ФАРАОН

 

ФАРАОН
Президент Єгипту Мохаммед Мурсі взяв собі стільки повноважень, скільки не мав попередній президент Хосні Мубарак. І чи варто було робити революцію?

Подібна самодіяльність президента викликала обурення серед простих мешканців, змусила їх вийти на площу Тахрір в столиці держави, звідки властиво революція й починалася. Судді по всій країні прийняли рішення призупинити свою діяльність на знак протесту проти неконстутиційного рішення президента. В Єгипті Мохаммеда Мурсі вже охрестили фараоном.

Навіть у найжахітнішому сні українському фараонові не може приснитись, аби судді сказали бодай одне криве слово проти нього. І це після того, коли він перекроїв Конституцію фактично під себе. Саме в цьому єгипетська демократія відрізняється від української.

Тут можна було би поставити крапку, бо й так усе зрозуміло, а будь-які порівняння йтимуть явно не на користь українців. Єгиптяни вміють берегти плоди своєї революції - на відміну від українців, гору над якими взяло розчарування.

Проте не покидає почуття приреченості, безнадійності дій тих, хто хоче скинути українського фараона. Вони ніби змовилися робити те, що не приносить жодних позитивних результатів. Або тупо роблять те, в чому завуальовано зацікавлена влада.

Вулиця виправляє помилки опозиції. Протестні майдани проти діючої влади стихійно виникають і виникатимуть у багатьох куточках нашої країни. Коли вся Україна гуділа про вибори, в Маріуполі пройшов екологічний майдан, бо мешканці в буквальному розумінні цього слова вже не можуть дихати чистим повітрям через потужну роботу промислових підприємств. А в Києві на знак протесту проти незаконного засудження батька і сина Павлюченків відбувся протестний майдан уболівальників київського “Динамо”. Такі майдани є непроплачуваними, люди збираються на них заради ідеї, нехай і локальної. Але саме це і є найбільш небезпечним для влади.

Республіка фараона тріщить по швах. Будь-який виступ проти володаря таїть для нього смертельну небезпеку. Але фараон, здається, готовий до кінця воювати з власним народом.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 Создан 26 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником