ОТЕЦЬ ІВАН ГАВАНЬО: “БОГ, УКРАЇНА, СВОБОДА - СУТЬ НАЦІОНАЛІЗМУ”

 

ОТЕЦЬ ІВАН ГАВАНЬО: “БОГ, УКРАЇНА, СВОБОДА - СУТЬ НАЦІОНАЛІЗМУ”
 

У понеділок, 26 листопада, в приміщенні редакції “Галицької зорі” відбувся перший аналітичний круглий стіл на тему “Церква, християнство і національно-суспільні питання”.

Головним доповідачем-аналітиком виступив отець-лецінціат Іван Гаваньо. Співучасниками круглого столу були викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Петро Іванишин та Олег Баган. Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова і регіональне Дрогобицьке відділення Українського Богословського наукового товариства є засновниками цього аналітичного круглого столу, подальші засідання якого відбуватимуться цього і наступного року.

Фактично отець Іван Гаваньо окреслив богословський підхід до життя нації. На його думку, відоме гасло “Бог, Україна, Свобода” є суттю націоналізму. Справжній націоналізм є тільки християнським. Якщо він не християнський, то вироджується у комунізм чи нацизм.

За словами священика, віра в Бога - це не втеча, а мужня постава перед викликами. “Ми прагнемо створити християнську державу, - підкреслив він, - і нам не байдуже, якою буде ця держава”. Якщо відкидати державу - це значить вітати анархію, насильство.

Отець Іван Гаваньо вважає, що християнізація нації можлива лише через Церкву. Тому неодмінно виходимо на необхідність національної церкви. Він наголосив на тому, що можна кидати гарні заклики - не убий, не вкради, - але якщо нація є нацією рабів, то ці та інші заклики будуть марними.

Олег Баган і Петро Іванишин, продовжуючи думку священика, говорили про деякі біблійні постулати, які є для нас звичними, проте неоднозначно трактуються. Отець Іван Гаваньо розвінчав стереотипи, які побутують в християнському світі, опираючись на Святе Письмо.

Піднята проблема є багатогранною, а тому неможливо все висвітлити в коротенькій газетній публікації. Повний текст дискусії, а також відповіді священика на мої запитання читайте на сайті tustan.io.ua і переглядайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Отець Іван Гаваньо”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 02 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником