представників Партії регіонів, без комуністів. По-друге, цими маневрами влада намагається відволікти увагу від кричущого беззаконня на деяких округах Донецької області, де кількість відданих голосів за провладного кандидата перевищила кількість виборців, які взагалі взяли участь у виборах.

Натомість опозиція, що називається, хоче дотиснути ситуацію й вийти на другий Майдан, з дочасними парламентськими і президентськими виборами. Проте кількість людей, готових підтримати цей сценарій, на декілька порядків менша, ніж це було 2004 року.

Уже сьогодні стає очевидним, що Центральна виборча комісія у своїй більшості порушує чинне законодавство, йде на поступки партії влади, а тому вважати легітимними ці вибори навряд чи можна. Своє слово після 12 листопада, коли ЦВК має оголосити результати виборів, скажуть міжнародні спостерігачі. Зрозуміло, що ці слова будуть явно не на користь Україні.

Ні влада, ні опозиція не виконали своїх над-завдань. Партії регіонів не вдалося створити конституційну більшість, а “Батьківщині”, “Свободі” та “УДАРу” - демократичну більшість. Звідси нервовість з обох боків, прагнення радикалізувати ситуацію, аби досягти мети.

Лише один день, 28 жовтня, можновладці та партійці були залежними від народу. Відтак вони роблять усе, аби задовольнити власні амбіції на наступні п’ять років. Нам укотре пропонують вибір без вибору, бо жодних кардинальних проблем України ці вибори не розв’язали та й не могли розв’язати за відсутності справжнього народовладдя в нашій державі.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 06 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником