НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР
 

8 ЛИСТОПАДА - ДМИТРІВ ДЕНЬ

Встановлений на честь великомученика Дмитрія Солунського, одного з найшанованіших святих православної церкви, який близько 306 р. постраждав за християнську віру. Народився він у Солуні, тепер грецьке місто Салоніки, в сім’ї воєначальника. Після смерті батьків був призначений правителем усієї Солунської області. Він вважається покровителем хоробрих воїнів.  Ще здавна на святого Дмитра закінчувався сезон весіль, і не засватані дівчата вважали його за втрачений. “До Дмитра дівка хитра, а по Дмитру хоч за старця, аби не остатися”. За народними уявленнями, Дмитрів день завершував землеробський рік, замикав землю і приводив зиму. Ключі він тримав у себе до весни, коли передавав їх Юрію (Георгію). Якщо цього дня холодно і випав сніг, то весна буде пізня й холодна, а коли відлига, то це до теплої зими та весни.

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Встановлений Указом Президента України в 1997 р. і пов’язується із вшануванням пам’яті Нестора Літописця, автора всесвітньо відомої “Повісті минулих літ”, який народився в 1056 р. Юнаком Нестор прийшов у Києво-Печерський монастир “навчатися мудрості з книг”. Літературний хист молодого ченця, його філософські знання та володіння іноземними мовами привернули увагу вищого духовенства. Йому доручають написати житія князів Бориса та Гліба, а ще Феодосія Печерського, засновника монастиря. Потім він береться за справу, якій віддає багато років свого життя, усі свої знання, досвід і натхнення, - створення літописного зведення про початкові віки нашої країни. Показати Руську землю в ряду інших держав світу, довести, що руський народ не без роду та племені, що він має свою історію, - такою була мета, яку поставив перед собою укладач “Повісті минулих літ”. Упокоївся Нестор Літописець у 1114 р. і був похований у Печерському монастирі.

10 ЛИСТОПАДА - ДИМИТРІЯ РОСТОВСЬКОГО

Вшанування пам’яті цього видатного українського церковного і культурного діяча. Іноді відзначається 9 листопада. Святий Димитрій помер у 1709 р. По собі він не залишив майже ніяких грошей, бо все, що мав, за свого життя віддавав на добродійні цілі. Та зосталось по ньому інше багатство - духовне, і насамперед багатотомне “Житія святих”. Він написав також багато проповідей, віршів і кілька драм.

 ПАРАСКЕВИ П'ЯТНИЦІ

За церковною легендою, батьки цієї святої довго не мали дітей і кожну п’ятницю проводили в моліннях, постах і благочинних справах з надією мати нащадків. Господь почув їх, і народилася у них дочка саме в п’ятницю, що по-грецьки означає Параскева. Вона була уродженкою Іконії, жила в III ст., рано сприйняла Христову віру, за яку її стратили. Параскева здавна вважається заступницею полів і худоби, покровителькою торгівлі. Опікується молодятами, вважається також цілителькою від головного та зубного болю, від диявольського наслання.

11 ЛИСТОПАДА - АВРАМА-ВІВЧАРА

Від імені ченця Авраамія. Він мешкав у малоазійському місті Тенії, навернув багато людей у християнство. Помер близько 360 р. Цей святий вважається покровителем вівчарів. Тому в народі цей день називають також овечим святом.

12 ЛИСТОПАДА - ЗИНОВІЯ-СИНИЧНИКА

Назва дня походить від імен священномученика Зиновія та його сестри Зиновії. Вони народилися в місті Егах, у Кілікії. Зиновій був обраний єпископом у своєму рідному місті, мав дар зціляти хвороби дотиком руки. В 285 р. Зиновій і його сестра були страчені. О цій порі прилітають щиглі, сойки, чечітки, синиці та інші зимові птахи. Оскільки серед них найбільш помітні синиці, то святого Зиновія назвали Синичником. День Зиновія вважається також і святом мисливців, які виїжджають на перший сніг.Создан 11 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником