“СТОВП ОГНЮ” ЗАМІСТЬ “СТОВПУ ХМАРИ”?

 

“СТОВП ОГНЮ” ЗАМІСТЬ “СТОВПУ ХМАРИ”?
 

І сказано в Біблії:

“А Господь ішов перед ними вдень у стовпі хмари, щоб провадити їх дорогою, а вночі в стовпі огню, щоб світити їм, щоб ішли вдень та вночі.

Не відступав удень стовп хмари тієї, а вночі стовп огню з-перед обличчя народу!” (Вихід, 13:21-22).

Назва останньої ізраїльської військової операції проти палестинців узята із Біблії. Як це завжди буває у багатьох поверхневих знавців Святого Письма, тлумачення того що написано, не означає істинного стану речей. Це як колись у Радянському Союзі обов’язковою була цитата з чергового комуністичного з’їзду, навіть якщо це, скажімо, стосувалося прибирання гною в корівнику.

Ізраїль ніколи не погодиться на те, аби Палестина стала незалежною державою. Він робитиме все можливе й неможливе, аби цього не сталося. Проте об’єктивний хід історії диктує свої умови. Ставши країною-спостерігачем при ООН, Палестина зробила рішучий крок до своєї незалежності. Скільки цих кроків ще треба зробити, знає лише Бог, але вектор напрямку світовій спільноті зрозумілий. США і той же Ізраїль можуть не визнавати право Палестини на незалежність, але воля до свободи є завжди сильнішою від чиїхось бажань.

У цьому контексті варто поговорити про роль України. Делегація нашої держави не брала участі в засіданні ООН, коли вирішувалося питання по Палестині. Тобто одні держави висловилися “за”, інші – “проти”, а Україна, як завжди, вирішила посидіти на двох стільцях. Невизначеність у будь-якому питанні ніколи не дозволить Україні стати гравцем на геополітичному полі, хоча для цього ми маємо всі підстави. Ми так і залишатимемося суб’єктом міжнародного права, а не його об’єктом.

Недружній, м’яко кажучи, крок стосовно Палестини не перший у наших стосунках. Пам’ятаємо ганебний випадок, коли ізраїльські спецслужби викрали на території України палестинця і в труні перевезли його до себе. Янукович вдав, ніби нічого не сталося. Чи чужоземним спецслужбам усе дозволено на нашій території? Маємо недавній приклад викрадення із Києва громадянина Росії.

Палестина рано чи пізно стане незалежною державою, але вже зараз розуміє, хто їй друг, а хто ні. В недалекому майбутньому це матиме вплив і на економічні стосунки, так що й тут ми багато втрачаємо, а так званий позаблоковий статус України вже не викликає поваги й розуміння.

Використання ізраїльтянами із Біблії назви військової операції наводить на сумні роздуми. Після “стовпу хмари” може настати “стовп огню”. І знову біблійні максими використають по-комуністичному, на догоду власним інтересам.

 

Анатолій ВЛАСЮК  

 

 Создан 05 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником